Praha Budapešť

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
Jura
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 11. 02. 2019, 19:00
Stav: Offline

Praha Budapešť

Příspěvek od Jura »

Zdravím, chtěl bych se vás zeptat jestli budou v létě létat na trase Praha Budapešť ČSA s A319, B737, 738, 739 zkrátka s čímkoliv proudovým jako minulý rok. Dík za snahu


lukoslaf
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 07. 2012, 16:51
Oblíbené typy letadel: nemam favorita, kazde ma nieco do seba :)
Pohlaví: muž
Bydliště: SNN
Stav: Offline

Re: Praha Budapešť

Příspěvek od lukoslaf »

Paaaana boha.... :crazy:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Praha Budapešť

Příspěvek od Globik »

lukoslaf píše:Paaaana boha.... :crazy:

Já myslím, že pokud to má být proudové, tak to bude určitě Tesla!

Eidi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 09. 2014, 10:56
Oblíbené typy letadel: B737, B757, B777, B787, A320ceo/neo Family, A330ceo/neo, A350XWB.
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Praha Budapešť

Příspěvek od Eidi »

Jura píše:Zdravím, chtěl bych se vás zeptat jestli budou v létě létat na trase Praha Budapešť ČSA s A319, B737, 738, 739 zkrátka s čímkoliv proudovým jako minulý rok. Dík za snahu


S A319 určitě lítat nebudou, protože letos na jaře z jejich flotily odchází OK-MEK, OK-MEL a OK-PET a zbytek flotily A319 lítá na ACMI do konce platnosti leasingu u Eurowings.

Podle letovýho řádu na linky do BUD běžně nasazujou ATR 72 teda až na dnešní ranní linku, kdy to letěla B737 OK-SWW. Jak to bude v létě, nevim. ČSA se ATRek budou postupně zbavovat a dává smysl, aby to lítali s jetem, když jim na stejný lince konkuruje RYR B738.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Praha Budapešť

Příspěvek od MarcosFT »

Zrovna Budapešť je podle mě destinace kde se to bude střídat podle potřeby. Měl jsem to koupené párkrát a měnilo se to od ATRka přes 737, 738 zpět k ATR. V létě bych to viděl kvůli sezóně na Boeing.


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Praha Budapešť

Příspěvek od michal4 »

Ahoj, teď řeším dilema - na podzim se potřebuji z Prahy dostat do Budapešti na odlet do Astany. Váhám, jestli vzít ranní spoj s ČSA s příletem v 8:20. Následný odlet s W6 do Astany pak mám v 12:25 (létá jen 2x týdně).

Mělo by to s přehledem stačit. Na druhou stranu je to ČSA, u kterých zpoždění půl dne není až tak výjimečné. Plus bych to bral přes prostředníka, který nabízí super cenu a kdyby ČSA šachovalo s letem nebo ho zrušilo, jak to umí, přidělalo by mi starosti.

Co myslíte - bude to stačit nebo radši vzít autobus přes noc? Díky.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Praha Budapešť

Příspěvek od beardie »

PRG-BUD bude prvy let dna, to by nemalo meskat

//podla FR24 je to lietadlo, ktore prilietava z Kyjeva okolo 5. rano alebo z KSC tiez okolo 5. rano

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Praha Budapešť

Příspěvek od Fabo »

beardie píše:PRG-BUD bude prvy let dna, to by nemalo meskat

//podla FR24 je to lietadlo, ktore prilietava z Kyjeva okolo 5. rano alebo z KSC tiez okolo 5. rano


z KSC je prilet o 6:20, lietadlo obcas pokracuje do Braunschweigu (parkrat parkovali pri T3).
Kazdopadne by som sa na ranne lety nacas nespoliehal, casto nadvazuju na prilety z nocnych liniek na vychod a kadetade, to sa moze omeskat raz dva.

btw. zrovna ta Budapest je nejaka kuleha. Pozrel som to na jesen, a PRG-BUD je pisana ATR, BUD-PRG je pisana A319...

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Praha Budapešť

Příspěvek od michal4 »

Díky.

Našel jsem dlouhodobější statistiku na flightera. Za toho dva a půl roku bylo 2x zpoždění vyšší než 3 hodiny (říjen a červen 2018). Přílet pár minut po poledni. To by mi to uletělo akorát před nosem. Wizzu to obvykle letí o pár minut později, ale na to bych se moc nespoléhal.

To vypadá na noční bus nebo jestli chytnu rozumně naceněný večerní let na předchozí den :(
EDIT: Nebo to vyřešit pojištěním zpoždění. Třeba najdu takové, co nebude mít x kliček :lol:


Odpovědět