Internet check-in a check-in kiosky

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
Fanda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 173
Registrován: 19. 03. 2007, 23:33
Stav: Offline

Internet check-in a upgrade

Příspěvek od Fanda »

Jde odbavení přes internet a převedení do byznysu pro zlatou kartu nějak dohromady, nebo pokud chci o možnost apgrejdu požádat, musím se odbavit jen klasicky?


dubaf
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 502
Registrován: 20. 08. 2006, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od dubaf »

¨normalne se odbavite pres net a pak si v gatu nebo salonku vyzadate upgrade... nebo u prepazky drop off...

Nicolas
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 26. 02. 2007, 22:11
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Nicolas »

A upgrade se poté uděluje podle času reálného odbavení, nebo podle doby, kdy jsi byl zařazen na čečakču na letišti?

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

Nicolas píše:A upgrade se poté uděluje podle času reálného odbavení, nebo podle doby, kdy jsi byl zařazen na čečakču na letišti?

Podle času odbavení, respektive podle čísla palubky...

dubaf
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 502
Registrován: 20. 08. 2006, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od dubaf »

nevim jestli si rozumime ale o upgradu se rozhoduje po uzavreni linky v odbavovacim systemu coz je vetsinou tesne po uzavreni checkinu konkretni linky ( napr.: v PRG je to nejdrive cca 35min do odletu ). Rozhodujici je priority tedy za 1. vsechny platinove karty v poradi kdy bylo o upgrade zazadano pote gold nasledne silver... Tj i kdyby si PAP se stribrnou zazadal o upgrade jao prvni vzdy bude mit prednost platinum pote gold a teprve pak silver...


Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

dubaf píše:nevim jestli si rozumime ale o upgradu se rozhoduje po uzavreni linky v odbavovacim systemu coz je vetsinou tesne po uzavreni checkinu konkretni linky ( napr.: v PRG je to nejdrive cca 35min do odletu ). Rozhodujici je priority tedy za 1. vsechny platinove karty v poradi kdy bylo o upgrade zazadano pote gold nasledne silver... Tj i kdyby si PAP se stribrnou zazadal o upgrade jao prvni vzdy bude mit prednost platinum pote gold a teprve pak silver...

Už jsem to sem jednou psala, samozřejmě se jde nejdřív podle hodnoty karty a poté záleží na pořadí odbavení. Na pořadí, kdy tě dají na čekačku, nezáleží. Když se odbavíš den předem a o upgrade zažádáš v gate 45 minut do odletu, tak budeš před tím, kdo se odbavil 2 hodiny před odletem a zažádal si už na přepážce...

Nicolas
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 26. 02. 2007, 22:11
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Nicolas »

Yankee Alpha píše:
dubaf píše:nevim jestli si rozumime ale o upgradu se rozhoduje po uzavreni linky v odbavovacim systemu coz je vetsinou tesne po uzavreni checkinu konkretni linky ( napr.: v PRG je to nejdrive cca 35min do odletu ). Rozhodujici je priority tedy za 1. vsechny platinove karty v poradi kdy bylo o upgrade zazadano pote gold nasledne silver... Tj i kdyby si PAP se stribrnou zazadal o upgrade jao prvni vzdy bude mit prednost platinum pote gold a teprve pak silver...

Už jsem to sem jednou psala, samozřejmě se jde nejdřív podle hodnoty karty a poté záleží na pořadí odbavení. Na pořadí, kdy tě dají na čekačku, nezáleží. Když se odbavíš den předem a o upgrade zažádáš v gate 45 minut do odletu, tak budeš před tím, kdo se odbavil 2 hodiny před odletem a zažádal si už na přepážce...


Na to jsem se ptal, jinak je mi upgrade policy jasná, ale zajímalo mě to ve vztahu k online check-inu. A když bych letěl z jiného letiště, odbavil se online, je to pak stejné, máte někdo zkušenost?

Fanda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 173
Registrován: 19. 03. 2007, 23:33
Stav: Offline

Příspěvek od Fanda »

Yankee Alpha píše:
dubaf píše:nevim jestli si rozumime ale o upgradu se rozhoduje po uzavreni linky v odbavovacim systemu coz je vetsinou tesne po uzavreni checkinu konkretni linky ( napr.: v PRG je to nejdrive cca 35min do odletu ). Rozhodujici je priority tedy za 1. vsechny platinove karty v poradi kdy bylo o upgrade zazadano pote gold nasledne silver... Tj i kdyby si PAP se stribrnou zazadal o upgrade jao prvni vzdy bude mit prednost platinum pote gold a teprve pak silver...

Už jsem to sem jednou psala, samozřejmě se jde nejdřív podle hodnoty karty a poté záleží na pořadí odbavení. Na pořadí, kdy tě dají na čekačku, nezáleží. Když se odbavíš den předem a o upgrade zažádáš v gate 45 minut do odletu, tak budeš před tím, kdo se odbavil 2 hodiny před odletem a zažádal si už na přepážce...


A můžu se ještě zeptat, jak to je při internetovém odbavení s fast trackem?

dubaf
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 502
Registrován: 20. 08. 2006, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od dubaf »

procedury a standardy jsou stejne pro vsechny stanice nalitavane CSA.

jorge
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 15. 08. 2007, 22:01
Stav: Offline

jorge

Příspěvek od jorge »

dubaf píše:nevim jestli si rozumime ale o upgradu se rozhoduje po uzavreni linky v odbavovacim systemu coz je vetsinou tesne po uzavreni checkinu konkretni linky ( napr.: v PRG je to nejdrive cca 35min do odletu ). Rozhodujici je priority tedy za 1. vsechny platinove karty v poradi kdy bylo o upgrade zazadano pote gold nasledne silver... Tj i kdyby si PAP se stribrnou zazadal o upgrade jao prvni vzdy bude mit prednost platinum pote gold a teprve pak silver...


V tom je pro mne právě ten problém. 35 minut před odletem většinou přijíždím na letiště. Pokud bych měl stíhat kvůli upgrade otevřený check-in, to se můžu na tom checkinu odbavit rovnou a ušetřím za papír do tiskárny. Pokud by ČSA nabízely možnost zažádání o upgrade při internet-checkinu, bylo by to super zlepšení.

Nicolas
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 26. 02. 2007, 22:11
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Nicolas »

dubaf píše:procedury a standardy jsou stejne pro vsechny stanice nalitavane CSA.


Tak to není úplně pravda, i když by měly být.

Moje zkušenosti z poslední doby:
LHR: stejné procedury jako v PRG
ILZ: check-in
BTS: check-in nebo waiting list
BUD: check-in
TXL: check-in
ATH: check-in
SOF: waiting list neexistuje, bud' dostaneš upgrade hned u check-in, nebo jestli je místo tak ti přinesou novou palubní vstupenku u gate

(Mám aktuálně Stříbrnou kartu.)

lu2n
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 14. 03. 2006, 07:51
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: jorge

Příspěvek od lu2n »

V tom je pro mne právě ten problém. 35 minut před odletem většinou přijíždím na letiště. Pokud bych měl stíhat kvůli upgrade otevřený check-in, to se můžu na tom checkinu odbavit rovnou a ušetřím za papír do tiskárny. Pokud by ČSA nabízely možnost zažádání o upgrade při internet-checkinu, bylo by to super zlepšení.[/quote]


Jestliže bude linka překnihovaná a Vy 35 min před odletem teprve přijíždíte na letiště, tak možná taky nepoletíte nikam :wink:
Při over linkách se check - in zavírá nekompromisně 35 min před odletem (aby bylo možné potvrdit pax čekající na místo) a neodbaveným stříbrným a zlatým kartám se berou místa. Proto doporučují se odbavit doma a mít jistotu.
Čekačky do C class se potrvzují 30 min do odletu, tak buďto to stihnete do této doby do gate (což asi ne když jste 35 min do odletu teprve na parkovišti) anebo si zavolejte call centrum ať vás na čekací listinu daji oni.

Nicolas
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 26. 02. 2007, 22:11
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: jorge

Příspěvek od Nicolas »

lu2n píše:Anebo si zavolejte call centrum ať vás na čekací listinu daji oni.


To jsem jednou zkoušel a nejde to.

jorge
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 15. 08. 2007, 22:01
Stav: Offline

Re: jorge

Příspěvek od jorge »

lu2n píše:Jestliže bude linka překnihovaná a Vy 35 min před odletem teprve přijíždíte na letiště, tak možná taky nepoletíte nikam :wink:
Při over linkách se check - in zavírá nekompromisně 35 min před odletem (aby bylo možné potvrdit pax čekající na místo) a neodbaveným stříbrným a zlatým kartám se berou místa. Proto doporučují se odbavit doma a mít jistotu.
Čekačky do C class se potrvzují 30 min do odletu, tak buďto to stihnete do této doby do gate (což asi ne když jste 35 min do odletu teprve na parkovišti) anebo si zavolejte call centrum ať vás na čekací listinu daji oni.


35 minut před odletem pochopitelně přijíždím na letiště jenom když jsem se odbavil do C class doma. Pokud mám letenku Y class, tak bohužel na letiště musím dříve, aby mne na checkinu dali na čekačku. V tom případě se po internetu neodbavuju, protože mi to přijde zbytečné, neboť z toho neplyne žádná časová úspora. Ideální by tedy bylo, aby se zájem o čekačku dal projevit při internetovém odbavení, abych
a) mohl na letiště prijíždět 35 minut před odletem i s letenkou do Y class
b) ČSA ubyl jeden pax, kterého musí odbavit manuálně

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: jorge

Příspěvek od Yankee Alpha »

jorge píše:
35 minut před odletem pochopitelně přijíždím na letiště jenom když jsem se odbavil do C class doma. Pokud mám letenku Y class, tak bohužel na letiště musím dříve, aby mne na checkinu dali na čekačku. V tom případě se po internetu neodbavuju, protože mi to přijde zbytečné, neboť z toho neplyne žádná časová úspora. Ideální by tedy bylo, aby se zájem o čekačku dal projevit při internetovém odbavení, abych
a) mohl na letiště prijíždět 35 minut před odletem i s letenkou do Y class
b) ČSA ubyl jeden pax, kterého musí odbavit manuálně

Třeba i do ČSA někdy podobné novoty dojdou :) Když už jsme se konečně dočkali vůbec nějakého web checkinu...


Odpovědět