A319 pro ČSA

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

A319 pro ČSA

Příspěvek od dider »

Tak dnes se můžeme těšít na zcela nový typ v barvách ČSA. Nevíte někdo specifikace? V jaké konfiguraci bude lítat? První linka?


TMP
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 04. 03. 2004, 15:51
Stav: Offline

Příspěvek od TMP »

Už se těším. 319 se mi moc líbí. :)

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Příspěvek od FlightDetent »

Uz je? Kde?

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Tak planes mi odpovědelo.. :)

Nový A319 ČSA má maximální vzletovou hmotnost 68 tun, v konceptu "flexible take off weight" se může zvýšit až na 75,5 tuny. V celoekonomické verzi je 135 sedadel, prvních 10 řad má letadlo konvertibilních, může být tedy uspořádáno jen pro celkem 116 pasažérů v obchodní a ekonomické třídě. S typem A319 počítají ČSA především na linky do Amsterdamu, Bruselu, Curychu, Düsseldorfu, Jerevanu, Madridu, Samary, Soluně a Oděsy.

těším se na první foto.

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »



Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

Jsem na něj zvědavá, jen škoda, že dneska nejsem v práci, tak ho bude muset uvítat někdo jiný :D

Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Příspěvek od Lucky »

Yankee Alpha píše:Jsem na něj zvědavá, jen škoda, že dneska nejsem v práci, tak ho bude muset uvítat někdo jiný :D


ja vitat jdu.Mam nocni a vyjjmecne se na ni tesim.Jeste ze nam prijede az pred hangar a nebudu muset nikam chodit :D

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

Mně se moc nelíbí - ani ne tak z principu, že to je Airbus :D, ale prostě je takový "moc krátký"

Viděl jsem na Planes.cz i další připravovaný A320, ten přiletí kdy? Jinak dneska máme docela bouřlivé dny pokud jde o zajímavé dění u českých společností :D (Repaint tří letadel TVS, teď nová letadla pro ČSA..)

Dingo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 12. 10. 2005, 10:03
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Příspěvek od Dingo »

Já si dovolím nesouhlasit s vitou. Je to úplně krásný letadlo. :)

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

A319 se mi moc líbí, ale barvy ČSA tak, jak jsou aplikované na A319, považuji osobně za nepovedené. Nápis ČSA je střašně velký a svou velikostí nekoresponduje se "šipkami" na kýlovce. Většího nápisu ČSA jsem si všiml už u A320, ale vzhledem k jeho délce to nebylo tak patrné, jak jetomu u 319.
Téměř nečitelný a velice snadno přehlédnutelný je (nepříliš významný) nápis Czech airlines v modrém podélném pruhu.

Bohužel, nelíbí se mi to.

Skybob
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 524
Registrován: 07. 07. 2006, 13:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Skybob »

Thisway píše:A319 se mi moc líbí, ale barvy ČSA tak, jak jsou aplikované na A319, považuji osobně za nepovedené. Nápis ČSA je střašně velký a svou velikostí nekoresponduje se "šipkami" na kýlovce. Většího nápisu ČSA jsem si všiml už u A320, ale vzhledem k jeho délce to nebylo tak patrné, jak jetomu u 319.
Téměř nečitelný a velice snadno přehlédnutelný je (nepříliš významný) nápis Czech airlines v modrém podélném pruhu.

Bohužel, nelíbí se mi to.


Mě to připadá pěkný... je to krasavice to se musí nechat!!

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

Thisway píše:A319 se mi moc líbí, ale barvy ČSA tak, jak jsou aplikované na A319, považuji osobně za nepovedené. Nápis ČSA je střašně velký a svou velikostí nekoresponduje se "šipkami" na kýlovce. Většího nápisu ČSA jsem si všiml už u A320, ale vzhledem k jeho délce to nebylo tak patrné, jak jetomu u 319.
Téměř nečitelný a velice snadno přehlédnutelný je (nepříliš významný) nápis Czech airlines v modrém podélném pruhu.

Bohužel, nelíbí se mi to.



Já myslím, že je to jen otázka času a zvyku. To stávající barevné provedení mámé všichni automaticky spojené se 737, takže na čemkoli jiném/novém to vypadá "divně".

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

Jaktože A319 ČSA má nad křídlem jeden pár nouzových východů a A319 Easy Jetu má dva páry? Co jsem tak koukal, tak jsem dva páry východů našel ještě u některých strojů Germanwings, ale jen u některých...
Jak to tedy je? jsou ty 8-dveřové A319 nějaké low-cost verze, kde mají na křídlech dva páry, aby bylo možno vést v letadle víc lidí?

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

vita píše:Mně se moc nelíbí - ani ne tak z principu, že to je Airbus :D, ale prostě je takový "moc krátký"



Krátký, krátký...to jsou jen předsudky... :lol: :oops: :lol:

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

Jafa píše:
vita píše:Mně se moc nelíbí - ani ne tak z principu, že to je Airbus :D, ale prostě je takový "moc krátký"



Krátký, krátký...to jsou jen předsudky... :lol: :oops: :lol:


No vzhledem k velikosti toho nápisu ČSA to tak vypadá :)


Odpovědět