ČSA po zkušenosti již nikdy více

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
H_K
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 10. 12. 2016, 19:15
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od H_K »

Ještě to kilo za vjezd před terminál nakonec... :D

Celej systém je nastavenej na vyjebávání s lidma, ale každý samozřejmě může jen za svojí malou část, a když se pan cestující bude chovat dostatečně poníženě a uctivě, tak třeba na tom bude líp... :D Jak RaJ za socíku...

Musíme být jako cestující nad věcí, a při prvním náznaku konkurence upalovat jak to jenom to půjde. :)


lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od lukaskr »

m@rtin píše:
bilbo píše:
m@rtin píše:1. lhali mi o tom, že let byl zrušen - letadlo bylo pouze nahrazeno menším


Je víc než pravděpodobný, že v době telefonátu ještě ani žádný náhradní let nachystanej nebyl


To bych se nesmel par vterin po skonceni telefonatu podivat na flightradar, kde aktualizace typu letadla na UT Air 737 jiz byla.


Mohl bych vidět to letadlo UT Air? To by mě docela zajímalo...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od flyingblue »

lukaskr píše:
m@rtin píše:
bilbo píše:
Je víc než pravděpodobný, že v době telefonátu ještě ani žádný náhradní let nachystanej nebyl


To bych se nesmel par vterin po skonceni telefonatu podivat na flightradar, kde aktualizace typu letadla na UT Air 737 jiz byla.


Mohl bych vidět to letadlo UT Air? To by mě docela zajímalo...


:thumbup:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od flyingblue »

MarcosFT píše:U me CSA taky nadobro skoncili a to kvuli vyjebavani se Sky Team Elite Plus cestujicimi, kteri vyhody maji mozna tak v tom Erste salonku v cajzlu. Je to pro me aerolinka, ktera zustala dvacet let za opicemi. Z odpovedi si nic nedelej, tady je snad jedinej clovek co letectvi, cestovani letadlem a vecem kolem rozumi jen Fabo a whiskey, zbytek jsou borci od pocitace a od simulatoru, popripade s premium ucty u FR24... :D 8)


Presne, treba mechanici, prodejci letenek nebo lidi s vice nez milionem mili na konte do toho nevidej vubec :angel:

(radeji to otaguji tagem ironie)

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od Karel_x »

Každá společnost má svá pravidla, záleží na každém, jestli je akceptuje nebo ne. Já jsem nedávno zažil, že u DLH přiletěla místo 321 jenom 320 a bylo tedy třeba vykousat pár pax. Nabídli přebookování + kompenzaci a najednou byla u přepážky krátká fronta. To je asi nejlepší, protože to samo vybere lidi, kteří svým způsobem nespěchají. U ČSA se toho asi nedočkáte, nevím, už pár let jsem s nimi neletěl, ale kolegové dost kritizovali jejich "hladolety". Nedávno si také jeden stěžoval, že mu spojili MXP-PRG s nějakým jiným italským městem, do hotelu dorazil hodně po půlnoci a za pár hodin už musel do práce. Ale, i když nejsem fanouškem pražského dopravce, musím spravedlivě uznat, že se podobné věci dějí i u jiných společností.

V letadle nejsou jen mimina a důchodci, kterým "by se slušelo" dát přednost, jsou tam lidé přestupující na jiné lety nebo pokračují třeba vlakem, jsou tam na smrt utahaní cestovatelé, kteří jsou třeba už dva dny na cestě, lidé na poslední chvíli pospíchající na svatby, pohřby nebo promoce blízkých, vrací se domů ze zdravotních důvodů, letí z ciziny na otočku domů, jen aby se po několika měsících práce v cizině aspoň objali se svými drahými.... je tam hodně lidí, kteří by si zasloužili mít přednost...

H_K píše:Celej systém je nastavenej na vyjebávání s lidma, ale každý samozřejmě může jen za svojí malou část, a když se pan cestující bude chovat dostatečně poníženě a uctivě, tak třeba na tom bude líp... Jak RaJ za socíku...

Spíš bych řekl, že celý systém je nastavený na minimální náklady, bez ohledu na to, co bude zítra. To už je v ČSA tradice. Prodáme sloty na LHR a rozdělíme na prémie, co bude zítra, neřešme. Podporujme jen nejvýnosnější lety, a že se rozpadne síťovost nevadí, to se projeví až příští rok. Ušetřme i za ty blbé mokré rohlíky, a komu to vadí, ať si jde k AFL. Atd.
Co se týče slušného jednání, nevidím na tom nic poníženého, naopak, nejčastěji se chová arogantně zakomplexovaný egoista. Nechápu, proč bych si měl dokazovat svou převahu na holkách které tam namačkané směnují za pár korun. Pokud bych měl potřebu někoho zjebat, vyberu si jako soupeře někoho v o hodně vyšších sférách :-)


marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od marthym »

bilbo píše:Je víc než pravděpodobný, že v době telefonátu ještě ani žádný náhradní let nachystanej nebyl


A teď tu o Karkulce. :crazy:

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od marthym »

hafi píše:Ad morousi:
1) zrovna na Cocika jsem zvědavý, jestli až mu Strana dá povolení k rozmnožení, jestli se na pár let vzdá společných rodinných dovolených.


Přesně tohle mě taky napadlo. Ale třeba je v Číně nějaká politika nula dětí pro smíšené manželství :D Cociku, neber si osobně :D

PS: Dřív jsem byl taky trochu morous. A vlastně jím i jako rodič jsem - ale jen za předpokladu, že dotyčný rodič není rodič a o dítě se nestará... Až vám dvouleté dítě bude žvatlat, jak se těší k moři a co tam bude dělat... A když ukazuje na letadla, hraje si s ním (holčička) a ukazuje, kde bude sedět... Z reklamy: k nezaplacení. :angel: :clap: 8)

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od zdenda »

beran píše:Já ten morous budu, proto že letos se opravdu s infantama roztrhl pytel a někdy si připadáme jako v jeslích nebo ve školce. To by ani nevadilo, ale bohužel v 80% se vždy vyskytne problém v duchu - my máme infanta a nad nás není. Je to tvrdé, ale bohužel pravdivé. O starších dětech ani nemluvě, minulý týden upozornila po stížnostech dalších lidí kolegyně tatínka asi čtyř letého klučíka na jeho chování a odpověď byla proč to říkáte mě, tak to řekněte synovi. To není vůbec nějaká zaujatost, ale bohužel se s tímto jevem setkáváme denně.

K tomuhle nazoru se ppřipojuji. Loni jsem letel se Sunexpressem z AYT do VIE a jakasi Slovenka s infantem rvoucim na celou kabinu na připomínku jen ze: Veď je to dieťa!:-(

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od HighFlyer »

flyingblue píše:Presne, treba mechanici, prodejci letenek nebo lidi s vice nez milionem mili na konte do toho nevidej vubec

Jedni z nejotravnejsich lidi na forech jsou frekventi, kteri si mysli, ze rozumi airline byznysu. Horsi jsou uz jen šotouši.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od flyingblue »

HighFlyer píše:
flyingblue píše:Presne, treba mechanici, prodejci letenek nebo lidi s vice nez milionem mili na konte do toho nevidej vubec

Jedna z nejotravnejsich veci na forech jsou frekventi, kteri si mysli, ze rozumi airline byznysu. Horsi jsou uz jen šotouši.


Takovou miru Tvoji sebekritiky bych necekal. Palec nahoru.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od Fabo »

hafi píše:Dejme tomu, že rodiče baví chodit do divadla, babička není po ruce tedy jednou týdně najmou chůvu (nebo i kdyby to byla babička), aby dítě pohlídala. Bylo by lepší, aby dítě bylo s matkou, ne odložené u kohosi? Asi ano. Není lepší, když rodiče spolu tráví čas společnými zájmy a nejspíš ve výsledku budou spokojenější a asi se tím zvýší šance, že dítě bude mít oba rodiče ještě dlouho? Dle mě taky ano. A pak už je to o tom vhodném nastavení poměru důležitosti těch dvou ano, a já myslím, že rozumně často je v dlouhodobém horizontu pro to dítě výhodné, že se o něj občas stará chůva (byť v tu chvíli řve jak tur).


No v tu chvili, kdybych sel do divadla, a behem predstaveni tam zaclo rvat mimino, tak jsem jako hodne moc nastvanej.
Nasobne vic, nez mit infanta v letadle.

Hele co se tyce infantu v letadlech, je to takove osemetne.
Obecne neuznavam moc cestovani s infantem "pro radost rodicu", a to zejmena tahani infantu na dovolene do vzdalenejsich destinaci, v lete Africke stredomori, v zime treba Karibik. Osobne si myslim, ze to dite z toho bude mit vic traumu nez zazitek.
Na druhou stranu uznavam, ze nekdy to jinak nejde. Hele muj posledni zazitek s infantem v letadle (alespon kde jsem ho nejak aktivne registroval) byl na ceste KSC-PRG-AMS. Proste chlap dostal pracovni nabidku v Utrechtu, a bral ssebou zenu a dite ~1r. Tam chapu oboji rozhodnuti, jednak akceptaci nabidky - sam jsem udelal to same pred rokem - a taky to, ze si proste bere rodinu sebou. Bylo zpozdeni, uletel pripoj, bylo prenocovani. Nevim, zda meli rodice jen stesti, nebo to bylo nezavisle na tom, nicmene situace, ja jako SkyPriority (a znaly kam jit) jsem se dostavil na transfer jako prvni, dostal jsem rebook, nicmene na hotel jsem cekal na byvaleho kolegu, ktery letel KSC-PRG-jinam a taky mu to uletelo. Rodinka dostala Marriott, my jsme dostali neco na Andelu. Chtit hotel hned, dostal bych urcite taky Marriott, netusim, zda by pak na rodinu misto zbylo nebo ne, kazdopadne myslim, ze bych se stejne rad vymenil.
I presto, nejsem si jist, zda by mel byt nejaky automaticky narok na preferenci lidi s infanty nebo CHD...

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od Paul1 »

Fabo píše:I presto, nejsem si jist, zda by mel byt nejaky automaticky narok na preferenci lidi s infanty nebo CHD...


Samozřejmě,že by rodiče s infanty preferováni být neměli. Kdyby si dotyčný s infantem vyhádal let třeba na úkor někoho, kdo spěchá za nemocným rodičem, tak by to bylo na presdržku. Není v silách aerolinky zjišťovat, kdo let potřebuje nutněji.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od hafi »

Mein Gott, ani trochu jsem neuvažoval brát dítě do divadla (apod.). Alternativou bylo, že rodiče nikam nepůjdou nebo půjdou každý jindy. Šlo mi jen o to srovnání, že nějaké rozhodnutí rodičů dítěti zdánlivě krátkodobě neprospívá až škodí může mít dlouhodobě i pro dítě příznivé důsledky. V případě divadla i cestování tím důsledkem mohou být spokojenější rodiče. Jak jsem přiznal, jsem v tomto zaujatý, bo dítě mám a byli jsme s ním v dvou, resp. ve dvou a půl na letní i zimní letecké dovolené z kategorie, kterou jsi jmenoval, byť destinace byly mírně odlišné (Kypr, Omán). Nicméně to není názor, který bych změnil až s dítětem, viděl jsem to tak +- vždy, jen jsem neměl odhad, co je v jakém věku zvládnutelné.

1) dětský doktor dovolenou u moře doporučil už v roce (bo nějaký ekzem, ale nic extra vážného). Z logiky věci mi každopádně přijde lepší 2 hodin let + 3 hodiny související procedury, než 10 hodin v autě (nemluvě o tom, že auto nemám a dost nerad řídím, pokud to není nutné, bus je nesmysl, tedy jediná rozumná alternativa je vlak, kde to ale zas není 10 hodin, ale spíše tak 18).
2) v obou případech šlo z různých důvodů o lety s přestupem, ani v jednom případě to dcera nenesla nijak špatně, některé lety celé prospala, jinak byla z letadel víceméně nadšená. Při (jediném) nočním letu byl problém ji uspat, protože si furt hrála z IFE a chvíli trvalo než mi napadlo poprosit stewarda, jestli by to nešlo pro naše sedadla nějak definitivně vypnout (protože běžně se to zapínalo dotekem, což dítě hravě zvládlo).
3) stále si to pamatuje. To, že si prohlíží fotky a ví co na nich je a to jí to připomíná, je jedna věc. Ale čas od času si vzpomene na nějakou příhodu, která nikde zaznamenaná není, nikdy jsme se o tom nebavili a sám bych na ní zapomněl a ona jí po nějakém půl roce až roce vytáhne odkudsi z paměti včetně detailů typu barva dudlíku, který tam spolucestující mimino zahodilo do propasti.
4) na místě ani zpětně mi rozhodně nepřišla traumatizovaná. Určitě byla ráda za společný čas s oběma rodiči, ale to je pravda, že by posloužila i ta Šumava.
5) z pohledu rodičů je prostě "větší" dovolená zajímavější než ta Šumava, před dětmi jsme procestovali relativně dost, tedy by mi občasné objevné výlety alespoň trochu někam mimo (byť to je hodně přizpůsobené dítěti) chyběly. A není to jen o tom "pár let počkat", když vemu, že bych dle úvah nadřečníků neměl s dítětem nikam létat nejméně tak do tří let věku, dejme tomu vemu rodinu s relativně běžnými 2-3 dětmi v nějakém 2-4letém intervalu + první těhotenství, tak je to 6-12 let. A to je fakt sakra dlouho na to jezdit na "Šumavu".

Ohledně nějaké přednosti nemám jasný názor, sám bych v té situaci tím samozřejmě argumentoval, ale obecně rozumím tomu, že letecká společnost zvolí jiné pořadí priorit než rodinu se fuckanem.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od Globik »

Fascinuje mě, že člověk, který se štítí koupáků a delegáta cestovní kanceláře, se sám chová jako koupák: "nechci po tom, co mě vyhodí z hotelu, strávit s miminem na rameni 10 hodin na letišti". To je totiž klasický koupácký problém. Po checkoutu ("vyhození z hotelu") se údajně už jen sedí kufrech, případně se koupáci cítí jako bezdomovci. Celý pobyt v destinaci totiž strávili jen ve svém hotelovém pokoji.

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od Beerbar »

Já jsem tedy také zaujatý, ale nevidím jediný důvod, proč s dětmi necestovat? Jasně, je třeba brát do úvahy řadu okolností navíc, zdravotní stav, spánek, bla bla bla, ale to přece zakladatel vlákna udělal, schválně si vybral let přes den, velké letadlo, krátkou dobu letu atd. Zažil jsem ve všech formách hromadné dopravy řadu protivných spolucestujících všech věkových či sociálních kategorií, stejně jako protivný personál. Možná právě tyhle děti zvyklé cestovat od mala pak nebudou tak uřvaný a budou se umět chovat třeba v pubertě nebo dospělosti. A je ve finále jedno, jestli v letadle, nebo ve vlaku. Chce to jen trochu vzájemné tolerance přátelé :-bd


Odpovědět