OK050 Trip Report

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

clovicek píše:Ale rozhodně nejsem maloměšták a na OK050 s trochou nadsázky bydlím. Lítám C i Y a často za vlastní peníze, nikoliv za peníze zaměstnavatele. I přes to, že u ČSA nechám za rok hodně přes milión korun, nemám nikdy potřebu se povyšovat nad ostatní zákazníky nebo zaměstance.


počkej, s tím milionem to myslíš vážně? :shock: můžu vědět čím se živíš? asi jsem se minul povoláním... :( :lol:


OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Pilgrim píše:Počkej, odkdy? Já myslím v lahvích, plzeň vepředu samo je a taky radek. Ale láhve fakt nevím.


Loni se urcite podavala Plzen ve skle. Letos jsem s CSA do NY neletel, tak nevim.
Pri jednom zpatecnim letu dokonce dosla. Vracela se takova zizniva parta sesti pivaru a zacali mi zvat na jedno :-)

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

OR píše:Loni se urcite podavala Plzen ve skle. Letos jsem s CSA do NY neletel, tak nevim.
Pri jednom zpatecnim letu dokonce dosla. Vracela se takova zizniva parta sesti pivaru a zacali mi zvat na jedno :-)


COZE? Taky nejak nemuzu tomu uverit ze by se plzen davala ve skle,to uz snad 15 let ne... Nemohlo to byt z NYC do PRG? Ze by treba uplne dosly piva uz na ceste tam a pak by to treba museli koupit v USA takze byly piva ve skle? Ja vim,hodne velka blblost ale porad mi to prijde realnejisi nez ze letuska otevirala otevirakem flasky od piva,nevim... :)

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od honzeek1 »

Letel jsem letos OK 51 2x (brezen, kveten), poprvy uz nevim, ale podruhy byla Plzen ve skle urcite. Ty mensi tretinkovy lahve, puvod jsem nejak nezkoumal...

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Loni bylo lahvovy i na ceste tam OK 050 (minimalne jednou, ale myslim, ze i podruhy). A opravdu to letusky vyndaly z vozejku a otvirakem otevrely korunku. Na prvni ani na druhy pohled jsem si zadneho vizualniho ani chutoveho rozdilu od plzne bezne prodavane v samosce nevsiml. Cili rekl bych, ze staceno v Plzni.

Je fakt, ze spis se setkavam s balenim pro dospely. :-)


stw14
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 125
Registrován: 15. 11. 2006, 19:10
Bydliště: praha
Stav: Offline

Příspěvek od stw14 »

minuly pondeli jsem se vratila z JFK a opravdu mame lahvace v c classu,muzete mi verit. Co je tak neuveritelnyho na tom,ze letuska otvira pivo? Otvirak je v beznem vybaveni predniho galley na dalkovkach. Todle je fajn diskuze, to me bavi :D

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

možno som trocha mimo tému ale čo je také divné na pive v skle na palube? (alebo sa to týka len špeciálne plzne?)

VeeOne
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 20. 09. 2004, 10:17
Stav: Offline

Příspěvek od VeeOne »

context píše:možno som trocha mimo tému ale čo je také divné na pive v skle na palube? (alebo sa to týka len špeciálne plzne?)


Možná to sklo? Skleněná láhev váží o dost víc než hliníková plechovka... asi si to ČSA může dovolit, tahat s sebou těžký skleněný flašky, problém je v tom, že v důsledku to zbytečné sklo zabírá na palubě místo dalšímu pivu ! :shock: :? :wink:

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

VeeOne píše:
context píše:možno som trocha mimo tému ale čo je také divné na pive v skle na palube? (alebo sa to týka len špeciálne plzne?)


Možná to sklo? Skleněná láhev váží o dost víc než hliníková plechovka... asi si to ČSA může dovolit, tahat s sebou těžký skleněný flašky, problém je v tom, že v důsledku to zbytečné sklo zabírá na palubě místo dalšímu pivu ! :shock: :? :wink:


keď si to môžu dovoliť iné letecké spoločnosti, tak prečo by práve ČSA mala mať s týmto problém?

BTW: asi sa niekto s cateringu stotožnil s názorom, že zo skla pivo lepšie chutí... :-)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

context píše:BTW: asi sa niekto s cateringu stotožnil s názorom, že zo skla pivo lepšie chutí... :-)


...a z pípy eště lepšie :lol: ČSA můžou být první leteckou společností s pípou na palubě :twisted:

ripo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 81
Registrován: 23. 02. 2003, 18:28
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od ripo »

pokiaľ ma pamäť neklame, tak tesne pred krachom Swissair robil promo svojmu pruduktu aj sloganom "Dajte si s nami čapované na palube" .... Takže ČSA už by prvé byť nemohli ...

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

pepa007 píše:
context píše:BTW: asi sa niekto s cateringu stotožnil s názorom, že zo skla pivo lepšie chutí... :-)


...a z pípy eště lepšie :lol: ČSA můžou být první leteckou společností s pípou na palubě :twisted:


myslím, že by to bolo super s tou pípou...
horšie je, že väčšinou ma na letisku čaká vlastné auto takže...

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

S pípou nevím nevím...jednak v 10km je trochu jiný tlak, tak jestli by to pivo vůbec teklo, pak tu nastává problém, co s roztočeným sudem po přistání a hlavně, kolik letušek u ČSA umí natočit hladinku? :lol:

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

Letušky jsou šikovné, to by ses divil :D . Navíc by odpadl problém, ze kterého tahle diskuze vznikla - tahání plzní dozadu do ekobloku a dobrý postřeh cestujících. Bychom si to vytočili a vypili pěkně vepředu :D . Akorát si představuju, jak by v byznysu znělo "jedno malý a dvě velký řezaný :lol: "

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

tiež si myslím, že letušky sú dosť šikovné aby zvládli aj točenie piva :-)
horšie by to asi bolo s tou výčapnosťou v biznis triede...
asi by bol väčší problém s narážaním ďalších sudov na charterových letoch :-) :-)


Odpovědět