Co poletí??

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: RE: Re: Co poletí??

Příspěvek od Robert »

JackBrno píše:
Robert píše:...Jestli správně chápu, tak pokud leti SmartWings na letu CSA, tak vše je v režii SmartWings (Travel Service).

Jen pro přesnost, žádná letecká společnost ani letadla SmartWings neexistují :) To je čistě jen "papírový" název služby, používaný pro přímý prodej individuálních letenek. Letadla a zaměstnanci jsou TVS.


Je pro přesnost, v závorce jsem Travel Service.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Co poletí??

Příspěvek od JackBrno »

Robert píše:
JackBrno píše:
Robert píše:...Jestli správně chápu, tak pokud leti SmartWings na letu CSA, tak vše je v režii SmartWings (Travel Service).

Jen pro přesnost, žádná letecká společnost ani letadla SmartWings neexistují :) To je čistě jen "papírový" název služby, používaný pro přímý prodej individuálních letenek. Letadla a zaměstnanci jsou TVS.


Je pro přesnost, v závorce jsem Travel Service.

Všimnul jsem si, ale psals o tom, že něco letí SmartWings a že je vše v režii SmartWings, tak jsem jen pro pořádek upřesnil, že SmartWings nic nelétá a ani není nic v jeho režii, ale vše je TVS. Kdybys to napsal naopak a do závorky dal SmartWings, tak by to bylo přesné :) Ale to je samozřejmě jedno, víme jak to bylo myšleno, tak třeba jen pro jiné čtenáře, kteří občas považují SamrtWings za samostatnou společnost :)

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od Robert »

Fabo píše:
Robert píše:
flyingblue píše:
Letos mam dva segmenty AMS-PRG na palube Transavie. Servis byl plne v rezii KLM, cabin crew KLM. Z mych fotek kolen se zda, ze mista bylo mene nez v beznem KLM, ale nebylo to nic dramatickeho.

A bohuzel ano, BA toci obcas letadla Titanu ci dalsich aerolinek.


Ano to bude onen pronájem dvou letadel Transavia KLM... Přece je tu rozdíl - letadlo je pronajato bez posádky a vše je v režii KLM, jak píšeš. Jestli správně chápu, tak pokud leti SmartWings na letu CSA, tak vše je v režii SmartWings (Travel Service).


Ne vse.

Ano KL si sice letadla HV pronajmulo bez posadky, letadla WX a V3 ale i s posadkou, tzn. stejne jako OK od QS. V obou pripadech zustava palubni servis najemce, tzn. KL servis u WX, V3, OK servis u QS (tedy v OK pripadu OK BoB menu u QS)


No pokud jsou parametry služby jako odbavení, palubní servis a další stejné, tak v pořádku. Je tomu, ale skutečně tak? Napadá mě, odpovídají rozteče business class sedadel u pronajatých letadel apod.

I když mě tu furt ujišťujete, že tyhle pronájmy letadel jsou běžná praxe i v zahraničí, stále si myslím, že u společností, které jsem uvedl, je to spíš okrajová záležitost. Pokud si tyto aerolinie pronajímají nějaká letadla, tak protože nemají dostatek vlastních pro další expanzi. ČSA pronajala svá celkem nová letadla low-costu do Německa, aby si pak jiná půjčovala od dalších společností. Jak říkám, asi to znamená zisk pro ČSA, nicméně mi to nepřijde úplně normální přístup.

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: RE: Re: Co poletí??

Příspěvek od mandrinka »

JackBrno píše:
Robert píše:...Jestli správně chápu, tak pokud leti SmartWings na letu CSA, tak vše je v režii SmartWings (Travel Service).

Jen pro přesnost, žádná letecká společnost ani letadla SmartWings neexistují :) To je čistě jen "papírový" název služby, používaný pro přímý prodej individuálních letenek. Letadla a zaměstnanci jsou TVS.


Letadla můžou být i někoho jiného, ale protivní "zaměstnanci" (skutečně mají všichni pracovní smlouvy?) jsou tragédie servisu.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Co poletí??

Příspěvek od JackBrno »

mandrinka píše:
JackBrno píše:
Robert píše:...Jestli správně chápu, tak pokud leti SmartWings na letu CSA, tak vše je v režii SmartWings (Travel Service).

Jen pro přesnost, žádná letecká společnost ani letadla SmartWings neexistují :) To je čistě jen "papírový" název služby, používaný pro přímý prodej individuálních letenek. Letadla a zaměstnanci jsou TVS.


Letadla můžou být i někoho jiného, ale protivní "zaměstnanci" (skutečně mají všichni pracovní smlouvy?) jsou tragédie servisu.

Nevím kolik těch zaměstnanců znáš, že si troufáš mluvit tak obecně ;)


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od Fabo »

Robert píše:No pokud jsou parametry služby jako odbavení, palubní servis a další stejné, tak v pořádku. Je tomu, ale skutečně tak? Napadá mě, odpovídají rozteče business class sedadel u pronajatých letadel apod.


Odbaveni ano, palubni servis ano (nekdo muze rikat cosi o urovni posadek, ale tam je takova variabilita... zazil jsem hodne dobre posadky QS i hodne spatne posadky OK, I naopak).
Roztece sedadel ne, ale ty preci nejsou konzistetni castokrat ani v ramci jednoho typu spolecnosti (treba v prubehu vymeny kabin), kdepak jeste mezi ruznymy typy.

Robert píše:I když mě tu furt ujišťujete, že tyhle pronájmy letadel jsou běžná praxe i v zahraničí, stále si myslím, že u společností, které jsem uvedl, je to spíš okrajová záležitost. Pokud si tyto aerolinie pronajímají nějaká letadla, tak protože nemají dostatek vlastních pro další expanzi. ČSA pronajala svá celkem nová letadla low-costu do Německa, aby si pak jiná půjčovala od dalších společností. Jak říkám, asi to znamená zisk pro ČSA, nicméně mi to nepřijde úplně normální přístup.


Taky nepovazuju model "pronajmeme sva letadla pryc, a pak to zalepime travelou a go2sky" za idealni, ale zjevne pomaha CSA prezit.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Co poletí??

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:
mandrinka píše:
JackBrno píše:Jen pro přesnost, žádná letecká společnost ani letadla SmartWings neexistují :) To je čistě jen "papírový" název služby, používaný pro přímý prodej individuálních letenek. Letadla a zaměstnanci jsou TVS.


Letadla můžou být i někoho jiného, ale protivní "zaměstnanci" (skutečně mají všichni pracovní smlouvy?) jsou tragédie servisu.

Nevím kolik těch zaměstnanců znáš, že si troufáš mluvit tak obecně ;)


Kolik procent zakazniniku CSA znas, ze si troufas tvrdit, ze jim nevadi zameny letadel a posadek s CSA? :idea:

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od jencik »

Nie je pravda, že ak letí TVS linku ČSA, tak je podávaný servis rovnaký ako u ČSA. Je tam normálne ponuka od TVS aj za ceny TVS.

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od Nemec »

jencik píše:Nie je pravda, že ak letí TVS linku ČSA, tak je podávaný servis rovnaký ako u ČSA. Je tam normálne ponuka od TVS aj za ceny TVS.

Ne, je to podle OK, možná tam nejsou ty menu jako má OK, vzhledem k tomu, jak rotujou letadla, ale BOB je nakládán vždy podle pravidel ČSA, tzn. třeba nedostaneš vodu zadara, jako u QS...

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od Fabo »

jencik píše:Nie je pravda, že ak letí TVS linku ČSA, tak je podávaný servis rovnaký ako u ČSA. Je tam normálne ponuka od TVS aj za ceny TVS.


Zaujimave, ja som mal BoB od OK.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: RE: Re: Co poletí??

Příspěvek od Globik »

mandrinka píše:
JackBrno píše:
Robert píše:...Jestli správně chápu, tak pokud leti SmartWings na letu CSA, tak vše je v režii SmartWings (Travel Service).

Jen pro přesnost, žádná letecká společnost ani letadla SmartWings neexistují :) To je čistě jen "papírový" název služby, používaný pro přímý prodej individuálních letenek. Letadla a zaměstnanci jsou TVS.


Letadla můžou být i někoho jiného, ale protivní "zaměstnanci" (skutečně mají všichni pracovní smlouvy?) jsou tragédie servisu.

Nalejme si prosím už konečně čistého vína a všichni zde si priznejme, že protivné zaměstnance má jen TVS. Všechny ostatní aerolinky na světě mají jen milé, ochotné, příjemné a za všech okolností usměvavé zaměstnance.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od jencik »

BoB bolo určite od TVS, vodu ani neviem, ci rozlievali, väčšina ľudí si kúpila nápoj v rámci toho menu. Odtiaľ aj viem, že majú novinky a to spomenuté panini. Čudoval som sa, že nemali oba druhy od bagiet i panini, ale len jedno z každého .
Přílohy
Menu
Menu
ok760.jpg (67.35 KiB) Zobrazeno 6636 x

bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: Co poletí??

Příspěvek od bureaucrat »

jencik píše:BoB bolo určite od TVS, vodu ani neviem, ci rozlievali, väčšina ľudí si kúpila nápoj v rámci toho menu. Odtiaľ aj viem, že majú novinky a to spomenuté panini. Čudoval som sa, že nemali oba druhy od bagiet i panini, ale len jedno z každého .

Já naopak mohu potvrdit, že BoB byl od OK. Na začátku bylo hlášení, že menu SW v seatpocket není pro tento let platné, následně letušky rozdaly zájemcům menu OK a jedna z letušek vystavovala menu OK i když šly uličkou s vozíkem. Voda se rozlévala jenom jednou a to když nebyl BoB z nějakého důvodu vůbec.

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: RE: Re: Co poletí??

Příspěvek od mandrinka »

Globik píše:
mandrinka píše:
JackBrno píše:Jen pro přesnost, žádná letecká společnost ani letadla SmartWings neexistují :) To je čistě jen "papírový" název služby, používaný pro přímý prodej individuálních letenek. Letadla a zaměstnanci jsou TVS.


Letadla můžou být i někoho jiného, ale nejprotivnější "zaměstnanci" (skutečně mají všichni pracovní smlouvy?) jsou tragédie servisu.

Nalejme si prosím už konečně čistého vína a všichni zde si priznejme, že protivné zaměstnance má jen TVS. Všechny ostatní aerolinky na světě mají jen milé, ochotné, příjemné a za všech okolností usměvavé zaměstnance.

Lepší teď? :D :-@


Odpovědět