Click4Sky

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od OKTVC »

-monie- píše:
OKTVC píše:Minimální pobyt a povinnost koupit letenku zpáteční je velmi nepříjemná, ale tou cenou by se asi těžko v Praze našel někdo podstatně levnější a s lepším spojením, kromě pár destinací Ryanairu.

Ano, to souhlasím, ale neplatí to na všechny destinace :)
Ty moje oblíbené (LON, ATH, ORY/CDG nebo FCO) se nastesti daji mesic pred odletem poridit i levneji, nez 3.000 a hlavne i na jednodenni trip (LON, ORY).

To by mě zajímalo docela, mně se moc nedaří :? LON sice easyJet jemně nad 2000,- jde, ale na jednodenni trip neni dostatek casu, potažmo je zase dražší cesta z STN/LGW do města než z LHR. Wizz také nad 2000,- navíc řídké spojení a SkyEurope zatím 2x denně nelétá. Navíc ceny Sky jsou dražší než C4S a spolehlivost, že člověk odletí jak potřebuje malá. Na paříž jsem našel také jen dražší Sky, Air France nebo Lufthansu o Řimu ani nemluvě, tam jsou všechny "lowcosti" sakra drahý :( - myšleno v LCC měřítku, samozřejmě zpátečka kamkoliv po Evropě za cenu 4000 je libová :wink:


dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od dider »

Ja dnes hledal FCO a jedina rozumna varianta je LH za cca 5k- na terminy co potrebuji. O NE ani neuvazuji, CSA a Wizz maji oba hodne blbe casy a cca stejnou cenu.

C4S je jinak super deal kdyz sedi termin - BLQ,BUD,HAJ,BEG,CAI,KRK,LJU,RIX,TLL,VNO

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od 737 »

Malvolio píše:Jak už jsem psal několikrát, C4S nemůže změnit cenu již zaplaceného jízdného. To, že to zkusí udělat a od pár lidí s již zakoupenými letenkami vybere párkrát x 250,- Kč navíc je věc druhá, ale nárok na to nemají.


Když jsem kupoval u SkyEurope letenky těsně před zavedením poplatku za zavazadla, tak jsem taky nemusel doplácet na letišti nic. Zkrátka jsem ty letenky kupoval ještě v době, kdy u ESK žádné takové poplatky nebyly. Uznávám, že tohle není možná nejlepší příměr, ale C4S by se mělo zachovat podobně a nevybírat nic od lidí, kteří si koupili letenky za podmínek, které v té době byly. Jinak jak říkám - není pro mě problém se odbavit přes internet a tudíž nedoplácet nic. Ale přecejenom jsou lidé, kteří na něco takového nejsou zvyklí a preferují klasické odbavení.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od m@rtin »

Může mi někdo poradit, na koho se mám obrátit ohledně nezákonného vybírání poplatku 250 Kč u letenek, které byly zakoupeny ještě před zavedeném onoho poplatku?
Nejde mi o dvěstěpade, ale o princip. Tohle je z právního hlediska nezákonné.
Děkuji
Martin Fafejta

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od 737 »

m@rtin píše:Může mi někdo poradit, na koho se mám obrátit ohledně nezákonného vybírání poplatku 250 Kč u letenek, které byly zakoupeny ještě před zavedeném onoho poplatku?
Nejde mi o dvěstěpade, ale o princip. Tohle je z právního hlediska nezákonné.
Děkuji
Martin Fafejta


Upřímně řečeno, tohle by mě taky zajímalo... Jenomže u mě je to komplikovanější v tom, že jsem to objednával u Student Agency. Ale stejně je to nezákonné...


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od Globik »

737 píše:
Malvolio píše:Jak už jsem psal několikrát, C4S nemůže změnit cenu již zaplaceného jízdného. To, že to zkusí udělat a od pár lidí s již zakoupenými letenkami vybere párkrát x 250,- Kč navíc je věc druhá, ale nárok na to nemají.


Když jsem kupoval u SkyEurope letenky těsně před zavedením poplatku za zavazadla, tak jsem taky nemusel doplácet na letišti nic. Zkrátka jsem ty letenky kupoval ještě v době, kdy u ESK žádné takové poplatky nebyly. Uznávám, že tohle není možná nejlepší příměr, ale C4S by se mělo zachovat podobně a nevybírat nic od lidí, kteří si koupili letenky za podmínek, které v té době byly. Jinak jak říkám - není pro mě problém se odbavit přes internet a tudíž nedoplácet nic. Ale přecejenom jsou lidé, kteří na něco takového nejsou zvyklí a preferují klasické odbavení.

V ZAD loni v létě za zavazadlo nic nechtěli, přitom letenky byly koupené až po zavedení poplatku :D

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od Malvolio »

m@rtin píše:Může mi někdo poradit, na koho se mám obrátit ohledně nezákonného vybírání poplatku 250 Kč u letenek.


1. Dostavit se na letiště, žádat o odbavení a odmítnout zaplatit 250,- Kč s argumentací, že se jedná o navýšení jízdné v rozporu s dopravní smlouvou a přepravními podmínkami platnými v den zaplacení letenky. Když tě odmítnou odbavit, tak si nechat potvrdit denied boarding (včetně důvodu - neuhrazení poplatku) a pak vymáhat pořizovací cenu letenky včetně náhrady za denied boarding dle nařízení 261/2004.

Protože Možnost č. 1 je skutečně jen pro hard-core cestovatele (málo kdo se dokáže vypravit s rodinou, dětmi, kyblíčky a lopatičkami na letiště, kvůli principu nikam neletět a pak se zase vrátit domů a trávit dovolenou v obýváku, když dětem nasypal v chodbě trošku písku z pískoviště), tak ještě:

2. Možnost: Dtto jako 1., akorát těch 250,- Kč poté, co se bude schylovat k vystavení potvrzení o denied boardingu nakonec zaplatit, požadovat doklad o zaplacení a částku pak požadovat po C4S jako bezdůvodné obohacení - platbu přijatou bez právního důvodu.

Obojí následně uplatnit písemně u C4S, případně u soudu.

r13
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 11. 02. 2009, 08:40
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od r13 »

Malvolio píše:
m@rtin píše:Může mi někdo poradit, na koho se mám obrátit ohledně nezákonného vybírání poplatku 250 Kč u letenek.


1. Dostavit se na letiště, žádat o odbavení a odmítnout zaplatit 250,- Kč s argumentací, že se jedná o navýšení jízdné v rozporu s dopravní smlouvou a přepravními podmínkami platnými v den zaplacení letenky. Když tě odmítnou odbavit, tak si nechat potvrdit denied boarding (včetně důvodu - neuhrazení poplatku) a pak vymáhat pořizovací cenu letenky včetně náhrady za denied boarding dle nařízení 261/2004.

Protože Možnost č. 1 je skutečně jen pro hard-core cestovatele (málo kdo se dokáže vypravit s rodinou, dětmi, kyblíčky a lopatičkami na letiště, kvůli principu nikam neletět a pak se zase "vrátit domů a trávit dovolenou v obýváku, když dětem nasypal v chodbě trošku písku z pískoviště), tak ještě:

2. Možnost: Dtto jako 1., akorát těch 250,- Kč poté, co se bude schylovat k vystavení potvrzení o denied boardingu nakonec zaplatit, požadovat doklad o zaplacení a částku pak požadovat po C4S jako bezdůvodné obohacení - platbu přijatou bez právního důvodu.

Obojí následně uplatnit písemně u C4S, případně u soudu.


Obavam se ze nemate moc sanci. Pri koupi jste zaskrtli box "souhlasim se vsechobecnymi podminky prepravce" kde v "§ 5 JÍZDNÉ" je napsano:
"3)
Ostatní taxy a poplatky
Cestující je povinen kromě jízdného zaplatit taxy a poplatky související s leteckou dopravou. V případě jakékoliv změny výše tax a poplatků v době mezi vystavením letenky a začátkem cesty, bude příslušný rozdíl dodatečně vybrán nebo vrácen."

Takze jste uz predem souhlasili s kazdou zmenou poplatku......

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od Malvolio »

r13 píše:Takze jste uz predem souhlasili s kazdou zmenou poplatku......


Jenže zmíněnými "taxami a poplatky" se rozumí ty, jež jsou vybírány v letecké dopravě vládními úřady, což rozhodně C4S resp. ČSA není. Aerolinky si naštěstí nemůžou svévolně měnit cenu letenky podle toho, jak se jim zlíbí, např. zaváděním nových poplatků. Pokud by to šlo, nebylo by nic jednoduššího než začít prodávat letenky po koruně a následně čtrnáct dní před odletem cestujícímu oznámit, že byl zavadeno x nových poplatků a 250,- Kč, takže celková cena letenky bude o x-krát 250,- Kč vyšší.

Jinými slovy, pokud by třeba Letiště Praha zvýšilo odletovou taxu, může i C4S změnit cenu letenky o navýšení tax a poplatků. Pokud by byla zavedena nějaká nová ekologická daň, kterou by musela aerolinka platit za každého cestujícího, mohla by C4S zvýšit cenu letenky o takovou daň. Nemůže si ale jednostranně zavést svůj vlastní "poplatek", pokud s jeho výši a podmínkami jeho vybírání neseznámí cestujícího (např. prostřednictvím obch. podmínek) v době uzavření smlouvy.

Ondras
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 353
Registrován: 09. 02. 2003, 20:13
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od Ondras »

Ale pánové tak už se nečilte, jak tu někdo napsal, je přece třeba podpořit našeho národního dopravce :lol:

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od OKTVC »

Ondras píše:Ale pánové tak už se nečilte, jak tu někdo napsal, je přece třeba podpořit našeho národního dopravce :lol:

Rád podpořím, těch 250 mne nevytrhne a snad jim to pomůže zachovat ty bezva ceny a dobře fungovat dále.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od hafi »

btw "změna výše polatků" dle mne nezahrnuje zavedení novych. tj. pokud by letste zvedlo letistni poplatky, tak by asi mohli chtit doplatek, ale uz ten primer s ekologickou dani je dle me mimo a soucasny stav uz tuplem. skoda ze s nimi nekam neletim, mam desnou chut se hadat, varianta 1 by byla moje :-)

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od Malvolio »

hafi píše: ale uz ten primer s ekologickou dani je dle me mimo


Ten příměr bohužel mimo není, viz loňská holandská "eco-tax".

hondzyyk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 74
Registrován: 12. 01. 2008, 19:14
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od hondzyyk »

Měl bych prosbu. Pokud dojde na to, že se bude na checkinu vybírat ode dneška 250 kč i od těch, kdo si koupili letenku za původních podmínek, určitě bych ocenil scan dokladu o zaplacení poplatku a itinerář letu s datem zakoupení letenky. Kdyby měl někdo doklady k dispozici, vložte nám je prosím do formuláře na http://www.spotrebitele.info/poradna

Jinak podle původních smluvních podmínek:
5. Cena

Cena letenky obsahuje veškeré náklady spojené s dodáním a protokolárním převzetím plnění. Cena je konečná a neměnná a zahrnuje veškeré taxy a poplatky.


Vlna nevole potkala vloni NE za poplatky za zavazadla, takže je během týdne přestali vybírat od cestujících s rezervacemi před zavedením poplatku a tady je to myslím tak jasné, že si to snad nedovolí od původních rezervací vybírat ani ten první týden.

Teď dokonce koukám, že se ani neobtěžovali si svoje přepravní podmínky změnit a ten poplatek si do nic dát. Takže "konečná a neměnná cena zahrnující veškeré taxy a poplatky" platí zdá se pořád i když ve FAQ si to už aktualizovali, prosba uvedená nahoře tedy až do změny přepravních podmínek platí pro všechny, kdo těch 250kč zaplatí. Předem díky.

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od ziletka »

To co tu zminujes je samozrejme pravda, ale mam pocit, ze NE uz od zavedeni poplatku za zavazadla avizovali, ze se nevztahuju na rezervace k urcitemu datu.


Odpovědět