Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od atr »

Koukám, že tady totálně chcípl "kakač".

Online booking ČSA - pokud dám do jména háčky a čárky, které jsem mimochodem zadal do rezervace, tak to hlásí neplatné znaky. To už se komentovat fakt nedá ...


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od alesesl »

atr píše:Koukám, že tady totálně chcípl "kakač".

Online booking ČSA - pokud dám do jména háčky a čárky, které jsem mimochodem zadal do rezervace, tak to hlásí neplatné znaky. To už se komentovat fakt nedá ...


Tak hacky a carky se do rezervace nikdy nedavaji.

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Lemon »

Tak tak, nedávají... [-X Pokud je to v návaznosti na dnešní odbavení ve 2:00 ráno na sobotní zážitkový let, tak mně to šlo bez problému i včetně přesazení z uličky k okénku... :wink:

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od atr »

alesesl píše:
atr píše:Koukám, že tady totálně chcípl "kakač".

Online booking ČSA - pokud dám do jména háčky a čárky, které jsem mimochodem zadal do rezervace, tak to hlásí neplatné znaky. To už se komentovat fakt nedá ...


Tak hacky a carky se do rezervace nikdy nedavaji.


Napsal jsem to trochu nepřesně, na webu ČSA jsem si online koupil letenku (nebo objednal letenku ?) a do jména jsem dal háčky a čárky. Přišel od nich email CSA on-line booking v kterém jsou odstavce - informace o objednávce, cestující, itinerář a platba. Háčky tam opravdu jsou. Pak jsem se chtěl přihlásit na jejich web, abych si vystavil elektronickou letenku a ono mě to s diakritikou nepustí ?
Na zahraničním webu do taky nedávám, aby se to pak nějak nezkomolilo, ale u "národního" dopravce mi to fakt přijde divné. No a že tam ani nedám český telefonní číslo v mezinárodním formátu je totální amatérizmus.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od JackBrno »

Tu diakritiku bych až tak nekritizoval, to se do mezinárodního systému fakt nezadává. Ale tel. číslo v mezinárodním formátu tam jít musí. Buď +420XXXXXXXXX nebo 00420XXXXXXXXX.


Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Mailand »

JackBrno píše:Tu diakritiku bych až tak nekritizoval, to se do mezinárodního systému fakt nezadává.

Pokud je web v cz, jak to má obyčejný Franta uživatel vědět? Naopak bych čekal, že si to pořeší na svojí straně. Stripnout diakritiku na vstupu je otázkou minuty i pro podprůměrného programátora.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od alesesl »

Mailand píše:
JackBrno píše:Tu diakritiku bych až tak nekritizoval, to se do mezinárodního systému fakt nezadává.

Pokud je web v cz, jak to má obyčejný Franta uživatel vědět? Naopak bych čekal, že si to pořeší na svojí straně. Stripnout diakritiku na vstupu je otázkou minuty i pro podprůměrného programátora.


no jo, ale vis jake ma OK programatory a hlavne ITaky. Podle toho jak jejich stranky funguji, nemoznost bookovat awardy online, atd, tak to vypada, ze je tam poslali rovnou ze skoly. :D :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od flyingblue »

alesesl píše:
Mailand píše:
JackBrno píše:Tu diakritiku bych až tak nekritizoval, to se do mezinárodního systému fakt nezadává.

Pokud je web v cz, jak to má obyčejný Franta uživatel vědět? Naopak bych čekal, že si to pořeší na svojí straně. Stripnout diakritiku na vstupu je otázkou minuty i pro podprůměrného programátora.


no jo, ale vis jake ma OK programatory a hlavne ITaky. Podle toho jak jejich stranky funguji, nemoznost bookovat awardy online, atd, tak to vypada, ze je tam poslali rovnou ze skoly. :D :D


Dost casto to neni o tom, jake maji programatory a ajtaky, ale o tom:

a) jake maji zadani
b) kolik jich je

Uprimne, radeji budu letat s aerolinkou, ktere pada web, nez aerolinkou, ktere padaji letadla.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Globik »

alesesl píše:
Mailand píše:
JackBrno píše:Tu diakritiku bych až tak nekritizoval, to se do mezinárodního systému fakt nezadává.

Pokud je web v cz, jak to má obyčejný Franta uživatel vědět? Naopak bych čekal, že si to pořeší na svojí straně. Stripnout diakritiku na vstupu je otázkou minuty i pro podprůměrného programátora.


no jo, ale vis jake ma OK programatory a hlavne ITaky. Podle toho jak jejich stranky funguji, nemoznost bookovat awardy online, atd, tak to vypada, ze je tam poslali rovnou ze skoly. :D :D

Zajímal by me v této souvislosti poměr evropských aerolinek, které umožňují online award letenky a které ne. Máte někdo přehled? Napříč aliancemi.

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od atr »

Tak abych "furt" neprudil. 5.5.2018 - výlet to byl pěkný, jelo se z 06ky po směru hodinových ručiček, jednou se obkroužil Karlstein, pak před přistáním "šéf" ohlásil, že prý sedají 3 letadla a budeme tedy kroužit. Pak zahlásil, že se vracíme zas na Karlstein a ten jsme dali okolo ještě 3x. Na stojánce se dalo ještě nakouknout do té přední "kanceláře" co má super výhled z okna.

Z Ruzyně jsem z finančních důvodů už nějaký rok neletěl. Tranzitní část se dost změnila. Připadal jsem si jako v nákupáku, kde je jen nějak víc východů u kterých je pár laviček. A dál že zrušili dětský hrad a WC u proskleného konce z kterého je výhled na staré letiště.

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od atr »

Chtěl jsem se ujistit a tak jsem to teď na webu csa.cz s tím telefonem zkusil "cvičně" ještě jednou.
Když zadám telefon
+420602602602
tak vyskočí okno
Chybně zadán Telefon 1
a když tam dám toto
00420602602602
tak vyskočí červené info okno
Maximální délka telefonního čísla #1 je 12 znaků.

To Vám přijde OK ???
+ mi občas nepustí nějaký malý eshop, 00 mi snad vždycky prošlo. Jiné třeba ty Státy prý mají i víc než 9 čísel + volačku. U letecké společnosti to fakt nechápu.

Bee
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 11. 05. 2018, 12:47
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Bee »

...řekl bych, že je to tím, že mezinárodní předvolba se na booking.csa.cz zadává v samostatném selectboxu před Telefon #1 a není ji tak potřeba zadávat znovu....

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od atr »

Bee píše:...řekl bych, že je to tím, že mezinárodní předvolba se na booking.csa.cz zadává v samostatném selectboxu před Telefon #1 a není ji tak potřeba zadávat znovu....


Dík, tak přeci jsem xyz ...
Fakt tam před tím číslem je napsáno "Českáˇ". V podvědomí to totiž mám jako odpověď na národnost a navíc jsem se nikdy se slovní volačkou nikde nesetkal. Že jsem to nenašel na druhý pokus už ale je opravdu ostuda.

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Zoltan »

Tak jsem koukal ze dnesni let byl zrusen. Kdo si vytahl cerneho Petra a co vam dopravce rekl ohledne nahradniho terminu, pokud vubec bude?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od flyingblue »

Zoltan píše:Tak jsem koukal ze dnesni let byl zrusen. Kdo si vytahl cerneho Petra a co vam dopravce rekl ohledne nahradniho terminu, pokud vubec bude?


Kamosi (mimo airways) tam byli, zadna informace ohledne "nahradniho terminu" nepadla.

informace je primo od nich


Odpovědět