Zaměstnanecké letenky

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
no
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 25. 06. 2007, 16:28
Stav: Offline

Zaměstnanecké letenky

Příspěvek od no »

Jsou ještě výhodné ? :roll:


Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yirina »

ano

Jay
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 21. 07. 2005, 19:10
Stav: Offline

Příspěvek od Jay »

Yirina píše:ano


Jaký je základní princip zaměstn. letenek? Platí se za ně, nebo se jen využívají volná místa v letadle?

Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Foxx »

Jay píše:
Yirina píše:ano


Jaký je základní princip zaměstn. letenek? Platí se za ně, nebo se jen využívají volná místa v letadle?


Ano, Ano 8)

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Foxx píše:
Jay píše:
Yirina píše:ano


Jaký je základní princip zaměstn. letenek? Platí se za ně, nebo se jen využívají volná místa v letadle?


Ano, Ano 8)


Presne tak,ANO plati se za ne(i kdyz symbolicky...) a ANO letis pouze pokud je misto ale obsaditelnost se da vetsinou vzdy zjistit predem,velice flexibilni letenky :)
A jmenujou se stand-by protoze ti v gate pred odletem muzou taky rict:"Stand - bye!"
:D


Jay
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 21. 07. 2005, 19:10
Stav: Offline

Příspěvek od Jay »

dracoola píše:
Foxx píše:
Jay píše:
Yirina píše:ano


Jaký je základní princip zaměstn. letenek? Platí se za ně, nebo se jen využívají volná místa v letadle?


Ano, Ano 8)


Presne tak,ANO plati se za ne(i kdyz symbolicky...) a ANO letis pouze pokud je misto ale obsaditelnost se da vetsinou vzdy zjistit predem,velice flexibilni letenky :)
A jmenujou se stand-by protoze ti v gate pred odletem muzou taky rict:"Stand - bye!"
:D


To zni dobre, ze bych se dal k CSA? :lol:

Litaji takhle nekteri zamestnanci do prace, jako treba Ostrava-Praha???

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

Jay píše:
dracoola píše:
Foxx píše:
Jay píše:
Yirina píše:ano


Jaký je základní princip zaměstn. letenek? Platí se za ně, nebo se jen využívají volná místa v letadle?


Ano, Ano 8)


Presne tak,ANO plati se za ne(i kdyz symbolicky...) a ANO letis pouze pokud je misto ale obsaditelnost se da vetsinou vzdy zjistit predem,velice flexibilni letenky :)
A jmenujou se stand-by protoze ti v gate pred odletem muzou taky rict:"Stand - bye!"
:D


To zni dobre, ze bych se dal k CSA? :lol:

Litaji takhle nekteri zamestnanci do prace, jako treba Ostrava-Praha???



Tatinek byl pilotem a mel jsem vzdy Free1 letenky coz znamena zemam reservation ale kdyby byly mista plne na posledni moment takmproste neletime ale podle zkusenosti vice jak 20 let se to stalo jen 1 ze jsme neletely.

2x ale se stalo ze jsme letely 3.5 hod. do VIE kde ja a bracha v cockpitu a mama v jump seat ale myslim si ze u CSA by se to nejak netolerovalo :))))))) :lol:

bohuzel po smrti meho otce jiz nemam narok na free letenky ...jen matka. moje pravo (Birth right) bylo ode mne odnato :(

ted jen ceka az bracha zacne letat a opet budu mit free letenky nebo alespon se slevou....mam na to pravo od narozeni... LOL

Jay
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 21. 07. 2005, 19:10
Stav: Offline

Příspěvek od Jay »

MS743 píše:
Jay píše:
dracoola píše:
Foxx píše:
Jay píše:
Yirina píše:ano


Jaký je základní princip zaměstn. letenek? Platí se za ně, nebo se jen využívají volná místa v letadle?


Ano, Ano 8)


Presne tak,ANO plati se za ne(i kdyz symbolicky...) a ANO letis pouze pokud je misto ale obsaditelnost se da vetsinou vzdy zjistit predem,velice flexibilni letenky :)
A jmenujou se stand-by protoze ti v gate pred odletem muzou taky rict:"Stand - bye!"
:D


To zni dobre, ze bych se dal k CSA? :lol:

Litaji takhle nekteri zamestnanci do prace, jako treba Ostrava-Praha???



Tatinek byl pilotem a mel jsem vzdy Free1 letenky coz znamena zemam reservation ale kdyby byly mista plne na posledni moment takmproste neletime ale podle zkusenosti vice jak 20 let se to stalo jen 1 ze jsme neletely.

2x ale se stalo ze jsme letely 3.5 hod. do VIE kde ja a bracha v cockpitu a mama v jump seat ale myslim si ze u CSA by se to nejak netolerovalo :))))))) :lol:

bohuzel po smrti meho otce jiz nemam narok na free letenky ...jen matka. moje pravo (Birth right) bylo ode mne odnato :(

ted jen ceka az bracha zacne letat a opet budu mit free letenky nebo alespon se slevou....mam na to pravo od narozeni... LOL


Znamym se daji takove letenky zajistit?

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

Pokud vim tak je special programme u nejakych spolecnosti (Friends and family) kde letis jen za 10% letenky + taxy ale musis letet primo s tym zamestnancem letecke spolecnosti.... stejny datum tam a zpet.

u CSA nevim

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Tak v podstate 10 % letenky a taxy plati zamestnanci CSA a jejich rodinni prislusnici. Za rok je navic narok na 5 letenek s 50% slevou + taxy i pro cizi lidi, ale zamestnanec musi letet s nimi.

Eliadem
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 23. 10. 2005, 21:26
Stav: Offline

Příspěvek od Eliadem »

jane píše:Tak v podstate 10 % letenky a taxy plati zamestnanci CSA a jejich rodinni prislusnici. Za rok je navic narok na 5 letenek s 50% slevou + taxy i pro cizi lidi, ale zamestnanec musi letet s nimi.


A na těch 5 letenek za 50% pro cizí lidi mám nárok ihned po nástupu k ČSA nebo je to dáno tím, jak dlouho jsem zaměstnancem? Pracuji u ČSA něco přes rok... Jak takovou letenku vyřídím? Jde to normálně přes Editu?

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Eliadem píše:
jane píše:Tak v podstate 10 % letenky a taxy plati zamestnanci CSA a jejich rodinni prislusnici. Za rok je navic narok na 5 letenek s 50% slevou + taxy i pro cizi lidi, ale zamestnanec musi letet s nimi.


A na těch 5 letenek za 50% pro cizí lidi mám nárok ihned po nástupu k ČSA nebo je to dáno tím, jak dlouho jsem zaměstnancem? Pracuji u ČSA něco přes rok... Jak takovou letenku vyřídím? Jde to normálně přes Editu?


Jo,po roce uz urcite,musis pres 4.patro myslim,v Edite to nepujde.

PXS
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 12. 09. 2004, 16:22
Stav: Offline

Příspěvek od PXS »

dracoola píše:
Eliadem píše:
jane píše:Tak v podstate 10 % letenky a taxy plati zamestnanci CSA a jejich rodinni prislusnici. Za rok je navic narok na 5 letenek s 50% slevou + taxy i pro cizi lidi, ale zamestnanec musi letet s nimi.


A na těch 5 letenek za 50% pro cizí lidi mám nárok ihned po nástupu k ČSA nebo je to dáno tím, jak dlouho jsem zaměstnancem? Pracuji u ČSA něco přes rok... Jak takovou letenku vyřídím? Jde to normálně přes Editu?


Jo,po roce uz urcite,musis pres 4.patro myslim,v Edite to nepujde.


Ahoj v Edite jdou vystavit TKT 50% sleva. Zada se tam jmena PAX + doklad totoznosti.

Wentie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 19. 06. 2007, 12:47
Stav: Offline

Příspěvek od Wentie »

A to nejlepsi na zamestnaneckych letenkach je, ze rovnaky princip plati jak pro soukrome, tak pro sluzebni. :!: Jo, abych nemystifikovala uplne - ty sluzebni plati spolecnost, ale tam to vsechno konci - pro spolecnost. Pro cestovatele teprve zacina :roll:
w.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Zaměstnanecké letenky

Příspěvek od kuba.biker »

Poraďte prosím; pokud mám stand-by letenku do C class, ale ta je v inkriminovaný den plná, můžou mne na stejnou letenku naboardovat do Y class?


Odpovědět