Nadváha ... za kolik?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
aramura
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 18. 09. 2006, 02:19
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Nadváha ... za kolik?

Příspěvek od aramura »

Zajimalo by me, kolik se standartne plati za kilo nadvahy zavazadel u CSA, nejak jsem ty pocty nepobrala.... Kdyz jsem naposled letela DXB-PRG 19/11, mela jsem dost velkou nadvahu zavazadel (total snad 60kg), neco jsem sice narvala do prirucaku a trochu to tak zredukovala, stejne ze me nakonec ale dostali hodne pres 2,000 Dhs (takze pocitam, ze jsem tak zaplatila kolem 12-15.000 Kc). :roll: :(
Mohli byste mi pls. nekdo upresnit, kolik berou za kg nadvahy?

A taky nakej figl, jak na to priste (vezla jsem spoustu knih a ucebnich matrosu-vracela jsem se ze studijniho pobytu). Slo by neco treba poslat dopredu cargem? Melo by to smysl?

Diky :)


BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

Tarif za nadvahu s odviji od Y full fare (1.5%), takze zavisi na destinaci a na spolecnosti. Do DXB s OK je to 984Kč za kg.

aramura
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 18. 09. 2006, 02:19
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od aramura »

diky za info. A co ta moznost vyuzit cargo a poslat ty kramy predem? :roll:

lu2n
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 14. 03. 2006, 07:51
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od lu2n »

aramura píše:diky za info. A co ta moznost vyuzit cargo a poslat ty kramy predem? :roll:


Ta možnost tady samozřejmě je, přesnou cenu ti bohužel neřeknu, ale na cargu ti ji rádi sdelí, je ale nižší než klasická nadváha, samozřejmě záleží na tom, co presně se posílá. Jenom je potřeba počítat s nějakým časovým předstihem, zařizovat cargo přepravu dvě hodiny do odletu na přepažce je už pozdě

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

Kolik je limit hmotnosti zavazadel na osobu? Letím s AF a MX PRG-CDG-MEX-SJO. V letence jsem to nenašel...


BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

skater píše:Kolik je limit hmotnosti zavazadel na osobu? Letím s AF a MX PRG-CDG-MEX-SJO. V letence jsem to nenašel...


Melo by to byt 20 kg, ale v letence to musi byt uvedeno. Pokud mas papirovou letenku ve formatu palubni vstupenky, tak dole tesne nad bilym polem s cislem letenky, pokud mas letenku z mekkeho papiru, tak na konci kazdeho radku. I na itinerary elektronicke letenky je to uvedeno. Pokud je tam PC, tak jde o piece concept.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

BB píše:
skater píše:Kolik je limit hmotnosti zavazadel na osobu? Letím s AF a MX PRG-CDG-MEX-SJO. V letence jsem to nenašel...


Melo by to byt 20 kg, ale v letence to musi byt uvedeno. Pokud mas papirovou letenku ve formatu palubni vstupenky, tak dole tesne nad bilym polem s cislem letenky, pokud mas letenku z mekkeho papiru, tak na konci kazdeho radku. I na itinerary elektronicke letenky je to uvedeno. Pokud je tam PC, tak jde o piece concept.


Mám tam PC..co to znamená piece concept? Pro jeden segment tam mám 40K - to je 40 kg?

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

skater píše:Mám tam PC..co to znamená piece concept?

Piece concept znamená, že si můžeš vzít 2ks zavazadel, každé do 23 kg. Pokud budeš mít jedno nebo obě nad 23, ale pod 32 (víc jak 32 kg v jednom zavazadle ti neodbaví), tak se platí paušální poplatek za nadváhu-za každé zavazadlo. Pokud budeš mít navíc jeden a další kus, tak se taky platí paušál, ale mnohem větší... 40K je zřejmě teda 40 kg, ale pokud ti to navazuje na ten transatlantický segment, tak pro tebe stejně bude platit piece concept.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

Yankee Alpha píše:
skater píše:Mám tam PC..co to znamená piece concept?

Piece concept znamená, že si můžeš vzít 2ks zavazadel, každé do 23 kg. Pokud budeš mít jedno nebo obě nad 23, ale pod 32 (víc jak 32 kg v jednom zavazadle ti neodbaví), tak se platí paušální poplatek za nadváhu-za každé zavazadlo. Pokud budeš mít navíc jeden a další kus, tak se taky platí paušál, ale mnohem větší... 40K je zřejmě teda 40 kg, ale pokud ti to navazuje na ten transatlantický segment, tak pro tebe stejně bude platit piece concept.


Kolik je ten paušální poplatek? Bere se nějaká tolerance?

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

skater píše:
Kolik je ten paušální poplatek? Bere se nějaká tolerance?

Mělo by to být 700 Kč za každé zavazadlo přesahující 23 kg. S tou tolerancí záleží na společnosti, někde tolerují, někde ne. Ještě donedávna ČSA tolerovalo +5 kg navíc bez poplatku, v současné době už se striktně dodržuje to, co máš napsáno v letence a za každé kilo navíc platíš...

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

Yankee Alpha píše:
skater píše:
Kolik je ten paušální poplatek? Bere se nějaká tolerance?

Mělo by to být 700 Kč za každé zavazadlo přesahující 23 kg. S tou tolerancí záleží na společnosti, někde tolerují, někde ne. Ještě donedávna ČSA tolerovalo +5 kg navíc bez poplatku, v současné době už se striktně dodržuje to, co máš napsáno v letence a za každé kilo navíc platíš...


A nějaká zkušenost s tolerancí/netolerancí AF?

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yirina »

AF nadvaha se vybira jinak, maji svoje tabulky. Jestli letis dal z CDG, zalezi na tom kdo je prvni operujici dopravce z PRG...Jestli letis na letenku AF PRG-CDG-XXX, ale let z PRG leti v code-sharu CSA, tak to budes platit podle pravidel CSA..jestli to leti AF, tak maji svoje ceny...
Check-in pro AF dela CSA, takze tolerance stejna jako u letu CSA, to znamena v soucasne dobe oficialne zadna.

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

skater píše:Kolik je limit hmotnosti zavazadel na osobu? Letím s AF a MX PRG-CDG-MEX-SJO. V letence jsem to nenašel...


Ked uz zaplatis za tu nadvahu, tak si schovaj ucet poriadne. Moze byt, ze v CDG ho budu chciet vidiet.

Ja platim za nadvahu casto a vzdy mi prizvukuju, aby som si ucet dobre uschoval, ze v AMS alebo CDG to mozu chciet skontrolovat.


Odpovědět