Upgrade do Business class

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od Pilgrim »

Jo, je to zmatek. Cafe-cafe popisuje teorii, osobně bych náš J/Cl popsal spíš jako upgrade-class, připadá mi, že se tam dostane úplně každý, kdo si řekne. Poměr klidně 20:1 (upgr:full fare) není výjimkou. Na mnoha destinacích (za všechny OTP, ale i další) se upgradi skoro rvou (doslova) o to, kdo bude v J/Cl. Pak je na letu třeba na verzi 14/eko 12 upgr+dalších 30 v eko, kteří mavají kartami a jsou nas***, že nebyli upgradování. Cestující ČSA (bohužel především Češi) málo chápou, že upgrade je PRIVILEGE a ne RIGHT. Naposledy teď v pondělí na CAI, J/Cl byl překvapivě vyprodán full fare do posledního místa, poslední přišel chlapík, který se pořád oháněl tím, že je upgrade, ačkoliv seděl v Y/Cl, neustále vyžadoval zvláštní péči, jako by měl J/Cl sedadlo a vykřikoval, že je "upgrade". Jak může být někdo upgrade, když je v eko?? Pán to asi bral jako zvláštní kategorii cestujícíh - byz/eko/upgradi. Věční upgradi jsou nejhorší, bohužel. Zvykli si, že jsou upgradováni vždycky a jsou uražení, když nejsou.


tl2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 19. 04. 2006, 19:15
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od tl2 »

Pilgrim píše:Jo, je to zmatek. Cafe-cafe popisuje teorii, osobně bych náš J/Cl popsal spíš jako upgrade-class, připadá mi, že se tam dostane úplně každý, kdo si řekne. Poměr klidně 20:1 (upgr:full fare) není výjimkou. Na mnoha destinacích (za všechny OTP, ale i další) se upgradi skoro rvou (doslova) o to, kdo bude v J/Cl. Pak je na letu třeba na verzi 14/eko 12 upgr+dalších 30 v eko, kteří mavají kartami a jsou nas***, že nebyli upgradování. Cestující ČSA (bohužel především Češi) málo chápou, že upgrade je PRIVILEGE a ne RIGHT. Naposledy teď v pondělí na CAI, J/Cl byl překvapivě vyprodán full fare do posledního místa, poslední přišel chlapík, který se pořád oháněl tím, že je upgrade, ačkoliv seděl v Y/Cl, neustále vyžadoval zvláštní péči, jako by měl J/Cl sedadlo a vykřikoval, že je "upgrade". Jak může být někdo upgrade, když je v eko?? Pán to asi bral jako zvláštní kategorii cestujícíh - byz/eko/upgradi. Věční upgradi jsou nejhorší, bohužel. Zvykli si, že jsou upgradováni vždycky a jsou uražení, když nejsou.


Osobne by mi nevadilo, ze nejsem upgradovan kdyz nemam koupeny business. A je pravda, ze jsou linky, kde je upgrade skoro pravidlem, treba LJU, takze kupovat business je nesmysl. CSA tim de fakto jasne rikaji, ze kupovat business je nesmysl. Ale plati, hloupej kdo dava, hloupejsi kdo nebere.

Ale prece jen bych ocekaval, ze kdyz budou kvuli overbookingu resit, koho z letu vyradi, tak mi stribrna k necemu bude a jako prece jen castejsi zakaznik budu v rade na vyrazeni z letu spise vzadu. Ale udelal jsem zkusenost, ze to tak neni. A ne, nemel jsem nejlevnejsi tarif. Proste to vzali kdo drive prijde ten driv bere. A ne, nedorazil jsem na letiske na posledni chvili. Letel jsem s kolegou, ktery prisel k vedlejsimu check-in okynku o dve vteriny drive a ten jeste letel. Jak zastupkyne CSA podotkla, prisel drive a kdybych dorazil drive ja, letim ja. A to ma kolega zlatou (kousek od platinove), takze by mel letet IMHO bez reci.

Fanda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 173
Registrován: 19. 03. 2007, 23:33
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od Fanda »

No vhledem k tomu, že na spoustě linek je rozdíl v ceně jednosměrné letenky z Prahy economy vs business závratných 1000 Kč a v tom příplatku je i taxík na letiště, tak si myslím, že se to může vyplatit. No a na zpátečním letu už to buď vyjde, nebo ne.

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od Smurfx »

Fanda píše:No vhledem k tomu, že na spoustě linek je rozdíl v ceně jednosměrné letenky z Prahy economy vs business závratných 1000 Kč a v tom příplatku je i taxík na letiště, tak si myslím, že se to může vyplatit. No a na zpátečním letu už to buď vyjde, nebo ne.


Na kterých linkách je ten rozdíl tak malý a jenom při nákupu jednosměrné letenky?

Fanda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 173
Registrován: 19. 03. 2007, 23:33
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od Fanda »

Smurfx píše:
Fanda píše:No vhledem k tomu, že na spoustě linek je rozdíl v ceně jednosměrné letenky z Prahy economy vs business závratných 1000 Kč a v tom příplatku je i taxík na letiště, tak si myslím, že se to může vyplatit. No a na zpátečním letu už to buď vyjde, nebo ne.


Na kterých linkách je ten rozdíl tak malý a jenom při nákupu jednosměrné letenky?


V poslední době mám praktickou zkušenost s Hamburkem, Kyjevem a Varšavou. Když si chvíli budeš hrát na stánkách ČSA, určitě toho objevíš daleko víc.


-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od -monie- »

Netuší prosím někdo, jestli když cestují 2 osoby a jedna má zlatou kartu a druhá jenom obyčejnou, tak jestli tu druhou osobu upgradují na čekačku (třeba bez jídla), nebo je to předem ztracené?

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od prodejce »

-monie- píše:Netuší prosím někdo, jestli když cestují 2 osoby a jedna má zlatou kartu a druhá jenom obyčejnou, tak jestli tu druhou osobu upgradují na čekačku (třeba bez jídla), nebo je to předem ztracené?


ztracené, toto nejde. Jestli chcete sedět spolu tak se zlaťák musí vzdát čekačky nebo naopak "červeňák" koupit C-cl a nechat se překvapit, jestli to klapne.

CafeCafe
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 15. 04. 2009, 09:15
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od CafeCafe »

Nebo musi mit full fare Y nebo M a pak za 990kc :-)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od prodejce »

CafeCafe píše:Nebo musi mit full fare Y nebo M a pak za 990kc :-)


UUUPS... na to jsem zapoměl :lol:

CafeCafe
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 15. 04. 2009, 09:15
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od CafeCafe »

No a na linkach odletajicich z gatu C4,5 B1,2,3,4 si ho muze dokonce zakoupit az tam :-) a jako bonus uslysi luxusni hlaseni v ruskem jazyce o teto strasne vyhodne nabidce! :lol:

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od MK »

CafeCafe píše:No a na linkach odletajicich z gatu C4,5 B1,2,3,4 si ho muze dokonce zakoupit az tam :-) a jako bonus uslysi luxusni hlaseni v ruskem jazyce o teto strasne vyhodne nabidce! :lol:


...a v pripade uspesneho prodeje upgradu pak rampak uslysli prskani od posadky "jezis, to jako jeste bude o jednoho v business class navic, jo?" :D

Kdyz uz se tu hovori o moznosti upgradu pouze jednoho z dvojice, pamatuji si na pripad, kdy maminka s 2 detmi (kolem 5 let) mela narok na upgrade, ale jeji deti ne...a te business class se strasne dozadovala, nejdriv pro ni i deti, pak i za cenu, ze by jeji deti sedely na druhem konci letadla...nakonec to po konzultaci s posadkou a supervisorem neproslo, pani sla pekne k detickam do Y...

Janur
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 15. 07. 2009, 13:45
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od Janur »

-monie- píše:Netuší prosím někdo, jestli když cestují 2 osoby a jedna má zlatou kartu a druhá jenom obyčejnou, tak jestli tu druhou osobu upgradují na čekačku (třeba bez jídla), nebo je to předem ztracené?


CSA ne, Lufthansa mi to jednou udelala...

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od -monie- »

MK píše:maminka s 2 detmi (kolem 5 let)

Chudak deti, to by mne ani ve snu teda nenapadlo posadit je jinam...

Janur
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 15. 07. 2009, 13:45
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od Janur »

-monie- píše:
MK píše:maminka s 2 detmi (kolem 5 let)

Chudak deti, to by mne ani ve snu teda nenapadlo posadit je jinam...


tak vis co, business zadarmo je business zadarmo ;-)

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od outlier »

Nevím, já teď dostal na stříbrnou upgrade na CDG a nepřišlo mi, že by bylo extra o co stát. Míchaný vajíčka s párkem, noviny zadarmo, kabát v šatně a v půlce prázdná sedačka a toť vše. Letušky se sice chovaly vstřícněji než normálně, ale ty v Economy byly mladší a hezčí :-)


Odpovědět