ČSA Brno - Praha

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od Marty-t »

prodejce píše:bože milostivý už dost s tímto.. ta osoba, co jí zrušili raní brníčko, ať píše emaily na info@csa.cz, nás bych řekl to moc nezajímá, ani s tim nic nenaděláme.

Pro info: letecká doprava není garantovaná služba. Pravděpodobnost odletu je vždy 99%, nikoliv 100%. Pokud neodletělo 35 lidí z Brna, z toho dvěma to způsobilo traumata...


Mě to trauma způsobilo z toho důvodu, že jsem se s tím nesetkal na této lince poprvé. Z deseti letů PRG-BRQ už jsem frčel busem už 2x - tj. pokud je pravděpodobnost odletu 99% tak to mám hodně velké štěstí a měl bych si jít radši vsadit sportku...

Nemáte někdo objektivní údaje kolik % letů BRQ-PRG průměrně za rok ČSA ruší ? Poprvé na podzim mě zákaznický servis ČSA na tento dotaz poslal k šípku. Proto píšu tady a myslím si že toto je hodně důležitá okolnost této linky...


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od flyingblue »

Lucky píše:Obe maji roky vyroby 1997 a od te doby co byl na nich provedeny C check neletaji.Ja si spis myslim ze jsou v zastave u nejake banky a CSA se je snazi nejdrive vyplatit a pak az prodat,ale je to jen domenka


Obavam se, ze CSA spis ceka, az skonci ten leasing.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od Zdenek »

Marty-t píše:
prodejce píše:bože milostivý už dost s tímto.. ta osoba, co jí zrušili raní brníčko, ať píše emaily na info@csa.cz, nás bych řekl to moc nezajímá, ani s tim nic nenaděláme.

Pro info: letecká doprava není garantovaná služba. Pravděpodobnost odletu je vždy 99%, nikoliv 100%. Pokud neodletělo 35 lidí z Brna, z toho dvěma to způsobilo traumata...


Mě to trauma způsobilo z toho důvodu, že jsem se s tím nesetkal na této lince poprvé. Z deseti letů PRG-BRQ už jsem frčel busem už 2x - tj. pokud je pravděpodobnost odletu 99% tak to mám hodně velké štěstí a měl bych si jít radši vsadit sportku...

Nemáte někdo objektivní údaje kolik % letů BRQ-PRG průměrně za rok ČSA ruší ? Poprvé na podzim mě zákaznický servis ČSA na tento dotaz poslal k šípku. Proto píšu tady a myslím si že toto je hodně důležitá okolnost této linky...

mohu se prosím pozeptat na čas příletu a čas příjezdu BUSu ?

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od RAdek »

Nemáte někdo objektivní údaje kolik % letů BRQ-PRG průměrně za rok ČSA ruší ? Poprvé na podzim mě zákaznický servis ČSA na tento dotaz poslal k šípku. Proto píšu tady a myslím si že toto je hodně důležitá okolnost této linky...


Na to je jednoduchý recept. Vyzvednout si např. v Brně u ČSA přepážky formulář na kompenzační refundaci a 250 euro ti zaručeně zlepší náladu, když nic jiného.......

Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od Lucky »

flyingblue píše:
Lucky píše:Obe maji roky vyroby 1997 a od te doby co byl na nich provedeny C check neletaji.Ja si spis myslim ze jsou v zastave u nejake banky a CSA se je snazi nejdrive vyplatit a pak az prodat,ale je to jen domenka


Obavam se, ze CSA spis ceka, az skonci ten leasing.

prave ze tyhle letadla nejsou pronajata,ale vlastnikem jsou uz CSA


Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od Zdenek »

Pronajaté éro by asi nešlo zastavit, že.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od Marty-t »

Zdenek píše:mohu se prosím pozeptat na čas příletu a čas příjezdu BUSu ?

cca BRQ 5:30 (5:35) - PRG 8:30 (6:20)

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od HighFlyer »

Marty-t píše:
Zdenek píše:mohu se prosím pozeptat na čas příletu a čas příjezdu BUSu ?

cca BRQ 5:30 (5:35) - PRG 8:30 (6:20)

A jaky potom byl rozdil mezi planovanym a skutecnym priletem do konecne destinace?

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od Marty-t »

HighFlyer píše:A jaky potom byl rozdil mezi planovanym a skutecnym priletem do konecne destinace?

Plánovaně něco přes 3 hodiny, ve skutečnosti přes 4 hodiny zpoždění (i další let - Lufthansy měl přes hodinu sekeru)... Těch 250 EUR mne nevytrhne, ztráta důvěryhodnosti při pozdě zahájeném obchodním jednání je větší... No nic - příště o den dříve, via Schwechat nebo autem :? Proto mne zajímaly ty Statistiky - jestli jsem smolař na rušené PRG-BRQ - nebo jestli je to na této lince jev "normální"... Aneb pokud mi vybuchne ATRko a nemám náhradní a nechci poslat 100 místný Boeing tak bych taky rušil linku co je nejlépe nahraditelná BUSem, chápu ČSA... ale tím brňáky od lítání z BRQ odradí...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od HighFlyer »

Marty-t: Diky moc za dokresleni celeho pribehu. Presne toto jsem mel na mysli, kdyz jsem tady psal, ze 30 paxu zpozdenych o 4h muze mit pro firmu vetsi dopad nez 100 paxu zpozdenych o 1/2h, na coz nekteri reagovali popuzene, jelikoz pravdepodobne nedomysleli veskere souvislosti.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od prodejce »

HighFlyer píše:Marty-t: Diky moc za dokresleni celeho pribehu. Presne toto jsem mel na mysli, kdyz jsem tady psal, ze 30 paxu zpozdenych o 4h muze mit pro firmu vetsi dopad nez 100 paxu zpozdenych o 1/2h, na coz nekteri reagovali popuzene, jelikoz pravdepodobne nedomysleli veskere souvislosti.


:lol: :D 8) už zase se to pokoušíš nastartovat?

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od Marty-t »

HighFlyer píše:Diky moc za dokresleni celeho pribehu.

Jen pro Info - za měsíc musím na jednání do PVG - se Sky Teamem BRQ-PRG-CDG-PVG rozhodně nepoletím. Raději s někým jiným z VIE... No a ČSA z BRQ příště jen po EU (nebo dokud mi nebudou známé statistiky zrušených letů) a jen do frekventovaných destinací, s rezervou dalšího letu, nebo ještě lépe o den dříve... Každý se učí :wink:

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od prodejce »

Marty-t píše:Jen pro Info - za měsíc musím na jednání do PVG - se Sky Teamem BRQ-PRG-CDG-PVG rozhodně nepoletím. Raději s někým jiným z VIE... No a ČSA z BRQ příště jen po EU (nebo dokud mi nebudou známé statistiky zrušených letů) a jen do frekventovaných destinací, s rezervou dalšího letu, nebo ještě lépe o den dříve... Každý se učí :wink:


Nerozmyslíš si to ještě? :wink: Přeci jen z Brna je to o 2 segmenty do OK Plus navíc než když poletíš z Vídně. Ale hlavně si nedělej při nákupu letenek násilí, to já nemám rád. Každý by si měl koupit co se mu líbí a s čím je spokojený.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od HighFlyer »

prodejce píše:už zase se to pokoušíš nastartovat?

Naopak, pokousim se to ukoncit. Jeden kratky prispevek od Marty-t to shrnuje lepe nez nekolik mych dlouhych prispevku minuly tyden. Dalsi rozbor povazuji za nadbytecny.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: ČSA Brno - Praha

Příspěvek od prodejce »

HighFlyer píše:Naopak, pokousim se to ukoncit. Jeden kratky prispevek od Marty-t to shrnuje lepe nez nekolik mych dlouhych prispevku minuly tyden. Dalsi rozbor povazuji za nadbytecny.


Výborně, už jsem se lek, že neposloucháš Admina :D Sice jsi ještě na poslední chvíli pomotal dopady na firmu a dopady na zákazníky, ale to asi bude tím, jak se do toho zamotáváme. Takže bych to neřešil.. trh a OK Plus si s problémy uživatele Marty poradí i bez nás.


Odpovědět