Odmítnutí kompenzace za zpožděný let

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
mufik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 24. 01. 2013, 15:22
Status: Offline

Odmítnutí kompenzace za zpožděný let

Příspěvekod mufik » 24. 09. 2018, 18:57

Mám dotaz pro konkrétní případ, kdy ČSA odmítají vyplatit kompenzaci za zpožděný let.
Jednalo se o linku Brusel - Praha OK 637 dne 3.8. Dcera touto linkou letěla s přítelem a letadlo přiletělo z Prahy do Bruselu již s cca 3 hodinovým zpožděním a místo psaného standardního letadla (A319 - nevím přesně) ATR. Do Prahy přiletěli o 3,40 hodiny později. Na letišti so ofotili příletovou tabuli pro důkaz a zažádali o kompenzaci. ČSA více, než měsíc nereagovalo. Po urgenci, že bude záležitost předána UCL, obdržela za 3 dny odpověď se zamítnutím a zajímavým zdůvodněním:

"[i]děkujeme Vám za Váš email níže. Přijměte, prosím, naši omluvu za nepříjemnosti, ke kterým došlo na Vaší cestě z Bruselu do Prahy dne 3. srpna 2018.
Na základě prověření Vaši stížnosti bylo potvrzeno, že let Českých aerolinií OK637 z byl zpožděn. V této věci si dovolujeme Vás informovat, že zpoždění letu OK637 dne3. srpna 2018 způsobené leteckou společností dle našich záznamů nedosáhlo délky 3 hodin. Od celkové doby zpoždění je pro účely uplatnění nároku na paušalizované odškodnění dle nařízení (ES) č. 261/2004 v souladu s judikaturou Soudního dvora EU (rozsudek ve věci C-315/15) třeba odečíst dobu zpoždění přičitatelnou mimořádným okolnostem ve smyslu čl. 5 odst. 3 nařízení. Let OK637 byl opožděn mj. o 45 minut v důsledku nefunkčních systému letiště, což není ovlivnitelné dopravcem.
S ohledem na výše uvedené nemůžeme vyhovět Vašemu požadavku na poskytnutí kompenzace.
Cestujícím v této situaci České aerolinie poskytují, v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č.261/2004 péči. Pokud nebyla anebo nemohla být poskytnuta z provozních důvodů a s ohledem na situaci, která způsobila zpoždění, je možné vyplatit vícenáklady za Vaše občerstvení, ubytování nebo dva krátké telefonní hovory po doložení účtenek. atd. atd.
/i]"
Celé to na nás dělá dojem, že se jedná o obstrukce ze strany ČSA.
Dotaz zní, je lepší reagovat nesouhlasně na ČSA anebo se rovnou obrátit na UCL se žádostí o prošetření a informaci, zda skutečně k výše uvedenému došlo? A je zde někdo, kdo zná přístup UCL k takovým dotazům?
Děkuji


Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 375
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Status: Offline

Re: Odmítnutí kompenzace za zpožděný let

Příspěvekod Nemec » 24. 09. 2018, 19:56

Rovnou bych se obrátil na ÚCL, aby to přezkoumal.


Zpět na “ČSA - České aerolinie”


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů