Nový lowcost ČSA

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Nový lowcost ČSA

Příspěvek od euroflyer »



MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

hehehehehe.... hned narazky na 2 spolecnosti..click air a sky europe...

melo by to byt click 4 sky easy jet 2 central wings :wink:

budou mit vlastni letadla nebo vyhrazene sedacky na lety CSA..

nejak CSA je aktivni posledni dobou

lojza
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1321
Registrován: 24. 06. 2003, 22:09
Stav: Offline

3.trida

Příspěvek od lojza »

Pro me to zname opet zmena v strategii, jeste za meho pusobeni ve spolecnosti, se vehemetne masirovala verejnost, ze se CSA budou hlavne orientovat na dobre platici cestujici a ostatni je nezajima a stejne tak vedeni ridilo treba prodejni usek, nyni obrat o 180 stupne.Nicmene podle meho nazoru to je nevyhnutelnost a krok mel byt udelan jeste pred nekolika lety.
Ruku v ruce s tim by ale melo dojit k snizovani nakladu a to k razantnimu.
Bohuzel o nakladech se nikde nemluvi, nebo jsem to nikde nevidel.

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

nejak CSA je aktivni posledni dobou


Však jsem si to zrovna říkal, pořád okurková sezóna a dneska? S velkou slávou oznámená stagnace dálkovek, nové barvy (zatím neoficiálně oficiální), doprodej kapacity...aby to zas nebyla nějaká tvrdíkovina :twisted: .."poručíme větru dešti"..

Luko2
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 355
Registrován: 03. 11. 2004, 12:21
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Luko2 »

Jsem zvědav s jakými low cost cenami přijdou na trh. Žádný extra libovky to zřejmě asi ale nebudou, když chtějí zaplnit pouze cca 10 % volný kapacity.


Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Příspěvek od Erix8 »

Každopádně to bude spíš lowprice highcost :P Ale držím palce, příště budu hledat letenky zároveň na dvou serverech :wink:

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

Jsem dost zvědavej na ty ceny... jen aby to nebylo něco typu: PRG-BCN-PRG - původně: 3990 Kč*, nyní 2990 Kč*
*(cena za zpáteční letenku, nezahrnuje taxy a ostaní poplatky) :?

Pokud budou jejich lowcost ceny treba 3000 Kc (vc. vsech tax), tak bych o koupi zauvazoval.... ale obavam, ze ta "vyhodna cena" bude tak kolem 4000 :?

lojza
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1321
Registrován: 24. 06. 2003, 22:09
Stav: Offline

LCC

Příspěvek od lojza »

Me se to nejak nezamlouva.Prodavat kapacitu za ceny lowcostu bez snizovani nakladu, nemyslim tim priplaceni na catering, je cesta do cervenych cisel.S LCC je velmi tezke konkurovat.Verim, ze to tak nebude.Bud pujde o letenky nakupovane hodne dopredu, pak to bude asi tak maximalne 2-3 rady resp. 18 sedacek nebo pujde o vyprodej neobsazene kapacity tesne pred odletem.Spis si myslim, ze se oprasil minuly projekt resp. bude to spis marketingovy nastroj, jak pritahnout zajem potencialnich pax, kteri potom nakoupi letenku za cenu standardni letenky, protoze za LCC jiz nebude kapacita.Jinak mi to nedava moc velky smysl.Je to mozna take reakce na agresivni nastup SE do PRG.Uvidime.Kazdopadne takovy projekt tady byl a neprosel, tak ted druhy pokus.Treba to vyjde.Nicmene opet zmena obchodni strategie jestlize nejaka jeste existuje.Zavest znacku bude take neco stat, neb urcite plati, jestlize chces penize vydelat, tak musis nejake utratit :lol:

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

jsem fakt zvědav na ty jejich ceny...a jakožto zákazník jdoucí po co nejlevnějších cenách toto rozhodnutí jedině vítám:)

Don intanon
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 28. 06. 2007, 10:54
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Don intanon »

Dle me se potaci a nevi kudy kam. SE jsou v ohromným laufu, ze zacatku mohli tvrdit, ze je to neohrozuje a ze se budou do budoucna soustredit na kvalitu. Jenze SE jim zacinaji ubirat business zákoše a tak CSA zmatene zkousi prostrilet se do LCC. Par sedacek asi obsadi, ale budou se placat tam i tam. Ja z toho proste porad citim rozhodovani statniho podniku.

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

Don intanon píše:Dle me se potaci a nevi kudy kam. SE jsou v ohromným laufu, ze zacatku mohli tvrdit, ze je to neohrozuje a ze se budou do budoucna soustredit na kvalitu. Jenze SE jim zacinaji ubirat business zákoše a tak CSA zmatene zkousi prostrilet se do LCC. Par sedacek asi obsadi, ale budou se placat tam i tam. Ja z toho proste porad citim rozhodovani statniho podniku.

jsem velmi zvědav, zda CSA budou i příští rok tvrdit, že Paříž je pro ně mezi třemi nejvýnosnějšími linkami..poté, co SE začnou létat třikrát denně...a mimochodem, asi moc dobře Sky ví, proč Paříž nedává do akcí - ta linka má fakt kapacitu.

Martin Horucka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 294
Registrován: 17. 05. 2007, 14:03
Stav: Offline

Příspěvek od Martin Horucka »

Podle me to maji CSA moc dobre spocitane a kdyz mate prumerne vytizeni letadel jen 67%, musite logicky prijmout nejaka opatreni.. oni zvolili vyprodej volne sedackove kapacity za low cost ceny. Jestli to zabere uvidime, ale jak jsem rekl, urcite vedi co delaji zas tak spatne na tom jeste nejsou..

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: LCC

Příspěvek od HighFlyer »

lojza píše:Me se to nejak nezamlouva.Prodavat kapacitu za ceny lowcostu bez snizovani nakladu, nemyslim tim priplaceni na catering, je cesta do cervenych cisel.


Absolutne souhlasim s tvym prispevkem! (A jak vis, to se nestava prilis casto :wink: ) Klicovy termin je to snizovani nakladu. Levnou letenku umi prodat kde kdo, ale schopnost levne vyrobit, to je to, co dela rozdil mezi vitezy a porazenymi.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: LCC

Příspěvek od pepa007 »

lojza píše:Me se to nejak nezamlouva.Prodavat kapacitu za ceny lowcostu bez snizovani nakladu, nemyslim tim priplaceni na catering, je cesta do cervenych cisel.S LCC je velmi tezke konkurovat.Verim, ze to tak nebude.Bud pujde o letenky nakupovane hodne dopredu, pak to bude asi tak maximalne 2-3 rady resp. 18 sedacek nebo pujde o vyprodej neobsazene kapacity tesne pred odletem.Spis si myslim, ze se oprasil minuly projekt resp. bude to spis marketingovy nastroj, jak pritahnout zajem potencialnich pax, kteri potom nakoupi letenku za cenu standardni letenky, protoze za LCC jiz nebude kapacita.Jinak mi to nedava moc velky smysl.Je to mozna take reakce na agresivni nastup SE do PRG.Uvidime.Kazdopadne takovy projekt tady byl a neprosel, tak ted druhy pokus.Treba to vyjde.Nicmene opet zmena obchodni strategie jestlize nejaka jeste existuje.Zavest znacku bude take neco stat, neb urcite plati, jestlize chces penize vydelat, tak musis nejake utratit :lol:


to jsem na ně fakt zvědavej. funguje doprodej kapacity pod jinou značkou někde jinde na světě? vím jen o TVS a tam je to fiasko. pokud by tenhle systém byl funkční tak si myslím že už by dávno v evropě fungoval.

přijde mi odvážný pouštět se do takovýho novátorství v oblasti, ve které jsem slabej (marketing, obchod). i kdybych připustil že by to mohlo fungovat, tak nevěřím že v podání ČSA.

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

Takhle systém funguje třeba u SAS, ale ti to mají jako striktně 3-class (byz, eko, lcc) v rámci jediného letadla.


Odpovědět