New Orleans

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Odpovědět
firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

New Orleans

Příspěvek od firefly »

Prosím o radu. V květnu mám v úmyslu se zajet podívat do New Orleans, autem z Miami. Zajímalo by mě, zda bude stačit na všeobecnou prohlídku města 1 celý den, případně kam se určitě mám zajít podívat. Předběžně plánuji ubytovat se ve Slidellu, odkud to je do NO asi 30 minut jízdy.
Uvítám každou radu, např. kde tam zaparkovat atd..
Předem moc děkuji.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: New Orleans

Příspěvek od Night fly »

Pro zjednoduseni: New Orleans = French Quarter. To co dela z NO to, cim je, je zkoncentrovano na pomerne malem prostoru mezi Canal street, Bourbon street a rekou. Den je vic nez dost, po chvili se ti to beztak bude zdat vsechno stejny. Pokud pojedes autem, zaparkuj u Ernest N.Morial Convention Centre (pripadne Riverwalk) a odtud uz muzes pesky, vzdalenosti jsou celkem male. A az budes mit dost ruchu na Bourbon street za bileho dne, doporucuju vylet trajektem pres reku z Canal str. Ferry Terminal na Algiers point, abys videla uplne jine NO, chudsi, neturisticke.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: New Orleans

Příspěvek od pepa007 »

firefly píše:Prosím o radu. V květnu mám v úmyslu se zajet podívat do New Orleans, autem z Miami. Zajímalo by mě, zda bude stačit na všeobecnou prohlídku města 1 celý den, případně kam se určitě mám zajít podívat. Předběžně plánuji ubytovat se ve Slidellu, odkud to je do NO asi 30 minut jízdy.
Uvítám každou radu, např. kde tam zaparkovat atd..
Předem moc děkuji.


Dám ti tajnej cestovatelskej tip - vždycky zadej název města do Google Image Search. Pokud vidíš pořád dokola jen jednu fotku jednoho jedinýho baráku, tak je to určitý znamení :)

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: New Orleans

Příspěvek od s543 »

V okolí NO je sídlo a továrna Tabasco - a další typicky Americké atrakce - na Avery isl a přišlo mi to jako docela zábavná návštěva. :D


Odpovědět