Co bude dál s ČSA?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?

Do konce roku 2017

Odpojení od přístrojů - společnost skončí v insolvenci
2
3%
Konsolidace - ČSA se vydají na cestu ke konkurenceschopné moderní evropské aerolince
13
20%
Pomalý úpadek - bude dál pokračovat, ale nic převratného se nestane
16
24%
Restart - vyvedení značky a leteckých aktivit firmy pod nový "čistý subjekt
0
Žádná hlasování
Fúze - ČSA budou schlamstnuty TVS
35
53%

Celkem hlasů: 66

prodejce
Prodejce
Prodejce
Status: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvekod prodejce » 02. 07. 2019, 11:07

Ke čtení článků o přepravních právech doporučím ze vzdělávácích důvodů i poslech odpovídající hudby:

Globik
Kapitán
Kapitán
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž

Příspěvekod Globik » 02. 07. 2019, 16:32

Jak jsem toho soudruha neměl rád, tak je mi najednou sympatický. Holt preference a politická situace se mění. A co na to údajný rusofil Karel X?
https://www.lidovky.cz/byznys/doprava/r ... prava_pave

jencik
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod jencik » 02. 07. 2019, 19:31

Ved ruských nohsledov je v ČR dosť, namatkovo Klaus Zeman Ovcacek, stačí, aby sli spoločne do Moskvy a určite sa dohodnú

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod HighFlyer » 03. 07. 2019, 13:15

Globik píše:Jak jsem toho soudruha neměl rád, tak je mi najednou sympatický. Holt preference a politická situace se mění.
https://www.lidovky.cz/byznys/doprava/r ... prava_pave

Tak hlavni zmena je v roli toho pana. V dnes jiz legendarnim modelu 'silnejsi pes' (z dila "Ivanku, kamarade") je v tomto pripade v roli slabsiho psa. Na tuto roli neni zvykly, jelikoz ve vetsine jinych situaci je tim silnejsim psem on a taky se jako silnejsi pes chova.

DarkLight
Nováček
Nováček

Příspěvekod DarkLight » 04. 07. 2019, 00:22

Fabo píše:Divider neni.

Zdroj: Linka OK619, OK-TVG, 28JUL. Sedacka 1A

Pocet cestujicich v C: 1ks. Celkove 182.

Máte někdo tušáka, jak u OK-TSE? Zrovna dneska mi vítězoslavně prošel za levno můj první plusgrade (takže Zetko), a až při checkinu zjistim že se seatingem oproti představám k***a něco nehraje. Link od kamaráda na Vaši debatu o one-sided business class configu a o tom, jak budu láskyplně vzpomínat i na ten posranej závěs z A319, a pohled na imatrikulaci s kterou pojedu, to už bylo jen hořký zklamání. Tak nezbývá než doufat, že to v pátek (OK616) nebude zas TAK strašný.

Pavel
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod Pavel » 04. 07. 2019, 08:01

DarkLight píše:

Máte někdo tušáka, jak u OK-TSE? Zrovna dneska mi vítězoslavně prošel za levno můj první plusgrade (takže Zetko), a až při checkinu zjistim že se seatingem oproti představám k***a něco nehraje. Link od kamaráda na Vaši debatu o one-sided business class configu a o tom, jak budu láskyplně vzpomínat i na ten posranej závěs z A319, a pohled na imatrikulaci s kterou pojedu, to už bylo jen hořký zklamání. Tak nezbývá než doufat, že to v pátek (OK616) nebude zas TAK strašný.

OK-TSE: Sky interior, závěs za 4 řadou

flyingblue
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod flyingblue » 04. 07. 2019, 08:52

DarkLight píše:

Tak a ted se jeste muzes modlit, aby to, co bylo naplanovanyho na patek, v patek skutecne letelo.

pettte
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod pettte » 11. 07. 2019, 15:46

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/aero ... domaci_vlc

Je neskutečné, že se někdo musí soudit o kompenzaci 6 let....

Připomínám pro ty co by špatně četli, že letenku jim prodalo ČSA, což bylo zřejmě v době, kdy sami částečne provozovali a codeshareovali linku do Abu Dhabi.

Hodně výživná je diskuze. Už se fakt nedivím že nám vládne Babiš se Zemanem, když většina národa jsou "lopaťáci". Jen pár odpovědí je normálních, s příměrem, že když si objednám stavbu domu, tak i přes několik subdodavatelů je právně odpovědný ten u kterého jsme to objednal.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fabo » 11. 07. 2019, 17:04

pettte píše:https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/aerolinky-odskodneni-zpzodeni-cestujici.A190711_103833_domaci_vlc

Je neskutečné, že se někdo musí soudit o kompenzaci 6 let....

Připomínám pro ty co by špatně četli, že letenku jim prodalo ČSA, což bylo zřejmě v době, kdy sami částečne provozovali a codeshareovali linku do Abu Dhabi.

Hodně výživná je diskuze. Už se fakt nedivím že nám vládne Babiš se Zemanem, když většina národa jsou "lopaťáci". Jen pár odpovědí je normálních, s příměrem, že když si objednám stavbu domu, tak i přes několik subdodavatelů je právně odpovědný ten u kterého jsme to objednal.

Let PRG-AUH byl provozovan CSA, tudiz ano, bylo to v te dobe.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod marthym » 11. 07. 2019, 20:45

Nejvíc mě irituje, že náš soud není schopný pochopit anglicky psaný text a jeho překlad...

Aneb další příklad úžasného českého soudnictví.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod zdenda » 11. 07. 2019, 20:57

marthym píše:Nejvíc mě irituje, že náš soud není schopný pochopit anglicky psaný text a jeho překlad...

Aneb další příklad úžasného českého soudnictví.

Nezapomen si jako naprosty laik, neznaly veci i spisu,rejpnout do soudnictvi:-(((

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod marthym » 11. 07. 2019, 21:06

Ano, jsem laik, který měl právo dva semestry na jiné VŠ, takže žabař. I když, ne, žabař je tady někdo jiný. Sorry. Žádat si o výklad předpisu 261/2004, po takové době, mi přijde totálně ujeté.

ivy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)

Příspěvekod ivy » 12. 07. 2019, 11:14

marthym píše:Ano, jsem laik, který měl právo dva semestry na jiné VŠ, takže žabař. I když, ne, žabař je tady někdo jiný. Sorry. Žádat si o výklad předpisu 261/2004, po takové době, mi přijde totálně ujeté.

A co si takhle přečíst ten rozsudek, a to hlavně odstavce 12, 13, 14 a 16, ze kterých vyplývá, že to zdaleka není tak jednoduché, jak je to v této diskuzi prezentováno.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod marthym » 12. 07. 2019, 12:22

Ne, prosím pěkně, mně stačí 8.

Každý z jedenácti dotyčných cestujících si zarezervoval u Českých aerolinií let z Prahy (Česká republika) do Bangkoku (Thajsko) přes Abú Dhabí (Spojené arabské emiráty).

ČSA je zde ve vztahu k zákazníkovi nejen jako prodejce, ale i poskytovatel a tedy i zodpovědný subjekt. S tímhle přece měli počítat - jedno z riziko codesharů.

Takže jiný příběh. Když si koupíš letenku u Condoru, první úsek s ČSA bude mít hodinu zpoždění a nestihneš odlet. Budeš žádat o kompenzaci koho? Kdo poskytuje celou cestu? Odpověď je jasná: ten, kdo ticketuje. Condor.

Ať si tohle aerolinky řeší mezi sebou, nazdar.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod zdenda » 12. 07. 2019, 18:48

ivy píše:
marthym píše:Ano, jsem laik, který měl právo dva semestry na jiné VŠ, takže žabař. I když, ne, žabař je tady někdo jiný. Sorry. Žádat si o výklad předpisu 261/2004, po takové době, mi přijde totálně ujeté.

A co si takhle přečíst ten rozsudek, a to hlavně odstavce 12, 13, 14 a 16, ze kterých vyplývá, že to zdaleka není tak jednoduché, jak je to v této diskuzi prezentováno.

Spravne. Marthym nema tak uplne pravdu....

Zpět na “ČSA - České aerolinie”