Internet check-in a check-in kiosky

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od flyingblue »

Tragedie_v_JZD píše:Ja tomu teda rozumim tak, ze to bude podobne lufthanse a dalsim spolecnostem a letistim. Nahanecky pred frontou na checkiny budou nejdriv cpat k automatum, kdyz tak ti s tim pomuzou, a kdyz bude nejaky problem, nebo budes mit takovou kombinaci dokladu, letenek, apod. kterou timhle bazmekem nepronezens a/nebo bagl, tak te preposlou k prepazce...

.. nutno dodat, ze ty clanky jsou takovy nicnerikajici :)


Jo a tim zakazniky jenom nastvou. Viz muj let PRG-CPH s Cimber-Sterling. I kdyz sem ty damew rikal trikrat, ze mi to v kiosku nepujde, tak si to sama musel dvakrat zkusit.

Nedosgatecne vyskolenej personal je pro kocku.


PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od PDan »

Smurfx píše:Víte někdo něco bližšího?

http://www.lidovky.cz/ceske-aerolinie-m ... s=101029_0

http://www.letectvi.cz/letectvi/Article70124.html

Bude se jednat o stav, kdy budou Y pasažéři výhradně odbavování přes kiosky a za přepážku si budou muset platit nebo jak? Nějak mi to z těch článků není jasné, co je to vlastně za změnu (respektive jsem žádnou změnu z článku nevyčetl)


Také by mě to docela zajímalo, "novináři" jen papouškujou tiskovou zprávu... alepokud je v takovém duchu, tuším nějakou zradu - buď platba za odbavení na přepážce nebo (v lepším případě) reklama v HZP na online kiosky.

traveler
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 27. 06. 2007, 21:17
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od traveler »

Zajimalo by mne, ktera "hlava" vymyslela soucasne odbavovani na T2 v Praze ? Idea byla zrejme takova, ze drop off se zrusi, resp. vsechny prepazky jsou udajne drop off. Realita je ovsem takova, ze pri prichodu k prepazkam Vas kontroluje "kompetentni slecna", zda mate z z internetu nebo kiosku palubku. Pak ale stejne musite stat frontu z ostatnimi pax, kterí dale tranzituji a resi na prepazce vse mozne. Takze misto zrychleni je to vse mnohem delsi. A rano, kde odlitaji cestaci (ke kterym patrim), je to pekny vopich. :mrgreen:

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od MS743 »

Mozna z toho bude zmatek ale pri rannim letu CSA do mnichova (jeste nedavno) to vypadalo desive.... ve smyslu ze bylo hodne lidi ale slecny u self-check in byly velice mile a pomahaly kazdemu a fungovalo to.

Since na check in byl par lidi kteri zdrzovaly ale bylo to kuframa apod. Ale kdyz slecny na pocatku vsem pomohly s tim kioskem tak lide jsou odbaveny a jen tam "hodi kufry"... kdyz kufr pak je 30KG tak to nikomu nepomuze zda check in je jen dropp off...

mimochodem.. jake je procento lidi kteri se sami odvabi online apod.???? Snad uz se lidi naucili, ne?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od flyingblue »

MS743 píše:Mozna z toho bude zmatek ale pri rannim letu CSA do mnichova (jeste nedavno) to vypadalo desive.... ve smyslu ze bylo hodne lidi ale slecny u self-check in byly velice mile a pomahaly kazdemu a fungovalo to.

Since na check in byl par lidi kteri zdrzovaly ale bylo to kuframa apod. Ale kdyz slecny na pocatku vsem pomohly s tim kioskem tak lide jsou odbaveny a jen tam "hodi kufry"... kdyz kufr pak je 30KG tak to nikomu nepomuze zda check in je jen dropp off...

mimochodem.. jake je procento lidi kteri se sami odvabi online apod.???? Snad uz se lidi naucili, ne?


Na 90% mnych letu z PRG (pravda neni jich vice nez 20) mi websystem system aerolinky na konci napise "Vase odbaveni neni mozne dokoncit, dojdete na prepazku". Totez mi rikaji kiosky.

Priste uz nalehajici slecnu poslu nehezky doprdele, poznamenam si jeji jmeno a posle ji do p****e jeste nekdo dalsi.


MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od MS743 »

sice jsem to zkusil 2x ale vzdy to slo..... jednou pro me a dalsi let pro muj staff ktery byl v PRG a leteli na mini vylet do CPH... jedna mela thajsky pas a jeji pritel australie a kiosk vse zvladl vcetne scan passport...


LOL :)))))) ale kdyz error tak error

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od stevard »

flyingblue píše:
MS743 píše:Mozna z toho bude zmatek ale pri rannim letu CSA do mnichova (jeste nedavno) to vypadalo desive.... ve smyslu ze bylo hodne lidi ale slecny u self-check in byly velice mile a pomahaly kazdemu a fungovalo to.

Since na check in byl par lidi kteri zdrzovaly ale bylo to kuframa apod. Ale kdyz slecny na pocatku vsem pomohly s tim kioskem tak lide jsou odbaveny a jen tam "hodi kufry"... kdyz kufr pak je 30KG tak to nikomu nepomuze zda check in je jen dropp off...

mimochodem.. jake je procento lidi kteri se sami odvabi online apod.???? Snad uz se lidi naucili, ne?


Na 90% mnych letu z PRG (pravda neni jich vice nez 20) mi websystem system aerolinky na konci napise "Vase odbaveni neni mozne dokoncit, dojdete na prepazku". Totez mi rikaji kiosky.

Priste uz nalehajici slecnu poslu nehezky doprdele, poznamenam si jeji jmeno a posle ji do p****e jeste nekdo dalsi.

Tim, ze slecnu posles do p****e ztrapnis akorat sam sebe. Myslis si, ze to tam dela pro svoji zabavu a ze ji bavi tam denně vyhazovat stovky lidi, ktery neuměj číst? Pokud si na ni vezmes jmeno a napises nakej duchaplnej liebesbrief, tak si bud jistej, ze ji jeste pochvalej, ze dela svoji praci dobre :)) Chapu, ze technika neni dokonala a system neni idealní, nicmene v tomhle pripade bych doporucil psat opakovane stiznosti na funkcnost (resp. nefunkcnost) systemu. Jedine tak bude vyvijenej tlak na vyvojare tech krasnych kiosku, aby to konecne zacalo delat to, co ma. Jednou prijde den, kdy uz vsude misto prepazek bude stat jen kus plechu a potom to bude teprve zajimavy :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od flyingblue »

stevard píše:
flyingblue píše:
MS743 píše:Mozna z toho bude zmatek ale pri rannim letu CSA do mnichova (jeste nedavno) to vypadalo desive.... ve smyslu ze bylo hodne lidi ale slecny u self-check in byly velice mile a pomahaly kazdemu a fungovalo to.

Since na check in byl par lidi kteri zdrzovaly ale bylo to kuframa apod. Ale kdyz slecny na pocatku vsem pomohly s tim kioskem tak lide jsou odbaveny a jen tam "hodi kufry"... kdyz kufr pak je 30KG tak to nikomu nepomuze zda check in je jen dropp off...

mimochodem.. jake je procento lidi kteri se sami odvabi online apod.???? Snad uz se lidi naucili, ne?


Na 90% mnych letu z PRG (pravda neni jich vice nez 20) mi websystem system aerolinky na konci napise "Vase odbaveni neni mozne dokoncit, dojdete na prepazku". Totez mi rikaji kiosky.

Priste uz nalehajici slecnu poslu nehezky doprdele, poznamenam si jeji jmeno a posle ji do p****e jeste nekdo dalsi.

Tim, ze slecnu posles do p****e ztrapnis akorat sam sebe. Myslis si, ze to tam dela pro svoji zabavu a ze ji bavi tam denně vyhazovat stovky lidi, ktery neuměj číst? Pokud si na ni vezmes jmeno a napises nakej duchaplnej liebesbrief, tak si bud jistej, ze ji jeste pochvalej, ze dela svoji praci dobre :)) Chapu, ze technika neni dokonala a system neni idealní, nicmene v tomhle pripade bych doporucil psat opakovane stiznosti na funkcnost (resp. nefunkcnost) systemu. Jedine tak bude vyvijenej tlak na vyvojare tech krasnych kiosku, aby to konecne zacalo delat to, co ma. Jednou prijde den, kdy uz vsude misto prepazek bude stat jen kus plechu a potom to bude teprve zajimavy :)


Bozicku, kdyz nekdo tem slecnam sdeli, ze nemaji cestujici cestujici do Spojenace otravovat, tak to bude mnohem lepsi nez se snazit vysvetlit vyvojarum, ze maji udelat neco, co nejsou schopni udelat.

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od stevard »

To tem slecnam nikdo sdelovat nebude, protoze vetsina pax na tom odbavit jde, at pokracujou kamkoliv. Na kioskach je vypnuty odbaveni pouze pro SSR jako napr.: Extraseat, nedoprovazeny dite, wheelchair, infant, poznamka CKIN v rezervaci,Deaf, Blind, Deportee, Inad, pax bez TKNE, nebo s nepotvrzenou rezervaci. Dal je to deaktivovany na lety Cimberair a Luxair.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od flyingblue »

stevard píše:To tem slecnam nikdo sdelovat nebude, protoze vetsina pax na tom odbavit jde, at pokracujou kamkoliv. Na kioskach je vypnuty odbaveni pouze pro SSR jako napr.: Extraseat, nedoprovazeny dite, wheelchair, infant, poznamka CKIN v rezervaci,Deaf, Blind, Deportee, Inad, pax bez TKNE, nebo s nepotvrzenou rezervaci. Dal je to deaktivovany na lety Cimberair a Luxair.


A proto mi to pokazdy mimo EU u AF/KL po spouste tapani po screenu rekne, at si zajdu k prepazce :-)

Asi sem divnej, holt se s tim budu muset smirit. Pripadne se budu muset obratit na sveho prodejce, at mi tu poznamku "deportee" vymaze, ze? :mrgreen:

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od spinar »

Nechapu proc ty kiosky rovnou netisknou i ty zavazadlovy tagy. Na CPH to tak je a funguje super. Kiosek rovnou vytiskne stitek, pasazer nalepi a polozi zavazadlo na pas..

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Tony Smoke »

mam taku otazocku:

daju sa pri online checkin-e CSA rezervovat aj miesta pri emergency exitoch(kvoli legroom-u), alebo sa tieto miesta daju pridelit len pri klasickom checkin-e na letisku, kedze ten konkretny pax by mal vediet po anglicky?

Karl_von_Bahnhof
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 23. 08. 2011, 00:49
Bydliště: Nedaleko PRG
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Karl_von_Bahnhof »

Prosim o radu, zda je mozne se online odbavit na let CSA OK 5255 (operovany Ural airlines jako let U6 759)? Pripadne kde, na strankach CSA nebo Ural Airlines?

Pozn.: Na strankach letiste GOJ je U6 uveden jako dopravce s moznosti online check-in. Kdyz jsem koukal primo na stranky Uralu, tak letiste GOJ v seznamu letist s moznosti online check-inu neni.

Predem diky za odpoved.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od MS743 »

Karl_von_Bahnhof píše:Prosim o radu, zda je mozne se online odbavit na let CSA OK 5255 (operovany Ural airlines jako let U6 759)? Pripadne kde, na strankach CSA nebo Ural Airlines?

Pozn.: Na strankach letiste GOJ je U6 uveden jako dopravce s moznosti online check-in. Kdyz jsem koukal primo na stranky Uralu, tak letiste GOJ v seznamu letist s moznosti online check-inu neni.

Predem diky za odpoved.


Asi bych se zaptal jaky mas cislo (kod) letu na tve letence. Ale prijde to na stejno. Koukam ze Ural maji hezke stranky a online check in maji. Ocekavam ale ze system by vzal oboji.

Karl_von_Bahnhof
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 23. 08. 2011, 00:49
Bydliště: Nedaleko PRG
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Karl_von_Bahnhof »

MS743 píše:
Karl_von_Bahnhof píše:Prosim o radu, zda je mozne se online odbavit na let CSA OK 5255 (operovany Ural airlines jako let U6 759)? Pripadne kde, na strankach CSA nebo Ural Airlines?

Pozn.: Na strankach letiste GOJ je U6 uveden jako dopravce s moznosti online check-in. Kdyz jsem koukal primo na stranky Uralu, tak letiste GOJ v seznamu letist s moznosti online check-inu neni.

Predem diky za odpoved.


Asi bych se zaptal jaky mas cislo (kod) letu na tve letence. Ale prijde to na stejno. Koukam ze Ural maji hezke stranky a online check in maji. Ocekavam ale ze system by vzal oboji.


Na letence mam cislo letu OK 5255, takze zkusim online check-in CSA.
Ptal jsem se, protoze minule mi neslo se odbavit na strankach CSA na let GVA-PRG koupeny od CSA, ale operovany Darwin Airlines. Odbaveni bylo funkci na strankach Darwin, ale tam byla GVA uvedena jako letiste s moznosti online check-in.


Odpovědět