OK050 Trip Report

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
salam
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 356
Registrován: 14. 08. 2006, 17:33
Stav: Offline

Příspěvek od salam »

dracoola píše: :D Ver mi ze nam je to uplne jasny ze si fakt skoro nikdo letenku v businessu nekoupil,vzdy to plati firma a nekteri upgrade jsou v pohode ale statistiky nelzou... 8) Me je to treba uplne u zadku jestli je nekdo upgrade nebo ne ale podle chovani se vetsinou pozna kdo tam "patri" a kdo je upgrade... Doufam ze jsem tim zas tady nevyvolal nejakou vlnu nenavisti,vsichni kdo sem prispivaji maji logicky nejaky vztah k litani takze se nechovate jak ti nasi "ranni Bruselaci" neboli "euroksichti" :D


Naprosto chápu, jak je to myšleno - taky mě někteří C-pax (ale i Y, class tu asi není vodítkem) dost s..ou, ale nemohu si nerýpnout: mě firma platí s-h v Y a l-h v C, takže na s-h jsem téměř vždy v C upgraded. Tak nevím, patřím tam nebo ne? :wink:
Doufám, že tím, že jsem předevčírem na OK526 (PRG-DUS, upgrade do C) neudělal nejaké hrozné faux-pas, když jsem odmítl talířek se sýrem a salámem a vzal si jenom skleničku červeného. Tešil jsem se totiž na "normální večeři", pokud se dá tedy o něčem takovém v Bonnu mluvit :).
Off-topic: na dneším letu OK521 (CGN-PRG, upgrade do C, ale nevím, jestli jsem tam patřil :wink: ) bylo asi jen 13 pax, takže i to ATR42 vypadalo dost prázdně.

Jinak mi je opravdu celkem srdečně jedno, jestli mě upgradnou nebo ne, páč tu cca 1,5 hod., co většinou lítám po Evropě, bych letěl klidně i na stojáka nebo s nějakou slečnou na klíně v případě overbookingu. Pro mě má karta dvě hlavní výhody - možnost použít C check-in a salónek.


Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

dracoola: Úsek PRG-BRU s OK630 jsem absolvovat za život 35x a je to můj nejčastěji létaný úsek, jsem teda klasickým euroxichtem :twisted: Nikdy jsem ten směr tam neletěl jinou linkou jež OK630, i když bych někdy velmi rád... zejména teď je škoda že ten první Brussels Airlines odlítá z PRG až v 8.30, to se pak ty jednání se začátkem v 10.00 nestíhají.. Nikdy jsem po CC fakt nic nechtěl, ani slovem jsem je neotravoval (vlastně přece jednou, když jsem se po skoro 45 min. státní v PRG nesměle zeptal, jestli by nám mohli být poskytnuty nějaké informace jako co, proč a kdy). Za nejdražší bagetu na světě jsem vždy uctivě poděkoval :twisted: Chápu, že někteří pasažéři na této lince se nechovají nejlíp (zvláště ty mediálně-politicky profláknuté tváře), ale většinou jsou pasažéři na ranní OK630 vcelku přívětiví lidé 8) Možná mají oprávněný pocit, že za ty peníze (a je jedno, kdo jim to platí) by mohli dostat někdy lepší služby...

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Orus-x píše:dracoola: Úsek PRG-BRU s OK630 jsem absolvovat za život 35x a je to můj nejčastěji létaný úsek, jsem teda klasickým euroxichtem :twisted: Nikdy jsem ten směr tam neletěl jinou linkou jež OK630, i když bych někdy velmi rád... zejména teď je škoda že ten první Brussels Airlines odlítá z PRG až v 8.30, to se pak ty jednání se začátkem v 10.00 nestíhají.. Nikdy jsem po CC fakt nic nechtěl, ani slovem jsem je neotravoval (vlastně přece jednou, když jsem se po skoro 45 min. státní v PRG nesměle zeptal, jestli by nám mohli být poskytnuty nějaké informace jako co, proč a kdy). Za nejdražší bagetu na světě jsem vždy uctivě poděkoval :twisted: Chápu, že někteří pasažéři na této lince se nechovají nejlíp (zvláště ty mediálně-politicky profláknuté tváře), ale většinou jsou pasažéři na ranní OK630 vcelku přívětiví lidé 8) Možná mají oprávněný pocit, že za ty peníze (a je jedno, kdo jim to platí) by mohli dostat někdy lepší služby...


:roll: No,takze nic,klasika...

salam
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 356
Registrován: 14. 08. 2006, 17:33
Stav: Offline

Příspěvek od salam »

dracoola píše: :roll: No,takze nic,klasika...


Nerozumím...

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

salam píše:
dracoola píše: :roll: No,takze nic,klasika...

Nerozumím...


No,jako ze se potrefena husa ozvala...
Ja to proboha nemyslim prece nijak utocne,co se tady vzdycky tak nekdo musi certit,vzdyt je to vzdy vetsinou mysleny v nadsazce a i kdyz jsou nekdy ti lide fakt neprijemni,tak to jsou pro nas porad ti nejdulezitejsi pax. Ale vidim ze tenhle sarkazmus proste chapou jen lide z provozu,kteri jich potkaji opravdu hodne...


dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Jestli někdo fyzicky sedí v C-class , tak je přece úplně jedno, jestli mu letenku kupuje firma, nebo je upgrade, nebo letí na míle anebo za svoje. Tady není co rozlišovat. :shock: Trochu nechápu směr diskuze. Jsou naka pravidla pro pax v business a tak se jich má CC držet. Jestli je někdo z pax nedodržuje, tak sorry "nemáme".
Ale jestli si pax v C nárokuje něco co mu patří, tak snad proboha nebudeme poukazovat na to, že pán/paní moc otravuje. Letí v C - tečka.
A jestli líta moc lidí jako UPGC tak to znamená, že firma takhle nastavila systém a zaměstnanci by ho měli respektovat. Něco jiného je, jestli je systém pro firmu efektivní - asi o tom by jsme se měli bavit.
Troufám si říct, že většina lidí co letí v C, tak neplatí tu letenku ze svojí kapsy. Většinou letí pracovně a tak logicky jejich letenku platí zaměstnavatel. Už ten název - business class - hovoří jasně pro koho jsou ty nejdražší sedadla určena.

stw14
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 125
Registrován: 15. 11. 2006, 19:10
Bydliště: praha
Stav: Offline

Příspěvek od stw14 »

Orus-x: euroxichtem jest ten tzv medialne znamy "xicht",nikoli KAZDY cestak na rannim BRU. Opravdu byvaji leckdy dost neprijemni,ja konkretne jsem citliva na pani,kterou jsem volila,dostala ji do evrop.parlamentu,de facto ji ty letenky platim ze svejch dani a ona NEMLUVI,pouze UKAZUJE (voda SEM,kufr TAM)
Dracoola:vykasli se na to,kdo kam patri,ciste pro tvuj klid :wink:

Dider:dobra "ydea" :wink: samotnou by me zajimalo,jak moc se nam vyplati upgrade kazdy stribrny karty a hlavne jestli bychom vubec meli nejaky FQTV cestaky, kdybychom neupgradovali.

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

stw14 píše:Orus-x: euroxichtem jest ten tzv medialne znamy "xicht",nikoli KAZDY cestak na rannim BRU. Opravdu byvaji leckdy dost neprijemni,ja konkretne jsem citliva na pani,kterou jsem volila,dostala ji do evrop.parlamentu,de facto ji ty letenky platim ze svejch dani a ona NEMLUVI,pouze UKAZUJE (voda SEM,kufr TAM)
Dracoola:vykasli se na to,kdo kam patri,ciste pro tvuj klid :wink:

Dider:dobra "ydea" :wink: samotnou by me zajimalo,jak moc se nam vyplati upgrade kazdy stribrny karty a hlavne jestli bychom vubec meli nejaky FQTV cestaky, kdybychom neupgradovali.

že by paní BOBO?-))))

stw14
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 125
Registrován: 15. 11. 2006, 19:10
Bydliště: praha
Stav: Offline

Příspěvek od stw14 »

To me urazi jako volice :D :D i kdyz to je neco podobneho,to je fakt(pro uplnou info,vezla jsem ji jen jednou,ale stacilo) Ta moje vypada,ze neumi do peti pocitat ,ale pak rozvine kouzlo osobnosti a je zle :D

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

To dider - samozřejmě, že objektivně je jedno, jestli si cesťák kupuje letenku sám, platí mu ji firma nebo byl upgrade. Je to ale o chování a poznáš to (zejména na BRU) ve chvíli, kdy ten člověk přijde do dveří - to je myslím to, co chtěl dracoola říct. Takže máš tři kategorie (jsou výjimky, ale v zásadě fakt jo):
1)full fare J/Cl cestující z vlastní kapsy solící- většinou velice slušný, příjemný, upravený a v zásadě nenáročný cestující. Zdůrazňuju, že to kritérium "slušný" je v tomhle případě rozhodující.
2)full fare J/Cl firemní cestující - v zásadě totéž co kategorie 1, slušnost bývá oproti kategorii 1 trošku snížená, jinak bez problému
3)vždy upgraded Y/Cl, z daní placený, neustále tam a zpět létající - (jsou jistě výjimky), ale tihle lidé se fakt chovají jako ta nejhorší svoloč. Nepříjemní, nekomunikativní, se vším nespokojení a jejich přístup "já si vás tady všechny platím a vy budete držet huby a skákat kolem mě každou sekundu letu", mno to mě, ač jsem dost trpělivý, fakt jako člověka, který jim ty letenky v podstatě platí z daní, to mě fakt uráží.
Jinak samo nikdo nerozlišuje, kdo je upgrade a kdo ne, dostanou byznys servis tak jak mají. Ale prostě hned poznáš, kdo kam patří, upgrade neupgrade.
Apropos, zítra mám BRU, tak jsem na ně zvědavý, kolik eurochytrolínů zas přijde..

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

dracoola: ale já přece taky neútočím, já jen přispívám do debaty jiným pohledem.. to se snad může? Ten příměr o potrefené huse může stejně tak dobře platit i na Tebe :) Dostal jsem pocit, že se tu někdy dost rozčiluješ nad každou maličkostí, kterou Ti Tví cestující způsobili :) Ale v podstatě s Tebou souhlasím, nikdy bych neschvaloval hrubé nebo povýšené chování cestujících vůči CC. Jen se snažím podotknout, že euroksicht neuroksicht, tyhle problematický skupiny cesťáků (podobně jako Rusové) vás jako ČSA do značný míry živí a rozčilovat se jako zaměstnanec že mu někdo šlápnul na kuří oko, nebo že se všichni nechovají předpisově moc asi nemá cenu... A už vůbec ne dumat, z jakého zdroje si kdo letenku platí nebo neplatí.
Přeju co nejvíce příjemných a slušných cestujících a pěkný den :)

salam
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 356
Registrován: 14. 08. 2006, 17:33
Stav: Offline

Příspěvek od salam »

Orus-x: Amen.

Myslím, že nejsem nějak nadprůměrně vztahovačný, ale trochu se mi nelíbí, když se tady furt někdo otírá o lidi, co si neplatí letenky se své kapsy a ještě se nedejbože nechají upgradovat! :) Ale samozřejmě to beru s humorem a někdy si neodpustím malé rýpnutí taky z druhé strany.

Někdy mi to však připomíná rozhovor dvou obsluhujících slečen, který jsem tuhle zaslechl na Shellce:
"To je dneska ale zase lidí :(
"A počkej zítra, to dáváme dvojnásobné body, to zas přijedou tankovat mraky ...!"

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Pilgrim: ja přesně chápu koho myslíš. Taky jsem pracoval v Customer Service a znám tuhle problematiku moc dobře. Je to prostě práce s lidma a vždy budou existovat ti hodní a pak ta banda nevychovanců, kde bych určitě zařadil asi většinu politiků. A pak samozřejmě skupina lidí, která bude vždy očekávat jaksi víc. Prostě si zaplatili navíc a chtěji navíc i služby - tady se není čemu divit. Firma a speciálně CSA potřebuje business pax jako sůl, i když se chovají někdy jako prasata - ostatně my to vidíme denně v TV :)

Osobně jsem znal člověka, který lítak každé pondělí do BRU, ráno si u nás vyzvednul TKT a byl to pohodář. Žádnej zakomplexovanej homolka.

salam
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 356
Registrován: 14. 08. 2006, 17:33
Stav: Offline

Příspěvek od salam »

Zajímavý příspěvěk do diskuse o C-class jsem dal semhle :).

Fanda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 173
Registrován: 19. 03. 2007, 23:33
Stav: Offline

Delta vs ČSA do USA

Příspěvek od Fanda »

Čeká mě poprvé cesta do USA a je mi jedno, jestli poletím přes New York, Atlantu nebo v rámci Skyteamu nějak úplně jinak, z hlediska návazných letů je to prakticky jedno. Zato z hlediska pohodlí v businessu, doporučili byste mi spíš Deltu do Atlanty nebo ČSA na JFK?


Odpovědět