Kniha o nehode lietadla OK-NAB

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Kniha o nehode lietadla OK-NAB

Příspěvek od MEA »

petr31 a vdaka ze si sem postol znova ten link, som to uz davno cital a som bol rad, ze sa mi dostalo vycerpavajucej odpovede o pricine nehody z ruk povolanych, po ktorej uz niet dohadov a akakolvek dalsia publikacia na temu je len zbytocnym mutenim vody. no a dadoman: ma to cele este jeden psychologicky efekt. mnohi piloti su oblubeni (minimalne v kruhu rodiny) a mnohi z takychto ludi nikdy nepripustia, ze by ten skvely clovek mohol urobit nejaku chybu. ale ludia robia chyby: aj vylietani, aj skveli, aj ludsky dobri. taky je zivot, chyby treba analyzovat a ucit sa z nich. to samozrejme zisk neprinesie ale dobry pocit z toho, ze mozno v buducnosti zachranime zivot inym rozhodne ano. a to je presne ten rozdiel v pristupe. bohuzial zijeme dobu senzacii a tak sa niet comu divit... howgh.


pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Kniha o nehode lietadla OK-NAB

Příspěvek od pettte »

Rodina má právo si myslet něco úplně jiného. Je na toho člověka citově vázána. je to zcela normální psychologický jev.

A co se týká vyšetřování leteckých nehod. Jsem zastáncem toho, že jak piloti tak i lékaři by až na výjimky opravdu velké nedbalosti až téměř úmyslu neměli být trestáni.
V obou oborech je nanejvýš žádoucí, aby byla co nejpravdivěji zjištěna příčina havárie nebo úmrti pacienta, protože by se na základě tohoto pochybení mělo najít řešení a postup, jak tomu do budoucna zabránit. Pokud se budou tyto profese tvrdě soudně trestat, tak se pouze dostaneme k tomu, že budou při vyšetřování lhát a činit maximum, aby nebyli potrestáni, a příčina se tak často vůbec neodhali, nebo se neodhalí pravá příčina. Podívejme se třeba na Ratha co dělá. A to se neřešilo jeho lékařské pochybení ale prachprostá krádež veřejných peněz (ano, vím, že ještě nebyl pravomocně odsouzen).

A opět připomínám, že rodiny to mají právo vidět úplně jinak. Sám jsme byl účastníkem dopravní nehody, kdy mi pod rukama umřela osoba nejbližší. Shodou okolností nás nabouralo služební vozidlo policie. Policajt lhal až to nebylo hezké. pamatuji si co mi tehdy na to řekla moje psycholožka, 77ti letá paní: Máte plné právo jej nenávidět, můžete mu ve své mysli ubližovat kolik chcete, ale pokud by jste vzal zbraň a šel mu ublížit, tak to nebude správné...."

dadoman9
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 06. 04. 2019, 15:56
Stav: Offline

Re: Kniha o nehode lietadla OK-NAB

Příspěvek od dadoman9 »

Předmluva

Vážení čtenáři, když mě poprvé oslovil David Púchovský, autor knihy o nehodě IL-18 OK-NAB u Bratislavy, a požádal mě o spolupráci na tomto projektu, byl jsem tehdy poněkud skeptický a dnes mám radost z toho, že jsem se mohl na vzniku této knihy alespoň částečně podílet. Kniha, která se Vám dostala do ruky je naprosto jedinečné a unikátní dílo, které zaujímá v bibliografii ČR a SR naprosto výjimečné místo, protože nikdo do této doby nenapsal knihu, která se tak podrobně zabývá jednou nehodou československého dopravního letadla, v tomto případě nehoda IL-18 OK-NAB v Bratislavě.

Autor při práci na rukopisu shromáždil neuvěřitelné množství archivních materiálů, podařilo se mu kontaktovat pamětníky, atd. atd. Výsledkem této doslova „mravenčí práce“, která naprosto objektivně popisuje nejen průběh osudného letu a příčiny nehody, ale popisuje i další osudy osob, kterých se tragická nehoda dotkla.

S ohledem na skutečnost, že autor je vystudovaný novinář a nepracuje v letectví, sepsal knihu, na kterou by mohl být hrdý každý odborník na letecké nehody a lze ji doporučit k přečtení širokému spektru čtenářů - od leteckých odborníků po laickou veřejnost.

Capt. Ing. Ladislav Keller

dadoman9
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 06. 04. 2019, 15:56
Stav: Offline

Re: Kniha o nehode lietadla OK-NAB

Příspěvek od dadoman9 »

Obrázek

Obrázek

OBÁLKA KNIHY JE NA SVETE! A POZOR, KRST UŽ O MESIAC V SOBOTU 9. NOVEMBRA V BRATISLAVE

Vydavateľstvo Dixit pripravilo takúto peknú obálku mojej knihy, ktorej dominuje autentická, farebná a unikátna fotografia lietadla OK-NAB (vznikla priamo počas jeho letu z iného lietadla).

Čoskoro vás budem informovať o možnosti predobjednávky knihy, aby ste sa k nej mohli dostať medzi prvými (a to možno dokonca pár dní pred krstom a zahájenia predaja).

Ako môžete vidieť na zadnej obálke, jej cena bude 14,95 €. Kniha bude mať 263 strán väčšieho formátu B5. Fotografie, ktoré sa mi podarilo zohnať vo farbe, budú farebné aj v knihe. Na vnútre knihy sa v súčasnosti stále pracuje, ale môžem vám prezradiť, že dizajnovo bude veľmi pekne spracovaná.

Pripomínam, že takto o mesiac sa uskutoční krst knihy, na ktorom nebudú chýbať pamätníci z radov svedkov nehody, záchranári, bývalý personál ČSA, ale ani pozostalí po obetiach nehody.

❗KRST KNIHY❗
➡️ 9.11.2019 (sobota) o 14:00
➡️ Incheba EXPO, Bratislava
➡️ v rámci knižného veľtrhu Bibliotéka (vstup je 5 eur na deň)
➡️ parkovanie pri Inchebe za poplatok, alebo v Auparku zadarmo

SVOJU ÚČASŤ MÔŽETE POTVRDIŤ NA TOMTO ODKAZE: https://www.facebook.com/events/416176089039614/


Odpovědět