Vízum do Ruska

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Mat
Cestující Economy (low-cost)
Pohlaví: muž
Status: Offline

Vízum do Ruska

Příspěvekod Mat » 31. 05. 2015, 18:41

Plánujeme cestu po Pobaltí a přitom jsme chtěli projet také okolí Kaliningradu, případně jsme uvažovali i o zajížďce do St. Petersburgu. Zvyklý na Schengen jsem s nepochopením zjistil, že je do Ruska patrně nutné vízum. Je to pravda? A jaké jsou přesně podmínky? Příliš jsem to nepochopil... Je vízum jen na pozvání nebo je krátkodobé vízum jednodušší?

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Oblíbené typy letadel: E190, A330

Re: Vízum do Ruska

Příspěvekod Tony Smoke » 31. 05. 2015, 19:41

Skus tu

Mat

Příspěvekod Mat » 31. 05. 2015, 20:30

Děkuju za přínosný příspěvek... :roll: Přišlo mi to dost složité, tak jsem se chtěl zeptat někoho, kdo má zkušenost...

Tony Smoke
Oblíbené typy letadel: E190, A330

Příspěvekod Tony Smoke » 31. 05. 2015, 20:43

Mat píše:Děkuju za přínosný příspěvek... :roll: Přišlo mi to dost složité, tak jsem se chtěl zeptat někoho, kdo má zkušenost...

Prislo ti zlozite dat si do googlu "vizum rusko" a precitat si informacie v prvom vysledku - na stranke ministerstva vnutra CR? Kamarade, neviem, ci si pomoc zasluzis...

Mat

Příspěvekod Mat » 31. 05. 2015, 20:53

Mají to tam dost nepřehledně. Hledal jsem na víc místech, všude je tisíc různých typů těch víz atd. Předpokládal jsem, že tady bude někdo, kdo nedávno v Rusku byl a napíše kam šel, co po něm chtěli, jak dlouho to trvalo a kolik to stálo.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747

Příspěvekod Airbus380 » 01. 06. 2015, 13:30

Zdravím.
V Rusku jsem byl naposledy loni, tak snad se zas tolik nezměnilo. Prvně je potřeba si vyřídit pozvání, dělá to spousta agentur online, funguje to podobně jako s letenkou, vybereš, kartou zaplatíš a pozvání máš hned v mailu. Pozvání často posílají i hotely, ve kterých budeš bydlet, za nějaký poplatek a na žádost. Já vždycky používal tuto agenturu: http://www.visatorussia.com/russianvisa ... pport.html , ale koukám, že od posledně, kdy stálo pozvání 12€, se cena dost razantně zvedla...

No a když máš pozvání, je potřeba vyplnit tuto anketu https://visa.kdmid.ru/PetitionChoice.as ... eSupport=1

Pak s tím musíš musíš zajít sem: http://www.vhs-czech.com/main.php?id=travel&lang=cz (jsou tam napsaný i veškerý informace jako co s sebou musíš přinést, apod.), zaplatit dalších 1720 Kč, vyřízení většinou trvá okolo týdne až 10 dnů.

Z vlastní zkušenosti vím, že dělají dost obstrukce s tím pojištěním, vyžadují, abys měl oficiální potvrzení o tom, že máš cestovní pojištění a aby tam bylo explicitně a přesně napsaný, jakou oblast pokrývá, od kdy do kdy a číslo smlouvy. Při minulé návštěvě jsem měl od své pojišťovny potvrzení, že mám pojištění uzavřeno na neomezeně dlouho dobu, s tím mě poslali do háje, že tam musí být přesná data.

To vízové centrum je v Karlíně, hned u zastávky tramvaje Křižíkova, tuším, že na ambasádě už se víza nevyřizují. Pokud nemluvíš rusky, tak buď v klidu, dohovoříš se tam i česky bez problémů.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Night fly » 01. 06. 2015, 14:49

A neni jednodussi to cele nechat udelat nejake agenture? Za mych mladych let (a jeste tak 5 let zpatky) se dalo zajit napr. do Asiany, ktera to za nejake 3000,- zaridila komplet vsechno, pozvanim pocinaje a vyrizenim viza konce. Jedine, co bylo potreba udelat, bylo vyplnit si formular.

Mat

Příspěvekod Mat » 01. 06. 2015, 16:29

Airbus380:

Mockrát děkuju! Říkám, jsem zvyklý na Schengen, tak pro mě byla představa vyřizování nějakých víz dost cizí :D Už všemu rozumím. Ale opravdu nechápu, proč se pořád udržuje to pozvání...

whiskey
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod whiskey » 01. 06. 2015, 17:23

Mat píše: Ale opravdu nechápu, proč se pořád udržuje to pozvání...

Ordnung muß sein!
Toto konkretne je podla mna jeden z pomerne spolahlivych indikatorov totalitnobyrokratickych rezimov - obstrukcie s vizami v pripade, ked zjavne nehrozi ekonomicka migracia ci praca na cierno a pod...

Zpět na “Ubytování, půjčovny aut...”