Technické problémy A310 v New Yorku

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Technické problémy A310 v New Yorku

Příspěvek od Tom Air »

Právě jsem se na serveru Lidových novin dočetl, že Airbus ČSA nejdříve po 45 minutách od startu z New Yorku přistál opět na letišti JFK pro poruchu vztlakových klapek a pro opakovanou závadu po opravě se z runwaye vrátil zpět na stojánku. Už je těch technických potíží ČSA trochu moc, ne? Mě se s ČSA cestovalo vždy dobře a jako společnost mi vždy byli velice sympatičtí, ale příště, až s nimi poletím (v květnu do Dublinu), tak se určitě nebudu cítit tak jistě, jako dřív... Copak jsou stále se opakující závady na strojích ČSA vážně "běžné" a "neohrožující bezpečnost cestujících"? Nějak ztrácím důvěru k tomuto přepravci. Velice rád bych se ale mýlil. Ještě doplňující dotaz - copak letadla ČSA zestárla natolik, aby se takhle často porouchávala? Myslím, že životnost letadel je daleko delší, než nějakých 13 let. Díky za komentáře.


Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Technické problémy A310 v New Yorku

Příspěvek od Robert »

No ty A310 už jsou docela staré a hodně olítané. Pokud si pamatuji tak se před lety ČSA chlubily, že jsou to nejintenzivněji využívané A310 na světě. Možná by stálo za to kupovat nová letadla od výrobce a né ze second-handu jako tomu bylo u třetí A310 a poslední B737 classics.
Těch potíží je fakt v poslední době hodně a chtělo by, aby ČSA podaly vysvětlení, jak je to vůbec možné.

Jano
Stav: Offline

Technické problémy A310 v New Yorku

Příspěvek od Jano »

Tie poruchy, IMHO, nemaju s vekom lietadiel nic spolocne. Long haul jet moze kludne lietat 35 rokov a byt velmi spolahlivy...

Aby sme mohli povedat, ze CSA ma vysoku poruchovost, tak by sme museli poznat trebars % letov opozdenych alebo zdrzanych koli "mechanical" (a mat break down podla fleet type) a porovnat to s ostatnymi leteckymi spolocnostami.

Ak by to % bolo u CSA vyssie tak, IMHO, dovodom by bola udrzba.

--Jano

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Technické problémy A310 v New Yorku

Příspěvek od Tom Air »

Díky za odpověď. Publikují se někde porovnání poruchovosti letadel jednotlivých leteckých společností?

Jano
Stav: Offline

Technické problémy A310 v New Yorku

Příspěvek od Jano »

Mozno ano, ja ziadny zdroj info nemam.

Najlepsi zdroj aky mam je
http://www.transtats.bts.gov/OT_Delay/O ... Cause1.asp
ale ten nie je az taky detailny.


--Jano


TMP
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 04. 03. 2004, 15:51
Stav: Offline

Technické problémy A310 v New Yorku

Příspěvek od TMP »

I když jsem pravidelným návštěvníkem těchto stránek, publikuji zde poprvé. Tentokrát jsem k tomu veden opakovanými problémy 310. S ČSA létám často a rád. Přiznám se však, že mám, a bohužel i mnoho mých kolegů, obavu ne z ČSA, ale z jejich 310. Protože jednou z mých pracovních povinností je i zajišťovat letenky pro mého zaměstnavatele, musím konstatovat, že stále častěji slyším, že do New Yorku s ČSA nepoletí. ČSA by s problémy 310 urychleně měly něco dělat. Souhlasím s tím, že naši novináři informace o ČSA mnohdy zveličují, ale letos mají ČSA problémy podezřele často. V loňském roce jsem si říkal, že je těch problémů dost, ale teď už to příliš.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Technické problémy A310 v New Yorku

Příspěvek od Zlin142 »

Jak je vidět tak pisálků se daří mj. i dle předchozího příspěvku nahlodávat důvěru zákazníků ČSA. Chybějící část hádanky je z jakého důvodu tak činí a komu to prospívá???

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Technické problémy A310 v New Yorku

Příspěvek od Zlin142 »

Zajimava je i tato stranka: http://www.airsafe.com

Jano
Stav: Offline

Technické problémy A310 v New Yorku

Příspěvek od Jano »

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
Jak je vidět tak pisálků se daří mj. i dle předchozího příspěvku nahlodávat důvěru zákazníků ČSA. Chybějící část hádanky je z jakého důvodu tak činí a komu to prospívá???
<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

Podla mna to bude skor tym, ze ti reporteri nevedia o com pisu, nemau o problematike ani sajnu. Na tejro strane Atlantiku je to podobne...

--Jano

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Technické problémy A310 v New Yorku

Příspěvek od Zlin142 »

To JANO:

Klidně to může být tak jak píšeš, protože university je možná naučí JAK psát, ale O ČEM psát už ne. Ale na druhou stranu "pozornost", kterou věnují ČSA poslední dobou je až příliš nápadná, aby za tím byla jen jejich standardní senzacechtivost dle pravidla "dobrá zpráva žádná zpráva"
Každopádně účinek jejich činnosti je tak jako tak zhoubný! [

TMP
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 04. 03. 2004, 15:51
Stav: Offline

Technické problémy A310 v New Yorku

Příspěvek od TMP »

Tak dnes ČSA zrušily let do New Yorku. Víte o tom někdo něco bližšího? Já předpokládám, že je to kvůli té porouchané mašině ze včerejška. V každém případě to znamená dalších téměř 200 "nakvašenejch" pasažérů. Jen doufám, že z toho naši novináři neudělají nějakou výraznou reportáž. Já si taky myslím, že to naše TV dramatizujou, ale znáte to, co zavání senzací, a to bohužel problémy letadla pro novináře jsou, na to se vrhají jako supi. Nezbývá než si přát, aby byl špatným zprávám konec.

Jano
Stav: Offline

Technické problémy A310 v New Yorku

Příspěvek od Jano »

Ta pokazena A310, priletela nakoniec z NYC? Lebo ak nie, tak ten let museli zrusit, pokial nezohnali nahradu.

--Jano

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Technické problémy A310 v New Yorku

Příspěvek od sever2 »

200 lidi....no v tomhle mesici je to asi tak jenom zbozne prani CSA.

Richiee
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1468
Registrován: 14. 01. 2003, 18:38
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Technické problémy A310 v New Yorku

Příspěvek od Richiee »

Dneska zas...to už je snad na dennim pořádku ;(

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Technické problémy A310 v New Yorku

Příspěvek od sever2 »

Co se stalo dneska?


Odpovědět