ČSA po zkušenosti již nikdy více

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od hafi »

Ad morousi:
1) zrovna na Cocika jsem zvědavý, jestli až mu Strana dá povolení k rozmnožení, jestli se na pár let vzdá společných rodinných dovolených.
2) za svých něco přes 100 letů jsem jako velmi otravné zažil nevychované britské děti (tak 6-10) a bandu Italů (tak 15-18) na školním výletě. Infanty jsem taky potkal a nikdy se nedostaly do stavu, že bych to vnímal nějak nepříjemně (jako že zařve a do minuty mu rodiče narvou do huby dudlík/flašku/prso mi přijde celkem v pohodě. Jako samozřejmě vždycky člověk může narazit na debila (z řad rodičů), ale to neplatí jen o rodičích.
3) když už se autor rozhodnul, že někam poletí, tak mi dvouhodinový přímý let ve widebody letadle v normální denní dobu přijde jako zcela ideální řešení, kdy minimalizoval riziko, že by infant mohl někoho obtěžovat.

Disclaimer: ano, jsem zaujatý, cestoval jsem s infantem na dovolenou i mnohem dále a komplikovaněji než do BCN. Prostě proto, že mi na tom nepřijde (a nikdy nepřišlo) nic špatného.


Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od Roiman4 »

Taky se pridam... k cemu tahate decko pres Evropu? Vcera SXF -ALC 6 infantu a dalsi 4 decka do 4-5 let. To byl fakt 3h let. Reknete mi, co z toho ma to dite?
Ja se shodl s pritelkyni, ze tahat dite do 5-6 let nekam nema smysl, protoze nic z toho nema ( a je dokazane, ze ve veku 6 let si neco uz zapamatuje) a v Cesku a v okoli je hodne mist, ktera se daji navstivit. Neni to jen o Sumave... a babicku snad ma kazdy ne?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od Night fly »

Roiman4 píše:Ja se shodl s pritelkyni, ze tahat dite do 5-6 let nekam nema smysl, protoze nic z toho nema


No nevim, ja si jasne vybavuji lety PRG-SLD, kdyz mi byly necele tri roky; stejne jako prvni dovolenou u more take ve trech letech - a s ni souvisejici let s Il-18 parti dodnes k mym leteckym top zazitkum. Obdobne muj syn, ted desetilety, si uz docela dobre pamatuje cestu absolvovanou v jeho necelych 4 letech.

babicku snad ma kazdy ne?


Ne nutne. Anebo treba ne ve stavu postarat se o 3-5lete dite. Stejne tak jako 3-4lete deti jeste ne uplne dobre snaseji nekolikadenni odlouceni od rodicu.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3157
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od Fabo »

hafi píše:Ad morousi:
1) zrovna na Cocika jsem zvědavý, jestli až mu Strana dá povolení k rozmnožení, jestli se na pár let vzdá společných rodinných dovolených.


Fakt se tohle ptáš člověka, co je téměř každý týden někde bez manželky, ať soukromě nebo pracovně? :-D

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od hafi »

I kdybych přijal to, že z toho to dítě nic nemá (což si úplně nemyslím, i kdyby si to dítě nic nepamatovalo, tak jako zážitek to uloženo zůstane...koneckonců, kdo si pamatuje své první kroky a první slova...a nějaký důsledek do současnosti tam zjevně je), tak je lepší otázka: a čemu to vadí? V čem je horší dvouhodinový let než obdobně dlouhá cesta autem na zmíněnou "Šumavu"?

Dejme tomu, že rodiče baví chodit do divadla, babička není po ruce tedy jednou týdně najmou chůvu (nebo i kdyby to byla babička), aby dítě pohlídala. Bylo by lepší, aby dítě bylo s matkou, ne odložené u kohosi? Asi ano. Není lepší, když rodiče spolu tráví čas společnými zájmy a nejspíš ve výsledku budou spokojenější a asi se tím zvýší šance, že dítě bude mít oba rodiče ještě dlouho? Dle mě taky ano. A pak už je to o tom vhodném nastavení poměru důležitosti těch dvou ano, a já myslím, že rozumně často je v dlouhodobém horizontu pro to dítě výhodné, že se o něj občas stará chůva (byť v tu chvíli řve jak tur). A s cestováním je to obdobné, i kdyby z toho dítě nic nemělo, dokonce i kdyby mu to mírně škodilo, tak to dlouhodobě může být prospěšné.


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od dejavu »

Už dlouho jsem nezažil tolik infantů, jako nedávno na lince PRG-JFK, odhadem 30 dětí, z toho tak deset pod dva roky. Předpokládám, že ve většině případů to byl přesun od/k prarodičům. Bylo to úplně v pohodě.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od jencik »

Tak z prvých krokov resp slov tam určite žiadna stopa nebude, mozog to už dávno prepísal, ale môže ostať spomienka, kde si na to na to niekto spomenul a hovoril o tom. Pediater by celkom rýchlo vysvetlil, prečo je lepšie zobrať dieťa na Sumavu a nie do Španielska, je tam odlišná mikroklíma a prostredie, čo dieťa vníma dosť intenzívne a hlavne imunitný systém je ešte len v štádiu vývoja, preto je lepšie najskôr si osahat lokálne prostredie. Cestovanie by sa malo dávkovať postupne, aby si deti na cestu zvykli, teda najskôr MHD prip kratšia trasa vlakom a až postupne dlhšie cesty.
Mne osobne ani nevadí počet, ak rodičia vedia udržať deti na uzde, teda že nevrieskaju na celé lietadlo, nekopu do sedačky pred sebou a pod. Bohužiaľ ako je spomenuté vyššie, dnes rodičia nechávajú deťom príliš slobody a tie potom robia presne to, z čoho je otrávená väčšina lietadla. To je ale vína tých rodičov, nie detí.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od m@rtin »

bilbo píše:Nerozumím, co ČSA udělali tak špatně. Určitě je problém, že Vás s infantem nenechali na náhradním letu, o tom žádná, ale na druhou stranu to není jen problém ČSA, samý případ řešila známá na letu právě s AF do Karibiku, trávili noc s kojencem na letišti. Taky je pravda, že na call centru jsou většinou špatně informování a neochotní, call centra jiných evropských aerolinek na tom jsou podobně. A ten kočárek že zůstal v CDG, to je chyba místního handlingu, ne ČSA. Nevidím důvod z nich teda dělat nejhorší company světa.


1. lhali mi o tom, že let byl zrušen - letadlo bylo pouze nahrazeno menším
2. očekávám od aerolinky, že kojence a seniory upřednostní a v systému je zaknihuje do náhradního letadla a ne na let o 8 hodin později, byť se mnou mnoho diskutujících asi nesouhlasí. Kdybych byl bez dítěte, samozřejmě by mi vůbec nevadilo, že by přede mnou dostala přednost rodina s dítětem. Asi nejsem normální, ale takový názor prostě mám.

Ostatní už bylo pouze vršení problémů, jejichž příčina začala u ČSA a nemusela by vůbec vzniknout.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od m@rtin »

Fabo píše:@1. Kocarek ne. Presmerovani samo o sobe ne, ale zpozdeni v cili ano. 3x 250EUR
@2. U mne byl scenar takyto: a. Poslat po formulari reklamaci b. Po asi 30 dnech poslat na vygooglenou adresu urgenci s tim, ze jestli se to brzo nevyresi, budu nucen informovat UCL a zvazit dalsi kroky podle legislativy. (Tady si nejsem jist, zda to vubec nekdo cetl, ale...) c. asi 2 dny po tom emailu (tedy cca 5 tydnu po letu) dostat email o uznani reklamace, a behem nekolika malo dalsich dnu penize na ucet (a to dokonca v plne vysi, na kterou jsem technicky nemel narok)
@3. Jestli umis za cca 1-2 hodiny prace (vc. googleni emailove adresy) a 5-6 tydnu cekani vydelat 20 tisic, tak nevyplati. Ale v takovem pripade bys asi neletel s CSA v Y...


Mockrát Vám děkuji

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od m@rtin »

Ostatní:
I Vám děkuji za názory. Nicméně mi pořád nepřipadá nenormální letět 2 hodiny s dítětem v letadle, když ve vlaku na Šumavu strávím hodin asi 4.
Prcek to zvládnul úplně skvěle, ani jednou nezabrečel a nevšiml jsem si, že by okolním cestujícím nějak vadil. Kdybych věděl, že na veřejnosti nebo v tramvaji řve, nikam bych s ním neletěl. Ale chápu, že všichni zde diskutující odmítající mimina v letadlech byli v 1 roce naprosto spořádaní cestující a za babičkou v autobuse ani jednou nezabrečeli a nikoho nerušili. Stres to byl hlavně pro nás pro rodiče a fyzicky náročné pro manželku. Já jsem odpověď dostal, asi není třeba diskusi dále živit.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od flyingblue »

m@rtin píše:2. očekávám od aerolinky, že kojence a seniory upřednostní a v systému je zaknihuje do náhradního letadla a ne na let o 8 hodin později, byť se mnou mnoho diskutujících asi nesouhlasí. Kdybych byl bez dítěte, samozřejmě by mi vůbec nevadilo, že by přede mnou dostala přednost rodina s dítětem. Asi nejsem normální, ale takový názor prostě mám.


Nejde o to, zda jsi nebo nejsi normalni, ale o to, co povazuje aerolinka za "normalni".

Napriklad mohou povazovat za normalni, ze nejdrive do letadla nasunou lidi letici v obchodni tride, nasledne lidi se statusem a pak podle prodanych trid. A nebo muzou rozhodovat losem, aby neriskovali, ze je bude nekdo zalovat za diskriminaci.

Pokud bys dostal odpoved na to, jakym zpusobem vybiraji prioritni cestujici, urcite by Ti par lidi podekovalo.

bilbo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 183
Registrován: 31. 08. 2017, 17:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, VIE, STR
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od bilbo »

m@rtin píše:1. lhali mi o tom, že let byl zrušen - letadlo bylo pouze nahrazeno menším


Je víc než pravděpodobný, že v době telefonátu ještě ani žádný náhradní let nachystanej nebyl

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od m@rtin »

bilbo píše:
m@rtin píše:1. lhali mi o tom, že let byl zrušen - letadlo bylo pouze nahrazeno menším


Je víc než pravděpodobný, že v době telefonátu ještě ani žádný náhradní let nachystanej nebyl


To bych se nesmel par vterin po skonceni telefonatu podivat na flightradar, kde aktualizace typu letadla na UT Air 737 jiz byla.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od MarcosFT »

U me CSA taky nadobro skoncili a to kvuli vyjebavani se Sky Team Elite Plus cestujicimi, kteri vyhody maji mozna tak v tom Erste salonku v cajzlu. Je to pro me aerolinka, ktera zustala dvacet let za opicemi. Z odpovedi si nic nedelej, tady je snad jedinej clovek co letectvi, cestovani letadlem a vecem kolem rozumi jen Fabo a whiskey, zbytek jsou borci od pocitace a od simulatoru, popripade s premium ucty u FR24... :D 8)

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od Karel_x »

Já už také s ČSA prakticky nelétám, většinou létám raději z VIE. To, že popsaná situace dokáže naštvat naprosto chápu. Na druhé straně bych to zase příliš nedramatizoval, v letecké dopravě prostě výpadky a problémy nastávají. Je to nemilé, ale je to tak. Že se tentokrát ČSA nijak zvlášť nevytáhli, je asi taky pravda. Na call centru mohli být vstřícnější, ale já také nemám vždy svůj den, a za těch pár tisíc, co tam vysedávají, se ani nedivím, že se nepřetrhnou. Ale, že by to bylo nějak významně přes čáru, to nemyslím. Obecně si myslím, že pokud chci od někoho něco navíc, je dobré jednat v přátelském duchu, ne pozice "já zákazník, já pán".

Cestování s kojenci je ožehavá záležitost, občas činí miminům problémy ouška a změna tlaku. Samozřejmě, že v letadlech může mimino s nedovyvinutým imunitním systémem i něco exotického chytit. Záleží na rodičích, jak to vyhodnotí, já bych sám své děti po světě zbytečně nevozil. Za sebe bych se klidně letenky vzdal ve prospěch maminky s miminem, ale nemyslím, že by na to měl být nárok.


Odpovědět