Internet check-in a check-in kiosky

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
clovicek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 263
Registrován: 27. 05. 2004, 13:47
Oblíbené typy letadel: 773, 380, 330, 748, 787
Pohlaví: muž
Bydliště: Fox Lake
Stav: Offline

Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od clovicek »

Ahoj, netuší z vás někdo kdy a zda nabídne ČSA možnost provést check-in přes internet a/nebo pomocí kiosku na letišti? Letám 1-2 týdně z Prahy a čekání na palubní vstupenku už mám dost. Díky


sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Příspěvek od sever2 »

V novinach jsem pochytil, ze se chystaji kiosky, ale zatim nic. Ale to jde navrub spise Letisi Praha nez CSA. Myslim, ze to mely byt lkiosky pro vice uzivatelu, nejenom pro CSA, a tak o byl projekt spise letiste s CSA jako partnerem.

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

sever2 píše:V novinach jsem pochyil, ze se chystaji kiosky, ale zatim nic. Ale to jde navrub spise Letisi Praha nez CSA. Myslim, ze to mely byt lkiosky pro vice uzivatelu, nejenom pro CSA, a tak o byl projekt spise letiste s CSA jako partnerem.

Kiosky stojí v hale, jenom je na nich stále napsáno: "Testovací provoz" :) Pokud já vím, měly být spuštěné na podzim a stále nic...

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Příspěvek od sever2 »

tak o tam asi par much bude :-)...a jsou multi-airline nebo jen pro CSA???

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

sever2 píše:tak o tam asi par much bude :-)...a jsou multi-airline nebo jen pro CSA???

Pokud jsem slyšela, tak by měly být určitě pro celý Skyteam, možná i pro nějaké jiné aerolinky...


clovicek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 263
Registrován: 27. 05. 2004, 13:47
Oblíbené typy letadel: 773, 380, 330, 748, 787
Pohlaví: muž
Bydliště: Fox Lake
Stav: Offline

Příspěvek od clovicek »

Ale Skyteam (KL, NW, AF, DL) používájí již vlastní řešení, které není s tím co připravilo letiště Praha příliž kompatibilní. Navíc to opravdu vypadá, že to nefunguje. Je to skvělá příležitost jak ušetřit čas a peníze.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

jakekoliv updates?

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

clovicek píše:Ale Skyteam (KL, NW, AF, DL) používájí již vlastní řešení, které není s tím co připravilo letiště Praha příliž kompatibilní. Navíc to opravdu vypadá, že to nefunguje. Je to skvělá příležitost jak ušetřit čas a peníze.


Ake vlastne riesenie pouziva SkyTeam (KL, NW, AF, DL)?

Jedine co som si vsimol je, ze vsetci tito 4 to maju poprepajane NW-KL a DL-AF a check in je aj z webu aj z kiosku. Ale ked chcem urobit check in z webu/kiosku na TYS-DTW-CDG-VIE (letim NW/AF) tak zatial nemozem. Takze check in musi robit CSR.

Ked som skusal urobit check in vo VIE na VIE-AMS-DTW-TYS tak mi kiosk napisal, potom ako som celou check in procedurou presiel, ze checking neprebehol OK. A hned na to mi CSR povedala, ze som zachekovany, ze to tam videla v systeme.

Co sa tyka OK, tak uz by aj bolo nacase, aby ten web/kiosk check in bol (a vsade aj e-tickets). Kiosk check-in je definitivne rychlejsi, povedal by som takmer 2x, s tym istym poctom CSR na checkine, o web check-ine ani nehovoriac, lebo ten je este rychlejsi ako kios check-in, zvlast pre biz cestujucich, ktori si beru vsetku batozinu onboard.

clovicek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 263
Registrován: 27. 05. 2004, 13:47
Oblíbené typy letadel: 773, 380, 330, 748, 787
Pohlaví: muž
Bydliště: Fox Lake
Stav: Offline

Kiosky...

Příspěvek od clovicek »

Tak nevím, ale současné kiosky v Praze asi budou pěkná ostuda. Na první pohled je to na vyhození. Nechápu proč se do toho Letiště Praha pouštělo.

Bude mít ČSA/Skyteam vlastní řešení? Ví tu někdo z ČSA kdy bude konečně možný check-in přes web. Děkuji!

lu2n
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 14. 03. 2006, 07:51
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Kiosky...

Příspěvek od lu2n »

clovicek píše:Tak nevím, ale současné kiosky v Praze asi budou pěkná ostuda. Na první pohled je to na vyhození. Nechápu proč se do toho Letiště Praha pouštělo.

Bude mít ČSA/Skyteam vlastní řešení? Ví tu někdo z ČSA kdy bude konečně možný check-in přes web. Děkuji!


ČSA internet check-in by měl být zahájen 15. května

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Kiosky...

Příspěvek od bubo »

lu2n píše:ČSA internet check-in by měl být zahájen 15. května


a predpokladam, ze pouze Praha, co? ptal jsem se na CSA, kdy bude moznost elektronicke letenky z Brna a rekli, ze nevi...

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kiosky...

Příspěvek od BB »

bubo píše:Tak nevím, ale současné kiosky v Praze asi a predpokladam, ze pouze Praha, co? ptal jsem se na CSA, kdy bude moznost elektronicke letenky z Brna a rekli, ze nevi...


Snad do konce roku, protoze od roku 2008 by mely vsichni IATA dopravci nebizet POUZE elektronicke letenky, ale asi je to utopie.

Nicolas
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 26. 02. 2007, 22:11
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Nicolas »

Kiosky by byly velká výhoda, doufám, že v PRG budou ASAP.

clovicek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 263
Registrován: 27. 05. 2004, 13:47
Oblíbené typy letadel: 773, 380, 330, 748, 787
Pohlaví: muž
Bydliště: Fox Lake
Stav: Offline

Příspěvek od clovicek »

Super řešení má NWA, KLM.... doufám, že ČSA bude mít něco podobného a nepůjdou do nepodařeného projektu s Letištěm Praha.

Nevíte taky, kdy bude ten nový web? Taky 15/5?

Nicolas
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 26. 02. 2007, 22:11
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Nicolas »

Ten nový web je kapitola sama o sobě, nejdříve se avizovalo 1.1.2007, později 1.dubna... :x
O chybách a nedostatcích na současném webu ani nemluvě...


Odpovědět