Drama v Moskvě

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
letuska
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 07. 11. 2005, 14:45
Stav: Offline

Re: Drama v Moskvě

Příspěvek od letuska »

to hunterP : Uvažoval jsem i o tom programu ČSA, ale podle toho, co jsem o tom zjistil, si nejsem jistý, jestli to, že mě tam budou půl dne přesvědčovat, že letadlo prakticky nemůže spadnout a může letět bez motorů a přistát na vodě atd., jestli je to to, co na mě bude fungovat.

ja nevim,zda to souvisi i s tvym problemem, ale o tom programu jsem cetla, ze tam spis vysvetluji fungovani letadla a urcite zvuky a pocity, ktery muzes cekat. pry to vymizi, kdyz presne vis,co kdy cekat,a letadlo znas. myslim,ze je to zamerene spis na tuhle cast. mozna jako s autem, clovek se boji ridit, dokud sam neridi. navic to byva nekdy i spojene s pocitem ze ztraty kontroly.

co vyzkouset tohle? http://www.aeroweb.cz/Chci_byt_pilotem/default.asp


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Drama v Moskvě

Příspěvek od vitezslav »

O tom, jak funguje letadlo, je spoustu knih. Možná má někdo jiný názor, ale podle mě je kurz ČSA hozením peněz do kanálu.

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Drama v Moskvě

Příspěvek od -monie- »

Taky bych to tak viděl...
Já také občas zažil menší nebo větší turbulence, ale už jsem se asi dvakrát vyloženě "trochu" bál :)
Naposledy to bylo před 14 dny, ve čtvrtek večer, když byly ty příšerné bouřky, jak to vyvracelo i stromy i v Praze a my jsme si pěkně šli večer na přistání z Košic.
Kapitán už někde nad Vysočinou zahlásil, aby posádka "take the seat position" což není moc obvyklé.
Za chvíli jsem ale pochopil proč...
Turbulence sice byla trošku větší než normálně, což nebylo až tak strašné, pokud to člověk zná a trochu i předpokládá.
Ale když jsem při pohledu z okna na křídlo naší ATR viděl, jak si tam tak kolem pěkně putují i blesky, tak to nebyl zrovna nejpříjemnější pocit. A trvalo to pěkných 15 minut, vlastně skoro celý sestup.
Vše dopadlo jak mělo (důkazem je, že sem píšu :) ) ale být v letadle někdo kdo má z lítání strach, tak by to jednoduché tedy neměl :)

HunterP
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 15. 07. 2009, 14:57
Stav: Offline

Re: Drama v Moskvě

Příspěvek od HunterP »

Díky moc, ale já to vidím spíš jako vítězslav. Jaký vrrr dělá letadlo, když stoupá nebo klesá, to už myslím i docela vím, min. z pohledu cestujícího. Možná to má smysl pro toho, kdo nikdy neletěl a bojí se tam vlézt, protože neví, co ho čeká.

monie> v ten samý den jsem letěl do Prahy taky a bouřky začaly už nad Maďarskem a až do Prahy to v podstatně pořád poskakovalo. Maj tam nějaký hrbolatý koridory nebo co... :)))

vitezslav> jo, taky jsem to nečekal, že se po letech něco takového může objevit. A věř mi, že to docela potrápí.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Drama v Moskvě

Příspěvek od vitezslav »

HunterP: Tak to nějak překonej.... Jen je mi divné, že to nevyprovokoval nějaký šílený zážitek, ale zřejmě celkem nevinné přistání.
Já jedno hodně tvrdé zažil ze SkyE, strašně dlouho jsme letěli těsně nad povrchem dráhy, sedalo se na 31/13. Prosvištěli jsme si to kolem Šestky a letěli pořád dál a dál, lidi už tleskali, ale mně bylo jasné, že ještě nesedíme. Pak se ozvala děsná rána, poskočili jsme a znovu dosedli, plné brzdy a reverz. Ale žádné následky to na mně nezanechalo.
Myslím, že ty kursy jsou max pro lidi typu "nikdy do letadla nevlezu", ale celkem neví proč. Pro toho, kdo běžně létá, to nic nepřinese. Dokonce jsem v Německu viděl jakousi reality show, kde zbavovali nějakou Němku strachu z létání. Nakonec jí úspěšně narvali na sedadlo řadyB do žlutého Happag Loydu a odvezli :D .


HunterP
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 15. 07. 2009, 14:57
Stav: Offline

Re: Drama v Moskvě

Příspěvek od HunterP »

vitezslav> no však se snažím, už zase aspoň trochu lítám. Zbavit se toho musím, protože mám v plánu nějakou dělší cestu, na létaní docela bohatou, a takhle by to nešlo. To přistání co popisuješ je relativně podobný tomu, o kterým mluvím, hodně foukalo, letadlo sebou mlelo, rána, skok, rána, brzdy atd... ale s odstupem to nehodnotím nějak extra dramaticky, ale zřejmě to probudilo nějaké skryté démony... Hele, můžeš nám obyčejným pasažérům vysvětlit, co je to 31/13 a Šestka a tak? :))

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Drama v Moskvě

Příspěvek od Zdenek »

Bylo mi kdysi vysvětleno, že dokud se samovolně neotevře bin, tak se nic neděje. Od té doby nějaké "jakoby poskoky" neřeším a pocity nezkoumám.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3156
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Drama v Moskvě

Příspěvek od Fabo »

31 je draha na Ruzyni, +- ve smeru 310°, teda od Prahy, Sestka je ten obchodak co je zhruba na urovni jeji touch-down zony.

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Drama v Moskvě

Příspěvek od -monie- »

A pokud se na ní (31/13) zrovna přistává, tak je na to ze střechy "šestky", kde je parkoviště, užasný pohled :)

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Drama v Moskvě

Příspěvek od Zdenek »

ktery kazi jeden hnusny bily stan :cry:

letuska
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 07. 11. 2005, 14:45
Stav: Offline

Re: Drama v Moskvě

Příspěvek od letuska »

to zdenek." Bylo mi kdysi vysvětleno, že dokud se samovolně neotevře bin, tak se nic neděje. Od té doby nějaké "jakoby poskoky" neřeším a pocity nezkoumám."
nestras nam huntera :D ty se oteviraji i pokud jsou tam blbe privreny napr.popruhy od tasek a je trosku vetsi turbulence. obcas se to stava i pri pristanich, i kdyz by nemelo. takze i kdyz se samovolne otevre bin a tasky nekoho prasti pres hlavu, je to vetsinou porad v suchu :lol:

HunterP
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 15. 07. 2009, 14:57
Stav: Offline

Re: Drama v Moskvě

Příspěvek od HunterP »

letuska> díky, já jsem si říkal, že otevřený biny při turbuleních si pamatuju a kromě toho, že mi bylo blbě se nic dalšího nedělo... :)


Odpovědět