Kdo je teď prezidentem ČSA?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
Veronika95
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 23. 05. 2018, 21:05
Stav: Offline

Kdo je teď prezidentem ČSA?

Příspěvek od Veronika95 »

Zdravím. Mám blbý dotaz, ale píšu seminární práci o organizační struktuře leteckých společností, kde je dozorčí rada, představenstvo, pak prezident.. A nemůžu najít, kdo je teď prezidentem ČSA?
Petr Kudela je předsedou představenstva.

Mohl by mi prosím někdo vysvětlit nebo ukázat aktuální organizační strukturu ČSA? Nemůžu to nikde najít... Děkuji


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kdo je teď prezidentem ČSA?

Příspěvek od HighFlyer »

Veronika95 píše:Zdravím. Mám blbý dotaz, ale píšu seminární práci o organizační struktuře leteckých společností, kde je dozorčí rada, představenstvo, pak prezident.. A nemůžu najít, kdo je teď prezidentem ČSA?
Petr Kudela je předsedou představenstva.

Mohl by mi prosím někdo vysvětlit? Děkuji

Titul "prezident" přestaly ČSA pouzivat uz tak asi pred 10 lety. Misto toho pouzivaji "generalni reditel". A tato osoba je vetsinou identicka s predsedou predstavenstva.

"Predseda predstavenstva" je funkce dana ze Zakona o korporacich. Predsedu nebo predsedkyni predstavenstva ma kazda akciova spolecnost. Tituly jako generalni reditel nebo prezident pak jsou interni korporatni hantyrka.

(Jeste muze zalezet na tom, jestli je predseda predstavenstva "vykonny" nebo "nevykonny", ale to toho bych v ramci seminarni prace nezabrušoval. Jen pro predstavu je tim receno, jestli chodi nebo nechodi do prace:)

Veronika95
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 23. 05. 2018, 21:05
Stav: Offline

Re: Kdo je teď prezidentem ČSA?

Příspěvek od Veronika95 »

Děkuju ! Moc jste mi pomohl


Odpovědět