Internet check-in a check-in kiosky

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od micaello »

Moje mama poprve poleti letadlem. Proto by rada klasickou papirovou palubenku. Tu zrejme ale dostane jen pri check-inu na prepazce. Jak je to v takovem pripade s vyberem mista? Uz jen to, co hodinu pred odletem zrejme zbude, ze? Nebo je mozne se odbavit pres mobil/web a pak pozadat o vytisteni palubenky u prepazky? A jak je to v takovem pripade s odbavenim zavazadla, pokud provede check-in pres mobilni appku/web?

Predem dekuji


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od flyingblue »

micaello píše:Moje mama poprve poleti letadlem. Proto by rada klasickou papirovou palubenku. Tu zrejme ale dostane jen pri check-inu na prepazce. Jak je to v takovem pripade s vyberem mista? Uz jen to, co hodinu pred odletem zrejme zbude, ze? Nebo je mozne se odbavit pres mobil/web a pak pozadat o vytisteni palubenky u prepazky? A jak je to v takovem pripade s odbavenim zavazadla, pokud provede check-in pres mobilni appku/web?

Predem dekuji


U prepazky ji neodbavi. Muze si dojit ke kiosku a z kiosku vypadnou palubenky.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od loupeznik »

Já to většinou dělám tak, že se odbavím na webu den dopředu a pokud pak mám na letišti před odletem čas, zkouknu na kiosku aktuální situaci a případně upravím seating a vyjedu novou boardenku.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od micaello »

Okay, diky moc :thumbup: (vite jak, chce mit pamatku :shh: )

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od JackBrno »

Malý dotaz na web check-in ČSA. Vyžaduje se zadání čísla cestovního dokladu (občanka či pas) nebo stačí jen jméno a popř. věk?


Liveral
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 01. 03. 2014, 23:37
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Liveral »

JackBrno píše:Malý dotaz na web check-in ČSA. Vyžaduje se zadání čísla cestovního dokladu (občanka či pas) nebo stačí jen jméno a popř. věk?



Před chvíli jsem to dělal a stačilo příjmení a číslo elektronické letenky :)

Liveral
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 01. 03. 2014, 23:37
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Liveral »

Ahoj, mám takový dotaz. Mám na zítra odpoledne letenku z Prahy do Záhřebu s přestupem ve Frankfurtu. Když jsem udělal online chech-in na stránkách ČSA na let Praha - Frankfurt, všechno proběhlo v pohodě. Nicméně, když chci udělat online check-in na Croatia Airlines na let Frankfurt - Záhřeb, píše mi to tuto chybu: A problem occured. Reason: no valid coupon available. Nevíte kde by mohl být problém?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od flyingblue »

Liveral píše:Ahoj, mám takový dotaz. Mám na zítra odpoledne letenku z Prahy do Záhřebu s přestupem ve Frankfurtu. Když jsem udělal online chech-in na stránkách ČSA na let Praha - Frankfurt, všechno proběhlo v pohodě. Nicméně, když chci udělat online check-in na Croatia Airlines na let Frankfurt - Záhřeb, píše mi to tuto chybu: A problem occured. Reason: no valid coupon available. Nevíte kde by mohl být problém?


Ja bych delal check-in vzdycky na webu letecke spolecnosti, ktera letenku vystavila.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od JackBrno »

Liveral píše:
JackBrno píše:Malý dotaz na web check-in ČSA. Vyžaduje se zadání čísla cestovního dokladu (občanka či pas) nebo stačí jen jméno a popř. věk?



Před chvíli jsem to dělal a stačilo příjmení a číslo elektronické letenky :)


Ok, díky. To jsem potřeboval :-)

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od Nemec »

Předpokládám dobře, když mám let operovaný TVS s codeshare OK a koupeno přes web OK tak asi nepůjde udělat online check-in? Konkrétně let na FCO... Díky

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od MS743 »

Pri posledni aktualizaci je videt ze CSA konecne neco dela se svou mobilni Aplikaci. Jiste zmeny graficky a zda se mi ze to funguje rychleji. Tak se tesim na dalso zlepseni jelikoz dosud bylo to jen pro smich.

Porad mi chybi OK Plus a moznost OK plus rezervace free tickets; destination guide a mozna i promo Prahy..atd atd

dalam
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 43
Registrován: 28. 10. 2007, 13:13
Oblíbené typy letadel: A330/A340, DH8D, CRJ9, E195, RJ1H, SB20
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od dalam »

Ahoj,

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s tím, jestli je možné udělat online check-in na let operovaný ČSA, ale koupený přes TVS?

palan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 07. 2011, 20:55
Stav: Offline

Check-in místo

Příspěvek od palan »

Ahoj.
Udělal jsem on-line checkin na let, který mi přidělil 1 místo a při pokusu o změnu jsou všechna ostatní místa v letadle kromě 2 (taky uprostřed) obsazená...
Jakto? To ČSA ve chvíli, kdy začne checkin přiřadí všem cestujícím kteří mají koupenou letenku místo?
Když ten checkin potvrdím, je pak možné na letišti změnit v kiosku/u přepážky místo na některé, kde zatím nikdo checkin neudělal?

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Check-in místo

Příspěvek od Nemec »

palan píše:Ahoj.
Udělal jsem on-line checkin na let, který mi přidělil 1 místo a při pokusu o změnu jsou všechna ostatní místa v letadle kromě 2 (taky uprostřed) obsazená...
Jakto? To ČSA ve chvíli, kdy začne checkin přiřadí všem cestujícím kteří mají koupenou letenku místo?
Když ten checkin potvrdím, je pak možné na letišti změnit v kiosku/u přepážky místo na některé, kde zatím nikdo checkin neudělal?

OLCI si klidně potvrď, pokud máš jiný tarif než Lite, místa by pak měla jít změnit buď v kiosku nebo na přepážce, část jich je teď nejspíš blokována...

tatranka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 05. 2006, 14:01
Stav: Offline

Re: Internet check-in a check-in kiosky

Příspěvek od tatranka »

Netušíte, zda u ATR 42 je u místa 2A klasické okno? Jedná se mi o let PRG-BTS-KSC. Díky


Odpovědět