Upgrade do Business class

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od Zlin142 »

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
Citace z internetových stránek čsa:

Salónek je určen pro
cestující business třídy ČSA a společností, které jsou členy aliance SkyTeam či smluvními partnery ČSA;
držitelé Zlaté karty OK Plus nebo SkyTeam Elite Plus (včetně jednoho hosta v případě, že cestují společně linkou aliance SkyTeam);
držitelé Stříbrné karty OK Plus cestující s ČSA (po předložení letenky na linku OK);
pro osoby s tzv. statutem VIP
<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

Já jsem četl to samé, ale měl jsem za to že kolegové mluví z vlastní zkušenosti(?). Sám jsem zatím měl jen stříbrnou, takže nemohu soudit.


pepoš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 176
Registrován: 04. 09. 2004, 12:14
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od pepoš »

Já mám zlatou a když do salonku jdu a nemám pozvánku od letecké společnosti, tak vždy ke kartě chtějí letenku .. což by v případě, že bych tam mohl s jakoukoli letenkou nemělo smysl

riki1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 03. 10. 2004, 11:38
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od riki1 »

to zlin142 a pepos:
letenka se ukazuje proto,ze se zaznamenava kam ten clovek leti,kvuli evidenci a proto ze lidi jsou podvodnici a pozaduji narok na vstup i kdyz treba prileteli a narok na salonek je jenom pri odletu.nebo pozvanku daji nekomu kdo leti s nima a pak si nechaji vypsat v salonku jinou (pr.: leti tri ale narok maji jenom dva (karta plus host))
jinak OK Plus je v tomto jeste malo benevolentni,napr. zlata karta BA ma vstup vsude po svete ikdyz clovek neleti BA (plati i pro LX Gold),to same platilo pro Platinovou kartu KLM,ted po vstupu do Sky Teamu se pravidla samozrejme sjednotila

pro drzitele karty Elite Plus ostatnich spolecnosti (tedy krome Gold card CSA) plati ze musi letet v ramci Sky teamu,jinak narok na vstup nemaji.

riki1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 03. 10. 2004, 11:38
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od riki1 »

to pepoš:
až půjdete příště do salonku,tak se schválně zeptejte,jestli s Gold card Čsa máte nárok na vstup i když neletíte ve Sky teamu,ale třeba s TVS nebo s Lufthansou

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od Zlin142 »

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
napr. zlata karta BA ma vstup vsude po svete i kdyz clovek neleti BA (plati i pro LX Gold),to same platilo pro Platinovou kartu KLM,ted po vstupu do Sky Teamu se pravidla samozrejme sjednotila
<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

Jak už jsem psal - nemůžu soudit. Podle mne by ale byly aerolinky samy proti sobě. Existence výhod FFP není samoúčelná, ale je tu proto aby vytvářela pocit loajality a tím se aerolinie snaží si udržet ty nejbonitnější klienty - ty co cestují buď za hodně draho nebo hodně často. Mít výhody elitního statutu a létat (a o to přeci jde) s jinou společností je NESMYSL.

Pár citací z webů různých FFP ukazuje že riki1 se asi opravdu plete...:

<u>British Airways Executive Club:</u>

<b>"As a Silver or Gold member, you and one guest* can enjoy access to the comfort and facilities of over 250 lounges worldwide** <font color=red>whenever you fly on a British Airways or a oneworld partner airline scheduled flight# </font id=red>- whatever cabin you are flying in. These lounges are operated by, or on behalf of British Airways and the oneworld (TM) partner airlines."</b>


<u>Lufthansa Miles&More:</u>

<b>"Use of the Lufthansa Senator lounges and Star Alliance lounges on the day of the flight <font color=red>in conjunction with a Lufthansa or Star Alliance ticket</font id=red>. Additionally the LH Senator Lounges in Frankfurt, Munich, Dusseldorf and New York JFK are at your disposal on day of arrival."</b>

(mimochodem LH Senator znamená nalétat za kalendář. rok 150.000 mil nebo 120 segmentů v economy)

<u>Malaysia Airlines Enrich Gold:</u>

<b>"Enrich Gold members will enjoy access to Golden Lounges even when travelling on Malaysia Airlines Economy Class. At KLIA, members are welcome to patronise our Golden Lounge Satellite upon arrival and departure on Malaysia Airlines international flights. For Golden Lounge Domestic, access is retricted to departure flight passengers only. Each Gold member is entitled to invite <font color=red>one guest (travelling togeher with member on Malaysia Airlines)</font id=red> to the Golden Lounge."</b>

<u>JAL Mileage Bank:</u>

<b>"Japan domestic airport lounges are available when travelling on JAL Group domestic flights. You may use international airport lounges when you board JAL Group international flights.
<font color=red>Passengers cannot use airport lounges when flying on other airlines </font id=red>and JAL Group code-share flights operated by partner airlines."</b>


riki1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 03. 10. 2004, 11:38
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od riki1 »

to Zlin142:
ohledně Lufthansy,Malaysia Airlines a JAL nemůžu soudit,s jejich FFP nemám zkušenosti,ale co jsem napsal o BA,LX je pravda,alespoň tady v praze.
Pokud si někdo vylétá nějakou kartu a má na ní nějaké výhody,proč by nemohl letět s někým jiným a tyto využít,je to přeci jenom jeho věc že se mu nezapočítají míle,nárok na bonusovku atd.

pepoš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 176
Registrován: 04. 09. 2004, 12:14
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od pepoš »

až půjdete příště do salonku,tak se schválně zeptejte,jestli s Gold card Čsa máte nárok na vstup i když neletíte ve Sky teamu,ale třeba s TVS nebo s Lufthansou
Jo jo zanedlouho tam budu tak se zeptám i když TVS se po mém jediném letu do Bangkoku před 4 lety vyhybám jako čert kříži:) A nevím že bych od Lufthansy dostal tak enormě levnější letenku oproti čsa že bych využil jejich služeb.

Pokud si někdo vylétá nějakou kartu a má na ní nějaké výhody,proč by nemohl letět s někým jiným a tyto využít,je to přeci jenom jeho věc že se mu nezapočítají míle,nárok na bonusovku atd
Pokud je to umožněno tak proč ne že ale je divné že ta aerolinka / v tomto případě čsa / to umožní....

riki1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 03. 10. 2004, 11:38
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od riki1 »

to pepoš:
TVS a Lufthansu jsem uvedl jenom jako příklad...
je to skutečně tak jak to já i PXS (viz. výše ve fóru) tvrdíme. sám jsem toho byl několikrát svědkem a mluvím z vlastní zkušenosti...
jestli máte zájem,daly by se sehnat příslušné dokumenty jaká karta má na jaké lety vstup,neříkám všechny společnosti,ale dalo by se...
ohledně TVS se Vám vůbec nedivím,12 hodin sekera není vůbec problém

mb
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 03. 08. 2004, 20:34
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od mb »

Zkušenosti se vstupem do salonků po světě se zlatou kartou ČSA jsou různé. Někde stačí ke vstupu zamávat kartou a je to OK, někde chtějí letenku se Sky teamem někde vůbec neví o existenci ČSA, takže zkoumají podklady jak to je se vstupem. Jinde chtěli doklad totožnosti, že jsem to opravdu já. Již se mi podařilo na jednu zlatou kartu v Milaně dostat osm lidí, jen jsem řekl, že jsou to moji hosté a všichni letíme s ČSA.
Rovněž kvalita a paleta služeb v saloncích je různá,kvalitnější služby jsou zejména v sáloncích first class, samozřejmostí je check in v salonku, fast lane pro vstup na palubu, atd.
Pokud někomu jde o vstup da salonků, existuje
společnost Priority Pass, s jejichž kartou se dostanete do cca 450 salonků po celém světě, je to ale zpoplatněno, pokud nejste držiteli karty AMEX Platinum nebo Centurion.
Držitelé této karty mají vstup zdarma bez ohledu na leteckou společnost, stejně tak dostávají upgrade nebo companion fare pro spolucestujícího. Většinou se to ale vztahuje pouze na business class.

mb
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 03. 08. 2004, 20:34
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od mb »

Jinak ještě pokud máte platební kartu Diners club co-branded s CSA, můžete bezplatně navštívit salonky v Praze,je jedno s kým letíte,a kdy, obtáhnete kartu, podpis a je to.
Funguje to ještě v dalších 80 městech, např. Vídeň, Danube Lounge.

IL62
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 24. 09. 2004, 22:04
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od IL62 »

Vracím se ještě jednou k těm charerům. Chcete snad naznačit, že když si nikdo nepřiplatí u cestovky příplatek na "C", zůstane těch cca 20 míst volných. Nebo snad předělají kvůli tomu všechno na Y?

IL62
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 24. 09. 2004, 22:04
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od IL62 »

S Diners Club kartou můžete i s hostem do všech salonků v Praze a z vlastní zkušenosti můžu říct, že i jinde ve světě i tam, kde to není uvedeno v propozicích k Diners kartě. LIS,CDG a pod. Záleží na obsluze. Nekdy pustí, jindy ne.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od dider »

Vsechno je to s tema kartama taky o tom jak to maji let. spolecnosti nasmlouvany s handlingovymi spol.,treba s BT kdyz letite v C-cku do salonku vstup nemate(jenom SA Gold).Kdyz letite s CSA mimo nemecko a mate zlatou Star Alliance kartu tak vas do salonku LH nepusti.Tady v PRG.Jinak taky se dostanet do salonku za poplatek 20-50USD.Co vim tak skoro na kazdym letisti.Nekde na hodinu,nekde muzete v nem byt treba cely den.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od Globik »

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
Jinak ještě pokud máte platební kartu Diners club co-branded s CSA, můžete bezplatně navštívit salonky v Praze,je jedno s kým letíte,a kdy, obtáhnete kartu, podpis a je to.
Funguje to ještě v dalších 80 městech, např. Vídeň, Danube Lounge.


<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

Víš, zda si s sebou můžeš vzít hosta nebo ne?

mb
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 03. 08. 2004, 20:34
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od mb »

V Praze urcite jednoho, jinak nemam osobni zkusenost.


Odpovědět