z 23kg na 20kg co vy na to?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?

Prijde vam snizeni povolene vahy z 23kg na 20kg bolestne?

Anketa končí za 22. 09. 2008, 14:36

Ne! 3 kila sem 3 kila tam
23
52%
ANO! Je to dalsi favour cim se CSA lisi od ostatnich!
21
48%
 
Celkem hlasů: 44

cafe-cafe
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 118
Registrován: 29. 04. 2007, 07:31
Stav: Offline

z 23kg na 20kg co vy na to?

Příspěvek od cafe-cafe »

Od 1.10.2008 podle potvrzenych zprav CSA snizuje weight allowance z 23 na 20kg....jeste to neni podepsano ale je to dalsi z kroku v ramci snizovani nakladu. Podle meho je to docela prijatelna vec, v dobe kdy spousta dopravcu snizuje hmotnost letadel upoustenim od distribuce roznych tiskovin, vymenou sedacek atd. Kdyz si spocitam ze kdyby mel kazdy pax v A320 (fulleco) 23kg + 2kg nadvaha (u ktere se mhouri oci) = 25kg jsou zhruba 4 tuny, bez 3 kil je uspora asi pul tuny na vaze stroje a to mi neprijde jako malickost. :) Zajima me Vas nazor :wink:


Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Lingus »

Tak tohle je mi opravdu šumák. Rozhodně s sebou na cesty nepotřebuji tahat 30kg kufr. Většinou mám baggage tak do 15-ti kg.
Toto opatření docela chápu, v rámci úspor je to logický krok.

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Smurfx »

Vzhledem k tomu, že ČSA využívám pouze na krátké tratě, tak je mi snížení limitu šumák, protože po Evropě opradu nepotřebuji tahat tolik věcí, jako když se letí do zámoří. Ušetří to palivo a peníze a když to pomůže ČSA k lepším výsledkům, tak proč ne.

Jen by nemuseli už dále zhoršovat úroveň občerstvení na svých letech. Za posledních pár let to šlo dost dolů, takže doufám, že ČSA bude šetřit na jiných věcech, než na jídle apod.

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Lingus »

Tak zrovna to jídlo je mi po Evropě taky docela šumák. Přiznám se, že využívám spíše LCC, a ty 2 hodiny se to bez kusu žvance vydržet dá :)

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Smurfx »

Lingus píše:Tak zrovna to jídlo je mi po Evropě taky docela šumák. Přiznám se, že využívám spíše LCC, a ty 2 hodiny se to bez kusu žvance vydržet dá :)


Já používám ČSA jako ranní spoj do hubů typu Paříž, Amsterdam, Londýn a pak letím dál. Ráno před odletem často na snídani čas nemám, takže je fakt příjemné se pohodlně najíst v průběhu prvního segmentu letu. To samé když přilétám ze zámoří a narychlo přestupuji na idiotském letišti typu CDG a není čas na jídlo, tak je opět fajn se před přistáním v Praze najíst.


Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Lingus »

@Smurfx ..tak to jsi v trochu jiné situaci a pak tě docela chápu. Moje výlety z 99-ti % v Evropě končí, tudíž s tím až takový problém nemám.

Cherokee
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 446
Registrován: 18. 07. 2006, 18:34
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Cherokee »

Mna by znizenie limitu obmedzilo, keby som nemal zlatu kartu. Mne je kazde kilo dobre, kedze chodim aj na dva tyzdne na Sibir, do Tajgy a podobne. Tam sa zide kazde kilecko satstva, ktore unesiem. V lete je to malinko lepsie, ale uz teraz to zacina. Ale ako vravim, zlata karta to isti.

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Smurfx »

Cherokee píše:Mna by znizenie limitu obmedzilo, keby som nemal zlatu kartu. Mne je kazde kilo dobre, kedze chodim aj na dva tyzdne na Sibir, do Tajgy a podobne. Tam sa zide kazde kilecko satstva, ktore unesiem. V lete je to malinko lepsie, ale uz teraz to zacina. Ale ako vravim, zlata karta to isti.


No vidis, na to jsem uplne zapomnel, takže mi to vadí ještě o to méně, když je bezplatná nadváha za kartu :)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Taky mi to nijak zily netrha, a zopakuji vyse jiz uvedene duvody:

-s CSA (kod letenky OK) letam pouze kratke trasy, resp. pobyty tak do 3-4 dnu, na ktere se sbalim do carry-on

-a pokud letim s CSA na kodu AF/KL, tak tam mam pro zmenu platinovou kartu FB, cili 15kg nadvahy zdarma

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

Horší bude, až mi zavedou platbu za nadváhu mé osoby. Zavazadlo mám většinou s velkou rezervou do limitu. Ale za živou váhu bych se asi nedoplatil...

cafe-cafe
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 118
Registrován: 29. 04. 2007, 07:31
Stav: Offline

Příspěvek od cafe-cafe »

skater píše:Horší bude, až mi zavedou platbu za nadváhu mé osoby. Zavazadlo mám většinou s velkou rezervou do limitu. Ale za živou váhu bych se asi nedoplatil...


To je ok :-)))) jen po nas proboha nechtej nouzak :lol:

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

cafe-cafe píše:
skater píše:Horší bude, až mi zavedou platbu za nadváhu mé osoby. Zavazadlo mám většinou s velkou rezervou do limitu. Ale za živou váhu bych se asi nedoplatil...
To je ok :-)))) jen po nas proboha nechtej nouzak :lol:


Proč ne nouzák? Nadváhu mám, ale v nouzových dveřích bych neuvíznul... :D

cafe-cafe
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 118
Registrován: 29. 04. 2007, 07:31
Stav: Offline

Příspěvek od cafe-cafe »

skater píše:
cafe-cafe píše:
skater píše:Horší bude, až mi zavedou platbu za nadváhu mé osoby. Zavazadlo mám většinou s velkou rezervou do limitu. Ale za živou váhu bych se asi nedoplatil...
To je ok :-)))) jen po nas proboha nechtej nouzak :lol:


Proč ne nouzák? Nadváhu mám, ale v nouzových dveřích bych neuvíznul... :D


:-)))))) nejhorsi je kdyz 3000kilovej american rve kdyz mu nechci dat nouzak proc ne..... protoze neni able to help to another pax in case of emergency:-))))

Cherokee
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 446
Registrován: 18. 07. 2006, 18:34
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Cherokee »

skater píše:Horší bude, až mi zavedou platbu za nadváhu mé osoby. Zavazadlo mám většinou s velkou rezervou do limitu. Ale za živou váhu bych se asi nedoplatil...

To bude prca, az raz nejake aerolinky pridu a povedia, ze bezplatne prevezu chlapa do 80 kg aj s botami a babu s 60 kg aj s kabelkou. Baby budu mat problem s tou kabelkou vsetky, niektore cestuju aj s tromi. Ja budem mat problem s platenim za osobnu nadvahu. Do tej diery sa zmestim bez obav, len ci im neprdne podomnou ta smyklavka. :roll: Tak ti po mne budu musiet zosplhat a mna zavru za vseobecne ohrozenie. :P Ale dufam, ze to nikdy nebudem musiet pouzit.

Magnus
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 10. 01. 2008, 16:38
Stav: Offline

Hmm

Příspěvek od Magnus »

Vzhladom na to, ze lietam vacsinou na dlhe obdobie a na dlhe trate, tak rozhodne uz nebudem po tomto kroku vyuzivat CSA.


Odpovědět