Nový lowcost ČSA

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

dider píše:j.ree: no to je jedina vyhoda. Da se koupit RIX nebo TLL za trochu lepsi cenu.

Thisway: neber to spatne. Ja mam CSA rad jako znacku. Hrozne rad bych souhlasil, ale nejde to. Extra znacka je blbost. Ten pomer kolik stoji a kolik z toho firma vytezi je nizky. CSA bude muset znacku click4sky nejak prodat. Udelat propagaci atd. Cena je realtivne vysoka a tak neocekavam nejakou samo propagaci diky nizke cene. Lidi nebudou klikat jen tak...nemaji proc. Radsi kliknou na Ezy, Sky nebo FR...
Proc CSA jednoduse nedela pravidelne akce za 2990 all incl, trida W...nebo tak. To je bezny postup. Ale delat special znacku na letenky za 3990 je fakt slabota. Tunel jak psal Lojza.

euroflyer: ja jsem letel s CSA poprvy a naposled v 19ti. Byl to muj prvni let v zivote. Pak jsem uz prilezitost nemel, resp. vzdy zvitezila konkurence.


ctu zde uvahy ohledne toho zda to bylo dobre vytvorit novou znacku nebo ne, nabizet low cost nebo ne ale docela bych troufl rici, ze CSA opravdu chce pritahnout C class cestujici... C class u OK neni az tak OK a potrebuji na tomto segementu pracovat.

Ne kazdy premysli logicky a mohu rici ze v hodne statech lide kupuji i na zaklade "ego"... mozna kdyby CSA zacala nabizet lowcost ceny pod brandem CSA tak mnozi C class cestujici ktera spolecnost se snazi pritahnout (prevazna vetsina cizincu) tak zmeni nazor jelikoz vypada to ze CSA je low cost nebo levnou spolecnosti...

na druhou stranu potrva to chvilku az click4sky bude znam ale jiz mi treba napsalo min. 10 lidi z Kahiry a informovali me o C4S... myslim si ze to ma svuj ucel.. na nejakou dobu bude nabizet spolecnost 1990kc za one way a pomalu se letouny budou plnit... nikdo nikdy nerekl ze to pomuze ztratove lety ale vezmem priklad CAI ktery znam dobre jelikoz letam tam kazdy mesic...

CSA letenka kolem 9800kc vc tax a VZDY bylo misto. Nikdy se nestalo ze by flight bylo overbooked... CSA tam leta 3x tydne

vezmeme si ze treba tech 20 sedacek ktere jsou prazdne se naplnili cestujicimi za 4000kc vc tax a podotknu ze 80% byvaji transit cestujici coz znamena dalsi letenku nekam jinam... nevidim to spatne... pomalu CSA bude znama a lide opravdu pujdou a zacnou kupovat primo CSA letenky.

Ja samozrejme rad poletim vzdy do CAI za 4000kc.. toto bych zaridil mame ale ja treba velice rad sbiram body a rad si necham zlatou kartu pro moznosti C class apod...

kdyz se nekdo stezuje proc tam neni Pariz nebo Moskva tak prosim damy a panove... to by bylo pitomost, ze? vsechny linky ktere C4S nabidl je bud destinace s mnoha LCC ci linky ktere by CSA rada videla vice cestujici..

J bych treba videl ze OK bude mit casem vice cestujici z CAI a lety se budou rozsirovat na 4+ tydne... lide budou radi pouzivat CSA kdyz ji budou znat. do dneska spolecnost v techto zemich a v zahranici vseobecne ma straslivy pristup ve smyslu ze nikdo o OK nevi a mysli si ze PRG bude letiste nekde na polich kde se pasou kozy!

Jsem zvedavy a gratuluji ze CSA konecne se rozhejbala... jak jsem drive napsal.. kdyz OK je necinna tak kritika a kdyz je tak tez :)))))))) verim ze tento projekt projde a pomuze i materske spolecnosti!


Don intanon
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 28. 06. 2007, 10:54
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Don intanon »

Jenom pro zajímavost, podívejte se na aketu Idnes - Líbí se vám, že ČSA nabízejí levné letenky do rùzných destinací za stejnou cenu?
http://ekonomika.idnes.cz/

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

MS743 píše:
dider píše:j.ree: no to je jedina vyhoda. Da se koupit RIX nebo TLL za trochu lepsi cenu.

Thisway: neber to spatne. Ja mam CSA rad jako znacku. Hrozne rad bych souhlasil, ale nejde to. Extra znacka je blbost. Ten pomer kolik stoji a kolik z toho firma vytezi je nizky. CSA bude muset znacku click4sky nejak prodat. Udelat propagaci atd. Cena je realtivne vysoka a tak neocekavam nejakou samo propagaci diky nizke cene. Lidi nebudou klikat jen tak...nemaji proc. Radsi kliknou na Ezy, Sky nebo FR...
Proc CSA jednoduse nedela pravidelne akce za 2990 all incl, trida W...nebo tak. To je bezny postup. Ale delat special znacku na letenky za 3990 je fakt slabota. Tunel jak psal Lojza.

euroflyer: ja jsem letel s CSA poprvy a naposled v 19ti. Byl to muj prvni let v zivote. Pak jsem uz prilezitost nemel, resp. vzdy zvitezila konkurence.



kdyz se nekdo stezuje proc tam neni Pariz nebo Moskva tak prosim damy a panove... to by bylo pitomost, ze? vsechny linky ktere C4S nabidl je bud destinace s mnoha LCC ci linky ktere by CSA rada videla vice cestujici..


Presne, SVO a CDG,OTP atd.. jsou nejnarvanejsi linky CSA,tam bysme prazdne sedacky hledali dlouho (pro me bohuzel,pro CSA bohudik!) :)

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

lojza píše:To Thisway: vase naivita je az roztomila prosty studentiku :P vase uvaha by asi byla na miste, kdyby CSA byly LCC, nesmite prece zapomenout na hlavni vec, ze CSA nejsou ani zbla LCC.Jetlize vyprodam veskerou zbylou kapacitu za LC cenu, tak to neni zadna slava a lince to nijak moc nepomuze.
Zbylou kapacitu se musim snazit prodat co nejdraz ne co nejlevneji, to umi s prominutim kazdy.

Ale to je právě ono. Letenky, za bezmála 4 000,-Kč nijak extrémě levné nejsou (tedy v porovnání s LCC), takže by to snad té lince pomoci mohlo. Plná letadla dobře platící klientely do všech destinací nebudou nikdy. Předpokládám, že tohle někdo spočítal (pokud bych chtěl zvažovat i jiné varianty, než že jsou tam všichni blbci, zloději a tuneláři). Ty podmínky určitě nejsou příliš výhodně nastavené a také jsem se proto ptal, jaký je účel těch tří nocí a toho, že nelze letět jednosměrně. Dokud jsem na toto nedostal odpověď, nechci to niajak soudit, i když z pohledu cestujícího je to samozřejmě dost nevýhodné.
Já si prostě pokládám otázku, zda se ještě vyplatí LC klientelu, od které očekávám, že mi alespoň částečně doplní zbylou kapacitu, oslovovat značkou ČSA, která má právě u této skupiny, myslím, dosti pošramocenou pověst právě kvůli vysokým cenám. Důležitý je, aby ty lidi koupily letenku, jestli maj pak na tom výpisu logo ČSA nebo Click4Sky, to mi nepřijde moc důležité, až na to, že ty letenky s Click4Sky se podlě mě budou prodávat lépe.
Naposledy upravil(a) Thisway dne 19. 09. 2007, 13:05, celkem upraveno 1 x.

Unstranger
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 09. 2007, 20:09
Stav: Offline

Příspěvek od Unstranger »

Obdobny projekt maju aj ine spolocnosti napr. Austrian, uvidime v akej podobe to bude.


BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

Jen mi neprijdou uplne stasne ty www stranky. Na jednu stranu chapu, ze primo na csa.cz nebude odkaz na lowcost, protoze by uz vubec nikdo drazsi letenku nekoupil, ale pri pokusnem knihovani mi na vyprodane lety vubec click4sky nenabidl moznost letet s CSA jako takovym. Navic ve FAQ jsou hlasky jeko "letame s velkou evropskou spolecnosti" apod., nikde ale (zrejme zamerne) nezminuji s jakou, coz by ve me, pokud bych nevedela, o co jde, vzbudilo dost neduveru, nehlede na to, ze snad primo ze zakona vyplyva, ze dopravce musi uvest, kdo je skutecnym provozovatelem letadla. To bude asi osetrene v prepravnich podminkach, ale stejne jako vetsina cestujicich je nemam naladu cist.

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

BB píše:ze zakona vyplyva, ze dopravce musi uvest, kdo je skutecnym provozovatelem letadla. To bude asi osetrene v prepravnich podminkach, ale stejne jako vetsina cestujicich je nemam naladu cist.
Není povinné tuto informaci sdělit jen na požádání klienta?

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »


dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

To je zase blbots na entu. Jaký lowcost, jaký podíl na trhu? CSA akorát otevřelo další distribuční kanál přes který prodáva letenky o něco levněji proti svým vlastním web stránkám. Žádná lowcost společnost neexistuje. Letenky mají klasické omezení běžný u všech klasických aerolinek, SU, min pobyt atď a cena má taky daleko od supr nabídky po které každý skočí. Za měsíc po C4S ani pes neštěkne. Jedině, že CSA nakrmí inzercí všechny média.Ale pak tomu už vůbec nebudu rozumět. Návratnost tím pádem bude nulová.

Ještě mi nikdo rozumně nevysvětlil proč existuje společnost Click4sky :?: :roll: Proč CSA nedokáže nabídnout letenky v rámci svojích možností distibuce :?:

jirkapilot
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 28. 01. 2003, 10:16
Stav: Offline

Příspěvek od jirkapilot »

BB píše: Navic ve FAQ jsou hlasky jeko "letame s velkou evropskou spolecnosti" apod., nikde ale (zrejme zamerne) nezminuji s jakou, coz by ve me, pokud bych nevedela, o co jde, vzbudilo dost neduveru, nehlede na to, ze snad primo ze zakona vyplyva, ze dopravce musi uvest, kdo je skutecnym provozovatelem letadla. To bude asi osetrene v prepravnich podminkach, ale stejne jako vetsina cestujicich je nemam naladu cist.

Kdo ma naladu si prepravni podminky precist, tak si to tam najde pod bodem c. 6. Nic tezkeho, zabere to asi 10 s casu....

lojza
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1321
Registrován: 24. 06. 2003, 22:09
Stav: Offline

Příspěvek od lojza »

dider píše:To je zase blbots na entu. Jaký lowcost, jaký podíl na trhu? CSA akorát otevřelo další distribuční kanál přes který prodáva letenky o něco levněji proti svým vlastním web stránkám. Žádná lowcost společnost neexistuje. Letenky mají klasické omezení běžný u všech klasických aerolinek, SU, min pobyt atď a cena má taky daleko od supr nabídky po které každý skočí. Za měsíc po C4S ani pes neštěkne. Jedině, že CSA nakrmí inzercí všechny média.Ale pak tomu už vůbec nebudu rozumět. Návratnost tím pádem bude nulová.

Ještě mi nikdo rozumně nevysvětlil proč existuje společnost Click4sky :?: :roll: Proč CSA nedokáže nabídnout letenky v rámci svojích možností distibuce :?:
ano asi tak.kdo se trochu vyzna v air fares, tak okamzite zjisti, ze se jedna o standardni vyprodejovy tarif s prisnymi podminkami, jak bylo zmineno.Takze zadny LCC fares jako OW atp.Pres C4S se prodava CSA nejlevnejsi tarify.jestlize to je marketingovy tah, tak po C4S zanedlouho nestekne ani pes, mozna to je ucel.Jinak tomu moc nerozumim.Uvidime, co se z toho vylihne za par mesicu.Ale jako tunel, dobry.

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

A jak je to třeba u LOTu s Centralwings nebo Iberie s Clickair? Je to vlastně podobný princip, jen tato "společnost" nemá vlastní letadla, ale létá letadly ČSA, nebo se pletu?

Luko2
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 355
Registrován: 03. 11. 2004, 12:21
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Luko2 »

LH co nabízí letenky po Evropě za 99,- Euro, tak lze podniknout zpátečku v jeden den.

lojza
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1321
Registrován: 24. 06. 2003, 22:09
Stav: Offline

Příspěvek od lojza »

Thisway píše:A jak je to třeba u LOTu s Centralwings nebo Iberie s Clickair? Je to vlastně podobný princip, jen tato "společnost" nemá vlastní letadla, ale létá letadly ČSA, nebo se pletu?
ano samozrejme, toto jsou vlastni letecke spolecnosti s identifikovatelnymi naklady.C4S je zprostredkovatel a jeden prodejni kanal parazitujici na distribucnim systemu CSA.C4S je pc a server :lol: a pan Kasa. :lol:

lojza
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1321
Registrován: 24. 06. 2003, 22:09
Stav: Offline

Příspěvek od lojza »

Luko2 píše:LH co nabízí letenky po Evropě za 99,- Euro, tak lze podniknout zpátečku v jeden den.
tomu se rika flexibilni yield management :lol: a fares structure.


Odpovědět