Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od flyingblue »

Yirina píše:Pro zajímavost.
Tak jsem si vytáhla přes rezervační systém (podle čísla svojí letenky jsem jela posloupně nahoru a dolů) kolik bylo vystaveno během té smršti na ty lety letenek.
Jsou to jen počty, které zaplatili lidi kartou, pokud si dal někdo bankovní převod, tak se udělala jen rezervace a vyticketuje se, až dorazí platba, to v tom započteno není.
Mně se to povedlo koupit někdy kolem 14:45 na let 21. 4. Přede mnou se vystavilo celkem 125 letenek, po mě ještě 42 letenek.
Samozřejmě pokud se vystavily nějaké ještě před zahájením prodeje uvnitř ČSA nebo potom, už jsem nehledala.

21. dubna - 46 letenek
5. května - 41 letenek
19. května - 42 letenek
2. června - 39 letenek


Myslim, ze metodika pocitani zateze jen z poctu ukoncenych transakci je chybna. Nemuzes pocitat jen ukoncene transakce, ale vsechno, co se v systemu deje. Je mozne vygenerovat (za male penize) tolik falesnych transakci, ze system nebude schopen obslouzit skoro zadnou. Ajtacky se tomu rika DoS (Denial of Service) utok.

V kazdem pripade je videt, ze marketing CSA opet predstihl jejich IT (a neni to poprve). Meli by na tom zamakat.


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3157
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Fabo »

flyingblue píše:
Yirina píše:Pro zajímavost.
Tak jsem si vytáhla přes rezervační systém (podle čísla svojí letenky jsem jela posloupně nahoru a dolů) kolik bylo vystaveno během té smršti na ty lety letenek.
Jsou to jen počty, které zaplatili lidi kartou, pokud si dal někdo bankovní převod, tak se udělala jen rezervace a vyticketuje se, až dorazí platba, to v tom započteno není.
Mně se to povedlo koupit někdy kolem 14:45 na let 21. 4. Přede mnou se vystavilo celkem 125 letenek, po mě ještě 42 letenek.
Samozřejmě pokud se vystavily nějaké ještě před zahájením prodeje uvnitř ČSA nebo potom, už jsem nehledala.

21. dubna - 46 letenek
5. května - 41 letenek
19. května - 42 letenek
2. června - 39 letenek


Myslim, ze metodika pocitani zateze jen z poctu ukoncenych transakci je chybna. Nemuzes pocitat jen ukoncene transakce, ale vsechno, co se v systemu deje. Je mozne vygenerovat (za male penize) tolik falesnych transakci, ze system nebude schopen obslouzit skoro zadnou. Ajtacky se tomu rika DoS (Denial of Service) utok.

V kazdem pripade je videt, ze marketing CSA opet predstihl jejich IT (a neni to poprve). Meli by na tom zamakat.


Ona ale neresi zatez, ale prodejnost.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od flyingblue »

Fabo píše:
flyingblue píše:
Yirina píše:Pro zajímavost.
Tak jsem si vytáhla přes rezervační systém (podle čísla svojí letenky jsem jela posloupně nahoru a dolů) kolik bylo vystaveno během té smršti na ty lety letenek.
Jsou to jen počty, které zaplatili lidi kartou, pokud si dal někdo bankovní převod, tak se udělala jen rezervace a vyticketuje se, až dorazí platba, to v tom započteno není.
Mně se to povedlo koupit někdy kolem 14:45 na let 21. 4. Přede mnou se vystavilo celkem 125 letenek, po mě ještě 42 letenek.
Samozřejmě pokud se vystavily nějaké ještě před zahájením prodeje uvnitř ČSA nebo potom, už jsem nehledala.

21. dubna - 46 letenek
5. května - 41 letenek
19. května - 42 letenek
2. června - 39 letenek


Myslim, ze metodika pocitani zateze jen z poctu ukoncenych transakci je chybna. Nemuzes pocitat jen ukoncene transakce, ale vsechno, co se v systemu deje. Je mozne vygenerovat (za male penize) tolik falesnych transakci, ze system nebude schopen obslouzit skoro zadnou. Ajtacky se tomu rika DoS (Denial of Service) utok.

V kazdem pripade je videt, ze marketing CSA opet predstihl jejich IT (a neni to poprve). Meli by na tom zamakat.


Ona ale neresi zatez, ale prodejnost.


Tak to cteme jinak. Ostatne, asi by nikoho nemelo prekvapit, ze CSA neproda na ty lety vic letenek, nez je planovana kapacita letadel :-)

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Yirina »

Já neřeším vůbec nic, mě jen zajímalo, jestli to vyprodali celé do kapacity letadla nebo si tam nechali třeba nějaké rezervy, které by šly do prodeje až další dny, jako to bylo u Piešťan.
Že by si tenhle let překnihovali by mě snad ani nenapadlo.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od flyingblue »

Yirina píše:Já neřeším vůbec nic, mě jen zajímalo, jestli to vyprodali celé do kapacity letadla nebo si tam nechali třeba nějaké rezervy, které by šly do prodeje až další dny, jako to bylo u Piešťan.
Že by si tenhle let překnihovali by mě snad ani nenapadlo.


No myslim, ze muzou vymenit at4 za at7 :-)


Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Orus-x »

Yirina píše:Já neřeším vůbec nic, mě jen zajímalo, jestli to vyprodali celé do kapacity letadla nebo si tam nechali třeba nějaké rezervy, které by šly do prodeje až další dny, jako to bylo u Piešťan.
Že by si tenhle let překnihovali by mě snad ani nenapadlo.

Mě by spíš zajímalo jestli se jim to podaří odletět alespoň zhruba v naplánovaných časech a budou na to mít volnou kapacitu. Pravidelně se dívám na odlety z PRG na FR24 a ČSA teď produkují naprosto šílenou on-time performanci :D Běžně je tak 70% odletů zpožděná nejméně o hodinu ale najdou se tam i šílené perly typu včera: OK490 Stockholm scheduled 11:40 am, departed 08:03 p.m. OM-GTD, následně pak OK504 Copenhagen scheduled 05:45 pm, departed 01:54 am. Takže každý let s ČSA je zážitkový :crazy: Tak přeju hodně štěstí ať všechno proběhne podle plánu

palan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 07. 2011, 20:55
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od palan »

Já bych si tipl, že část kapacity prvního letu bude zase vyhrazena pro novináře, stejně jako tomu bylo při letu do Piešťan

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Yirina »

palan píše:Já bych si tipl, že část kapacity prvního letu bude zase vyhrazena pro novináře, stejně jako tomu bylo při letu do Piešťan


To je možné, páč v plánku mají psané, že to poletí velké ATRko...ale jak píše Orus výše, vzhledem k tomu, jak to tam teď probíhá to nakonec může být všelijak.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od micaello »

palan píše:
vitezslav píše:To je naprostý nesmysl a výmluva. A ty dvě hodnoty jsou zcela extrémní, kde jsi k nim přišel?? Do rezervačního systému běžně chodí daleko víc než 50 přístupů/hod a teď jich přišlo mnohem méně než 5000.... Reálnější by byly hodnoty 100 versus 500, což by měl systém zvládnout. Navíc si přečti jejich avíza na FB, která už zde někdo citoval. Čili hlavní problém vidím spíš v neseriózním přístupu k bookování, že např. dnes uvolnily 200 míst a zítra uvolní další.
Btw: Mě by spíš zajímalo, jak je na tom tenhle let ekonomicky. Pokud je těch 43 resp. 64 tisíc za půlhodinový let reálnou hodnotou, tak by nám prakticky nic nebránilo si to éro pronajmout :-).


Tak na FB píšou že měli o 4000% vyšší provoz. Na to se opravdu připravit nedá. Kvůli tomu, že 1x za rok bude takovýhle extrémní provoz se opravdu nevyplatí žádné investice...

Na to se připravit samozřejmě dá. Kapacity se v dnešní době dají kupovat už dokonce i na pár hodin. Jenže to by musel někdo chtít..a oni samozřejmě nechtěli, stejně jako tomu bylo na lety do Piešťan apod.
V ČSA už se dlouhá léta totiž razí heslo: i špatná reklama je reklama :D

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od procvi »

Mě ticket na ten první let vystavili až dnes, jelikož jsem měl bankovní převod. Teoreticky od zítřka by se ty nezaplacené předrezervace mohli uvolnit.

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Roiman4 »

Zatim to je 95. vyroci, ale pockejte na ste :D To si myslim, ze budeme cist neco takoveho jako v dnesnich dnech, ze to pada apod... Jinak skoda, ze nemaji par terminu pres leto. Ani jeden z techto dnu nejsem v Cr.

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Nemec »

Orus-x píše:
Yirina píše:Já neřeším vůbec nic, mě jen zajímalo, jestli to vyprodali celé do kapacity letadla nebo si tam nechali třeba nějaké rezervy, které by šly do prodeje až další dny, jako to bylo u Piešťan.
Že by si tenhle let překnihovali by mě snad ani nenapadlo.

Mě by spíš zajímalo jestli se jim to podaří odletět alespoň zhruba v naplánovaných časech a budou na to mít volnou kapacitu. Pravidelně se dívám na odlety z PRG na FR24 a ČSA teď produkují naprosto šílenou on-time performanci :D Běžně je tak 70% odletů zpožděná nejméně o hodinu ale najdou se tam i šílené perly typu včera: OK490 Stockholm scheduled 11:40 am, departed 08:03 p.m. OM-GTD, následně pak OK504 Copenhagen scheduled 05:45 pm, departed 01:54 am. Takže každý let s ČSA je zážitkový :crazy: Tak přeju hodně štěstí ať všechno proběhne podle plánu

Každý let s tím slovenským vrakem bude letos zážitkový...

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Yirina »

Byly přidány další lety, v prodeji přístí pátek 20. 4.:

http://zdopravy.cz/csa-po-rychlem-vypro ... oci-10330/

České aerolinie výrazně rozšíří nabídku zážitkových letů se svými turbovrtulovými letadly ATR 42/72 kolem Prahy. Nakonec jich vypraví namísto plánovaných čtyř celkem deset.

Firma dnes oznámila šest nových termínů na červen. Před týdnem nabídla čtyři lety a vyprodala je během hodiny. Lety ve 14 hodin poletí ještě 9. 6., 23. 6. a 7. 7. V 15 hodin 2. 6., 9. 6. a 16. 6. ještě firma nabídne lety v 15 hodin pod novým označením OK 1923. Číslo značí rok, kdy ČSA poprvé vzlétly, slaví tak 95 let od prvního letu. „Další zážitkové lety již neplánujeme přidávat,“ řekl mluvčí firmy Daniel Šabík.

barnes
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 29. 12. 2011, 09:22
Oblíbené typy letadel: TU154 / B747
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od barnes »

Tuší někdo, z jakého terminálu bude odlet?

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Airbus380 »

Z terminálu 2.


Odpovědět