OK050 Trip Report

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

No jo, ale představ si, že letadlo sedne na Ruzyň, v každým sudu ještě 10 piv a co s nima? :D


vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

context píše:tiež si myslím, že letušky sú dosť šikovné aby zvládli aj točenie piva :-)
horšie by to asi bolo s tou výčapnosťou v biznis triede...
asi by bol väčší problém s narážaním ďalších sudov na charterových letoch :-) :-)


A hlavně kdyby se na takovém charterovém letu sešlo 50 pivařů, a každej dal 10 kousků, tak jednak by to letadlo takový náklad piva neuvezlo a jednak by za chvíli nestačil počet WC :D

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

vidím, že sa z toho piva rozvinula celkom humorná debata :-)
mám návrh! pivo by sa za letu dočapovávalo ako palivo do stíhačiek tankovacím lietadlom vo farbách Pilsner Urquell

kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od kober »

vita píše:No jo, ale představ si, že letadlo sedne na Ruzyň, v každým sudu ještě 10 piv a co s nima? :D

Co jsem viděl, tak se nedopité nádoby ještě před přistáním vylívají do hajzlu :)

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

kober píše:
vita píše:No jo, ale představ si, že letadlo sedne na Ruzyň, v každým sudu ještě 10 piv a co s nima? :D

Co jsem viděl, tak se nedopité nádoby ještě před přistáním vylívají do hajzlu :)


to by bola škoda...
ktovie ako by stúpla nehodovosť na letisku keby sa nedopité pivá volne vyčapovali letiskovému personálu :-)


VeeOne
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 20. 09. 2004, 10:17
Stav: Offline

Příspěvek od VeeOne »

vita píše:S pípou nevím nevím...jednak v 10km je trochu jiný tlak, tak jestli by to pivo vůbec teklo, pak tu nastává problém, co s roztočeným sudem po přistání a hlavně, kolik letušek u ČSA umí natočit hladinku? :lol:


Teklo, v Tupolevech Tu - 104 ČSA byla tehdy k mání točená Plzeň.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

VeeOne píše: Teklo, v Tupolevech Tu - 104 ČSA byla tehdy k mání točená Plzeň.


staré dobré časy :-)

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

kober píše:Co jsem viděl, tak se nedopité nádoby ještě před přistáním vylívají do hajzlu :)


Presne tak,taky se mi stalo ze pan v businessu (upgrade) chtel ochutnat jak bile tak cervene vino a tak jsme pak do zachodu vylejvali 2 temer plne flasky... :) A to vylejvani mam na te praci nejradsi.... :)

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

dracoola píše:Presne tak,taky se mi stalo ze pan v businessu (upgrade) chtel ochutnat jak bile tak cervene vino a tak jsme pak do zachodu vylejvali 2 temer plne flasky... :) A to vylejvani mam na te praci nejradsi.... :)


A nedá se to zachránit pro účely domácí konzumace? :D

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

vita píše:A nedá se to zachránit pro účely domácí konzumace? :D


Neda a nesmi. :? :(

salam
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 356
Registrován: 14. 08. 2006, 17:33
Stav: Offline

Příspěvek od salam »

dracoola píše:Presne tak,taky se mi stalo ze pan v businessu (upgrade) chtel ochutnat jak bile tak cervene vino a tak jsme pak do zachodu vylejvali 2 temer plne flasky... :) A to vylejvani mam na te praci nejradsi.... :)

Už jsem se na to chtěl několikrát zeptat - crew vidí, jestli jsem upgraded nebo mám C koupenou?

Mimochodem, na letu PHX-LHR jsem si dal nejprve Avila Syrah, ale nějak mi moc nechutnalo, tak jsem se vrátil k osvědčenému Chateauneuf-du-Pape. Chtěli mi ho nalít do stejné skleničky - musel jsem si říct o novou. Nevím, jestli si steward pomyslel něco o "pánovi v businessu", ale to samé bych si udělal i doma. BTW, nebyl to upgrade, ale letenka za 116 k - tam v D ("discounted business" :)) a zpět v C.

lu2n
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 14. 03. 2006, 07:51
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od lu2n »

Už jsem se na to chtěl několikrát zeptat - crew vidí, jestli jsem upgraded nebo mám C koupenou?

Ano, crew na seznamu cestujících vidí jmenný seznam všech pax v C class a pod tím ještě dodatkový seznam pax s upg

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Jo, vetsinou vidime, jestli je clovek upgrade. No nalejvat to do stejny sklenicky je prasarna, kdyz je dost sklenicek, pouziju vzdycky novou.

salam
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 356
Registrován: 14. 08. 2006, 17:33
Stav: Offline

Příspěvek od salam »

lu2n píše:Už jsem se na to chtěl několikrát zeptat - crew vidí, jestli jsem upgraded nebo mám C koupenou?

Ano, crew na seznamu cestujících vidí jmenný seznam všech pax v C class a pod tím ještě dodatkový seznam pax s upg

Díky za info.
Ještě, že aspoň nevidíte, že mi tu letenku platí většinou firma. To bych podle postoje některých zdejších přispěvatelů dostal místo čisté skleničky maximálně kopanec někam :D.

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

salam píše:Díky za info.
Ještě, že aspoň nevidíte, že mi tu letenku platí většinou firma. To bych podle postoje některých zdejších přispěvatelů dostal místo čisté skleničky maximálně kopanec někam :D.


:D Ver mi ze nam je to uplne jasny ze si fakt skoro nikdo letenku v businessu nekoupil,vzdy to plati firma a nekteri upgrade jsou v pohode ale statistiky nelzou... 8) Me je to treba uplne u zadku jestli je nekdo upgrade nebo ne ale podle chovani se vetsinou pozna kdo tam "patri" a kdo je upgrade... Doufam ze jsem tim zas tady nevyvolal nejakou vlnu nenavisti,vsichni kdo sem prispivaji maji logicky nejaky vztah k litani takze se nechovate jak ti nasi "ranni Bruselaci" neboli "euroksichti" :D


Odpovědět