Odškodnění zpoždění ok689 24/6/18

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Odškodnění zpoždění ok689 24/6/18

Příspěvek od JackBrno »

Fabo píše:
JackBrno píše:
marthym píše:JackBrno:

Je to ukrutný OT, ale... Kupoval sis někdy nové auto? Asi ne. V 90 % případů na něj čekáš. A v případě stávky těžko přijdeš za dealerem: vraťte mi peníze. Takhle ty smlouvy nastavené nejsou. :crazy: :!: :D

Ne, nové jsem nekupoval, ale samozřejmě vím, že se čeká, někdy i dost dlouho. A pokud kvůli stávce budu místo 6 měsíců čekat o týden dýl, tak mě to žíly asi nepřetrhne, prostě budu jezdit dýl starším autem :) Nicméně předpokládám, že smlouva bude obsahovat nějaký nejzažší termín dodání a pokud nebude dodržen, můžu žádat slevu nebo od smlouvy odstoupit nebo snad jsem odsouzený čekat, dokud se výrobce neuráčí dodat? ;) Ale to jsme opravdu už dost OT :)


No a pokud kvuli stavce neodletis, tak mas pravo odstoupit od smlouvy stejne tak.

Jenže to mi asi způsobí poněkud větší problém, než delší čekání na nové auto :) Ale ok, nebudeme to hrotit, je to už dost OT.


jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Odškodnění zpoždění ok689 24/6/18

Příspěvek od jencik »

Preco? Pokial potrebujes letiet, kupis si druhu letenku a povodnu bud nechas prepadnut resp budes riesit s aerolinkou. Podobne to mas s autom, mozes byt napriklad dohodnuty o predaji stareho a naraz budes bez auta. Chapem, ze pre kazdeho bude podobna situacia posobit inak, pretoze ma ine priority, ale zaklad je u oboch podstatny, dotycnemu sposobi narusenie jeho planov. Pri tomto strajku clovek doletel neskor, ale doletel. Stale lepsie letiet dlhsie kvoli strajku/pocasiu ako sediet na letisku a nevediet, kedy poletim, lebo sa opravuje masina (v pripade pocasia je to podobne neprijemne)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Odškodnění zpoždění ok689 24/6/18

Příspěvek od JackBrno »

jencik píše:Preco? Pokial potrebujes letiet, kupis si druhu letenku a povodnu bud nechas prepadnut resp budes riesit s aerolinkou. Podobne to mas s autom, mozes byt napriklad dohodnuty o predaji stareho a naraz budes bez auta. Chapem, ze pre kazdeho bude podobna situacia posobit inak, pretoze ma ine priority, ale zaklad je u oboch podstatny, dotycnemu sposobi narusenie jeho planov. Pri tomto strajku clovek doletel neskor, ale doletel. Stale lepsie letiet dlhsie kvoli strajku/pocasiu ako sediet na letisku a nevediet, kedy poletim, lebo sa opravuje masina (v pripade pocasia je to podobne neprijemne)

Pokud stávkují dispečeři, tak mi asi opravdu nepomůže koupit si letenku s jinou společností. Maximálně můžu tak jet vlakem... A k tomu autu, pokud mám čekací lhůtu půl roku, tak určitě nebudu mít domluvený prodej přesně na konkrétní den. To se snažíš marně, tohle prostě srovnat nejde.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: Odškodnění zpoždění ok689 24/6/18

Příspěvek od Fabo »

JackBrno píše:
jencik píše:Preco? Pokial potrebujes letiet, kupis si druhu letenku a povodnu bud nechas prepadnut resp budes riesit s aerolinkou. Podobne to mas s autom, mozes byt napriklad dohodnuty o predaji stareho a naraz budes bez auta. Chapem, ze pre kazdeho bude podobna situacia posobit inak, pretoze ma ine priority, ale zaklad je u oboch podstatny, dotycnemu sposobi narusenie jeho planov. Pri tomto strajku clovek doletel neskor, ale doletel. Stale lepsie letiet dlhsie kvoli strajku/pocasiu ako sediet na letisku a nevediet, kedy poletim, lebo sa opravuje masina (v pripade pocasia je to podobne neprijemne)

Pokud stávkují dispečeři, tak mi asi opravdu nepomůže koupit si letenku s jinou společností. Maximálně můžu tak jet vlakem... A k tomu autu, pokud mám čekací lhůtu půl roku, tak určitě nebudu mít domluvený prodej přesně na konkrétní den. To se snažíš marně, tohle prostě srovnat nejde.


Ale jde.

Pri stavce ATC se Evropa neuzavre jak po Eyjafjallajokulu - kapacita je snizena, ne nulova (pokud neletis zrovna do sektoru se stavkou).
Takze mas na vyber - hledat let ktery dostal drivejsi slot, treba.
Nebo hledat aerolinku, ktera to oblita jak jaksi.. by default. A pak ma samozrejme prednost u slotu v okolnich sektorech. Treba z PRG do BCN si muzes koupit letenku s BA misto OK.

No a kdo rika ze to predani nemas domluveno na den? nebo alespon na tyden?
Nebo nebudou stavkovat ridici kamionu, a prodejce ti nerekne "Hele, auto je v meziskladu importera, ale neni jak ho odtud dostat sem".

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Odškodnění zpoždění ok689 24/6/18

Příspěvek od JackBrno »

Ano, když prodávám auto během měsíce, tak to můžu mít domluvené v rozmezí pár dnů. Ale když ho prodávám ve lhůtě třeba půl roku, tak si to opravdu nebudu domlouvat s přesností na jeden den a nejspíš ani na jeden týden. A s úplně největší pravděpodobností, pokud budu čekat na dodání auta, tak nebudu nikomu slibovat žádný přesný termín, protože vím, že to auto kdyžtak prodám někomu jinému. Tohle je vážně dost blbé srovnání ;) Prostě stávka v dopravě si bere za rukojmí cestující mnohem víc, než stávky v jiných oborech. Ale to už jsme hodně OT :)


Odpovědět