Internet check-in a check-in kiosky

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
axen
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 112
Registrován: 06. 02. 2005, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od axen »

Chtel jsem si vyzkouset internet check-in na muj zitrejsi ranni let s CSA a ono to nefunguje:

Došlo k následujícím chybám:

Vložené informace nám neumožňují vyhledat Vaši rezervaci. Zadejte prosím požadované informace znovu a v případě, že problém přetrvá, kontaktujte prosím Kontaktní centrum ČSA.

Kontaktoval jsem, panovi to tez neslo a vysvetlil mi, ze pokud letenka nebyla vystavena/zarezervovana primo u CSA ale u nejake cestovky, tak to jit nemusi. Duvodem je (if jsem to dobre pochopil) rozdilny postup pri vytvareni rezervace CSA a te cestovky :shock:
To jako vazne u CSA jde internet check-in pouze pro letenky zakoupene primo u CSA a u ostatnich letenek "nekdy jo, nekdy ne"?


MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od MS743 »

axen píše:Chtel jsem si vyzkouset internet check-in na muj zitrejsi ranni let s CSA a ono to nefunguje:

Došlo k následujícím chybám:

Vložené informace nám neumožňují vyhledat Vaši rezervaci. Zadejte prosím požadované informace znovu a v případě, že problém přetrvá, kontaktujte prosím Kontaktní centrum ČSA.

Kontaktoval jsem, panovi to tez neslo a vysvetlil mi, ze pokud letenka nebyla vystavena/zarezervovana primo u CSA ale u nejake cestovky, tak to jit nemusi. Duvodem je (if jsem to dobre pochopil) rozdilny postup pri vytvareni rezervace CSA a te cestovky :shock:
To jako vazne u CSA jde internet check-in pouze pro letenky zakoupene primo u CSA a u ostatnich letenek "nekdy jo, nekdy ne"?


to se mi zda jako pitomost ze strany OK... snad c. letenky je bez ohledu na to zda prodano primo s CSA nebo pred XXXtour?!

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Malvolio »

axen píše:To jako vazne u CSA jde internet check-in pouze pro letenky zakoupene primo u CSA a u ostatnich letenek "nekdy jo, nekdy ne"?

"Computer says no..." :-)

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od MS743 »

Re: Internet check-in a check-in kiosky
od Malvolio v 16. 08. 2010, 14:21

axen píše:
To jako vazne u CSA jde internet check-in pouze pro letenky zakoupene primo u CSA a u ostatnich letenek "nekdy jo, nekdy ne"?

"Computer says no..."


:lol: :D nezapomen se jeste klientovi vykaslat do obliceje :)
Obrázek

milovnikum Little Britain :)

axen
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 112
Registrován: 06. 02. 2005, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od axen »

Vecer jsem jeste jednou volal info linku, tentokrat mi rekli, ze to zrejme bude vypadek systemu...
Takze jsem se odbavil hezky rano u prepazky, jako kompenzaci jsem dostal exit :)
Ale stejne me porad zajima, zda opravdu zalezi na tom, kde (od koho) je letenka zakoupena. Zna nekdo odpoved?


proreo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 08. 12. 2009, 07:37
Oblíbené typy letadel: Airbus A330(310), B747, B767, CRJ
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od proreo »

axen, ked mas letenku kupenu na let CSA (lietadlo OK) s cislom CSA, malo by to ist. Je jedno, od koho ju kupis, ved je elektronicka :D
malo by to ist, aj ked mas lietadlo OK, ale letenka je vystavena na codeshare (napr. KL). To iste plati aj naopak, let CSA ako codeshare na KL sa checkuje na webe resp. prepazke KL.

nejde to ale, nielen ked maju vypadok systemu, ale aj ked nadvazujes na let napr. Delty (mimo EU? :?: ). Vtedy sa checknes online iba ked letis v business a aj to nedostanes boarding pass, ale iba si vyberies miesta.
Niekedy sa zas neda checknut na cely let len jeho cast.

dalsi aspekt: niektori pracovnici CSA, s ktorymi komunikujes cez mail alebo telefon, nie su kompetentni. Zistil som to pri viacerych prilezitostiach. Parkrat sa mi stalo, ze si ani nevedeli poriadne precitat moju spravu, pretoze v odpovedi sa ma pytali na to, co uz bolo napisane v povodnom texte. Ked som kupoval bonusovku, tak mi nikto z nich nechcel pomoct cez telefon a musel som ist osobne do ich kancelarie. Neskor som sa o to zaujimal, a vsetci maju do systemu pristup, ergo pomoct mi mohli aj mali. Ked som uz kupil bonusovku (v kancli CSA) v kombinacii OK, KL, DL, chcel som vediet, ktore pravidla platia na batozinu... Samozrejme, ze tie z najdlhsieho segmentu :) Ale toto vacsina z nich vobec nevie...
Niketori ich pracovnici si nevedia zapamatat tri triedy, ktore sa neupgraduju :lol:
viewtopic.php?f=16&t=1258&p=127771#p127771

Inak -aby som nebol k CSA nefer- to s tymi pravidlami na batozinu nevedia aj ini, napr. agenti DL <-vkuse sa s nimi treba hadat a ich system automaticky peniaze chce, ignorujuc pravidla letenky. Maju to tak asi naschval, ak je pasazier nevedomy a zaplati...

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od bubo »

ze stranek CSA u on-line checkinu zmizela poznamka u Brna, ze to je momentalne nedostupne...tak jsem se zaradoval, nechalo me to zadat let, ale dalsi stranky byla pouze textova (ze ktere se dalo ale vylustit, ze dneska snad poletim a cim) a zadne tlacitka, jak dal.......takze to jeste tak uplne nefunguje...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od flyingblue »

bubo píše:ze stranek CSA u on-line checkinu zmizela poznamka u Brna, ze to je momentalne nedostupne...tak jsem se zaradoval, nechalo me to zadat let, ale dalsi stranky byla pouze textova (ze ktere se dalo ale vylustit, ze dneska snad poletim a cim) a zadne tlacitka, jak dal.......takze to jeste tak uplne nefunguje...


To neni Brnem, ja sem se prevcirem snazil zacekovat z AMS-PRG (OK619) a moznost vyberu sedadla spolehlive shodila transakci :-)

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od bubo »

no zkusil jsem zpatecni cestu DUS-PRG-BRQ a dostal jsme chybovou hlasku..ale nakonec me to dalo boarding pass aspon do Prahy. Ten do Brna uz vyresim na miste, volat na CSA nebudu, posledni zkusenost s tim, jak to mam zkusit pozdeji a ze z jejich strany je vsechno v poradku a ze je problem mezi klavesnici a zidli mi stacila...- viz nekde zpatky v tomto vlaknu, ani nemam chut to dohledavat, jak mi potom jiny pracovnik CSA priznal, ze pro lety do Brna pres Prahu to zatim nefunguje...

Fanda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 173
Registrován: 19. 03. 2007, 23:33
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Fanda »

Dotaz k běžnému odbavení. Nějakou dobu jsem s ČSA neletěl, ale asi před týdnem u ranního letu tuším v 7.20 do FRA mě potěšilo, že na tenhle let společně s letem do BRU byly otevřené samostatné odbavovací přepážky kromě těch tradičních hromadných. Nikdy dřív jsem si toho nevšimnul. Je to nějaká výjimka pro tyhle dva lety, nebo konečně začaly ČSA odbavovat zvlášť na nejbližší lety, aby ti, co jim to letí za hodinu a míň nemuseli čekat u hromadných přepážek za davem těch, co jim to letí za 2 hodiny a víc?

lu2n
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 14. 03. 2006, 07:51
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od lu2n »

Fanda píše:Dotaz k běžnému odbavení. Nějakou dobu jsem s ČSA neletěl, ale asi před týdnem u ranního letu tuším v 7.20 do FRA mě potěšilo, že na tenhle let společně s letem do BRU byly otevřené samostatné odbavovací přepážky kromě těch tradičních hromadných. Nikdy dřív jsem si toho nevšimnul. Je to nějaká výjimka pro tyhle dva lety, nebo konečně začaly ČSA odbavovat zvlášť na nejbližší lety, aby ti, co jim to letí za hodinu a míň nemuseli čekat u hromadných přepážek za davem těch, co jim to letí za 2 hodiny a víc?


Vyjímka to není, na ranní (ale i odpolední) špičku jsou pokud to provoz dovolí předem rozplánovány 2-3 přepážky navíc, které se v případě větších front na common check-inu otvírají, aby se nepozdily lety. Co je "větší fronta" záleží na posouzení SPVR odpovědného koordinaci odbavení na hale, v zásadě by ale neměly být překračovány limity pro max. čekací dobu, kterou má ČSA ve svých vnitřních předpisech. Neotvírají se ale automaticky, LP si za ně nechává trvdě platit :wink:

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Smurfx »

Víte někdo něco bližšího?

http://www.lidovky.cz/ceske-aerolinie-m ... s=101029_0

http://www.letectvi.cz/letectvi/Article70124.html

Bude se jednat o stav, kdy budou Y pasažéři výhradně odbavování přes kiosky a za přepážku si budou muset platit nebo jak? Nějak mi to z těch článků není jasné, co je to vlastně za změnu (respektive jsem žádnou změnu z článku nevyčetl)

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Ja tomu teda rozumim tak, ze to bude podobne lufthanse a dalsim spolecnostem a letistim. Nahanecky pred frontou na checkiny budou nejdriv cpat k automatum, kdyz tak ti s tim pomuzou, a kdyz bude nejaky problem, nebo budes mit takovou kombinaci dokladu, letenek, apod. kterou timhle bazmekem nepronezens a/nebo bagl, tak te preposlou k prepazce...

.. nutno dodat, ze ty clanky jsou takovy nicnerikajici :)

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od vitezslav »

Nevíte prosím někdo, jestli je při internet check-inu u Lufthansy (z PRG) nějaké možnost volby sedadla? Díky.

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

je.


Odpovědět