Nové barvy letadel ČSA

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět

Jak se vám líbí nové barvy letadel ČSA?

líbí
75
63%
nelíbí
44
37%
 
Celkem hlasů: 119

ppl
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 640
Registrován: 25. 11. 2005, 17:59
Stav: Offline

Příspěvek od ppl »

dell píše:
pavlinovka píše:Jo ten cumacek by byl fakt bomba:-) fakt by ty aera prokoukly a ted jsem to tady konzultovala s pilotem z ATR a taky by to bral:-)

jj, piloti si vybíraj jen hezký éra, s ošklivejma černejma vrtulema už lítat nechtěj :lol: :lol: :lol:

Myslim, ze piloti jsou radil, ze maji nejake vrtule nez nijake. :wink:


dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

se to tady nějak zvrhlo v diskuzi o barvách vrtulí na ATRkách...co jsem viděl vrtule na VFI, tak se barva měnit opravdu nebude :D

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od PV »

MS743 píše:
Lucky píše:
briketa píše:Barevné vrtule má na ATRkách Danish Air Transport. A mají i červený čumáček :-)
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:DAT_ ... ort%29.jpg


to neni barevna vrtule.Barevny je jen vrtulovy kuzel a motorove kryty :)


ne, ne... tuhlespolecnost znam a co udelaly je strasne.. ale pamatuji,ze je jedna spolecnost kde ma barevne vrtule...primo vrtule....

zkusim tonajit... bylo to v le bourget...


Některé IL18 ČSA měly vrtulové listy modré - nebylo to pravidlo,občas měly třeba jednu vrtuli modrou a ostatní černé
http://www.airliners.net/open.file/1109234/L/

jirkapilot
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 28. 01. 2003, 10:16
Stav: Offline

Příspěvek od jirkapilot »

MS743 píše:
ne, ne... tuhlespolecnost znam a co udelaly je strasne.. ale pamatuji,ze je jedna spolecnost kde ma barevne vrtule...primo vrtule....

zkusim tonajit... bylo to v le bourget...


Je to Air Madagascar...
www.airliners.net/open.file/1204293/L/

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

jirkapilot píše:
MS743 píše:
ne, ne... tuhlespolecnost znam a co udelaly je strasne.. ale pamatuji,ze je jedna spolecnost kde ma barevne vrtule...primo vrtule....

zkusim tonajit... bylo to v le bourget...


Je to Air Madagascar...
www.airliners.net/open.file/1204293/L/


diky... tak docela by to vypadalo hodne slusne ale to by chtelonejake lidi ktery maji cit pro design a malickosti ktere delaji dojem. bohuzel u OK to moc neni :cry:


Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

Tak dneska se ukáže, co to vlastně upatlali. U 735 to asi nebude nic moc - ta pravá nádhera to pro mě bude až na airbusech. Nevíte, zda nově zbarvený stroj ještě dneska někam poletí? Ptám se proto, že uvažuji, zda se nemám jet podívat na Ruzyň. Pokud by to letadlo zaparkovalo někde u vyhlídkové terasy, tak bych jel hned, jinak si počkám na fotky. Díky.

Josef
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 285
Registrován: 23. 01. 2003, 14:27
Stav: Offline

Příspěvek od Josef »

tak nám :roll: přiletí asi až zítra

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

Josef píše:tak nám :roll: přiletí asi až zítra

:?: :?: :?:

Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Příspěvek od Lucky »

Thisway píše:
Josef píše:tak nám :roll: přiletí asi až zítra

:?: :?: :?:

je posunute na zitra ve 13:40

cestovatelka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 05. 04. 2006, 12:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Nové logo

Příspěvek od cestovatelka »

Včera jsem poprvé viděla takovou maličkost jako jsou podhlavníky s novým logem v economu.Zatímco letadla vypadají v návrzích ještě celkem slušně, tak prezentace loga v letadle nic moc. Teda spíš nic než moc. Poloabstraktní skoročmáranice s VELMI nevýrazným logem ČSA na podhlavnících se tedy moc nevyvedla.. Je o ničem :(

U nového loga mi chybí především návaznost, obsah a myšlenka - co má diamant ( či jeho symbol) společného s ČSA??? ( Diamantové karty OK plus ještě nejsou zavedeny, pokud vím 8) ).
Proč zrovna diamant, jaký je vztah diamantu a letadel?
Vlající křidélka na starém logu mají alespoň něco společného s létáním... 8)

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Nové logo

Příspěvek od MS743 »

cestovatelka píše:Včera jsem poprvé viděla takovou maličkost jako jsou podhlavníky s novým logem v economu.Zatímco letadla vypadají v návrzích ještě celkem slušně, tak prezentace loga v letadle nic moc. Teda spíš nic než moc. Poloabstraktní skoročmáranice s VELMI nevýrazným logem ČSA na podhlavnících se tedy moc nevyvedla.. Je o ničem :(

U nového loga mi chybí především návaznost, obsah a myšlenka - co má diamant ( či jeho symbol) společného s ČSA??? ( Diamantové karty OK plus ještě nejsou zavedeny, pokud vím 8) ).
Proč zrovna diamant, jaký je vztah diamantu a letadel?
Vlající křidélka na starém logu mají alespoň něco společného s létáním... 8)


a co ma toto delat s letanim? dimanant nebo ne, kazda spolecnost ma nejaky design ktery jen u mala spolecnosti je podle narodnich barev ci komponuje neco narodniho... nerikam ze trsatka jsou uzasne ale neni to katastrofa a predpokladam ze na airbusech to bude vypadat mnohem lepe nez na Boeing737..

pockejmeaz to uvidimev realu a pak uvidime..

a mimochodem, vlajecky nejsou az tak spatne a je to asi vice otazka zvyku ale zajima me diskuze tehdy kdyz se to zavedlo.... libilo? nelibilo?

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Re: Nové logo

Příspěvek od Pilgrim »

Souhlas s cestovatelkou - nové podhlavníky (viděl jsem je dneska) se fakt nevyvedly, vypadá to nevýrazně a lacině, jak z recyklovaného papíru.

Vlající křidélka na starém logu mají alespoň něco společného s létáním... 8)


Vlající křidélka mají dost společného s kdečím, taky třeba s dámskými hygienickými potřebami :lol:

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Re: Nové logo

Příspěvek od FlightDetent »

MS743 píše: a mimochodem, vlajecky nejsou az tak spatne a je to asi vice otazka zvyku ale zajima me diskuze tehdy kdyz se to zavedlo.... libilo? nelibilo?


Me osobne ne. Napis a tvar pismen CSA po "zakoukani" hodne ano, trojuhelnicky v logu taktez, ale na letadlech to proste nebylo ono. Pripominalo mi to Air Inter, tehdy krachujici, ostre tvary na letadle nebyly sladene se zbytkem.

Okolo roku 2004 se na nekterych tiskovych materialech objevovalo trojuhelniky CSA pozmenene, byly jakoby 3D 8-) a rozevlate. Vypadalo to strasne super. Klasicke logo mohlo klidne zustat, ale mit to rozevlate nastrikane na kylovce - o tom se mi zdalo. A v te dobe BA resili svoje ocasy, pokud by CSA daly ty trojuhelniky rozevlat, dnesni BA by vypadaly jinak. A opacne, pri existenci nove BA se to uz nikdy nedalo pouzit, anzto by to vypadalo prakticky stejne.

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

Thisway píše:Tak dneska se ukáže, co to vlastně upatlali. U 735 to asi nebude nic moc - ta pravá nádhera to pro mě bude až na airbusech. Nevíte, zda nově zbarvený stroj ještě dneska někam poletí? Ptám se proto, že uvažuji, zda se nemám jet podívat na Ruzyň. Pokud by to letadlo zaparkovalo někde u vyhlídkové terasy, tak bych jel hned, jinak si počkám na fotky. Díky.


Má přiletět ze Southendu 13:40 a večer má letět 22:45 do DUB.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

cekame na nove barvy baby boeingu a ani nevime ze OK jiz leta dalkovky s novymi barvami a jeste s novym letounem ... :lol:
http://www.cardatabase.net/modifiedairl ... d=00009117

zde se mihodne libi ocasni plocha... logo CSA bych upravil velikost...

jinak doufam ze jednou se to stane....


Odpovědět