ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od hafi »

Pětikostelí, Saská Kamenice, Plavno. Prostě jsou názvy, kde se v češtině téměř výhradně užívá česká verze, jsou názvy, kde se česká verze téměř neužívá, ačkoli existuje a pak většina dalších někde mezi.


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od pavelpmi »


jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od jencik »

Tak Fabo je Slovak a u nas je to trochu komplikovanejsie, vacsina miest sa pise rovnako ako v cudzom jazyku, ale niektore maju svoje slovenske alternativy, z ktorych je jasne, o ake mesto ide. Klasicky Kolin nad Rynom a nie Koln am Rhein atd. Pri Petikosteli by mi nenapadlo, ze je to Pecs

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od zdenda »

Globik píše:Omlouvám se, že prudim, ale trhá mi to oči. Neprznete prosím češtinu. Zatím tu nikdo nepíše "v Parisi", ale obávám se, že je to jen otázka času. Remeš, v Remeši, do Remeše, děkuji :)

Moje řeč Taky by ho neubylo kdyby napsal do Remeše....

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od Globik »

Faba ale obdivuju, jak krásně píše česky. Chodil jsem kdysi s mladou slečnou, která byla že 3/4 Češka a z 1/4 Slovenka, mluvili jsme spolu česky, ale psát mi musela slovensky, protože česky psát neuměla.


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od Fabo »

Globik píše:Faba ale obdivuju, jak krásně píše česky. Chodil jsem kdysi s mladou slečnou, která byla že 3/4 Češka a z 1/4 Slovenka, mluvili jsme spolu česky, ale psát mi musela slovensky, protože česky psát neuměla.


To jsou ta leta praxe :D

@Reims/Remes, pani v prvnim postu pouzila oboji, prvni ale Reims, tak jsem se toho nejak chytnul.
tak jako tak, Remes neni zrovna mesto jako Londyn nebo Pariz, ze by se jeho nazev pouzival v bezne reci hodne casto.
Kde pak najit tu hranici? U Remese/Reimsu je to alespon docela podobne. Rezno/Regensburg ale kdybych nevedel ze jde o to iste mesto, tak na to nikdy sam od sebe neprijdu. A treba takovy Solnohrad nepouziva fakt nikdo...

mvs
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 21. 07. 2019, 11:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od mvs »

Dovolím si oživit tohle půl roku staré téma, letěl jsem teď z CDG do PRG, bohužel jsem od KL vyfasoval na tuhle část cesty let ČSA a dopadlo to zpožděním přes 3 hodiny. Zatím jsem nenašel jediného člověka, co by psal, že mu ČSA vyplatili kompenzaci bez problému, ale většinou se ozývají jen ti nespokojení, tak by mě zajímalo – dostali jste někdo někdy kompenzaci od ČSA bez protahování, hádání, do 6 týdnů?

Zároveň, ale to spíš čistě pro zajímavost (v případě problémů si tohle stejně zjistí ÚCL sám), dá se někde zjistit IATA delay code pro konkrétní let? Zkoušel jsem googlit, ale nenašel jsem.

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od Roiman4 »

Pokud jsi letel z CDG tak hodne stesti s UCL ve Francii. Ne, delay code nezjistis. Max zjistis co jaky delay code znamena na googlu, to je tak vse asi v zakladu bez milionu pod codu a kazdou ajrolinii zvlast :crazy: A letet v poslednich dvou letech pres Francii ci CDG je odvazny kvuli stavkam ATC. Vcera prave na CDG hodili dalsi stavku :thumbdown:

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od MarcosFT »

Jestli je to zpozdeni z tohoto tydne a pristani 1:12am tak to opravdu bude svedeno na frantiky, takze vyssi moc.

Jinak SW/OK v tom ma docela bordylek, ale plati cca po 3 mesicich (alespon za koupacke lety do Brna). Oproti Lufty co plati do 14 dnu..ehm

mvs
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 21. 07. 2019, 11:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od mvs »

Na frantíky ať to ani nezkouší svádět, na CDG to letadlo pobylo asi hodinu a nikdo ho nezdržoval, problém byl v PRG. Na gatu nám říkali, že je v Praze mlha, v letadle se prokecli, že za to může „technická prohlídka“ (houby vyšší moc).

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od Roiman4 »

Tak mlhy si letos uzivame vice nez dost... stacilo to vcera... napis na UCL kde je problem a uvidis co odepisou.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od Fabo »

Loni na jare, zadost, pak po 5 tydnech jsem poslal mail s tim, ze se pripominam, a ze v pripade, ze nedodrzi lhutu 6 tydnu, obratim se na UCL.

Do dvou dnu jsem mel mail, ze mi priznavaj plnou sumu kompenzace a par dnu pozdeji to bylo na uctu.


btw. jake UCL ve Francii? letel s CSA, stezuje si u ceskeho uradu, hotovo. Jo mohl by i u frantiku, ale proc?

mvs
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 21. 07. 2019, 11:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od mvs »

U ÚCL v ČR nemůžu, řeší to úřad v zemi odletu, pokud to není let ze země mimo EU, ÚCL to má i tučným fontem na webu, že se na něj nemají lidi obracet s lety z jiné země EU. Každopádně to připomenutí se po 5 týdnech zkusím, díky. :)

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od pettte »

Roiman4 píše:Pokud jsi letel z CDG tak hodne stesti s UCL ve Francii. Ne, delay code nezjistis. Max zjistis co jaky delay code znamena na googlu, to je tak vse asi v zakladu bez milionu pod codu a kazdou ajrolinii zvlast :crazy: A letet v poslednich dvou letech pres Francii ci CDG je odvazny kvuli stavkam ATC. Vcera prave na CDG hodili dalsi stavku :thumbdown:


jen jsem to dočetl, tak se mi opět zvednul krevní tlak při vzpomínce úterního návratu z dovolené. jako bylo opravdu chybou, kupovat si letenku , byť v C s Air France. Přístup k zákazníkům i v jejich prémiové třídě je hrozný. Let tam ok, zpět mne poprvé za několik stovek letů nutil steward v C abych i poslouchal bezpečnostní instruktáž, znám to už lím než oni sami. Ok, to bych překousnul. Večer po příletu na CDG, jsem po zastavení u gate, měl 45 min, na přestup, stejných 45 min mi vypočetl web airfrance, že potřebuji na přesun mezi terminály, samozřejmě nebral v potaz fronty na security, která je tam 2x!!! a pak pasovka + bus, který jede přesně opačným směrem, takže vyhlídková jízda po letišti, + jak jsem zjistil osobně, čekání na nejbližší bus + 12min.
Vstával jsem až když vypínali motory a stáli stewardi i ostatní cestující a slušně jsem se ptal které dveře budou otevřeny, jestli první nebo druhé dveře, že spěchám na přípoj. Dva stewardi mne slušně poslali do (cenzurováno) , že není kam spěchat, že netuší kam jim přistaví most nebo mosty! A že se nic neděje, že mám čekat a stát za nimi 6m daleko. Při otevírání dveří, jsem stál 1,5m a opět se rozčiloval byť měl místa více než dost.
Dále jem už běžel, pokud mi síly stačily. Přiběhnu na první security, slušně jdu k prvnímu z nich a říkám, že spěchám na přípoj, jestli můžu dopředu, vzal mi boarding pass, naskenoval a operoval časem, který je časem odletu a ne uzavření gate, že prý není kam spěchat a poslal nejen mne do řady, pak mi vysypali , doslova, obě zavazadla, přehrabovali se a já jsme dělal , že je mi to jedno, protože kdyby řekl, že spěchám, tak by mi asi dali i klystýr.
tady je třeba zmínit, že je těžké nebýt rasistou, všechno černoši a černošky, naši cigáni jsou oproti nim tryskáči a tvrdě pracující lidé. Na bílého zaměstnance tam téměř nenarazíte. Mně je jedno jací jsou, ať si mají třeba puntíky, ale ať makají! Samozřejmě že cestuji business class je také nezajímalo, hybaj holoto do fronty!
Následoval běh na bus, všude pusto a prázdno, pásky, zády ke mně seděl tentokrát jediný bílý zaměstnanec letiště a hrál si s telefonem, byl nevrlý, že ho ruším a odpovědí mi bylo? Ano správně, žádný spěch! Odtud jsme při čekání zkoušel kontaktovat ČSA v Praze, jestli mohou dát vědět posádce letu, že jsem na cestě, ale mne všichni posílají do "hajzlu" a brzdí. paní byla fakt chápavá, slušná, přála mi hodně štěstí, ale že kdyby to bylo v Praze tak to dokáže, ale v CDG prý ne. Pak jsem v buse zkoušel hledat kontakt na Air France v Praze, ale mohl jsem jim jen poslat mail, mapsat na twitter, fakebook a nevím kam ještě. Kromě mailu ostatní šílenosti nepoužívám, a mail by si leniví frantíci přečetli tak v létě....
Takže čekání 12 min na příjezd busu a cesta dalších 24 min. Po příjezdu na 2D další security, opět pouze černoši, opět hybaj holoto bílá do fronty, ani ho už neskenovali. Tady byli nějací nedůslední, protože mi do stejných zavazadel ani jednou nechtěli nahlížet a vše bylo OK, rozdíl pouze v čase cca 40min.
Další pokus o běh, mokrý jak potkan v kanále, pasovka a fronta na více než půl hodiny.... Tímto chci poděkovat jediné slušné černošce, která to konečně pochopila a v pohodě mi řekla , že můžu dopředu....
K letadlu jsem doběhnul z posledních sil, zadýchaný s neměřitelně vysokým tlakem, totálně nas....., po příchodu do letadla ČSA do PRG jsem posádce řekl ať si zacpou uši, že budu fakt sprostě nadávat, protože to potřebuju dosta ze sebe ven a nechci aby můj vztek na Francii schytali oni. Tak mne nechali nadávat a chlácholili mne, že už je dobře a co že si dám k pití. takže mne začali nalévat ještě před startem a po třetí whiskey jsem je stopnul, že by mne pak museli v Praze vynést.
Tentokrát musím pochválit Menzies, že oproti loňsku vyložili moje priority zavazadla opravdu jako jedny z prvních, rok předtím jsem čekal 45min, kdy vykládali zavazadla pouze asi 7-8 cestujících!
Resumé.
Letiště CDG samo o sobě nehodnotím jako šílené, problémem jsou lidi, fakt se snažím nebýt rasistou, ale prostě černoši makat nebudou, nikdy a nikde. Naposledy kdy asi opravdu makali bylo na otrokářské farmě na Jamaice, kde jsem viděl pěkné historické předměty jako biče a jiné motivátory k práci.
Air France a letiště CDG mi dokonale zkazili konec dovolené. Za mne všem radím vyhýbat se této zemi a těmto lidem, kdy nás jejich prezident kárá, že nechceme přijímat migranty, ale sám má v paříži čtvrti, kam se neodváží ani vyzbrojení policajti. Ale to už by byl jiný příběh.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: ČSA - půlroční ignorace žádostí o kompenzaci

Příspěvek od flyingblue »

Predstava, ze si koupim navazny let CSA pri ceste pres CDG na letence v obchodni tride mi pripomina rozhodnuti typu:

Koupim si pytlik moc dobrych bonbonu, ale jdu si je koupit do kramu, kde vim, ze mi uriznou nohu.

Transfer z 2F na 2D je vseobecne dobre zname peklo.


Odpovědět