Nové barvy letadel ČSA

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět

Jak se vám líbí nové barvy letadel ČSA?

líbí
75
63%
nelíbí
44
37%
 
Celkem hlasů: 119

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

hehehehe...lide jsou srandovni. necekla jsem takove reakce. ale co, jak bylo receno... barvy nejsou zazrak ale nejsou tak tragicke a musim rici, ze od vcerejska to vidim jinak tudiz se na to clovek zvyka.

ted je to jen a jen na OK aby ponechalav podvedomi lidi ze trsatko je synonym kvality, ochotnosti apod. a ne komparace s lowcostemktery jen mimochodem dobry business a mnoha low costu jsou desitky krat vetsi nez CSA.

vim ze CSA je lagacy carrier a na OK nedam dopustit. servis byl VZDY dobry a to od A-Z .. co se dnes deje je pro mne jen zmena image a neco fresh. stary image nebyl tez hrozny ale na druhou stranu at mi nekdo rekne co na stare barvy byloexciting nebo ne-nudne? akorat fakt ze jsme se na to zvykly... ma nekdo reakce co bylo kdyz se prezentoval livery CSA v 90letech? kolik % asi souhlasilo?


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »



bože to je ztělesněnej amatérismus. člověk nemusí být ani profi grafik aby poznal že to bastlil nějakej šmudla doma v pirátským corelu :evil:

to logo by možná šlo zachránit "plastickým" efektem jak je teď v módě. ale ten nápis Czech Airlines to je čistokrevnej hnus. tady pomůže bohužel jen změna fontu :(

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Jako i ja na to jak jsem hrdej na CSA tak bych se u fontu napisu CSA Czech Airlines poblil!!! To me tak stve ze ani nevite jak! V zivote jsem nevidel neco hnusnejsiho,ten ocas jeste tak nejak jde ale ostatni totalni hnus. Proboha proc to menili? Co to je za kecy ze stary design je komunisticky? Vzdyt u takhle dobre zavedene firmy je blbost menit zcela od zakladu barvy a loga,uplnej low-cost... Nevim,nejsem grafik ale pan co to navrhl taky ne! Pana bych na hodinu vyrazil s tim ze ma v praci delat svou praci a ne navrhovat loga na letadla kdyz to neni jeho prace a evidentne diky talentu nikdy nebude... Vzdy jsem byl na nase barvy hrdy,ted se stydim lidi..
:(

kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od kober »

Tady to je side-by side: http://planes.cz/cs/photo/1022304/?win_res=1024
Můj názor je, že v realitě je to lepší než na původních obrázcích - tam moc nebyly vidět ty šedé detaily u loga na ocasu, taky se mi líbí návaznost šedého spodku na nenalakovanou náběžku a kontrast nelakovaného vstupu do motoru s červeným motorem (který bohužel dost hyzdí ta bezpečnostní čára a logo CFM).
V tom srovnání bok po boku určitě působí původní design zastarale, a netroufnu si tvrdit, že jeden design druhý nějak zvlášť převyšuje.

Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Air France

Příspěvek od Marek.R »

http://planes.cz/cs/photo/1015261/


myslím, že AIR FRANCE má stokrát horší tak můžeme být spokojení


PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air France

Příspěvek od PV »

Marek.R píše:http://planes.cz/cs/photo/1015261/


myslím, že AIR FRANCE má stokrát horší tak můžeme být spokojení


Air France má na rozdíl od nových barev ČSA na ocase kompletní trikolóru v národních barvách.....Prostě se za tu modrou nestydí.

Dingo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 12. 10. 2005, 10:03
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Příspěvek od Dingo »

Si myslím, že na Airbusách a Átrech to bude vypadat líp...

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

dracoola píše:Jako i ja na to jak jsem hrdej na CSA tak bych se u fontu napisu CSA Czech Airlines poblil!!! To me tak stve ze ani nevite jak! V zivote jsem nevidel neco hnusnejsiho,ten ocas jeste tak nejak jde ale ostatni totalni hnus. Proboha proc to menili? Co to je za kecy ze stary design je komunisticky? Vzdyt u takhle dobre zavedene firmy je blbost menit zcela od zakladu barvy a loga,uplnej low-cost... Nevim,nejsem grafik ale pan co to navrhl taky ne! Pana bych na hodinu vyrazil s tim ze ma v praci delat svou praci a ne navrhovat loga na letadla kdyz to neni jeho prace a evidentne diky talentu nikdy nebude... Vzdy jsem byl na nase barvy hrdy,ted se stydim lidi..
:(


když už si kluci dělali průzkum a zjistili že starý design působí nemoderně a "východoevropsky" tak mohli respondentům ukázat i ten novej design, to by mohlo bejt zajímavý :D

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od PV »

Dingo píše:Si myslím, že na Airbusách a Átrech to bude vypadat líp...


V tomto ohledu jsem skeptik :?

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

Souhlas s PV - co vás příznivce vede k přesvědčení, že na ATR a A32S bude něco vypadat jinak, neřkuli dokonce líp? Letadlo jako letadlo. Na té fotce je to pěkně vidět - nové vypadá sice modernějí, ALE rozhodně ne lépe.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Air France

Příspěvek od MS743 »

PV píše:
Marek.R píše:http://planes.cz/cs/photo/1015261/


myslím, že AIR FRANCE má stokrát horší tak můžeme být spokojení


Air France má na rozdíl od nových barev ČSA na ocase kompletní trikolóru v národních barvách.....Prostě se za tu modrou nestydí.


A kde je napsano, ze musi byt narodni dopravce naladen barevne podle narodni vlajky???? Lufthansa, LOT, KLM, SAS, Singapore, Qantas, Thai, Korean, China airlines, Air China, Egyptair....atd atd atd atd

pockam az to uvidim v realu a pak reknu zda se libi ci ne...

Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Foxx »

Pilgrim píše:Souhlas s PV - co vás příznivce vede k přesvědčení, že na ATR a A32S bude něco vypadat jinak, neřkuli dokonce líp? Letadlo jako letadlo. Na té fotce je to pěkně vidět - nové vypadá sice modernějí, ALE rozhodně ne lépe.


Vidíš, mě se nové barvy líbí i na 737 .... Prostě příjde mi že vypadá lépe. Je to prostě otázka názoru....

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »


wojwy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 29. 12. 2005, 08:15
Stav: Offline

Příspěvek od wojwy »

Mě se taky zrovna 2X nezajídá.Docela trefné komentáře.U trsátka jsem se i zasmál :) .

tombejtravel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 159
Registrován: 30. 07. 2007, 23:28
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od tombejtravel »

pepa007 píše:2 názory profíků

http://www.designportal.cz/loga-corpora ... -logo.html

a ještě něco tady

http://www.typo.cz/


presne tak ako povedal pán Pálka, niečím to pripomína Central Airlines :lol:


Odpovědět