Weekendeal - letenky o 25% levnější

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Weekendeal - letenky o 25% levnější

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:
flyingblue píše:
Ale ja se ptal a tys neodpovedel. Zeptam se tedy jeste jednou a naposled:

Jak velky je podil sedacek, ktery ma Delta na letech OK 50/51?
Jak velky je podil sedacek, ktery ma OK na letech DL 62/63 (cast PRG-ATL/ATL-PRG)?

Ja chapu, ze je pro Tebe slozite napsat, ze nevis, ale kdyz to tak hezky rozmazavas .... :mrgreen:


už jsem odpověděl 28.5. .. ty snad nečteš moje příspěvky! :cry:


Ale kdepak. Neodpovedels. :roll:


skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Weekendeal - letenky o 25% levnější

Příspěvek od skrita »

Zpět k tématu. Je tu další Weekendeal a s ním opět skvělá nabídka. Pozitivně mě teda překvapila Moskva za 7747Kč a Oděsa za 8212Kč. Na ČSA opravdu výkon, ale naopak Brusel v akci za 7929Kč (!!!)? Že by akce pro končící europoslance, kteří budou stěhovat kanceláře a rodiny :lol: ? To nemůžou myslet vážně.

marat01
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 26. 02. 2008, 07:48
Stav: Offline

Re: Weekendeal - letenky o 25% levnější

Příspěvek od marat01 »

skrita píše:Zpět k tématu. Je tu další Weekendeal a s ním opět skvělá nabídka. Pozitivně mě teda překvapila Moskva za 7747Kč a Oděsa za 8212Kč. Na ČSA opravdu výkon, ale naopak Brusel v akci za 7929Kč (!!!)? Že by akce pro končící europoslance, kteří budou stěhovat kanceláře a rodiny :lol: ? To nemůžou myslet vážně.


Toto su vyborne akcie... V stredu mi volali z CSA, ze mi konci platnost mil, ze by bola skoda prist o moje mile (dokopy celych 5500 mil :D ). A ako jedinecnu moznost ziskat mile mi ponukli weekendeal. Dobre som sa zabavil :)

pajoo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 227
Registrován: 31. 05. 2008, 13:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Bratislava
Stav: Offline

Re: Weekendeal - letenky o 25% levnější

Příspěvek od pajoo »

No teda ten BRU za 300 EUR no nekup to!!! :)

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Weekendeal - letenky o 25% levnější

Příspěvek od skrita »

U ČSA pokračuje zábavná hra "Kdo koupí nejdražší akční letenku vyhrává". Myslel jsem si, že po Londýně a Bruselu za 8000Kč už nemůže v této akci nic překvapit, ale Mnichov za 6163Kč mě zase vrátil na zem.


ogan
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 385
Registrován: 17. 11. 2008, 19:21
Stav: Offline

Re: Weekendeal - letenky o 25% levnější

Příspěvek od ogan »

a pak se diví, že mají obsazenost letadel okolo 50% :roll:

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Weekendeal - letenky o 25% levnější

Příspěvek od skrita »

ogan píše:a pak se diví, že mají obsazenost letadel okolo 50% :roll:


Jo, to je problém. Neřekl bych ale, že jde na prvním místě o obsazenost, spíš o celkovou strategii firmy a postoj vůči zákazníkovi. Pokud bude mít společnost hodně bonitních klientů (které teda ČSA nemá), může 50% obsazenost vydělat víc než 80%.

Vždycky, když mi přijde Weekendeal, dám si stejnou destinaci do nějakého vyhledávače a "ze sportu" se dívám, u kolika společností se to dá pořídit levněji. No věřte, nevěřte, skoro u všech. Např. PRG-MUC-PRG s Lufthansou 2300Kč. Weekendeal u ČSA 6100Kč, ČSA bez Weekendealu 4200Kč. :roll:

S ČSA jsem létal opravdu rád, ale poslední dobou se mi jejich kroky opravdu nelíbí. Nejsem chronický stěžovatel, ale nejvíc ze všeho mi vadí ten pohrdavý postoj vůči zákazníkovi vyjádřený Weekendealem.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Weekendeal - letenky o 25% levnější

Příspěvek od HighFlyer »

Zacinam verit tomu, ze ceny Weekendealu stanovuje generator nahodnych cisel...
(nastaveny na urcitou minimalni hodnotu)

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Weekendeal - letenky o 25% levnější

Příspěvek od Malvolio »

HighFlyer píše:Zacinam verit tomu, ze ceny Weekendealu stanovuje generator nahodnych cisel...
(nastaveny na urcitou minimalni hodnotu)

Naopak, to je složitý výpočet.....tady je ten tajný vzorec Weekendealu :-)

WC = OK + XX + LK, kde:

WC = Weekendealová cena
OK = nejnižší cena ČSA
XX = nejnižší cena nejlevnějšího legacy carrier přepravce.
LK = tzv. "Lašákova konstanta", což je proměnlivé číslo, které přičteme k dosaženému výsledku tak, abychom dostali číslo, které hezky vypadá nebo které by se nám hodilo (hojně používáno např. v hospodářských výsledcích)

Např. ten poslední Mnichov (25.7 / 27.7.):

OK = 4273
LH = 1840 (LH dosadíme do vzorečku za XX)
LK = 50
----------
WC = 6163

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Weekendeal - letenky o 25% levnější

Příspěvek od Globik »

Nechci zakládat další vlákno, tak to píšu sem. Ono je to svým diletantstvím a vynikajícími cenami podobné s tou famózní víkendovou akcí.

Přišel mi dnes, podobně jako asi mnohým z vás, mail s novinkami od ČSA. Přišel mi dvakrát na stejnou adresu. Na adresu, kterou jsem si vytvořil později, než jsem naposledy s ČSA letěl. Tedy buď se jedná o spam nebo jsem tuto adresu uvedl pro zasílání elektronických výpisů z OK Plus. Jinak se k mé adrese dostat nemohli (jedině jestli náhodou nebyla třeba nějaká soutěž, na kterou si nevzpomínám). Ovšem v těchto novinkách je rada, abych si opatřil členskou kartu OK Plus. Tak nevím, co tím básník chtěl říci a komu to vlastně chtěl poslat. Celkový dojem je takový, že si říkám, jestli s takovou firmou doletím za ty luxusní peníze kam chci nebo jestli mě zřeba omylem posadí do jiného letadla nebo celé letadlo nepošlou jinam.

Ale obraťme se od ironie - překvapilo mě, že ČSA létá do více, než 70 destinací:
"Přímé spojení bez přestupu a zdržování
do více než 70 destinací po celém světě
Pohodlí na palubě vám umožní odpočinek a relaxaci už při cestě do místa pobytu
Příjemná obsluha v češtině obstará všechny vaše potřeby"

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Weekendeal - letenky o 25% levnější

Příspěvek od jane »

Pri poslednim letu jsem si vsimla, ze v gatu obchazeli s prihlaskou do OK plus zamestnanci cestujici a nabizeli jim clenstvi takto aktivne.

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Weekendeal - letenky o 25% levnější

Příspěvek od Atlas »

A BUDE HUR: Uz jsem tady nekde psal, ze v Americe v jedne me bance (jedne z nejvetsich v USA) nebyla nyni moznost obnovy kreditni karty, aniz by ta karta nebyla nove cobrandovana s nejakou americkou aerolinkou - dali za to sice mile a i dolarovy kredit zdarma, ale ziskali "dusi" a jejich brand misto v prihradce v penezence. Za kazdy utraceny dolar je x mil u aerolinky, takze stejne nakonec clovek casem poleti. A pokud si to cekani chce urychlit, muze si dokoupit mile nebo rozdil ceny a podobne. Trochu na ceske a evropske pomery zatim nasilne, ale nakonec nikdo nic netrati - leda aerolinka, ktera se na kreditky neprocpala a zakaznikum banky se nevnutila :?

jane píše:Pri poslednim letu jsem si vsimla, ze v gatu obchazeli s prihlaskou do OK plus zamestnanci cestujici a nabizeli jim clenstvi takto aktivne.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Weekendeal - letenky o 25% levnější

Příspěvek od Globik »

Atlas píše:A BUDE HUR: Uz jsem tady nekde psal, ze v Americe v jedne me bance (jedne z nejvetsich v USA) nebyla nyni moznost obnovy kreditni karty, aniz by ta karta nebyla nove cobrandovana s nejakou americkou aerolinkou - dali za to sice mile a i dolarovy kredit zdarma, ale ziskali "dusi" a jejich brand misto v prihradce v penezence. Za kazdy utraceny dolar je x mil u aerolinky, takze stejne nakonec clovek casem poleti. A pokud si to cekani chce urychlit, muze si dokoupit mile nebo rozdil ceny a podobne. Trochu na ceske a evropske pomery zatim nasilne, ale nakonec nikdo nic netrati - leda aerolinka, ktera se na kreditky neprocpala a zakaznikum banky se nevnutila :?

jane píše:Pri poslednim letu jsem si vsimla, ze v gatu obchazeli s prihlaskou do OK plus zamestnanci cestujici a nabizeli jim clenstvi takto aktivne.


Není to diskriminace? Co když nechci mít na kreditce logo žádné aerolinky? Právníci na to ještě nevlítli?

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Weekendeal - letenky o 25% levnější

Příspěvek od Atlas »

Není to diskriminace? Co když nechci mít na kreditce logo žádné aerolinky? Právníci na to ještě nevlítli?


Oni davaji vybrat, jakou Aerolinku resp. Alianci (napr. OnePass...) si zvolis. Ale volba bez cobrandu nyni neexistovala! Oni to komunikuji "jako benefit, protoze Ti zdarma davaji do pocatku jak dolary na kreditce (podobne jako v casinu), tak i mile do programu". Navic se domnivam, ze kreditka neni narokovy platebni instrument a dostavaji ji klienti, kteri projdou scoringem. Narozdil od debitek a seku, ktere asi dostava kazdy, komu umozni zalozeni uctu.
V Cesku se Te ne/uspesne snazi lakat na ceny a slevy. V Americe Te vezmou do pressu a uz se vezes a nelze neutracet, nesporit mile a neletat. Mozna je to, krome fixace na brand, i soucast boje proti tamnim low-costum pro klienty, u kterych se pocita, ze letaji vicekrat rocne. V kazdem pripade v Cesku je to stale (pres vsechny kvazispammy a "akce") cajicek:-) Kazdy tyden mi chodi ruzne nabidky. Je fakt, ze nektere ceny na netu najit nejdou - asi kvuli monitoringu konkurence. Napr. mam zaruky nejnizsich cen, kde pokud je nachytam, tak nejenze mi cenu dorovnaji, ale jeste daji nejaky benefit navic - neco podobneho, jako v ceskych hypermarketech s elektronikou apod. Zduraznuju, ze jde o standardni aerolinky - ne o low-costy!

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Weekendeal - letenky o 25% levnější

Příspěvek od Globik »

Atlas píše: Mozna je to, krome fixace na brand, i soucast boje proti tamnim low-costum pro klienty, u kterych se pocita, ze letaji vicekrat rocne. V kazdem pripade v Cesku je to stale (pres vsechny kvazispammy a "akce") cajicek:-) Kazdy tyden mi chodi ruzne nabidky. Je fakt, ze nektere ceny na netu najit nejdou - asi kvuli monitoringu konkurence. Napr. mam zaruky nejnizsich cen, kde pokud je nachytam, tak nejenze mi cenu dorovnaji, ale jeste daji nejaky benefit navic - neco podobneho, jako v ceskych hypermarketech s elektronikou apod. Zduraznuju, ze jde o standardni aerolinky - ne o low-costy!

Čemu v Americe říkáš low cost?

Jinak souhlas, mimochodem jsem před pár dny dal do spamového filtru Amazon :D Mám SMS notifikace mailů a už jsem toho měl dost. A neustálé odmítání kreditek pokladním apod.mě už také nebaví. I když mě by ji podle mě nedali, protože když jsem ve Státech, tak na turistické vízum.


Odpovědět