Vízum do Ruska

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Odpovědět
Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Vízum do Ruska

Příspěvek od Mat »

Plánujeme cestu po Pobaltí a přitom jsme chtěli projet také okolí Kaliningradu, případně jsme uvažovali i o zajížďce do St. Petersburgu. Zvyklý na Schengen jsem s nepochopením zjistil, že je do Ruska patrně nutné vízum. Je to pravda? A jaké jsou přesně podmínky? Příliš jsem to nepochopil... Je vízum jen na pozvání nebo je krátkodobé vízum jednodušší?


Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Vízum do Ruska

Příspěvek od Tony Smoke »

Skus tu

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Vízum do Ruska

Příspěvek od Mat »

Děkuju za přínosný příspěvek... :roll: Přišlo mi to dost složité, tak jsem se chtěl zeptat někoho, kdo má zkušenost...

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Vízum do Ruska

Příspěvek od Tony Smoke »

Mat píše:Děkuju za přínosný příspěvek... :roll: Přišlo mi to dost složité, tak jsem se chtěl zeptat někoho, kdo má zkušenost...


Prislo ti zlozite dat si do googlu "vizum rusko" a precitat si informacie v prvom vysledku - na stranke ministerstva vnutra CR? Kamarade, neviem, ci si pomoc zasluzis...

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Vízum do Ruska

Příspěvek od Mat »

Mají to tam dost nepřehledně. Hledal jsem na víc místech, všude je tisíc různých typů těch víz atd. Předpokládal jsem, že tady bude někdo, kdo nedávno v Rusku byl a napíše kam šel, co po něm chtěli, jak dlouho to trvalo a kolik to stálo.


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Vízum do Ruska

Příspěvek od Airbus380 »

Zdravím.
V Rusku jsem byl naposledy loni, tak snad se zas tolik nezměnilo. Prvně je potřeba si vyřídit pozvání, dělá to spousta agentur online, funguje to podobně jako s letenkou, vybereš, kartou zaplatíš a pozvání máš hned v mailu. Pozvání často posílají i hotely, ve kterých budeš bydlet, za nějaký poplatek a na žádost. Já vždycky používal tuto agenturu: http://www.visatorussia.com/russianvisa ... pport.html , ale koukám, že od posledně, kdy stálo pozvání 12€, se cena dost razantně zvedla...

No a když máš pozvání, je potřeba vyplnit tuto anketu https://visa.kdmid.ru/PetitionChoice.as ... eSupport=1

Pak s tím musíš musíš zajít sem: http://www.vhs-czech.com/main.php?id=travel&lang=cz (jsou tam napsaný i veškerý informace jako co s sebou musíš přinést, apod.), zaplatit dalších 1720 Kč, vyřízení většinou trvá okolo týdne až 10 dnů.

Z vlastní zkušenosti vím, že dělají dost obstrukce s tím pojištěním, vyžadují, abys měl oficiální potvrzení o tom, že máš cestovní pojištění a aby tam bylo explicitně a přesně napsaný, jakou oblast pokrývá, od kdy do kdy a číslo smlouvy. Při minulé návštěvě jsem měl od své pojišťovny potvrzení, že mám pojištění uzavřeno na neomezeně dlouho dobu, s tím mě poslali do háje, že tam musí být přesná data.

To vízové centrum je v Karlíně, hned u zastávky tramvaje Křižíkova, tuším, že na ambasádě už se víza nevyřizují. Pokud nemluvíš rusky, tak buď v klidu, dohovoříš se tam i česky bez problémů.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vízum do Ruska

Příspěvek od Night fly »

A neni jednodussi to cele nechat udelat nejake agenture? Za mych mladych let (a jeste tak 5 let zpatky) se dalo zajit napr. do Asiany, ktera to za nejake 3000,- zaridila komplet vsechno, pozvanim pocinaje a vyrizenim viza konce. Jedine, co bylo potreba udelat, bylo vyplnit si formular.

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Vízum do Ruska

Příspěvek od Mat »

Airbus380:

Mockrát děkuju! Říkám, jsem zvyklý na Schengen, tak pro mě byla představa vyřizování nějakých víz dost cizí :D Už všemu rozumím. Ale opravdu nechápu, proč se pořád udržuje to pozvání...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Vízum do Ruska

Příspěvek od whiskey »

Mat píše: Ale opravdu nechápu, proč se pořád udržuje to pozvání...

Ordnung muß sein!
Toto konkretne je podla mna jeden z pomerne spolahlivych indikatorov totalitnobyrokratickych rezimov - obstrukcie s vizami v pripade, ked zjavne nehrozi ekonomicka migracia ci praca na cierno a pod...

Jenyk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 04. 12. 2009, 21:28
Stav: Offline

Re: Vízum do Ruska

Příspěvek od Jenyk »

Pokud má někdo tenhle problém, tak krátké shrnutí. Byl jsem tam předloni, tak to snad je pořád stejné. Buď si byrokracii člověk vyřídí sám na ruské ambasádě, ale mně to přišlo schválně téměř neprůchodné. Takže jsem zvolil nějakou agenturu (gůgl poradil). Bylo to dražší, člověk se také musel snažit, ale šlo to hladce. Chce to trochu plánovat dopředu. Někde jsem tehdy našel souhrn "Ruské vízum krok za krokem", možná to bylo tohle: https://vhs-czech.com/page/218?domain=14&language=18.

To, že je to nastavené tak, aby se na tom někdo dobře pakoval, nekomentuju. Prostě Rusko. Naše amabasády v méně rozvinutém světě budou bohužel asi podobné.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Vízum do Ruska

Příspěvek od MEA »

najlepší spôsob ako získavať vízum do Ruska je mať tam frajerku. ale i tento spôsob má isté nemalé riziká...

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1318
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Vízum do Ruska

Příspěvek od Lkprak »

MEA píše:najlepší spôsob ako získavať vízum do Ruska je mať tam frajerku. ale i tento spôsob má isté nemalé riziká...


Co jsem slyšel, tak Rusky jsou prý dobré v posteli, ale běda, když jim někdo šáhne na Rusko. Sorry za OT :lolno:

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Vízum do Ruska

Příspěvek od MEA »

Lkprak píše:
MEA píše:najlepší spôsob ako získavať vízum do Ruska je mať tam frajerku. ale i tento spôsob má isté nemalé riziká...


Co jsem slyšel, tak Rusky jsou prý dobré v posteli, ale běda, když jim někdo šáhne na Rusko. Sorry za OT :lolno:


oboje je pravda, ale neviem prečo by som im šahal na Rusko, keď môžem na oveľa krajšie miesta. aj milé sú ale nesmú ťa uloviť na stálo, lebo potom je človeku beda...


Odpovědět