Upgrade do Business class

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
willy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 33
Registrován: 29. 08. 2004, 16:36
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od willy »

mate niekto skusenosti s bezplatnym upgrade do business pre drzitelov striebornych kariet OK+? Aka je sanca, ze ten upgrade dostanem, ci o to treba ziadat v dostatocnom predstihu, lebo je vela zaujemcov atd.. proste prakticke skusenosti. Jedna sa hlavne o lety do KSC, CDG, JFK. Vdaka.


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od Zlin142 »

willy,
já mám zkušenost s upgrade do business na lince PRG-EDI, kdy ze cca. čtyř letů, které jsem absolvoval jsem byl upgradeován asi třikrát a to dokonce jen na modrou kartičku OK+!!! Mám za to, že to bylo kvůli vysoké obsazenosti letů a tak upgradovali asi ty cestující, kteří byli členy OK+, aby si u nich "šplhli".

Letos, kdy mám stříbrnou kartu OK+, jsem letěl do EDI dvakrát a jednou jsem s žádostí o upgrade uspěl jednou ne, protože business byla plná. O upgrade jsem žádal až u check-inu. Nevím jestli je možné žádat s větším předstihem, resp. mne to ani nenapadlo, tak v tomhle ohledu ti neporadím.
Mimochdem, víš že upgrade do business by tě u JFK "stál" 2.000 mil?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4079
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od HighFlyer »

S upgradama na stribrnou a pozdeji zlatou kartu u CSA mam jen ty nejlepsi zkusenosti. Posledni dobou se karty ovsem nezadoucim tempem mnozi, takze je dobre prijit na check-in o neco drive. Plati to dvojnasob pri dalkovych letech. Uz se mne postestilo byt poslednim upgradovanym na segment YYZPRG (jelikoz to bylo posledni volne misto) a za mnou stalo jeste nekolik lidi v ocekavani, v rukou vyznamne trimajic sve zlate a stribrne karty. Ale mrkvicku jsem jim nestrouhal, byl jsem rad, ze jsem byl rad ;-)

Frankie
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 16. 03. 2003, 21:40
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od Frankie »

Upgrade do C/class je strasne individualni zalezitost. Muzeme sice zprumerovat prumernou obsazenost, ale u letadel se casto meni verze, takze clovek nikdy nevi, na cem je. Kdyz je hodne rezervaci do Y, spolecnost samozrejme omezi rady C tak akorat, aby odvezla businessy a do letadla proste narvala co nejvic lidi. V takovem pripade, kdy je tam jen par mist, pochopitelne zalezi na typu karty, ale take na vcasnem odbaveni. Proto doporucuju vyuzit odbaveni telefonickeho, cimz se hrave predhoni dalsi zajemci. :-)

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od MS743 »

S upgradem s CSA mam tez jen nejlepsi zlusenosti... vzdy jsem dostal Business i se stribrnou kartou (vetsinou Cairo, Evropa a JFK).

POZOR! v poslednim letu CAI-PRG malem jsem se nedostal do businessu protoze jsem mel na sobe sortky (i kdyz casual wear)... station manager mi rekl ze CSA ma pravo odmitnout cestujici business i kdyby zaplatil letenku v pripade ze nema casual wear (kalhoty apod...)

tak zadne letni moda!!!!!!


apalo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 25
Registrován: 14. 08. 2004, 14:55
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od apalo »

Dá se nějak udělat upgrade i s identifikační kartou?

willy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 33
Registrován: 29. 08. 2004, 16:36
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od willy »

Kebyze letim napriklad CDG-PRG-KSC dostal by som upgrade az do KSC alebo len do PRG?

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od Zlin142 »

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
Kebyze letim napriklad CDG-PRG-KSC dostal by som upgrade az do KSC alebo len do PRG?
<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

Já myslím, že vše záleží na obsazenosti business třídy toho kterého letu. Samozřejmě pokud letíš z CDG, tak máš teoreticky časový náskok oproti těm co se budou v PRG odbavovat na segment PRG-KSC. Ale to jsou jen moje spekulace, já jsem zatím nikdy s ČSA neletěl víc než jeden segment (ZDN-PRG v to nepočítám).

Frankie
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 16. 03. 2003, 21:40
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od Frankie »

Pokud by to slo a mas jen stribrnou kartu, bylo by to nejspis jen na "cekacku". V Praze se muze objevit nekdo se zlatou, ktery ma prednost. V zasade se obvykle upgraduje jen na jeden segment.

pepoš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 176
Registrován: 04. 09. 2004, 12:14
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od pepoš »

S upgradem mám také jen ty nejlepší zkušenosti. Vzhledem k držitelství zlaté karty se mi zatím nestalo že bych v bussines neletěl. Myslím ale že brzký příchod či telefonické odbavení zas až tak nepomohou. Stříbrné karty stejně jdou na čekací listinu a o upgradu se rozhoduje až po uzavření check-inu a upgradu zlatych karet. A nemyslím si že by ČSA provedly upgrade u telefonního odbavení se zlatou kartou den dopředu. Co kdyby si chtěl někdo před odletem zakoupit bussines letenku? To by ho zas presouvali zpet do ekonomy?

Frankie
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 16. 03. 2003, 21:40
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od Frankie »

Vsechno zalezi na obsazenosti C/class. Muzes mit v letadle verzi 12, ale jenom 1 prodanou letenku, takze je upgrade bez problemu i na stribrnou kartu. Jen poznamku: v gatu se rozhoduje o upgradu tzv. cekacek, jinak se podle situace upgraduje bezne uz na check-inu.

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
S upgradem mám také jen ty nejlepší zkušenosti. Vzhledem k držitelství zlaté karty se mi zatím nestalo že bych v bussines neletěl. Myslím ale že brzký příchod či telefonické odbavení zas až tak nepomohou. Stříbrné karty stejně jdou na čekací listinu a o upgradu se rozhoduje až po uzavření check-inu a upgradu zlatych karet. A nemyslím si že by ČSA provedly upgrade u telefonního odbavení se zlatou kartou den dopředu. Co kdyby si chtěl někdo před odletem zakoupit bussines letenku? To by ho zas presouvali zpet do ekonomy?
<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

lojza
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1321
Registrován: 24. 06. 2003, 22:09
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od lojza »

Vsem drzitelum Stribrne/Zlate karty docela doporucuji,aby vzdy informovali cestovni kancelar o tom,ze jsou FF CSA.Do rezervace se vlozi specialni profile,ktery u drzitele silver/gold informuje odbavujici stanici,ze ma narok na up-grade,dopredu se objedvana specialni funkci "papani".Casto se stava,ze hlavne na cizich letistich pax s gold/silver kartou nemaji zadnou info v rezervaci a nikdo o nich nevi,takze treba na palube neni jidlo do c-cl,i kdyz je misto.Nejhorsi je,kdyz FF mava kartou pred stewardkou pri nastupu.Je potreba cestovky informovat pri knihovani,casto se to bohuzel nedela.

PXS
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 12. 09. 2004, 16:22
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od PXS »

Pokud je malo obsazena C/Class a nejsou tam zadni PAX, kteri maji OK GOLD tak se na check-inu po dohode se SUP/ODC dava SILVER CARD rovnou do C/Class.Pokud je C/Class plna ci poleti PAX s Gold Card tak se Silver Card dava na wait list a misto je bud potvrzeno ci zamitnuto az po uzavreni check-inu tzv. pacovani.
<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
S upgradem mám také jen ty nejlepší zkušenosti. Vzhledem k držitelství zlaté karty se mi zatím nestalo že bych v bussines neletěl. Myslím ale že brzký příchod či telefonické odbavení zas až tak nepomohou. Stříbrné karty stejně jdou na čekací listinu a o upgradu se rozhoduje až po uzavření check-inu a upgradu zlatych karet. A nemyslím si že by ČSA provedly upgrade u telefonního odbavení se zlatou kartou den dopředu. Co kdyby si chtěl někdo před odletem zakoupit bussines letenku? To by ho zas presouvali zpet do ekonomy?
<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

pepoš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 176
Registrován: 04. 09. 2004, 12:14
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od pepoš »

No to nevím. V době kdy jsem měl jen stříbrnou kartu mě nikdy nešoupli do bussines hned i když bussines byla uplně prázdná a pak jsem letěl v ní jen já sám ... SUP vždy řekl waiting list ...

IL62
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 24. 09. 2004, 22:04
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Upgrade do Business class

Příspěvek od IL62 »

Zajímalo by mě, jestli je možné zjískat upgrade i na charterových linkách s A310? V jakém pořadí se pak obsazuje business class, když ho cestovky za příplatek neprodají?


Odpovědět