Snižování platů v ČSA

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Snižování platů v ČSA

Příspěvek od euroflyer »

http://ekonomika.idnes.cz/ceske-aerolin ... oakcie_fih
skutečně text k pobavení. zejména mě dojala informace o tom, jak si Lašák a jeho chlapci sníží platy dvojnásobně, než piloti. Bodejť by ne, když se napakuji na "motivačním" programu. Rozprodat a po nás potopa. Kdo se tu smál SkyEurope?-)


františek dobrota
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 580
Registrován: 09. 01. 2007, 20:26
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od františek dobrota »

:D není na čase založit téma "Kdy zkrachují ČSA?"

casiophea
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 194
Registrován: 21. 10. 2007, 23:38
Oblíbené typy letadel: mam rada vsechna letadla:-)...
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od casiophea »

velmi usmevne... :) ..

Wentie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 19. 06. 2007, 12:47
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od Wentie »

...nějak nemůžu najít tu úsměvnou část.

w.

Odnem
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 130
Registrován: 22. 09. 2003, 23:37
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od Odnem »

Tak to jsem zvedavej jak to protlacej skrz odbory. V aerolince, ktera vykaze skoro 60mil€ ztratu se to jeste da pochopit, ale pokud si Lasak a spol. honi triko jak krasny "zisk" maji a pak prijdou se snizovanim platu......
Jak znam ostry hochy z CZALPA :mrgreen: tak to bude pro Lasaka peklo. Chudak kluk, ze radsi nezustal v CEZu.


dubaf
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 502
Registrován: 20. 08. 2006, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od dubaf »

To ja taky nezbyva nez v tomhle vedeni drzet palce. Jinak moje stanovisko je jasne snizit snizit SNIZIT anebo alespon zmrazit stejne jako ostatnim. Kez by na to piloti pristoupili vcetne odboru tedy CZALPA atd. Ale bohuzel by me vubec neprekvapilo kdyby se opakoval model Alitalie..

Bubajs
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 206
Registrován: 26. 01. 2007, 20:28
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od Bubajs »

Ani jsem nevěděl že mají plat okolo 200 000 to teda čumim

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od jane »

Bubajs píše:Ani jsem nevěděl že mají plat okolo 200 000 to teda čumim


No to mozna kapitani na A310, ale ono taky ne kazdy je kapitan na A310 ze.

Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od Lucky »

nejak se to Lasakovi zacina komplikovat http://ekonomika.idnes.cz/piloti-csa-ne ... nomika_vem
myslim ze ostatni odborove organizace ze zachovaji podobne.Na penize si nikdo moc sahat nenecha

dubaf
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 502
Registrován: 20. 08. 2006, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od dubaf »

to: jane nejde o to si hrat s cisli. take myslim ze se nejedna o 200 000 cisteho ale hrubeho. O co jde je prumerny plat pilotu u CSA. Navic je pekne ze se zaroven nerekne o kolik si piloti stejne jako dalsi vyssi prijmove skupiny polepsili dik danove reforme. Jsem si jisty ze i pres snizeni o 15% by ve finale rozdil v cistem prijmu 2008 a 2009 urcite 15% nebyl!

Princip je ten ze se v minulosti nekolikrat rozevreli nuzky mezi piloty a ostatnimi zamestnanci CSA. Proto mi prijde argumentace viz nize pana Gaspara opravdu hodna cloveka co si nevidi na spicku nosu Tak, jak je to dnes navržené, je to neakceptovatelné," řekl šéf sdružení dopravních pilotů Filip Gaspar.
Problém spatřuje mimo jiné v tom, že Lašák chce snížit platy pouze pilotům, ostatní zaměstnanci by měli příští rok brát stejně jako letos.
Nezbyva nez se zeptat co a kdy bude pro pana Gaspara akceptovatelne. Mozna by mu pomohlo vyjit z kokpitu a podivat se do prozdne kabiny pak by snad konecne pochopil... Ale za to preci muze vedeni a ja si na plat sahnout nenecham. HMM s takovym pristupem to dotahneme tam kde je dnes Alitalia.
Je mi z toho smutne. A jeste hur mi z toho je kdyz si clovek uvedomi nakolik chovani CZALPA a ostatnich odboru plus zamestnancu samotnych pripomina legendarni a ted se opakuji ALITALII. Mimojine to ze to odbory zase prozenou nejdriv pres media opravdu nepomaha ve vyjednavani a je to naprosty diletantismus! Viz vyjadreni CZAPLA ke SWAPU pozemku mezi CSA a LP. Bohuzel kdyz si pred sebou predstavim zastupce za CC v odborech neni mi o nic lip. Kdybych je tak mohl poslat do pr... mooooc by se mi ulevilo. Takhle muzu jen doufat ze pan Gaspar otevre oci. Je mi fakt zle jakou moc tyhle lidi v CSA maji.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od jane »

Skoda, ze se taky vedeni nepochlubi, jaky ma v prumeru plat, to by me treba taky dost zajimalo, kdyz uz vim, kolik berou piloti.

dubaf
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 502
Registrován: 20. 08. 2006, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od dubaf »

to jane:
ja te fakt nechapu kolik by podle tebe meli brat? I kdyby Lasak bral 300 000 tak by me to nevadilo. Typnu si ze prezident bude brat jako kapitan na A310 a viceprezidenti jako kapitan na A32X/737. A i kdyby vic tak mi to prijde normalni. Naopak mi prijde sympaticky ze vedeni jde prikladem. Bohuzel stejne jako to nepomohlo u Alitalie bojim se ze podobne to dopadne u nas.
Navic neni jedno kolik bere vedeni a kolik piloti?? Jde o to ze patri ke slozkam s nejvyssim platem u CSA a pri hledani uspor by podle me meli jit prikladem. Stejne jako se shodneme ze v minulosti oproti ostatnim zamestnancum meli piloti rust platu nejvyraznejsi.

ps: navic u manegmentu bude velka cast platu zalozena na KPI... a vyhodnoceni techto kriterii muze chodit nejen po mesicï ctvrtleti ale i po roce...

Nevim proc ale porad tady z kazdeho vlakna citim tezkou averzi proti vedeni.. to je smutny ale o tom uz pisu v jinem vlakne..

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od Malvolio »

jane píše:Skoda, ze se taky vedeni nepochlubi, jaky ma v prumeru plat, to by me treba taky dost zajimalo, kdyz uz vim, kolik berou piloti.


Z výroční zprávy:
V roce 2007 představují mzdy a platy členů vedení včetně nákladů na sociální zabezpečení a zdravotní pojištění 6 947 tis. USD.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od jane »

dubaf píše:to jane:
ja te fakt nechapu kolik by podle tebe meli brat? I kdyby Lasak bral 300 000 tak by me to nevadilo. Typnu si ze prezident bude brat jako kapitan na A310 a viceprezidenti jako kapitan na A32X/737. A i kdyby vic tak mi to prijde normalni. Naopak mi prijde sympaticky ze vedeni jde prikladem. Bohuzel stejne jako to nepomohlo u Alitalie bojim se ze podobne to dopadne u nas.
Navic neni jedno kolik bere vedeni a kolik piloti?? Jde o to ze patri ke slozkam s nejvyssim platem u CSA a pri hledani uspor by podle me meli jit prikladem. Stejne jako se shodneme ze v minulosti oproti ostatnim zamestnancum meli piloti rust platu nejvyraznejsi.

ps: navic u manegmentu bude velka cast platu zalozena na KPI... a vyhodnoceni techto kriterii muze chodit nejen po mesicï ctvrtleti ale i po roce...

Nevim proc ale porad tady z kazdeho vlakna citim tezkou averzi proti vedeni.. to je smutny ale o tom uz pisu v jinem vlakne..


Jde mi o princip - proc se zverejni plat pilotu, ze kteryho nechteji slevit, ale uz se nezverejni plat vedeni? No, proc je tady citit averze vuci vedeni - mozna proto, ze nekteri zamestnanci maji pocit, ze vi, jak nektere veci zlepsit, ale nikoho to nezajima? asi proto.

dubaf
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 502
Registrován: 20. 08. 2006, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Snižování platů v ČSA

Příspěvek od dubaf »

Tohle je krasnej priklad jak se lidi navazi do vedeni bez znalosti veci obecne. Jane napise ze je skoda ze se vedeni nepochlubi.. pritom je to verejne dostupny jak Malvolio napise. Ale to se tady stava casto a pak se z takovych skreslenych informaci stavaji tradovana fakta. A tyhle tradovana fakta bohuzel pak vytvaraji nezdrave prostredi uvnitr firmy.


Odpovědět