Co poletí??

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
Sofierules
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 06. 06. 2018, 16:58
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od Sofierules »

Zdravím,chtěla jsem se zeptat místního osazenstva pokud je zde někdo kdo vidí přímo do praktik ČSA........minulý týden jsem měla letět na Arlandu klasickou linkou ČSA a jaké bylo překvapení když nás naprali do letadla SmartWings...to jako můžou? Koupím si letenku ČSA a letím nízkonákladovkou? Není to podvod? To si někdo vymyslí letový řád a pak ho nerealizuje? díky za odpovědi


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od Fabo »

Do letadla Smartwings ktere provozuje linku CSA, za dodrzeni servisnich standardu CSA. Je to uplne normalni a dela se to vsude.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od flyingblue »

Sofierules píše:Zdravím,chtěla jsem se zeptat místního osazenstva pokud je zde někdo kdo vidí přímo do praktik ČSA........minulý týden jsem měla letět na Arlandu klasickou linkou ČSA a jaké bylo překvapení když nás naprali do letadla SmartWings...to jako můžou? Koupím si letenku ČSA a letím nízkonákladovkou? Není to podvod? To si někdo vymyslí letový řád a pak ho nerealizuje? díky za odpovědi


Tento e-mail na zaklade presvedceni mistniho fanclubu Travel Service neexistuje :-)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Co poletí??

Příspěvek od JackBrno »

flyingblue píše:
Sofierules píše:Zdravím,chtěla jsem se zeptat místního osazenstva pokud je zde někdo kdo vidí přímo do praktik ČSA........minulý týden jsem měla letět na Arlandu klasickou linkou ČSA a jaké bylo překvapení když nás naprali do letadla SmartWings...to jako můžou? Koupím si letenku ČSA a letím nízkonákladovkou? Není to podvod? To si někdo vymyslí letový řád a pak ho nerealizuje? díky za odpovědi


Tento e-mail na zaklade presvedceni mistniho fanclubu Travel Service neexistuje :-)

No jistě, čerstvá registrace, jen aby se ve "vhodnou chvíli" zapojila do debaty :D Nicméně pořád mimo téma.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od Robert »

Fabo píše:Do letadla Smartwings ktere provozuje linku CSA, za dodrzeni servisnich standardu CSA. Je to uplne normalni a dela se to vsude.


Pochybuji, že je to tak normální, jak píšeš. Objevují se třeba na linkách Air France či KLM často letouny Transavia? Nebo musí se cestující u British Airways obávat, že bude přistaven letoun nějaké britské low-coct či charterové aerolinky?


Sofierules
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 06. 06. 2018, 16:58
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od Sofierules »

Nevím jakou "vhodnou chvíli" máš na mysli -rozhodně nemám čas trávit hodiny na fórech jen jsem chtěla poradit.........nicméně létám často a nepřipadá mi jako standard , že si koupím ČSA a dostanu low cost, který se tváří jako ČSA.......v životě jsem to nezažila

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od Fabo »

Robert píše:
Fabo píše:Do letadla Smartwings ktere provozuje linku CSA, za dodrzeni servisnich standardu CSA. Je to uplne normalni a dela se to vsude.


Pochybuji, že je to tak normální, jak píšeš. Objevují se třeba na linkách Air France či KLM často letouny Transavia? Nebo musí se cestující u British Airways obávat, že bude přistaven letoun nějaké britské low-coct či charterové aerolinky?


Ano, Transavia se obcas objevi na lince KL. Sam sem takhle jednou malem letel. Pak jsem treba ted naposled letel (cilene) letadlem Carpatairu na letu z EDI do AMS, a loni letadlem Cityjetu na lince z PRG do AMS.

U AF se muzes setkat s letadlem dcericky Joon a to vcetne LCC servisu, nebo letet na kodu AF letadlem Hop! plus taky zaskoky od Cityjetu.

BA situaci neznam.

Pro LX lita treba Helvetic. Lufthansa jsem loni letel letadlem Air Dolomiti, byt tady bych spis rekl, ze byl servis lepsi nez normalne (skvele italske vino). Krom toho u LH lita Fokkry jakysi TAB, a to nepocitam dcerinky.

Na lince LOTu jsem zas letel bulikem Blue Air. Ne, tohle skutecne specialita CSA neni.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od Fabo »

Sofierules píše:Nevím jakou "vhodnou chvíli" máš na mysli -rozhodně nemám čas trávit hodiny na fórech jen jsem chtěla poradit.........nicméně létám často a nepřipadá mi jako standard , že si koupím ČSA a dostanu low cost, který se tváří jako ČSA.......v životě jsem to nezažila


Definuj "casto".

Mam za tento rok realizovanych 36 segmentov.

Z toho som letel

1x lietadlom QS na linke OK
1x lietadlom 0B na linke LO
1x lietadlom V3 na linke KL

Codeshary a lety realizovane regionalnou dcerou (Cityhopper, Eurolot, LH Cityline) neratam.

To je asi tak 8% letov. Nie vela, ale dost na to, aby sa to dalo oznacit za bezne.

PS: Air France ma v A32F za kridlom menej miesta na nohy ako QS v "starej" 737

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od Robert »

Fabo píše:
Robert píše:
Fabo píše:Do letadla Smartwings ktere provozuje linku CSA, za dodrzeni servisnich standardu CSA. Je to uplne normalni a dela se to vsude.


Pochybuji, že je to tak normální, jak píšeš. Objevují se třeba na linkách Air France či KLM často letouny Transavia? Nebo musí se cestující u British Airways obávat, že bude přistaven letoun nějaké britské low-coct či charterové aerolinky?


Ano, Transavia se obcas objevi na lince KL. Sam sem takhle jednou malem letel. Pak jsem treba ted naposled letel (cilene) letadlem Carpatairu na letu z EDI do AMS, a loni letadlem Cityjetu na lince z PRG do AMS.

U AF se muzes setkat s letadlem dcericky Joon a to vcetne LCC servisu, nebo letet na kodu AF letadlem Hop! plus taky zaskoky od Cityjetu.

BA situaci neznam.

Pro LX lita treba Helvetic. Lufthansa jsem loni letel letadlem Air Dolomiti, byt tady bych spis rekl, ze byl servis lepsi nez normalne (skvele italske vino). Krom toho u LH lita Fokkry jakysi TAB, a to nepocitam dcerinky.

Na lince LOTu jsem zas letel bulikem Blue Air. Ne, tohle skutecne specialita CSA neni.


Ano, mas pravdu, na linkach KLM se objevuje letoun Transavia, dohledal jsem si, ze KLM si pronajala dva letouny od Transavia. To co pises jsou v podstate pronajmy a z hlediska objemu provozu tech spolecnosti je to spis okrajova zalezitost. U CSA se vsa nejedna o zadne pronajmy jednoho dvou letadel Travel Service, ale v podstate o optimalizaci provozu, ktera je provadena v daleko sirsim meritku.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od Fabo »

Nemam statistiky o tom, kolik % objemu delaji lety rodiny 737 u CSA (tedy letadla QS nebo Go2Sky).
Taky nemam statistiky o tom, kolik takovych letu u KL tvori letadla HV, a pak je tam taky otazka zda do toho pocitat letadla HV ktere jsou v dlouhodobem pronajmu a nesou barvy KL)

Nicmene jak rikam, deje se to i u jinych spolecnosti uplne bezne. Nejsou to jednorazove zalezitosti ale dlouhodobe pronajmy.

Mimochodem jeden z hlavnich duvodu proc v posledni dobe litalo tolik letadel QS na linkach OK je to, ze Airbusy OK zarezavaly zas na linkach jinych provozovatelu, treba Eurowings.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od flyingblue »

Fabo píše:
Robert píše:
Fabo píše:Do letadla Smartwings ktere provozuje linku CSA, za dodrzeni servisnich standardu CSA. Je to uplne normalni a dela se to vsude.


Pochybuji, že je to tak normální, jak píšeš. Objevují se třeba na linkách Air France či KLM často letouny Transavia? Nebo musí se cestující u British Airways obávat, že bude přistaven letoun nějaké britské low-coct či charterové aerolinky?


Ano, Transavia se obcas objevi na lince KL. Sam sem takhle jednou malem letel. Pak jsem treba ted naposled letel (cilene) letadlem Carpatairu na letu z EDI do AMS, a loni letadlem Cityjetu na lince z PRG do AMS.



Letos mam dva segmenty AMS-PRG na palube Transavie. Servis byl plne v rezii KLM, cabin crew KLM. Z mych fotek kolen se zda, ze mista bylo mene nez v beznem KLM, ale nebylo to nic dramatickeho.

A bohuzel ano, BA toci obcas letadla Titanu ci dalsich aerolinek.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od Robert »

Fabo píše:Nemam statistiky o tom, kolik % objemu delaji lety rodiny 737 u CSA (tedy letadla QS nebo Go2Sky).
Taky nemam statistiky o tom, kolik takovych letu u KL tvori letadla HV, a pak je tam taky otazka zda do toho pocitat letadla HV ktere jsou v dlouhodobem pronajmu a nesou barvy KL)

Nicmene jak rikam, deje se to i u jinych spolecnosti uplne bezne. Nejsou to jednorazove zalezitosti ale dlouhodobe pronajmy.

Mimochodem jeden z hlavnich duvodu proc v posledni dobe litalo tolik letadel QS na linkach OK je to, ze Airbusy OK zarezavaly zas na linkach jinych provozovatelu, treba Eurowings.


Já to myslím takto - KLM má když se započte KLM cityhopper stovku letadel E175/190/Boeing 737-700/800/900. Pronajme si 2 letouny od Transavia, v rámci její flotily se jedna o 2%, tedy spíše okrajová záležitost a ne úplně běžná věc. Podobný poměr bude u Air France a Lufthansy řekl bych.

Nevím, ze by ČSA řeklo oficiálně, ze si pronajímá třeba dva letouny od Travel Servicena na letní sezónu. Proste jsou ty letadla operativně nasazována podle poptávky, provozních možnosti apod., takže v podstate ČSA a Travel Service optimalizují takto provoz.

Ano, je pekne, ze ČSA pošle svoje letadla do Německa, aby tam lítali pro low-dost a sama používá letadla low cestu/charteru. Pro majitele to asi bude dávat ekonomicky smysl, ale nevšiml jsem si, ze by třeba KLM, Lufthansa a spol dělaly něco podobného.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od Robert »

flyingblue píše:
Fabo píše:
Robert píše:
Pochybuji, že je to tak normální, jak píšeš. Objevují se třeba na linkách Air France či KLM často letouny Transavia? Nebo musí se cestující u British Airways obávat, že bude přistaven letoun nějaké britské low-coct či charterové aerolinky?


Ano, Transavia se obcas objevi na lince KL. Sam sem takhle jednou malem letel. Pak jsem treba ted naposled letel (cilene) letadlem Carpatairu na letu z EDI do AMS, a loni letadlem Cityjetu na lince z PRG do AMS.



Letos mam dva segmenty AMS-PRG na palube Transavie. Servis byl plne v rezii KLM, cabin crew KLM. Z mych fotek kolen se zda, ze mista bylo mene nez v beznem KLM, ale nebylo to nic dramatickeho.

A bohuzel ano, BA toci obcas letadla Titanu ci dalsich aerolinek.


Ano to bude onen pronájem dvou letadel Transavia KLM... Přece je tu rozdíl - letadlo je pronajato bez posádky a vše je v režii KLM, jak píšeš. Jestli správně chápu, tak pokud leti SmartWings na letu CSA, tak vše je v režii SmartWings (Travel Service).

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od Fabo »

Robert píše:
flyingblue píše:
Fabo píše:
Ano, Transavia se obcas objevi na lince KL. Sam sem takhle jednou malem letel. Pak jsem treba ted naposled letel (cilene) letadlem Carpatairu na letu z EDI do AMS, a loni letadlem Cityjetu na lince z PRG do AMS.



Letos mam dva segmenty AMS-PRG na palube Transavie. Servis byl plne v rezii KLM, cabin crew KLM. Z mych fotek kolen se zda, ze mista bylo mene nez v beznem KLM, ale nebylo to nic dramatickeho.

A bohuzel ano, BA toci obcas letadla Titanu ci dalsich aerolinek.


Ano to bude onen pronájem dvou letadel Transavia KLM... Přece je tu rozdíl - letadlo je pronajato bez posádky a vše je v režii KLM, jak píšeš. Jestli správně chápu, tak pokud leti SmartWings na letu CSA, tak vše je v režii SmartWings (Travel Service).


Ne vse.

Ano KL si sice letadla HV pronajmulo bez posadky, letadla WX a V3 ale i s posadkou, tzn. stejne jako OK od QS. V obou pripadech zustava palubni servis najemce, tzn. KL servis u WX, V3, OK servis u QS (tedy v OK pripadu OK BoB menu u QS)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Co poletí??

Příspěvek od JackBrno »

Robert píše:...Jestli správně chápu, tak pokud leti SmartWings na letu CSA, tak vše je v režii SmartWings (Travel Service).

Jen pro přesnost, žádná letecká společnost ani letadla SmartWings neexistují :) To je čistě jen "papírový" název služby, používaný pro přímý prodej individuálních letenek. Letadla a zaměstnanci jsou TVS.


Odpovědět