Co bude dál s ČSA?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět

Do konce roku 2017

Odpojení od přístrojů - společnost skončí v insolvenci
5
7%
Konsolidace - ČSA se vydají na cestu ke konkurenceschopné moderní evropské aerolince
13
18%
Pomalý úpadek - bude dál pokračovat, ale nic převratného se nestane
16
22%
Restart - vyvedení značky a leteckých aktivit firmy pod nový "čistý subjekt
0
Žádná hlasování
Fúze - ČSA budou schlamstnuty TVS
39
53%
 
Celkem hlasů: 73

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Pavel »

Zatím TST, TVJ a TVF


Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Pavel »

Eidi píše:Nevíte někdo, co a imatrikulace půjde od TVS k ČSA? Před ČSAT před HF teď stojí OK-TVL, na RW22 stojí, tušim, OK-TVH (možná si moc domejšlim). Mluvilo se o tom, že k ČSA půjdou celkem 3 mašiny TVS. Díky.

TVL bylo u ČSA na revizi, na 22 se parkují letadla, jelikož před HE se dělá nový povrch a je tam omezený počet stojánek.

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Roiman4 »

Pavel píše:
Eidi píše:Nevíte někdo, co a imatrikulace půjde od TVS k ČSA? Před ČSAT před HF teď stojí OK-TVL, na RW22 stojí, tušim, OK-TVH (možná si moc domejšlim). Mluvilo se o tom, že k ČSA půjdou celkem 3 mašiny TVS. Díky.

TVL bylo u ČSA na revizi, na 22 se parkují letadla, jelikož před HE se dělá nový povrch a je tam omezený počet stojánek.


Ano, funguji jen tri a z toho jedna jeste hodne “pofiderne”, ale na 7 bude novy nastupni most a jsem zvedav, kdy budou delat konec prstu C , uz jsou tam pekne koleje...

Mtargem
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 26. 06. 2014, 13:45
Bydliště: BRU (PED)
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Mtargem »

velpa.66 píše:ČSA mění salonky v PRG

"Změna salonků na Letišti Václava Havla Praha

Všechny naše lety na Letišti Václava Havla Praha od října 2018 nově odbavuje společnost Menzies Aviation (Czech). V této souvislosti dochází také ke změně letištních salonků, které můžete před odletem či po příletu v Praze využívat. V Terminálech 1 a 2 jsou pro vás nově k dispozici salonky Menzies Aviation Lounge."


Na začátku října jsem letěl s OK z Prahy, šel jsem normálně do salonku Erste a dost mě překvapilo, když mě slušně vykázali a poslali do druhořadého salonku Menzies. Uklidňoval jsem se, že je to jen výjimečná situace, jenže pak v půlce října přišel e-mail od ČSA, kde potvrdili trvalou změnu salonku. Takže oznámení o změně se ani nenamáhali poslat včas (tedy ještě před změnou); hledal jsem hned po letu nějakou informaci na stránkách ČSA, leč marně. Takže teď nezbývá než doufat, že salonek Menzies vylepší, když tam teď budou chodit všichni z letů OK, protože jinak to bude dost výsměch - ani čerstvé české noviny tam nejsou, natožpak nějaké slušné občerstvení. :x

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od JiS_Progressus »

Mtargem píše:
velpa.66 píše:ČSA mění salonky v PRG

"Změna salonků na Letišti Václava Havla Praha

Všechny naše lety na Letišti Václava Havla Praha od října 2018 nově odbavuje společnost Menzies Aviation (Czech). V této souvislosti dochází také ke změně letištních salonků, které můžete před odletem či po příletu v Praze využívat. V Terminálech 1 a 2 jsou pro vás nově k dispozici salonky Menzies Aviation Lounge."


Na začátku října jsem letěl s OK z Prahy, šel jsem normálně do salonku Erste a dost mě překvapilo, když mě slušně vykázali a poslali do druhořadého salonku Menzies. Uklidňoval jsem se, že je to jen výjimečná situace, jenže pak v půlce října přišel e-mail od ČSA, kde potvrdili trvalou změnu salonku. Takže oznámení o změně se ani nenamáhali poslat včas (tedy ještě před změnou); hledal jsem hned po letu nějakou informaci na stránkách ČSA, leč marně. Takže teď nezbývá než doufat, že salonek Menzies vylepší, když tam teď budou chodit všichni z letů OK, protože jinak to bude dost výsměch - ani čerstvé české noviny tam nejsou, natožpak nějaké slušné občerstvení. :x


Letiště vypsalo výběrové řízení na projekt rozšíření VIP salonku Menzies na T1. Chtějí to šoupnout nahoru nad stávající, aby byl zároveň potenciál pro další rozvoj.
Lehce mi to připomíná řešení, které v době výstavby TS2 mělo nahoře propojovat terminály.


Eidi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 09. 2014, 10:56
Oblíbené typy letadel: B737, B757, B777, B787, A320ceo/neo Family, A330ceo/neo, A350XWB.
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Eidi »

Pavel píše:Zatím TST, TVJ a TVF


Díky. Zajímavý rozpětí stáří letadel (2010, 2004 a 2005) - pravda, neznamená to nic o reálnym technickym stavu letadla (mám na mysli ty dvě starší mašiny). Zajímalo by mě, jestli se chystaj nebo už proběhly nějaký interiérový změny. Letěl jsem 18letym OK-TSH a bylo to celkem v pohodě. Pokud bych to měl ale srovnat s A319 ČSA (podotýkám - hodnotim jen interiér letadla a estetickej dojem), tak jsou na tom oproti TVS líp. Mně až tolik na modernim a super high-end estetickym interiéru nezáleží, pokud to neni zaprasený a špinavý.

Pavel píše:
Eidi píše:Nevíte někdo, co a imatrikulace půjde od TVS k ČSA? Před ČSAT před HF teď stojí OK-TVL, na RW22 stojí, tušim, OK-TVH (možná si moc domejšlim). Mluvilo se o tom, že k ČSA půjdou celkem 3 mašiny TVS. Díky.

TVL bylo u ČSA na revizi, na 22 se parkují letadla, jelikož před HE se dělá nový povrch a je tam omezený počet stojánek.


Díky za vysvětlení.
Naposledy upravil(a) Eidi dne 19. 10. 2018, 09:21, celkem upraveno 1 x.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od alesesl »

Cely skyteam bude vyuzivat Menzies salonku, nebo kdyz poletim s KL nebo AF, tak se porad dostanu do MC salonku?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Globik »

Mtargem píše:
velpa.66 píše:ČSA mění salonky v PRG

"Změna salonků na Letišti Václava Havla Praha

Všechny naše lety na Letišti Václava Havla Praha od října 2018 nově odbavuje společnost Menzies Aviation (Czech). V této souvislosti dochází také ke změně letištních salonků, které můžete před odletem či po příletu v Praze využívat. V Terminálech 1 a 2 jsou pro vás nově k dispozici salonky Menzies Aviation Lounge."


Na začátku října jsem letěl s OK z Prahy, šel jsem normálně do salonku Erste a dost mě překvapilo, když mě slušně vykázali a poslali do druhořadého salonku Menzies. Uklidňoval jsem se, že je to jen výjimečná situace, jenže pak v půlce října přišel e-mail od ČSA, kde potvrdili trvalou změnu salonku. Takže oznámení o změně se ani nenamáhali poslat včas (tedy ještě před změnou); hledal jsem hned po letu nějakou informaci na stránkách ČSA, leč marně. Takže teď nezbývá než doufat, že salonek Menzies vylepší, když tam teď budou chodit všichni z letů OK, protože jinak to bude dost výsměch - ani čerstvé české noviny tam nejsou, natožpak nějaké slušné občerstvení. :x


Nerad bych, aby to vyznělo jako bití černochů. Jen jsem si na to prostě při čtení Tvého příšpevku vzpomněl: Na podzim 2000 jsme letěli s 8F a připlatili jsme si za 990,- Kč OW vyšší třídu. V katalogu CKF na stránce s reklamou na tuto třídu bylo uvedeno, že v ceně je použití konkrétního salonku na LKPR s tím, že těsně před odletem se do něj dostaví pracovník aerolinky a cesťáky vyzvedne. Napochodovali jsme tedy do tohoto salonku. Po předložení palubek na nás recepční koukala jako na nějaký koupácký póvl a slušně, ale přísně nás vyhodila. Zřejmě jsme v pokynech na cestu měli uveden nový salonek, protože mě nenapadá, jak bychom věděli, kam máme následně jít. Vegetujeme v salonku a na poslední chvíli (možná tam byl monitor a na něm last call, ´kdo si to má pamatovat) jdeme sami do gatu, nikdo nás vyzvednout nepřišel.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od flyingblue »

alesesl píše:Cely skyteam bude vyuzivat Menzies salonku, nebo kdyz poletim s KL nebo AF, tak se porad dostanu do MC salonku?


Tech kombinaci je vice :-) Zkusil jsem se zeptat, uvidime, jak komplikovany to bude.

P3D
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 07. 07. 2018, 22:23
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od P3D »

Mohu se Vás prosím zeptat, jestli nevíte co se děje s OK-YBA?. Přibližně před dvěma týdny odletěla z Prahy do Lyonu a potom do Bordeaux.....a od té doby neletěla nikam...
Díky za odpověd!

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od flyingblue »

P3D píše:Mohu se Vás prosím zeptat, jestli nevíte co se děje s OK-YBA?. Přibližně před dvěma týdny odletěla z Prahy do Lyonu a potom do Bordeaux.....a od té doby neletěla nikam...
Díky za odpověd!


Je na planovane revizi

smradlava zizala
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 25. 09. 2015, 08:26
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od smradlava zizala »

A za chvilku bude na skok v Praze OK-GBB. Jsem zvědav v jakých barvách bude. :roll:

Kluci v OSR se také na ní můžou těšit, že je přiletí navštívit :clap:

P3D
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 07. 07. 2018, 22:23
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od P3D »

smradlava zizala píše:A za chvilku bude na skok v Praze OK-GBB. Jsem zvědav v jakých barvách bude. :roll:

Kluci v OSR se také na ní můžou těšit, že je přiletí navštívit :clap:


A ví se už kdy přiletí? Případně z jakého důvodu přiletí do PRG....protože na mašiny, kt. létaly v minulosti z Polska se polepy dělaly ve WAW

díky za odpověd

bilbo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 183
Registrován: 31. 08. 2017, 17:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, VIE, STR
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od bilbo »

P3D píše:
smradlava zizala píše:A za chvilku bude na skok v Praze OK-GBB. Jsem zvědav v jakých barvách bude. :roll:

Kluci v OSR se také na ní můžou těšit, že je přiletí navštívit :clap:


A ví se už kdy přiletí? Případně z jakého důvodu přiletí do PRG....protože na mašiny, kt. létaly v minulosti z Polska se polepy dělaly ve WAW

díky za odpověd

Polepy se vždycky dělali v YUL, ale tentokrát to je na dry lease pro ČSA, takže si ho v Praze označkujou :)

Eidi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 09. 2014, 10:56
Oblíbené typy letadel: B737, B757, B777, B787, A320ceo/neo Family, A330ceo/neo, A350XWB.
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Eidi »

smradlava zizala píše:A za chvilku bude na skok v Praze OK-GBB. Jsem zvědav v jakých barvách bude. :roll:

Kluci v OSR se také na ní můžou těšit, že je přiletí navštívit :clap:


Jaká je vlastně původní registrace OK-GBB?

Za další mě napadlo... není trochu v ohrožení, z pohledu ČSAT, line maintenance? Úplně si nejsem jistej, jak to bude ČSAT řešit, když A319 jdou ven na ACMI (nevim, přesně kolik a jestli všechny), ČSA dostanou mašiny od TVS, kterejm může dělat LM v HE právě u TVS. Podle mě tim musí přijít ČSAT o značnou část výnosů na LM.


Odpovědět