ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od Fabo »

Jestli jsem to spravne pochopil, tak pak pettte transferoval z 2E na 2D, dosel si na 2F a tam pak nastoupil na autobus co jezdi opacnym smerem... no co na to rict. Kdo chce kam, pomozme mu tam. I s jeho rasistickejma kecama.

PS: 2F-2D jsem mel v prosinci, a byt bych radeji zustal v CDG a nechal se predelat z CSA na AF, stihl jsem to za nejakych blbych 25 minut. Pesky.


pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od pettte »

Fabo píše:Jestli jsem to spravne pochopil, tak pak pettte transferoval z 2E na 2D, dosel si na 2F a tam pak nastoupil na autobus co jezdi opacnym smerem... no co na to rict. Kdo chce kam, pomozme mu tam. I s jeho rasistickejma kecama.

PS: 2F-2D jsem mel v prosinci, a byt bych radeji zustal v CDG a nechal se predelat z CSA na AF, stihl jsem to za nejakych blbych 25 minut. Pesky.

Hele ty rasistický "kece". Ty cedule tam jsou srozumitelné, opravdu pro debily, jinak se můžeš podívat na ofiko web Air France snadnespojeni.cz, kde ti to vygeneruje cestu a přesně napíše jak máš jít, je to na české doméně, tak předpokládám, že to nechal vyrobit nějaký český manažer Air France pro Čechy.
O tom, že by tam jezdil autobus i opačným směrem, tedy tak aby sis mohl zvolit směr jízdy, který je nejbližší terminálu, na který potřebuješ, není nikde ani zmínka!
Viz citace z jejich webu:
Vítejte na Terminálu 2E letiště Charlese de Gaulla v Paříži. Po příchodu vyhledejte informační tabule, kde zjistíte terminál, z nějž odlétá váš spoj a gate vašeho návazného letu.

Jděte po nástupní lávce a do příletové haly s pohyblivým chodníkem. Projděte automatickými dveřmi (po projití těmito dveřmi není možné vrátit se k letadlu), pokračujte podle značení „Terminal 2D“.

Pokračujte rovně, sjeďte po eskalátoru nebo výtahem do dolního podlaží.

Nasedněte na automatickou podzemní dráhu ve směru „Terminal 2D“.

Bezpečnostní kontrola a kontrola zavazadel.

Nasedněte na autobus (trasa „Blue“), vystupte u Terminálu D. K letu mimo Schengenský prostor: nástupní gaty D62 až D69. K letu v rámci Schengenského prostoru: nástupní gaty D40 až D61.

Pasová kontrola (francouzská hranice).

Bezpečnostní kontrola opět před vstupem do nástupní haly pro Schengenský prostor.


Takže jsi ze sebe Fabo udělal naprostého hlupáka, který rychleji píše než myslí. A za svůj pseudo-rasismus se opravdu nestydím, kdo kdy potřeboval rychle transferovat na návazný let na CDG určitě moji zkušenost potvrdí.
Prostě francouzi jsou flákači, viz jejich nejoblíbenější sport stávkování, a černoši jsou známí svou leností a bordelářstvím, čest výjimkám, jako ta černoška, kterou jsem zvýrazněným textem pochválil, což ti asi nějak uteklo co?

taky každý, kdo byl ve slavných USA Ti řekne svůj názor na tzv. Afroameričany, a krásnou ukázkou je Jamaica, já jsem tam byl 2x, naposledy měsíc, celou ji projezdil autem, a jamaičan se řídí heslem: co počkalo do dneška, počká i 3 týdny déle, viz můj mail svého času do jamaiského hotelu s recepcí otevřenou 24/7.

Jinak pro doplnění. jak o tom píšu ve vlákně ČSA, na cestě tam jsem letěl s obchodníkem z velké nadnárodní společnosti, ten je na letištích více než doma, letěl myslím do Atlanty, čakala ho speciální kontrola zavazadela snad i nějaký pohovor, protože tam neletěl poprvé, tak opravdu běžel kde s to dalo, na pasovce prosil, aby mohl jít dopředu, že opravdu spěchá na spoj do USA, opět černoška ho natvrdo poslala do řady a to se dokonce ozvalo několik cestujících vepředu, ať ho pustí, a že jim to vůbec nevadí. NE, černoška prostě rozhodla, že se postaví na konec řady a vyhrožovala policií jestli se okamžitě nevrátí zpět, takže opravdu tu někdo je rasista, ale rasisty jsou podle mé zkušenosti, když už by teda někdo musel být označen za rasistu, právě ti černoši.

marcela.kr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20. 09. 2018, 22:08
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od marcela.kr »

Fabo píše:Jestli jsem to spravne pochopil, tak pak pettte transferoval z 2E na 2D, dosel si na 2F a tam pak nastoupil na autobus co jezdi opacnym smerem... no co na to rict. Kdo chce kam, pomozme mu tam. I s jeho rasistickejma kecama.

PS: 2F-2D jsem mel v prosinci, a byt bych radeji zustal v CDG a nechal se predelat z CSA na AF, stihl jsem to za nejakych blbych 25 minut. Pesky.



To ze je tady pan *** “tak trochu rasista” je znama vec. Staci si o nem neco dohledat. Neni to tak tezke.

EDIT ADMIN: smazány osobní údaje na základě žádosti uživatele

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od pettte »

marcela.kr píše:
Fabo píše:Jestli jsem to spravne pochopil, tak pak pettte transferoval z 2E na 2D, dosel si na 2F a tam pak nastoupil na autobus co jezdi opacnym smerem... no co na to rict. Kdo chce kam, pomozme mu tam. I s jeho rasistickejma kecama.

PS: 2F-2D jsem mel v prosinci, a byt bych radeji zustal v CDG a nechal se predelat z CSA na AF, stihl jsem to za nejakych blbych 25 minut. Pesky.



To ze je tady pan xxx “tak trochu rasista” je znama vec. Staci si o nem neco dohledat. Neni to tak tezke.


Paní marcelka anonymka je sluníčkářka, že jo? Ty ženy a děti, které byly například znásilněny příslušníky "jiných kultur" by asi hovořily jinak. Jó pardón! Ony si měly držet odstup na délku paže, že jo?
No, ne že bych Vám to přál, ale asi si potřebujete projít stejnou zkušeností a kulturním obohacením, aby jste zjistila, že Evropa byla založena na "katolických" základech a její současné "bohatství" které cizím kulturám tak imponuje, bylo zaplaceno dřinou a krví "původních obyvatel , tedy tzv. bílé rasy. A ani se nepokoušejte to obrátit na Hitlera a Norimberské zákony!
A vážím si odvahy například Austrálie, která má velice přísná imigrační pravidla, a všechny imigranty bez předchozího povolení vstupu, internuje mimo svůj kontinent an ostrově.
Podobně se brání nejen imigrantům, ale i běžným návštěvníkům Thajci, tedy Thajské království, které již několimlet po sobě zpřísňuje podmínky vstupu a pobytu v jejich vlastní zemi, kdy nestojí o nesolventní lidi, kteří by tam chtěli žít a nebo dokonce pracovat. JE TO JEJICH ZEMĚ, A JEN ONI MAJÍ PRÁVO SI URČOVAT PRAVIDLA, BY´T SE NÁ M TO NEMUSÍ LÍBIT!
Pravdou je, že tzv. západní kultura se řítí do vlastní záhuby, protože cestovat nebo migrovat opravdu není lidské právo, ale je to výsada, kterou si musíte zasloužit.
A co už vůbec nechápu, že politici celého světa, byť můžeme mít proti nim i hodně velké výhrady, by měli poslouchat nějaké autistické děcko typu Gréta, které nechodí do školy, nic nedokázalo, akorát dokáže křičet jako rozmazlený fracek.
Naposledy upravil(a) pettte dne 16. 01. 2020, 17:52, celkem upraveno 2 x.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od flyingblue »

Fabo píše:PS: 2F-2D jsem mel v prosinci, a byt bych radeji zustal v CDG a nechal se predelat z CSA na AF, stihl jsem to za nejakych blbych 25 minut. Pesky.


To jsi mel kliku, z konce K gates je to na D gates cca 1.5 Km, plus security. Je pravdou, ze ja jsem to po par zkusenostech taky chodil pesky (nez jsem prestal pouzivat CSA jako feeder pro DL a AF).


pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od pettte »

flyingblue píše:
Fabo píše:PS: 2F-2D jsem mel v prosinci, a byt bych radeji zustal v CDG a nechal se predelat z CSA na AF, stihl jsem to za nejakych blbych 25 minut. Pesky.


To jsi mel kliku, z konce K gates je to na D gates cca 1.5 Km, plus security. Je pravdou, ze ja jsem to po par zkusenostech taky chodil pesky (nez jsem prestal pouzivat CSA jako feeder pro DL a AF).


Ano, ani já bych už dnes podobný let nekoupil. Až následně jsem zjistil, že přestup PRG - CDG s AF je rychlejší než totéž s ČSA, protože každý končí na jiném terminálu, taky bych si už nikdy nekoupil letenku, kdy je na CDG čas na přestup 1:20 hod počítáno plánovaný přílet oproti času, kdy už je letadllo na runaway, takže gate se zavírá dříve. Fakticky jsem měl čas jen 45 nebo 50 minut, a věřit , že na mne počkají? Že kvůli neochotě francouzského personálu na mne bude , nebo taky nebude, čekat 181 pasažérů letu do PRG + piloti a palubní personál.
Ale proč se rozčilovat, když například v Helsinkách není problém, není problém na žádném letišti v D při letu s Etihad a přípojem taktéž s ČSA, a už vůbec není problém i IST (moje zkušenost je ještě ze starého letiště Ataturk), kde i přes rozlehlost to bylo také v pohodě.
Ani Heathrow, když jsem svého času přes něj ještě létak s tehdy již 5ti terminály nebyl problém, prostě byly všude vetší časy na přestup, když se přistálo o chvíli později, tak na nás čekal doprovod u letadla a protáhnul nás před security a pasovku přednostně. Ale to jsou Angličané, a opět budu za rasistu, když napíšu, že nás vždy doprovázeli "rodilí" angličani....a to jsme letěli tehdy v economy.

Je to prostě o přístupu a kultuře té které země.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od MEA »

S Petttem suhlasim minimalne v tom, ze prestupy na CDG su kokotizmom hrubeho rangu a ich skveli pracovnici to umocnuju. Zo vsetkych zazitkov vyberam nestihnuty pripoj do Casablancy kedysi (v prvom lietadle VIE-CDG sa ma ako-tak snazili vypustit na súš skorej nez ostatnych pax) ale na zemi to zabetonoval totalny nezaujem - pri opatovnej kontrole, na pasovke, proste vsade hoci to teoreticky stihnutelne bolo.

Cestou naspak mi chceli vyhodit 2 duty free kupene flasky z Casablancy na prestupe v CDG. Vraj duty z mimo EU not allowed. Uz sa videli sekuritaci ako to vecer doma chlastaju. Trt barani: utekal som to podarovat mladym babenkam z obchodu s kozmetikou.

No a potom posledny zase AF superlet, ked ma poslali do Bogoty cez Santiago de Chile, od cias vysokoskolskych pitiek som nebol tak unaveny ako vdaka tomuto 24h delay. Ale to nebola chyba CDG ale AF. A odmietli kompenzaciu, ale chvalabohu som vyplnil formulare dva a poslala mi ju Delta. Dobra haluz. Dovtedy som o tomto svojom prave vedel len letmo a nikdy som ho nevyuzil. Mozno ze skoda.

A suhlasim s Petttem aj v mnohych dalsich veciach, minimalne do urcitej znacnej miery, ktore sa tykaju takzvanych kulturnych specifik. Ale kedze tu uz mame 30 rokov slobodu a este pravdu a lasku, co davno zvitazila, tak v tomto momente s uvahou skoncim "pre istotu". Viva la Frace aj s tou ich legalité fráternité eternité či jak to majú...

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od MEA »

marcela.kr píše:
Fabo píše:Jestli jsem to spravne pochopil, tak pak pettte transferoval z 2E na 2D, dosel si na 2F a tam pak nastoupil na autobus co jezdi opacnym smerem... no co na to rict. Kdo chce kam, pomozme mu tam. I s jeho rasistickejma kecama.

PS: 2F-2D jsem mel v prosinci, a byt bych radeji zustal v CDG a nechal se predelat z CSA na AF, stihl jsem to za nejakych blbych 25 minut. Pesky.



To ze je tady pan *** “tak trochu rasista” je znama vec. Staci si o nem neco dohledat. Neni to tak tezke.

EDIT ADMIN: smazány osobní údaje na základě žádosti uživatele


Špiclujeme bonzujeme? Staré dobré časy štb sa nám holt vracajú ...

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od bepo »

MEA píše:Cestou naspak mi chceli vyhodit 2 duty free kupene flasky z Casablancy na prestupe v CDG. Vraj duty z mimo EU not allowed. Uz sa videli sekuritaci ako to vecer doma chlastaju. Trt barani: utekal som to podarovat mladym babenkam z obchodu s kozmetikou.

Prečo to dávaš za vinu CDG keď to platilo pár rokov po zavedení zákazu tekutín na palube všade a extra na to upozorňovali v lietadle pri duty free predaji že transit pax nemôžu preniesť ani flaše zakúpené na palube?
MEA píše:No a potom posledny zase AF superlet, ked ma poslali do Bogoty cez Santiago de Chile, od cias vysokoskolskych pitiek som nebol tak unaveny ako vdaka tomuto 24h delay. Ale to nebola chyba CDG ale AF. A odmietli kompenzaciu, ale chvalabohu som vyplnil formulare dva a poslala mi ju Delta. Dobra haluz. Dovtedy som o tomto svojom prave vedel len letmo a nikdy som ho nevyuzil. Mozno ze skoda.

Prečo nevyplatili kompenzáciu neviem ale ja mám zase s AF dobrú skúsenosť so stratou batožiny, deň po tom ako mi zavolali že ubehla lehota na vrátenie a posielajú mi odškodnenie v max výške tak mi dorazil kufor, volal som naspäť že dorazil kufor a včera ubehla lehota a či im mám vrátiť peniaze, že nie, peniaze aj kufor si môžem nechať- zaujímavé bolo že ten mesiac bol kufor u kubánskych colníkov za čo im takto na diaľku ďakujem.
MEA píše:A suhlasim s Petttem aj v mnohych dalsich veciach, minimalne do urcitej znacnej miery, ktore sa tykaju takzvanych kulturnych specifik. Ale kedze tu uz mame 30 rokov slobodu a este pravdu a lasku, co davno zvitazila, tak v tomto momente s uvahou skoncim "pre istotu". Viva la Frace aj s tou ich legalité fráternité eternité či jak to majú...

Chinaski v Drobnej paralele majú text: Nic není jako dřív, nic není jako bejvávalo- ešteže sa dá spoľahnúť na Vladimíra Vladimiroviča, FSB vyhodí pár barákov a hodia to na Čečencov, molodci zostrelia MH17 a hodia to na Ukrajincov- na to má Mig 21 pesničku Snadné je žit

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od MEA »

Nuž Bepo, s tým duty free v tom čase iste neupozorňovali všade. Keď som o tom vravel letuškám AF kukali jak puci a priznali sa, že o tomto teda nevedeli. S tou kompenzáciou to bolo tak, že Frantíci povedali, že šlo o štrajk riadiacich a tak haha ale zaujímavé že United to isté ohodnotili ako neskorý príchod flight crew a uznali mi to. Na to ďalšie reagovať nebudem, lebo, keď človek len prizná, že určité kultúrne špecifiká existujú a že sme kontrolovaní a limitovaní nie menej ako za oných neveľmi blahých komančov, tak hneď vyťahujete nejaké bláboly o Putinovi a MH17 a neviem čom ešte. Ja viem, na pionierskej schôdzke a v progresívnych médiách je svet až tak jednoduchý. Ale keď zistíš, koľko svinstviev po svete urobili všatky krajiny a ľudia, čo k tomu mali možnosti a akože dôvody, zistíš, že svet nie je čiernobiely, ale ako povedala tá Macedónka v Samotářoch, je pjěkňe zkur veny...

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od bepo »

MEA- ja som nepísal že všade v lietadlách upozorňovali že transit pax nesmie mať tekutinu z duty free ale že to všade platilo, je jedno či by si išiel cez CDG alebo FRA alebo AMS všade by ti to vyhodili a napr KLM vždy keď som letel tak na to upozorňovali. Sám si napísal že prestup na CDG je kokotizmus hrubého rangu a jej pracovníci to umocňujú a dal si príklad zhabanej fľašky z duty free takže čo má zhabaná flaška spoločné s CDG? Ja si prískok VIE-CDG tiež radšej kúpim s AF ako s OS ale robím to kvôli niečomu čo je špecifické a nie čo je pre všetky letiská rovnaké. A že svet nie je čiernobiely skús vysvetliť rasistickým a neonacistickým pablbom, ja to viem.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od jencik »

CDG považujú za hrozné aj Kanadania ci Amíci a to uz je co povedat, otázne je, co s tým môžu urobiť. Tie vzdialenosti nezmensia, ale mohli by zapracovať na úrovni spoľahlivosti svojich služieb. Nedávno sme leteli s handicapovanym cez CDG, prišli az k lietadlu, priority na pasovke, akurát im nefungoval výťah k bráne z plochy, tak sme museli použiť vedľajší, ale to sa zase môže stať všade. Najhoršie su na tom kufre, tie prestup pod 90 min zvládajú málokedy, aj ked naposledy to stihli za 60 minút

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od pettte »

Ale i já jsem to psal, že není katastrofické to letiště. Tak jak jej postavili sice mám k ideálu daleko, ale jak jsem chválil, i bez návodu, jen podle ukazatelů to zvládne i koupák.
Ale ten personál!!!
Proč mohou mít jinde vstřícný, slušný a komunikativní personál a proč to zrovna na CDG nejde? Ano mají monopol, tak na to kašlou....

Jediná možnost je hlasovat peněženkou.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od dejavu »

Ono blahé paměti AMS pasovka mezi EU-nonEU, než udělali automatické brány, to byla taky lahůdka. Pomalejší průzkum pasu jsem nikdy nezažil. Teď už to jde rychle přes automaty, u přepážek jsou ráno stále šílené fronty.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od marthym »

Zapomínáte na podstatnou věc 8) Obecnou, která platí i v našich končinách (i v PRG)... Když dáš nějakou "horší" práci, nic moc placenou, lidem z ciziny, nemůžeš čekat takové služby (úroveň, rychlost, kvalitu), jakou by udělal rodilý, ambiciózní pracovník. Protože ten s ambicemi by to za ty peníze v životě nedělal (a kdyby ano, tak to bude flákat).

Konstatuji, bez jakékoliv známky rasismu či podobných projevů... Tak to prostě je. Akorát jsme v jiném vláknu :D


Odpovědět