Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
pavelj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12. 08. 2017, 20:21
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od pavelj »

Chtěl jsem původně 21. 4., ale podařilo se 5. 5., což taky potěší. Zdá se, že dobrý trik byl vynechat platbu kartou :)


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od vitezslav »

[
Naposledy upravil(a) vitezslav dne 06. 04. 2018, 19:10, celkem upraveno 1 x.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od vitezslav »

vitezslav píše:
palan píše:Ono to líp udělat podle mě nešlo... Když na jejich booking system chodí třeba 50 požadavků za hodinu, najednou jich je skokové třeba 5000 a pak zase rok nic, tak se jim nevyplatí investice ani do optimalizace, ani do lepší datové linky ani do lepšího serveru...


To je naprostý nesmysl a výmluva. A ty dvě hodnoty jsou zcela extrémní, kde jsi k nim přišel?? Do rezervačního systému běžně chodí daleko víc než 50 přístupů/hod a teď jich přišlo mnohem méně než 5000.... Reálnější by byly hodnoty 100 versus 500, což by měl systém zvládnout. Navíc si přečti jejich avíza na FB, která už zde někdo citoval. Čili hlavní problém vidím spíš v neseriózním přístupu k bookování, že např. dnes uvolnily 200 míst a zítra uvolní další.
Btw: Mě by spíš zajímalo, jak je na tom tenhle let ekonomicky. Pokud je těch 43 resp. 64 tisíc za půlhodinový let reálnou hodnotou, tak by nám prakticky nic nebránilo si to éro pronajmout :-).

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Zdenek »

Děkujeme za ohromný zájem o zážitkové lety, které jsou momentálně vyprodány. Pro velký zájem jsme se rozhodli ještě pár zážitkových letů přidat. Termíny nových letů i jejich prodeje zveřejníme v průběhu příštího týdne. Současně se omlouváme za technické komplikace při dosavadních prodejích.

palan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 07. 2011, 20:55
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od palan »

vitezslav píše:To je naprostý nesmysl a výmluva. A ty dvě hodnoty jsou zcela extrémní, kde jsi k nim přišel?? Do rezervačního systému běžně chodí daleko víc než 50 přístupů/hod a teď jich přišlo mnohem méně než 5000.... Reálnější by byly hodnoty 100 versus 500, což by měl systém zvládnout. Navíc si přečti jejich avíza na FB, která už zde někdo citoval. Čili hlavní problém vidím spíš v neseriózním přístupu k bookování, že např. dnes uvolnily 200 míst a zítra uvolní další.
Btw: Mě by spíš zajímalo, jak je na tom tenhle let ekonomicky. Pokud je těch 43 resp. 64 tisíc za půlhodinový let reálnou hodnotou, tak by nám prakticky nic nebránilo si to éro pronajmout :-).


Tak na FB píšou že měli o 4000% vyšší provoz. Na to se opravdu připravit nedá. Kvůli tomu, že 1x za rok bude takovýhle extrémní provoz se opravdu nevyplatí žádné investice...


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od alesesl »

Zoltane, podarilo se ti neco koupit pro sebe a dceru? Ja jsem nepochodil. Bohuzel

Screenshot.jpg

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od MK »

vitezslav píše:Btw: Mě by spíš zajímalo, jak je na tom tenhle let ekonomicky. Pokud je těch 43 resp. 64 tisíc za půlhodinový let reálnou hodnotou, tak by nám prakticky nic nebránilo si to éro pronajmout :-).


Velmi zhruba pro ATR72 (netuším, jestli třeba platí přeletové poplatky za takový let či ne):

Odletová taxa pro 64pax....1443 EUR
Přistávací poplatky LKPR......187 EUR
Palivo 500kg.....................350 EUR (nevím, jaká je v Praze cena paliva)
Přeletové poplatky - LKPR ARR+DEP .... 392 EUR

CELKEM 2372 EUR / 64pax = 37 EUR

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Zoltan »

alesesl píše:Zoltane, podarilo se ti neco koupit pro sebe a dceru? Ja jsem nepochodil. Bohuzel

Screenshot.jpg


Ani h***o, mel jsem naraz otevrene safari, chrome i app v mobilu a nejdal jsem se dostal na vyplneni jmen a pak to lehlo.

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Zoltan »

Ale co treb bude report od uzivatele Tata a Adelka

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Fabo »

k tomu pak jeste posadka, letadlo samotne (leasing, udrzba), realne bych rekl ze to bude tak max na nule.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od vitezslav »

Zoltan píše:
alesesl píše:Zoltane, podarilo se ti neco koupit pro sebe a dceru? Ja jsem nepochodil. Bohuzel

Screenshot.jpg


Ani h***o, mel jsem naraz otevrene safari, chrome i app v mobilu a nejdal jsem se dostal na vyplneni jmen a pak to lehlo.


Já taky současně na dvou PC, a nic. Akci A330 holt nezopakujem. Zřejmě o tom tehdy nevědělo tolik lidí...

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Zdenek »

Mohl by někdo znalý věci napsat jak to funguje když je přetíženo?
To to spadne všem, nebo jenom některým? A pokud některým tak podle jakých kritérií? A když to spadne, tak se čeká až do toho někdo kopne nebo to ná nějaký samostartovací proces? Pokud se tedy někomu podařilo koupit, tak to musel stihnout v intervalu mezi 2 pády?

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Yirina »

Pro zajímavost.
Tak jsem si vytáhla přes rezervační systém (podle čísla svojí letenky jsem jela posloupně nahoru a dolů) kolik bylo vystaveno během té smršti na ty lety letenek.
Jsou to jen počty, které zaplatili lidi kartou, pokud si dal někdo bankovní převod, tak se udělala jen rezervace a vyticketuje se, až dorazí platba, to v tom započteno není.
Mně se to povedlo koupit někdy kolem 14:45 na let 21. 4. Přede mnou se vystavilo celkem 125 letenek, po mě ještě 42 letenek.
Samozřejmě pokud se vystavily nějaké ještě před zahájením prodeje uvnitř ČSA nebo potom, už jsem nehledala.

21. dubna - 46 letenek
5. května - 41 letenek
19. května - 42 letenek
2. června - 39 letenek

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od vitezslav »

Yirina píše:Pro zajímavost.
Tak jsem si vytáhla přes rezervační systém (podle čísla svojí letenky jsem jela posloupně nahoru a dolů) kolik bylo vystaveno během té smršti na ty lety letenek.
Jsou to jen počty, které zaplatili lidi kartou, pokud si dal někdo bankovní převod, tak se udělala jen rezervace a vyticketuje se, až dorazí platba, to v tom započteno není.
Mně se to povedlo koupit někdy kolem 14:45 na let 21. 4. Přede mnou se vystavilo celkem 125 letenek, po mě ještě 42 letenek.
Samozřejmě pokud se vystavily nějaké ještě před zahájením prodeje uvnitř ČSA nebo potom, už jsem nehledala.

21. dubna - 46 letenek
5. května - 41 letenek
19. května - 42 letenek
2. června - 39 letenek


Tak to není žádná strašná palba :? Zejména v souvislosti se skutečností, že KLM během tří minut vyprodalo (na netu se dokonce psalo během minuty, ) 3 x MD-11, což je přes 1000 míst.

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zážitkové lety s Českými aeroliniemi

Příspěvek od Yirina »

Zajímavé je, že letět by mělo 21. 4. OK-NFU, což je velké ATRko, ale ta prodaná kapacita odpovídá malému. Tak třeba ještě něco pustí do prodeje anebo to změní na malou verzi.


Odpovědět