Internet check-in a check-in kiosky

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
petr87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 191
Registrován: 13. 01. 2009, 10:25
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od petr87 »

Zdravím, kdybyste měli možnost internetového odbavení a normálního odbavení na přepážce, co byste zvolili? ještě nikdy jsem se neodbavoval přes net, tak si nejsem jistý a pořád přemýšlím, jestli to radši nenechat na přepážku.


Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Smurfx »

petr87 píše:Zdravím, kdybyste měli možnost internetového odbavení a normálního odbavení na přepážce, co byste zvolili? ještě nikdy jsem se neodbavoval přes net, tak si nejsem jistý a pořád přemýšlím, jestli to radši nenechat na přepážku.

Vždy jsem se odbavoval přes internet, za poslední rok na různé lety SkyTeamu asi 50x a nikdy žádný problém nebyl. Jen hrdě do toho :) Vyzkoušíš to 24 hodin předem a pokud se něco pokazí, vždy lze přijít normálně 2 hodiny před odletem na přepážku

petr87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 191
Registrován: 13. 01. 2009, 10:25
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od petr87 »

Smurfx píše:
petr87 píše:Zdravím, kdybyste měli možnost internetového odbavení a normálního odbavení na přepážce, co byste zvolili? ještě nikdy jsem se neodbavoval přes net, tak si nejsem jistý a pořád přemýšlím, jestli to radši nenechat na přepážku.


Vždy jsem se odbavoval přes internet, za poslední rok na různé lety SkyTeamu asi 50x a nikdy žádný problém nebyl. Jen hrdě do toho :) Vyzkoušíš to 24 hodin předem a pokud se něco pokazí, vždy lze přijít normálně 2 hodiny před odletem na přepážku


A můžu odbavit dva lidi najednou? a pak normálně položím zavazadla na přepážku drop off? Ta přepážka je někdě special nebo je to normální přepážka tam, kde se lidi odbavují?

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Smurfx »

petr87 píše:
Smurfx píše:
petr87 píše:Zdravím, kdybyste měli možnost internetového odbavení a normálního odbavení na přepážce, co byste zvolili? ještě nikdy jsem se neodbavoval přes net, tak si nejsem jistý a pořád přemýšlím, jestli to radši nenechat na přepážku.


Vždy jsem se odbavoval přes internet, za poslední rok na různé lety SkyTeamu asi 50x a nikdy žádný problém nebyl. Jen hrdě do toho :) Vyzkoušíš to 24 hodin předem a pokud se něco pokazí, vždy lze přijít normálně 2 hodiny před odletem na přepážku


A můžu odbavit dva lidi najednou? a pak normálně položím zavazadla na přepážku drop off? Ta přepážka je někdě special nebo je to normální přepážka tam, kde se lidi odbavují?


Pokud máš ty dva lidi ve stejné rezervaci, tak ti to tam samo odbavení obou nabídne. Pokud ne, tak můžeš druhého cestujícího ručně přidat (vyplníš jméno a rezervační kod tuším).

Přepážka drop off bývá normální přepážka business class, umístěná hned vedle economy přepážek. Všechny lety ČSA mají společné přepážky v daném termínálu, takže to snadno najdeš.

Hlavně se toho neboj. Je to jenom internet. Nic tím nemůžeš zkazit. Maximálně se uklikneš a vybereš si špatnou sedačku v letadle, což se dá ale zase bez problémů změnit na drop off přepážce.

petr87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 191
Registrován: 13. 01. 2009, 10:25
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od petr87 »

Zdravím, mám dotaz, odbavil jsem se přes net a vytisknul si letenku, ale jen černobíle, je v tom nějaký problém?


Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Malvolio »

petr87 píše:Zdravím, mám dotaz, odbavil jsem se přes net a vytisknul si letenku, ale jen černobíle, je v tom nějaký problém?

Není.

petr87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 191
Registrován: 13. 01. 2009, 10:25
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od petr87 »

Malvolio píše:
petr87 píše:Zdravím, mám dotaz, odbavil jsem se přes net a vytisknul si letenku, ale jen černobíle, je v tom nějaký problém?

Není.

Odevzdávám někomu něco z toho, co jsem si vytiskl?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Night fly »

petr87 píše:
Malvolio píše:
petr87 píše:Zdravím, mám dotaz, odbavil jsem se přes net a vytisknul si letenku, ale jen černobíle, je v tom nějaký problém?

Není.

Odevzdávám někomu něco z toho, co jsem si vytiskl?


Ne, ten vytisteny papir ti zustane.

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od spinar »

Mozna to tu uz predtim nekdy bylo, proto se predem omlouvam. Muze mi nekdo vysvetlit proc pri internet check-inu neni mozny si vybrat sedadlo u exitu? Zkousel jsem to presne 24 hodin pred odletem a tvarili se jako zablokovany. Vim ze to ma i Lufthansa, ale dost mne to stve. Diky za odpoved!

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Fabo »

Duvod je ten, ze odoba sedici u exitu musi splnovat nekolik zakladnich nalezitosti, zejmena vek nad 18 let (tim si nejsem zcela jisty) a absence jakehokoli indikatora toho, ze by dany clovek nebyl schopen ten exit zpruchodnit (co zejmena vyrazuje zraneni ktere vyzadujou koncetinu v sadre a pod.). Protoze tohle neni mozne pres internet overit, pristupuje se k blokaci tehle mist, a prideluji se pouze na letisti.

V spolecnostech, kde je free seating tohle resi letusky, a v spolecnostech umoznujicich zaplaceni takoveho mista se v pripade nemoznosti pouzit ho bud vraci penize, nebo je tam klauzule o tom, ze prehlasujete, ze splnujete dane podminky a kdyz ne, tak vas usadi jinam bez naroku na odskodneni.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Night fly »

U DL to udelat jde, navic system pri pokusu o rezervaci takoveho mista vygeneruje "minikviz" asi peti otazek typu ano/ne (napr. ovladam anglictinu a jsem schopen porozumet instrukcim cc; jsem v dobre fyzicke kondici na manipulaci s 20kg bremenem apod.) a na ty je potreba uspokojive odpovedet. Na prepazce Ti pak daji do obalky na palubku jeste nejake pisemne pouceni.

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Malvolio »

U BA to jde vybrat v kiosku (taky s poučením), online nevím....

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od spinar »

Prave ze u jinych aerolinek to jde. Ty otazky chapu. Proste clovek musi potvrdit ze je ochoten spolupracovat a prohlasit ze je schopen otevrit (vyhodit) ty dvere. A CC to stejne jeste vizuelne kontrolujou na miste. Jsem totiz vyssiho vzrustu a takhle musim na letiste dorazit dost brzo, abych si zajistil tyhle mista. Proto mne to dost stve. Pokazdy doufam ze priste to tam uz nebude a stale se nic nedeje..:-(

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Yankee Alpha »

Fabo píše:Duvod je ten, ze odoba sedici u exitu musi splnovat nekolik zakladnich nalezitosti, zejmena vek nad 18 let (tim si nejsem zcela jisty) a absence jakehokoli indikatora toho, ze by dany clovek nebyl schopen ten exit zpruchodnit (co zejmena vyrazuje zraneni ktere vyzadujou koncetinu v sadre a pod.).

Věk je nad 12 let a zároveň se musí u toho člověka ověřit fyzická zdatnost. Nechává se to na rozhodnutí děvčete/chlapce na přepážce, aby pohledem zkontroloval vhodnost osoby (např. ne příliš staří slabší lidé, děti do 18 let musí být schopné v případě nouze otevřít ty dveře).
Některé společnosti se při tomhle spoléhají na dotazník, kde nemusíš mluvit pravdu, některé si to chtějí zkontrolovat přímo na letišti svým agentem (asi vědí, jakou mají Čecháčci povahu).

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od bubo »

15.06.2010 16:34
Službu internetového odbavení nabízí od dnešního dne ČSA na svých pravidelných letech z Ostravy. Cestující mohou využít odbavení přes internet jak na lince Ostrava - Praha, tak i na navazujících pravidelných linkách této společnosti. Internetové odbavení je možné nejdříve 24 hodin předem, nejzazší doba je 35 minut před odletem. Internetové odbavení mohou využít cestující s příručními i zapsanými zavazadly, které je nutné předat na letiště v Ostravě k odbavení nejpozději 20 minut před odletem, kdy končí i standardní odbavení pasažérů.

vyslo na planes.cz, na strankach CSA to zatim neni...ma nejaky insider informace jestli se dockame i z Brna nebo se CSA rozhodlo, ze jim nevadime, ze je nas malo ?


Odpovědět