Linka do Vídně

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Linka do Vídně

Příspěvek od Robert »

Nevíte někdo, jak je to s linkou ČSA do Vídně? Slyšel jsem, že snad začátkem příštího roku by se měla zrušit.


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4081
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Linka do Vídně

Příspěvek od HighFlyer »

Robert píše:Nevíte někdo, jak je to s linkou ČSA do Vídně? Slyšel jsem, že snad začátkem příštího roku by se měla zrušit.


K teto zprave mam takovy "rozpolceny" postoj. Pokud bude skutecne zrusena, tak to rozhodne neuvitam, protoze jsem ji v minulosti dost casto vyuzival. Na druhe strane se vubec nedivim, protoze:

- Linka CSA asi ztezi prilaka masy cestujicich point-to-point (s vyjimkou top managementu Erste Bank/Ceske sporitelny, Raiffeisen, OMV, Meinla a Billy) pokud zpatecka stoji 19 tis. (to je standardni cena kdyz ve Vidni nezustanete nejmin 3 dny nebo noc ze soboty na nedeli -- ano, vic nez zaplatite za letenku do New Yorku :evil: )
- CSA se svym hubem v PRG je na lince PRG-VIE v uplne jine situaci nez AUA s hubem ve VIE. Asi se nenajde moc Rakusaku, kteri by chteli letat do destinaci v zapadni Evrope a severni Americe pres Prahu. A podobne se asi nenajde moc cestujicich ze zapadni Evropy a severni Ameriky, kteri by touzili po prestupu v Praze na svych cestach do Vidne. Zato pro cesty z/do Prahy z Asie (a potazmo Australie a NZ) je Viden naprosto idealni prestupni bod, ktery nabizi nesrovnatelne lepsi sit destinaci. Takze zatimco AUA uspesne 'luxuje' cestujici z/do Prahy z vychodu, CSA nema moc koho luxovat smerem ze zapadu.

Pro nas point-to-point cestujici nezbyva nez doufat, ze se nova linka SkyEurope PRG-VIE nejen udrzi, ale bude co nejdrive navysena na dve frekvence, protoze ta soucasna jedina je na prd. To radsi sednu do auta nebo pendolina nez abych platil 100 euro za nocleh ve Vidni.

Nicolas
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 26. 02. 2007, 22:11
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Linka do Vídně

Příspěvek od Nicolas »

HighFlyer píše:
Robert píše:Nevíte někdo, jak je to s linkou ČSA do Vídně? Slyšel jsem, že snad začátkem příštího roku by se měla zrušit.


K teto zprave mam takovy "rozpolceny" postoj. Pokud bude skutecne zrusena, tak to rozhodne neuvitam, protoze jsem ji v minulosti dost casto vyuzival. Na druhe strane se vubec nedivim, protoze:

- Linka CSA asi ztezi prilaka masy cestujicich point-to-point (s vyjimkou top managementu Erste Bank/Ceske sporitelny, Raiffeisen, OMV, Meinla a Billy) pokud zpatecka stoji 19 tis. (to je standardni cena kdyz ve Vidni nezustanete nejmin 3 dny nebo noc ze soboty na nedeli -- ano, vic nez zaplatite za letenku do New Yorku :evil: )
- CSA se svym hubem v PRG je na lince PRG-VIE v uplne jine situaci nez AUA s hubem ve VIE. Asi se nenajde moc Rakusaku, kteri by chteli letat do destinaci v zapadni Evrope a severni Americe pres Prahu. A podobne se asi nenajde moc cestujicich ze zapadni Evropy a severni Ameriky, kteri by touzili po prestupu v Praze na svych cestach do Vidne. Zato pro cesty z/do Prahy z Asie (a potazmo Australie a NZ) je Viden naprosto idealni prestupni bod, ktery nabizi nesrovnatelne lepsi sit destinaci. Takze zatimco AUA uspesne 'luxuje' cestujici z/do Prahy z vychodu, CSA nema moc koho luxovat smerem ze zapadu.

Pro nas point-to-point cestujici nezbyva nez doufat, ze se nova linka SkyEurope PRG-VIE nejen udrzi, ale bude co nejdrive navysena na dve frekvence, protoze ta soucasna jedina je na prd. To radsi sednu do auta nebo pendolina nez abych platil 100 euro za nocleh ve Vidni.


2 poznámky:
1) AUA zrušily své lety do Austrálie v rámci redukce dálkových linek (respektive flotily).
2) U dálkových linek je také pravidlo minimalní délky pobytu, domnívám se, že je to týden,
v připadě kratšího pobytu rozhodně nebude letenka stát 19 000 CZK.

Jinak souhlasím s autorem.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Je ruseni VIE uz ofiko?

HF: Sunday rule je na nekterych linkach pekne svinstvo. Potreboval jsem ted letet do HAM pa/so a letenka stala cca 14k(LH cca 20k) a odlet brzo rano...a to se mi zdalo moc. Nakonec jsme jel autem...Superb z pujcovny i s naftou stal 9K a zastavil jsem se po ceste v Lipsku na letisti. Mimochodem moc hezkea stavba.

Ale zpet k CSA a VIE. Mysim , ze full eco cena nebude pro firmy rozhodujici. Spis si myslim, ze vetsina firem co lita mezi PRG a VIE ma rakousky puvod a smlouvu s OS. Do VIE lita mnohem vic dalkovek a jak CSA, tak Austrian slouzi jako feeder prave pro tyhle lety. A samozrejme tady ma Austrian velkou vyhodu.

Jestli se NE uchyti a zacne litat 2x denne, tak to urcite ohrozi i OS a bude muset reagovat.

Nicolas: OS nabizi velmi kvalitni spojeni do regionu SWP ve spolupraci s TG.

Ted mam letet pracovne do PAR na jeden den a ten rozdil v cene letenky OK/AF a NE je obrovsky.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

Uz je to ofiko, pisou to i na planes.cz

První novinky v letovém řádu ČSA na příští rok nabývají konkrétní podoby. K již dříve avizované lince Praha - Mnichov - Bordeaux (6x týdně od 02.03.) je možné na webu ČSA a v letovém řádu firmy Amadeus najít spojení OK934 do Tbilisi (od 23.04. v úterý, čtvrtek a sobotu), OK180 do Almaty (od 31.03. v pondělí a čtvrtek) a OK302 do Damašku (od 30.04. ve středu a neděli, v období 20.06.-05.09. také v pátek). Všechny lety odlétají na noc a do Prahy se vrací následujícího dne. Létat na nich mají letadla Airbus 319 a 320. Zrušena bude naopak linka do Vídně (nyní 2x denně), kterou je možné u ČSA kupovat jen do 05.01.2008.


dubaf
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 502
Registrován: 20. 08. 2006, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od dubaf »

Myslis?:) ofiko?? :D nedal bych nic za to ze to prepsali na zaklade info od MK ve vlakne "leto 2008" na planes vychazeji ze stejnych info a k tomu zapomeli na ten Rostov na Donu... Takze s tou oficialitou bych to neprehanel. Az vyjde tiskovka od CSA nebo az to bude v letnim letaku tak prosim do te doby bych to za ofiko nepovazoval. Jinak jestli se potvrdi ta Viden tak je mi to lito ale vubec se nedivim viz vedlejsi vlakno.

ps: k te 100% zprave z planes - uz nekolik dni je to videt na webu CSA
v letovem radu...

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

dubaf: trochu naivní se domnívat, že pouze na airways se pohybují lidé informovaní a všichni ostatní včetně planes.cz něco přepisuje na základě toho co kdo utrousí do zdejšího fóra. Prostě i airways i planes mají své zdroje, v okolí obou dvou serverů se pohybují lidé přímo od zdroje (včetně těch správně informovaných útvarů ČSA :wink: )
A ten Rostov v té zprávě není právě proto, že amadeus zatím PRG-ROV neukazuje, takže právě tahle linka zas tak jistá zatím nebude (práva v jednání?).

dubaf
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 502
Registrován: 20. 08. 2006, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od dubaf »

jinak to vypada ze posledni let do Vidne 5.1 a zpet 6.1.2008

dubaf
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 502
Registrován: 20. 08. 2006, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od dubaf »

orus-x: jasne a za co mozna nejvic zprav je clovek nakonec vdecnej ale na druhou stranu bych nebyl naivni ze lidi necekuji jak planes tak airways atd. Jinak me to vubec nevadi! Jen to neberu jako ofiko! :wink:

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Příspěvek od hafi »

alesesl píše:Uz je to ofiko, pisou to i na planes.cz

První novinky v letovém řádu ČSA na příští rok nabývají konkrétní podoby. K již dříve avizované lince Praha - Mnichov - Bordeaux (6x týdně od 02.03.) je možné na webu ČSA a v letovém řádu firmy Amadeus najít spojení OK934 do Tbilisi (od 23.04. v úterý, čtvrtek a sobotu), OK180 do Almaty (od 31.03. v pondělí a čtvrtek) a OK302 do Damašku (od 30.04. ve středu a neděli, v období 20.06.-05.09. také v pátek). Všechny lety odlétají na noc a do Prahy se vrací následujícího dne. Létat na nich mají letadla Airbus 319 a 320. Zrušena bude naopak linka do Vídně (nyní 2x denně), kterou je možné u ČSA kupovat jen do 05.01.2008.

jakym zpusobem vybiraj linky pristupne pro click4sky??? jako jestli je sance ze by pri vvcasne koupi bylo tbilisi i za ty 4000? bo to by mi usetrilo docela slusne prachy rocne...

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Pan Am »

hafi píše:jakym zpusobem vybiraj linky pristupne pro click4sky??? jako jestli je sance ze by pri vvcasne koupi bylo tbilisi i za ty 4000? bo to by mi usetrilo docela slusne prachy rocne...


Myslím, že je vysoká pravděpodobnost, že Tbilisi v nabídce Click4Sky nebude.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

dubaf: jasně, ofiko je to vždycky až začnou boardovat lidi na gatu, případně poprvé přistanou v destinaci, do té doby je tam vždy jistá nepravděpodobnost :wink: Souhlasím, že většina lidí čte víc zdrojů najednou

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Příspěvek od hafi »

Pan Am píše:
hafi píše:jakym zpusobem vybiraj linky pristupne pro click4sky??? jako jestli je sance ze by pri vvcasne koupi bylo tbilisi i za ty 4000? bo to by mi usetrilo docela slusne prachy rocne...


Myslím, že je vysoká pravděpodobnost, že Tbilisi v nabídce Click4Sky nebude.

mi slo o ten system...vzdyt je tam i kahira :evil:

Nicolas
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 26. 02. 2007, 22:11
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Nicolas »

Já bych taky řekl, že tam Tbilisi nebude nabídnuta, té Vídně je mi líto...

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Tak to mam ofiko od CSA...

Poslední let OK 605 z VIE do PRG bude proveden dne 06 ledna 2008

Je to skoda. Urcite se raduje NE a snad brzo pribude druha frekvence - leto 08. Jinak me to rozhodnuti CSA docela zklamalo. Ale asi se najde pro ATR mnohem lepsi vyuziti. Druha frekvence do ILZ?


Odpovědět