Internet check-in a check-in kiosky

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
lu2n
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 14. 03. 2006, 07:51
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: jorge

Příspěvek od lu2n »

35 minut před odletem pochopitelně přijíždím na letiště jenom když jsem se odbavil do C class doma. Pokud mám letenku Y class, tak bohužel na letiště musím dříve, aby mne na checkinu dali na čekačku. V tom případě se po internetu neodbavuju, protože mi to přijde zbytečné, neboť z toho neplyne žádná časová úspora. Ideální by tedy bylo, aby se zájem o čekačku dal projevit při internetovém odbavení, abych
a) mohl na letiště prijíždět 35 minut před odletem i s letenkou do Y class
b) ČSA ubyl jeden pax, kterého musí odbavit manuálně[/quote]

Časová úspora tu opravdu není, ale máte daleko větší prioritu při upgradování než cestující co se odbaví až na letišti, bo při stejném statusu karty zaléží na čase odbavení

bylo by to samozřejmě výhodné se odbavit na čekačku už doma, ale asi by to bylo taky docela technologicky náročné, např. zajistit, aby nešly dávat na čekačku nizké tarify, bonusové letenky, letenky na code-sharové partnery, OK letenky na cizí společnosti atd...

no uvidíme, třeba někdy v budoucnou :wink:


Nicolas
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 26. 02. 2007, 22:11
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Nicolas »

Ano, zastávám stejný názor. Bylo by dobré, kdyby to zavedli.
Já si nemyslím, že by to bylo technologicky náročné. Jednalo by se pouze o lety OK, dejme tomu (001-2999, reálně ale 001-999). Jak má někdo letenku na kapacitu AF nebo KL (třeba), tak by se měl odbavit na jejich stránkách, nebo jestli na stránkách OK tak by mu to systém jednoduše nenabídl. A s těmi levnými tarify nebo bonusovými letenkami, to jsou jednoduše knihovací třídy. Systém by nabízel možnost umístit se waiting list pouze s tarify M, Y, A, B, H, K, L, Q, T, U, X.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: jorge

Příspěvek od whiskey »

lu2n píše:bylo by to samozřejmě výhodné se odbavit na čekačku už doma, ale asi by to bylo taky docela technologicky náročné, např. zajistit, aby nešly dávat na čekačku nizké tarify, bonusové letenky, letenky na code-sharové partnery, OK letenky na cizí společnosti atd...

no uvidíme, třeba někdy v budoucnou :wink:


zrovna tento bod vidim ako technicky velmi jednoduchy - system vie booking class a podla cisla letu vie, ci je to codeshare atd, cize este kym sa cestujucemu ukaze stranka v browseri, jednoduchy if then else endif zabezpeci, ze nedostane moznost dat sa na cakacku, ak na to nema narok (alebo tu moznost dostane, ak narok ma).

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

let DUB-PRG-BRQ

Příspěvek od bubo »

mate nekdo zkusenosti z internet check-inem pro lety pres Prahu dal ? v kvetnu jsem delal (teda spis jsem chtel) odbaveni DUB-PRG-BRQ a spadlo mi to pri pridelovani sedacky, ted to udelalo pri CGN-PRG-BRQ - opet "neocekavana chyba" ve stejnem misdte a hotovo.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: let DUB-PRG-BRQ

Příspěvek od Night fly »

bubo píše:mate nekdo zkusenosti z internet check-inem pro lety pres Prahu dal ? v kvetnu jsem delal (teda spis jsem chtel) odbaveni DUB-PRG-BRQ a spadlo mi to pri pridelovani sedacky, ted to udelalo pri CGN-PRG-BRQ - opet "neocekavana chyba" ve stejnem misdte a hotovo.


Vykasli se na stranky CSA a checkni se pres stranky AF. Mam vyzkousene, ze pres jejich stranky se da odbavit na libovolny let OK umoznujici web checkin. Pouze zadas cislo etixu a je to. Neni to nijak vazane na rezervace AF, clenstvi ve Flying Blue ci cokoliv jineho spojeneho s AF. A navic to umoznuje zmenu mista, coz web CSA v nekterych neodhadnutelnych situacich nenabizi.


bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

checkin

Příspěvek od bubo »

odpoledne jsem obratem dostal odpoved od CSA:
"Omlouvame se Vam, ale pravdepodobne doslo k nejake technicke chybe na internetove strance. Internetove odbaveni je na lety Kolin-Praha-Brno mozne. V pripade, ze se vyskytla na strance technicka chyba, prosim odbavte se pozdeji. Muzete take vyuzit telefonicke predodbaveni na nize uvedenych cislech. Palubni vstupenku si pote vyzvednete na prislusne prepazce.

no zkusil jsem to pozdeji, opet se stejnym vysledkem. Zkusil to kolega, co leti akorat do Prahy ze sveho pocitace a probehlo to OK. Tak jsem to zkusil z jeho pocitace hned pote a opet jsem skoncil na stejne chybe, jako ze sveho. No nic, kdyz teda pisou, ze se muzu odbavit po telefonu, tak to zkusim, i kdyz roaming je roaming. Slecna byla velmi prekvapena a temer neprilis slusne mi vysvetlila, ze check-in po telefonu jde akorat pro odlety z Prahy....tak mam dojem, ze si ze me CSA dela srandu.

jinak ten AF jsem zkusil, ale se stejnym vysledkem, je tady nekdo, komu se nekdy povedl on-line checkin pro let odnekud pres Prahu do Brna ?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: let DUB-PRG-BRQ

Příspěvek od whiskey »

Night fly píše:
bubo píše:mate nekdo zkusenosti z internet check-inem pro lety pres Prahu dal ? v kvetnu jsem delal (teda spis jsem chtel) odbaveni DUB-PRG-BRQ a spadlo mi to pri pridelovani sedacky, ted to udelalo pri CGN-PRG-BRQ - opet "neocekavana chyba" ve stejnem misdte a hotovo.


Vykasli se na stranky CSA a checkni se pres stranky AF. Mam vyzkousene, ze pres jejich stranky se da odbavit na libovolny let OK umoznujici web checkin. Pouze zadas cislo etixu a je to. Neni to nijak vazane na rezervace AF, clenstvi ve Flying Blue ci cokoliv jineho spojeneho s AF. A navic to umoznuje zmenu mista, coz web CSA v nekterych neodhadnutelnych situacich nenabizi.


Tak to prave skusam. Ak si vyberies na airfrance.com krajinu SK, tak online checkin vyhodi error. Vybral som potom CZ, zadal etix cislo a dostal som hlasku, ze pre dany departure airport online checkin nefunguje. Skusil som CSA, a tam funguje len prvy leg (!?!), t.j. BTS-PRG, na PRG-ARN ma to nevie checknut. Kopec srandy...

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

mimochodem... kdy bude vubec CSA mit check in kiosky pro self check in a nejen www chek in?

dik

brichoni
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 08. 08. 2008, 17:50
Bydliště: MXP, PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Internet Checking á la ČSA přes mobil

Příspěvek od brichoni »

Tak dneska jsem si plně vyzkoušel si udělat svůj checking ve městě, a sice na svém mobilu - Nokia E51.

Vše proběhlo v pohodě, dokonce se mi tam i objevilo tlačítko na provedení změny místa, ale jelikož mi aktuálně nabízené místo plně vyhovovalo, tak jsem to neměnil.

A pohodě jsem si i provedl "jakoby" tisk s tím, že výslednou stránku v PDF jsem si uložil na pamětovou kartu v mobilu a poté doma - teď před chvilkou - přehrál do PC a bez problémů jsem si to vytiskl.

Takže bych si jenom přál, aby těch míst, odkud je možné provádět checking přes internet bylo více, nejlépe ze všech míst v Evropě... i v ČR - např. i z BRQ...

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

a co tedy check in Kiosky CSA? budou na letisti nebo pujdou smerem www???

brichoni
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 08. 08. 2008, 17:50
Bydliště: MXP, PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od brichoni »

MS743 píše:a co tedy check in Kiosky CSA? budou na letisti nebo pujdou smerem www???


To nevím, ale když už je možné se na internetu se odbavit přes AF, tudíž možná i přes KLM, tak proč se ve skupině Sky Team nespojí a nevyužijí už to co na letištích v Evropě funguje pro AF/KLM... :idea:

salam
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 356
Registrován: 14. 08. 2006, 17:33
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od salam »

Dva postřehy z pokusu o internet check-in:
1. Hned v úvodu (potvrzení cestujícího a souhlasu s podmínkami) je odkaz na neexistující stránku: Prohlašuji, že jsem se seznámil s bezpečnostními pravidly, ...

2. Po přechodu na další stránku je vidět něco jako

Kód: Vybrat vše

Cestující  Přidělené sedadlo             
salam      < NCI >
bez možnosti jakkoli pokračovat. Na stárnce je chyba Unterminated string constant na řádku kódu 161. Prohlížeč je IE6 SP2.

S tímhle ať se jdou ČSA vycpat. Kdybych práci v takové kvalitě produkoval já, tak si nevydělám ani na tu letenku (BTW, PRG-CGN/DUS-PRG za příjemných 21000 CZK v Y).

petr87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 191
Registrován: 13. 01. 2009, 10:25
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od petr87 »

Zdarvím, nevíte, jeslti třeba ČSA neplánuje prodloužit web check-in? bral bych více hodin před odletem než současných 24 hodin. Easyjet to má třeba 60 dní, atd.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od OR »

Pomerne dost pochybuju,ze tu dobu nejak vyrazne prodlouzi. Musel by se pravdepodobne zmenit odbavovaci system. Na linky neni mozne odbavovat dele pred odletem ani klasicky u prepazky. Navic hrozi zmena typu a tim hromadne presazovani v gate.
a mozna nejake dalsi problemy, do kterych jako pouceny laik nevidim.
U LCC to neni takovy problem, protoze odpadaji tranzitni cestujici a flotila je jednotnejsi.

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Smurfx »

petr87 píše:Zdarvím, nevíte, jeslti třeba ČSA neplánuje prodloužit web check-in? bral bych více hodin před odletem než současných 24 hodin. Easyjet to má třeba 60 dní, atd.


Prodloužení nepředpokládám, i ostatní full-fare dopravci mají podobnou dobu (Lufthansa 23 hodin, Air France 36 hodin, Alitalia 20 hodin, Delta 24 hodin atd).

S low-costem to nelze z mnoha důvodů srovnávat.


Odpovědět