Click4Sky

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od Fabo »

Pro porovnani Kosice ted 5,5 zpatecka.


pajoo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 227
Registrován: 31. 05. 2008, 13:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Bratislava
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od pajoo »

C4S som mal s polovickou v umysle vyuzit buduci rok 2x, najprv na HEL a potom IST. A to napriek tomu, ze som z BTS. Skoda, budem sa musiet poobzerat po inych alternativach, HEL bude asi AirBerlin a IST zrejme Malev z BUD... Ja to CSA tusim nikdy nevyskusam :D

Ale tiez sa priklanam k nazoru, ze cenotvorba CSA bude musiet riadne prehodnotit, nie je normalne aby vsetko z BUD alebo BTS cez PRG bolo podstatne lacnejsie ako priamo z PRG. :evil:

Hlavne som zvedavy na linku PRG-KSC tam to bude asi po zruseni C4S dost zaujimave, co myslite?

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od j.ree »

pajoo píše:Hlavne som zvedavy na linku PRG-KSC tam to bude asi po zruseni C4S dost zaujimave, co myslite?

V5?

pajoo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 227
Registrován: 31. 05. 2008, 13:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Bratislava
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od pajoo »

Tomu by som inak celkom veril.. hlavne ked oneway s CSA stoji krasnych 7200 CZK. To by sa asi vyuzitie CSA pri spusteni 33 EUR ale kludne aj 44 alebo 55 EUR od V5 pekne zmenilo 8)

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od spinar »

Dnes jsem na strankach CT24 videl dost velkou reklamu C4S na vsechny lety za 1390 Kc. CSA asi nic nerika "verejny prislib"..:-)


RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od RadekFM »

ono je to za 1290 ale bez poplatků.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od pavelpmi »

Tak jsem po dlouhé době letěl s ČSA (zakoupeno jako Click4Sky), tak pár postřehů:
- Let BCN-PRG, check-in po internetu z práce, nešlo mi ale změnit sedadlo. Ale s přiděleným jsem byl stejně spokojen. Že by ČSA nekamarádilo se starším IE?
- odlet z nového barcelonského terminálu 1 - zatím mi přijde trochu neosobní.
- OK-LEE, přílet do BCN dříve oproti plánu, odlet na čas (+ 2 minuty push-back)
- na air show měla Barcelona jenom dvě dráhy, takže jsme odstartovali "z pole" (25L); dráha 07R/25L byla přitom otevřena v roce 2004
- předtím ještě pozdravy ze záznamu v češtině (Soukup), angličtině a katalánštině :o , kde snad i říkali, že je možné se obrátit na palubní personál v tomto jazyce. Španělština 0. Trochu jsem nechápal.
- obsazenost tragická, v celém letadle nemohlo být víc jak 50 cestujících
- hned po startu jsme nějak nezvykle dlouho letěli v kurzu tak 200, než jsme zatočili severozápadně.
- posádka 3 muži a 1 slečna, která mi trochu připomínala tu prodavačku z reklamy na spořicí účet Komerční banky, taky u toho celou dobu žvýkala
- hlášení drmolili tak, že jsem mu nerozuměl v češtině, natož v angličtině; chyběly některé slabiky
- občerstvení: bageta od Hamé, nebyla špatná, ale asi na ní nedalo nic zkazit - uzený sýr, paprika a když už bych tam psal ten špenátový list, tak bych ho tam dal rozhodně víc; dvakrát nealko. Bílé víno bylo z Francie, nemívali moravské?
- přiletěli jsme k Praze, tam to otočili zhruba na kurs 050, letěli, udělali kolečko, pak zase ještě letěli a pak to obloukem otočili, abychom přistáli na dráhu 24 se zhruba dvacetiminutovým zpožděním. Ještě jsem se zvučným českým R dozvěděl, že tempRyčR v Praze je fóR dygRýs (ne že by španělská angličtina nebyla zábavná)
- kufry byly venku hned
Takže tak, moje zážitky. Za 49 euro super.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od Globik »

A jak jsi se dostal na poloostrov? Letadlem nebo lodí? Už aby Wizz spustil lety PRG-PMI, že? :wink:
U českého národního dopravce ve vlastnictví státu prodávat bílé z Francie mi přijde fakt úchylné. Kolik může být rozdíl v nákupní ceně?
Proč nechápeš, že nebylo hlášení v kastilštině? Letadlo letí z Katalánska do Česka :D
Btw,dnes jsem se v jihotyrolských novinách dočetl, že se už vydávají katalánské občanky! (V běžných celoitalských novinách by samozřejmě taková informace neproběhla, že) - sorry za off topic.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od pavelpmi »

Globík píše:A jak jsi se dostal na poloostrov? Letadlem nebo lodí?

Ostrov. :D Respektive z ostrova - Air Berlinem do BCN. Zpátky jsem letěl s Nikim přímo z Vídně.
Globík píše:Už aby Wizz spustil lety PRG-PMI, že? :wink:

Nevím. Mívá je (za draho) smartwings. Já ale při cestě do Brna pojedu stokrát raději z Vídně než z Prahy. Ale třeba bych měl ještě víc návštěv, i když to už snad ani nejde. :D Jo, kdyby třeba zavedl Ryanair BTS-PMI, nebo ještě lépe BRQ-PMI :lol: , nebo aspoň obnovil BRQ-GRO...
Globík píše:Proč nechápeš, že nebylo hlášení v kastilštině? Letadlo letí z Katalánska do Česka :D
Btw,dnes jsem se v jihotyrolských novinách dočetl, že se už vydávají katalánské občanky!

No překvapilo mě to. Třeba protože Barcelona je pořád ještě ve Španělsku a oficiální řečí státu je španělština... A třeba mohl letět nějaký Španěl, co katalánsky nerozumí. A tak...
Třeba tady před časem místní papaláši dělali Air Berlinu hrozné problémy (a to je tady největší a nejdůležitější aerolinie), vyhrožovali mu už nevím čím, že má pouštět hlášení i v katalánštině (má je přitom v němčině, angličtině a španělštině). :roll:
Tak asi tak.
Jinak ta katalánská občanka, jestli myslíš to z http://www.dni.cat/, je neoficiální, zřejmě nějaká akce místních nacionalistů.
A stejně bych chtěl vidět tu posádku ČSA, jak konverzuje katalánsky. :lol:
Globík píše:U českého národního dopravce ve vlastnictví státu prodávat bílé z Francie mi přijde fakt úchylné.

Máš recht.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od Globik »

S tím jazykem je to otázka. Pokud je Katalánsko autonomní provincií nebo něco podobného, tak má pravděpodobně katalánštinu jako úřední jazyk. A pokud to není dvojjazyčná provincie, tak se možná španělština nemusí používat.
Ta občanka je ona, já jsem to v těch novinách moc nestudoval, jestli je to oficiální nebo není :)
Myslel jsem z ostrova na poloostrov (ty ještě nejsi naturalizovaný baleárčan, že kontinentálnímu španělsku neříkáš peninsula? :D )

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od jane »

Spravne melo byt hlaseni pusteno v katalanstine i spanelstine. V tom hlaseni se rika, ze se omlouvame, pokud palubni personal nemluvi katalansky.

U bileho vina je to zrejme tak, ze kdyz uz se prodava, tak spis budou mit zahranicni cestujici vetsi duveru k francouzskemu vinu nez ceskemu, aspon ja si to myslim.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od pavelpmi »

Globík píše:S tím jazykem je to otázka. Pokud je Katalánsko autonomní provincií nebo něco podobného, tak má pravděpodobně katalánštinu jako úřední jazyk. A pokud to není dvojjazyčná provincie, tak se možná španělština nemusí používat.

Podle spanelske ustavy je spanelstina oficialni jazyk statu, ostatni spanelske jazyky jsou oficialni v prislusnych autonomnich oblastech podle jejich statutu. Autonomni status Katalanska rika, ze oficialnimi jazyky jsou spanelstina a katalanstina, navic ze "vsechny osoby maji pravo pouzivat oba a obcane Katalanska maji pravo a povinnost znat je". Navic od roku 2006 je v Katalansku oficialni jeste aranstina. :)
Frci tam samozrejme katalanstina. Ale od CSA me to prekvapilo.
Globík píše:Myslel jsem z ostrova na poloostrov (ty ještě nejsi naturalizovaný baleárčan, že kontinentálnímu španělsku neříkáš peninsula? :D )

Rikam, ale v cestine mi to hned nedocvaklo. Ja jezdim na pevninu. :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od Globik »

jane píše:Spravne melo byt hlaseni pusteno v katalanstine i spanelstine. V tom hlaseni se rika, ze se omlouvame, pokud palubni personal nemluvi katalansky.

To jste na vyšší úrovni, než ostatní. Ještě jsem neslyšel na lince z/do Prahy, že by se aerolinka omlouvala, že CC neumí česky.

jane píše:U bileho vina je to zrejme tak, ze kdyz uz se prodava, tak spis budou mit zahranicni cestujici vetsi duveru k francouzskemu vinu nez ceskemu, aspon ja si to myslim.
To je holt jako s McDonalds. Radši jdou lidi k němu najistotu, než by ochutnali místní jídlo :( Nicméně by snad neměl být problém mít jak např.francouzské, tak i moravské na výběr. Ale chápu, že ve vedení OK jsou jiné důležitější neřešené problémy, než víno...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od Globik »

pavelpmi píše:
Globík píše:S tím jazykem je to otázka. Pokud je Katalánsko autonomní provincií nebo něco podobného, tak má pravděpodobně katalánštinu jako úřední jazyk. A pokud to není dvojjazyčná provincie, tak se možná španělština nemusí používat.

Podle spanelske ustavy je spanelstina oficialni jazyk statu, ostatni spanelske jazyky jsou oficialni v prislusnych autonomnich oblastech podle jejich statutu. Autonomni status Katalanska rika, ze oficialnimi jazyky jsou spanelstina a katalanstina, navic ze "vsechny osoby maji pravo pouzivat oba a obcane Katalanska maji pravo a povinnost znat je". Navic od roku 2006 je v Katalansku oficialni jeste aranstina. :)

V tom případě je to tedy chyba. (Např. tady za kopcem v Jižním Tyrolsku jsou všechna hlášení na železnici německy i italsky.)

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od stevard »

Globík píše:
jane píše:Spravne melo byt hlaseni pusteno v katalanstine i spanelstine. V tom hlaseni se rika, ze se omlouvame, pokud palubni personal nemluvi katalansky.

To jste na vyšší úrovni, než ostatní. Ještě jsem neslyšel na lince z/do Prahy, že by se aerolinka omlouvala, že CC neumí česky.

jane píše:U bileho vina je to zrejme tak, ze kdyz uz se prodava, tak spis budou mit zahranicni cestujici vetsi duveru k francouzskemu vinu nez ceskemu, aspon ja si to myslim.
To je holt jako s McDonalds. Radši jdou lidi k němu najistotu, než by ochutnali místní jídlo :( Nicméně by snad neměl být problém mít jak např.francouzské, tak i moravské na výběr. Ale chápu, že ve vedení OK jsou jiné důležitější neřešené problémy, než víno...


Když někam přijede český turista, tak předpokládá, že jeho jazykem nikdo vládnout nebude. Kdežto národní sebevědomí ve Španělsku, Itálii a Francii je tak silný, že všude ve světě automaticky spustí svym jazykem. Proto takový hlášení ušetří posádce spoustu energie, než aby každýmu Juanovi zvlášť rukama nohama vysvětlivali, že no habla espaňol ;-)


Odpovědět