ČSA Brno - Praha

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
Hansb
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 342
Registrován: 19. 11. 2006, 16:29
Bydliště: BRQ/LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od Hansb »

No ale když ti každý druhý letadlo v Práglu frnkne, tak ti bude prd platný, že to byl garantovanej přestup a budeš muset dalších x hodin trčet na letišti...


Aleq
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 30. 03. 2009, 19:34
Oblíbené typy letadel: Spíš oblíbený typ letouna:
http://www.aleq.eu/hosted/aleqcz/DSC01319-1920.jpg
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kaloni
:-)
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od Aleq »

Zareagovali a posunuli to! :wink:
Puvodne to litalo 10:00, to pak posunuli na 10:10 a to uz nenavazovalo. A ted je to 10:05 a navazuje :)
Kdo si jeste stezoval? Nechce se mi verit, ze by to udelali jen na zaklade moji stiznosti. Kazdopadne skvele :D

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od RAdek »

Nevím, jak to vidíte ostatní, ale mám pocit, že letadala Praha Brno jsou v této době slušně obsazená. Na druhou stranu je ale bohužel spojení ne příliš spolehlivé.

V sobotu ráno byl let zrušen pro technickou závadu. Řeknu Vám, je to radost přijít v 5:00 na letiště a zjistit, že to neletí a v Praze to uletí. Já jsem se nechal přehodit na odpoledne (24 PAX). V pondělí jsem byl večer nazpět zase ve skupině minimálně 15 lidí, kterým to uletělo kvůli zpoždění letů do Prahy z důvodu mlhy. Nechápu moc, proč jako jedno z mála letadel BRQ odletělo načas, když většině z těch patnáci scházelo maximálně 20 minut - já jsem byl ve 21:35 (odletový čas) už na přepážce tranzit. To co se dělo na letišti a jak funguje servis ze strany letiště ve večerních hodinách pro ty co neumí česky se raději nebudu vyjadřovat. Nicméně většina lidí jela tranzitem ČSA s příjezdem do Brna kolem 01:30. Před 14 dny zase moji kolegyni spolu s ostatními PAX nechali vystoupit z letadla také kvůli závadě a řekli jim, že poletí večerním letem. Nevím sice přesně, co se dělo, ale při nástupu ve 21:15 jí řekli, že pro ni nezbylo místo a poslali ji do Brna taxikem (na letišti byla od 14:00).

Chci se ale zeptat. Je možné při uletění návazného spoje (vše koupeno najednou u ČSA) žádat nějakou náhradu? Poukázku 200,- na jídlo jsem dostal a do Brna mě odvezli autem 1,5 hodiny po původním odletu. Říkám si, že se asi ČSA bude nějaké kompenzaci bránit na druhou stranu si myslím, že by měli vrátit alespoň letištní taxy. Samozřejmě neočekávám, že mně načtou míle a segment a budu se toho složitě domáhat (neměl jsem totiž na let do Brna vystavený ani Boardingpass).

ESC
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 06. 10. 2009, 12:53
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od ESC »

RAdek píše:Chci se ale zeptat. Je možné při uletění návazného spoje (vše koupeno najednou u ČSA) žádat nějakou náhradu? Poukázku 200,- na jídlo jsem dostal a do Brna mě odvezli autem 1,5 hodiny po původním odletu. Říkám si, že se asi ČSA bude nějaké kompenzaci bránit na druhou stranu si myslím, že by měli vrátit alespoň letištní taxy. Samozřejmě neočekávám, že mně načtou míle a segment a budu se toho složitě domáhat (neměl jsem totiž na let do Brna vystavený ani Boardingpass).


V režimu Nařízení 261 finanční kompenzace u zpoždění letu nejsou, občerstvení a přesměrování poskytnuto bylo. Pokud bylo zmeškání přípoje způsobeno mlhou, nebude tu ani odpovědnost za škodu podle Montrealské úmluvy.

Aleq
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 30. 03. 2009, 19:34
Oblíbené typy letadel: Spíš oblíbený typ letouna:
http://www.aleq.eu/hosted/aleqcz/DSC01319-1920.jpg
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kaloni
:-)
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od Aleq »

Zda se mi to, nebo zredukovali lety PRG<->BRQ? :cry:
Chybi mi navazujici let PRG->BRQ, byval 9:30 tusim.
Hlavne v posledni dobe zacaly byt tyto lety plnejsi - tak je zrusime... :evil:


MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od MK »

je pravda ze prosinec a zacatek ledna je docela osekanej:
OK34 0855-0940 SF3 PRG-BRQ
DEC:
only 07DEC, 11DEC, 14DEC, 21DEC, 24DEC, 28DEC, 3ODEC
JAN:
04JAN-31JAN 123-5--
FEB:
01FEB-21FEB 123-5--
22FEB-28FEB 12345--
MAR:
01MAR-27MAR 12345-

Aleq
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 30. 03. 2009, 19:34
Oblíbené typy letadel: Spíš oblíbený typ letouna:
http://www.aleq.eu/hosted/aleqcz/DSC01319-1920.jpg
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kaloni
:-)
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od Aleq »

Ha, takze je to jen docasne - uf :-)

Aleq
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 30. 03. 2009, 19:34
Oblíbené typy letadel: Spíš oblíbený typ letouna:
http://www.aleq.eu/hosted/aleqcz/DSC01319-1920.jpg
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kaloni
:-)
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od Aleq »

Zatim co jsem hledal lety pres Kralovna.cz a podobny vyhledavace, tak 10:05 z Brna nenabizi, taktez zpet dopoledne. Odkud jsou tyto udaje?

V letovym radu na webu brnenskyho letiste jsou taky uvedeny ale jakoby to byla habadura :-)

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od bubo »

tak jsem opakoval dotaz na CSA, kdy bude mozny web check-in i z Brna:

dekujeme za Vas e-mail.
Je nam lito, ale zatim tuto informaci nemame k dispozici.
Doporucuji sledovat nase webove stranky http://www.csa.cz.
V pripade dalsich dotazu nas, prosim, kontaktujte na e-mailu okplus@csa.cz nebo na telefonu 800 310 310 (zdarma pro volani z CR), +420 239 007 500 (pro volani z ostatnich zemi).


tak to vypada, ze na nas dal uspesne kaslou...je to stejna odpoved, kterou jsem dostal, kdyz se s velkou slavou ten web-checkin zavadel z Prahy a vsem clenum OK Plus rozesilali informace, jak jim to ted bude fungovat
....to nemluvim o tom, ze relativne dlouho to nechodilo pro lety ze zahranici, kdy jsem pres Prahu pokracoval do Brna. Tehdy jsem se v oficialnich emailech dozvedel, ze je to urcite chyba u me a ze to mam zkusit pozdej...neoficialne potom, ze to proste nechodi a ze na tom pracuji...

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od Marty-t »

ČSA: "Ty potvory brněnský snad chěj lítat, nebo co ? Však je to odnaučíme !"

Dnes ráno v 5:35 - BRQ-PRG zrušeno, cca 30-35 PAX Busem, všichni tranziti...co už příště poletí ze Schwechatu...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od prodejce »

ano, letadlo zůstalo v neděli v Praze a rušila se i linka OK038 28MAR.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od Marty-t »

prodejce píše:ano, letadlo zůstalo v neděli v Praze a rušila se i linka OK038 28MAR.


Jenomže toto není žádná velká výjimka. Většina PAX dnešního busu už párkrát takto "náhradně" cestovala... Tímto chováním ČSA doslova zabíjí brněnské letiště...

Anebo je to pro ČSA prostě levnější, protože brňáci jsou ťulpasi co se o odškodnění za zrušený let nebo pozdní přílet náhradní linky moc rvát a soudit nebudou ?

Mimochodem, mám pocit, že dnes to bylo více zrušených letů ČSA, nejen z BRQ... ale i do BTS atp... že by ATRka dosloužila ?

Hansb
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 342
Registrován: 19. 11. 2006, 16:29
Bydliště: BRQ/LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od Hansb »

Marty-t: No brňáci určitě nejsou nějací křováci, co jenom jako stádo beranů nasednou do letadla(autobusu) a nechaj s sebou vyjebávat. Ti co lítaj tuhle linku si o ČSA udělaj svůj obrázek. A to, že ČSA ty linky ruší je jedině dobře. Je potřeba aby si je lidi co nejvíc zhnusili, nelítali s nima a vyvodili z toho dva možný důsledky. Buď se ČSA začnou k lidem chovat jako k lidem nebo krachnou.

Josef
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 285
Registrován: 23. 01. 2003, 14:27
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od Josef »

No, snad to není tím, že by někdo chtěl vyjebávat, ale příčinou byla technická závada na VFI, tudíž zrušeno několik linek, neb náhradní stroj k dispozici nebyl. :D

Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od Lucky »

Josef píše:No, snad to není tím, že by někdo chtěl vyjebávat, ale příčinou byla technická závada na VFI, tudíž zrušeno několik linek, neb náhradní stroj k dispozici nebyl. :D


ano bohuzel letovy rad je postaven tak ze pri vypadku letadla neni zadny nahrada.A minimalne dochazi k velkym zpozdenim a v horsim pripade k ruseni linek.A bude jeste hur az nas zacnou opoustet B 737.Uz ted jsou mimo 3 a dalsi se uz pripravuji


Odpovědět