Prilis dlouhe prijmeni?!

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Prilis dlouhe prijmeni?!

Příspěvek od M-a-S »

Preji dobry den,

jiz dlouho sleduji toto forum, diky kteremu zustavam v obraze co se tyce letectvi. V soucasne dobe se potykam s jednim problemem, se kterym, doufam, mi budete moci pomoci :D Pokusim se to popsat co nejstrucneji:

Pro me a manzelku jsem rezervoval letenky z AMS do KBP pres PRG s CSA. Manzelka ma samozrejme 1 krestni jmeno a 2 prijmeni (celkem velice dlouhe). Kdyz jsem rezervoval letenku online, tak mi to nedovolilo vlozit vsechna tri jmena. Po zavolani na CSA linku mi bylo receno, abych misto krestniho jmena zadal jen inicialy a pote obe prijmeni v cele delce. To jsem udelal a system ji automaticky vystavil e-ticket na toto jmeno. Bude s tim mit nejake problemy pri letu (nebot v pase je jmeno samozrejme uvedeno cele)? CSA agent pote do poznamky napsal, ze cele krestni jmeno je xxxxx. Jde mi hlavne o pasovou kontrolu v Kyjeve, nebot tam si myslim, ze to bez ukrajinstiny nebo rustiny neukecame :D

Dalsi problem (podstatne mensi) je, ze jeji OK Plus karta zni na cele jmeno a proto karta a letenka nejsou kompatibilni a OK plus cislo nelze ani dodatecne zadat do systemu. Any na CSA lince si s tim nevi rady :roll: Nejake napady?!

Predem dekuju za jakekoliv rady!


Věrka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 21. 06. 2009, 13:27
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Prilis dlouhe prijmeni?!

Příspěvek od Věrka »

Zdravím - jsem tu taky nováček, bývalý prodejce letenek. Do rezervací běžně dáváme iniciály např. NOVAKOVA/A MS. Jestliže je pak ještě uvedené v rezervaci v poznámce celé jméno, tak vůbec není problém. S FF neporadím - vždycky jsme museli dělat rezervaci na jméno v tom tvaru, ve kterém bylo uvedeno na OK Plus.

M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Re: Prilis dlouhe prijmeni?!

Příspěvek od M-a-S »

Dekuji, alespon vim, ze odletime :D Ale tech mili by stejne byla skoda ... No uvidime, treba CSA jeste nejake reseni vymysli ....

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Prilis dlouhe prijmeni?!

Příspěvek od Yirina »

Co se týče jména letenka vs. OK/Plus.Jestli si manželka neplánuje změnit do budoucna jméno (nechat si jen jedno příjmení), tak bych doporučovala kontaktovat OK Plus a nechat si změnit jméno v databázi, protože se problém bude opakovat při dalších letech. Počet znaků ve jméně je limitovaný, bohužel.
Pokud jde o ten let, který už máš koupený, míle jdou donačíst zpětně - manuálně. Můžeš to udělat ve svém profilu OK Plus přes webové stránky ČSA, kde zadáš číslo letenky, případně se stavíš na přepážce ČSA na letišti, kam dodáš útržek palubní vstupenky, kterou poté pošlou do OK Plus a tam ti to manuálně dovloží.
Pokud jde o zkrácené jméno v letence oproti pasu (v případě křestního jména), tak s tím problém nebude, běžně se letenky vystavují i se zkraceným jménem.
Samozřejmě nejsi první ani poslední, kdo má takový problém, ale všechno jde nějak vyřešit :wink:

M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Re: Prilis dlouhe prijmeni?!

Příspěvek od M-a-S »

Diky! Prave ze v OK Plus jsme jsou zadana obe prijmeni, ale z nejakeho duvodu porad jeste nejde doplnit jeji FF cislo do letenky :( Na CSA lince mi rekli, ze je to proto, ze jeji OK karta je na cele krestni jmeno (+ obe prijmeni), kdezto jeji letenka do KBP je jen na zkracene krestni jmeno (+ obe prijmeni) ... takze uvidime, ale kazdopadne dekuju za uklidneni, ze odletime!


Věrka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 21. 06. 2009, 13:27
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Prilis dlouhe prijmeni?!

Příspěvek od Věrka »

To Vám řekli správně - jakmile nesouhlasí tvar jména rezervace s tvarem jména na OK Plus, tak číslo FF nelze do rezervace vložit. My vždycky klientům radili, schovat si palubní lístky a s těmi pak jít do ČSA - to pro tento let. Do budoucna je opravdu lepší, zjednodušit jméno na OK Plus - jak říkala Yirina.

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Prilis dlouhe prijmeni?!

Příspěvek od Yirina »

Prave proto pro tebe bude do budoucna lepsi, kdyz zmenis manzelcinu registraci v OK Plus z puvodniho Novakova Novotna/Jana Mrs na Novakova Novotna/J Mrs. Aby rezervacni system byl schopen vlozit udaje z databaze FFP do rezervace. Pokud se jmena rozchazi, tak to samozrejme nejde. S tim limitem znaku u jmena v rezervaci nic neudelas, takze musis zkratit to jmeno v OK Plus.

M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Re: Prilis dlouhe prijmeni?!

Příspěvek od M-a-S »

Zajimave ale je, ze u vsech ostatnich spolecnosti, u ktere jsme na pristi 3 mesice rezervovali letenky (AF, OA, LH) nebylo problem rezervaci provest na jeji kompletni jmeno :? Takze jsem myslel, ze pristi mi to pujde i u CSA, ze proste treba jen doslo k nejake docasne chybe v systemu zrovna kdyz jsem to rezervoval ...

Ale jinak urcite mate pravdu, ze v pripade, ze letenku CSA vzdy budu muset rezervovat ve formatu napr. J. Novakova Horakova, se dlouhodobe vyplati i OK Plus kartu zmenit na toto zkracene jmeno :D Jediny problem potom bude, ze ji to nenacte mile za lety s AF, KL, kde letenka zni na kompletni jmeno, protoze jejich rezervacni system s celym jmenem pracovat umi :? Takze asi bezvychodna situace ...

Ale s jejim prijmenim uz jsme meli tolik administrativnich problemu, ze tento patri k tem mene vyznamnym :D

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Prilis dlouhe prijmeni?!

Příspěvek od Yirina »

Lety s AF, KL a dalsimi SkyTeam partnery si proste donactes potom zpetne tak, ze bud doneses palubku na prepazku CSA, nebo si to dovlozis po proletu skrz web OK Plus...Jako v tom soucasnym pripade, kdy to nepasuje. Oni ti to vlozi, ale dodaji to tam manualne, protoze tohle se proste stava a neni duvod upirat ti neco, na co mas narok :)

M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Re: Prilis dlouhe prijmeni?!

Příspěvek od M-a-S »

Diky moc za vsechny odpovedi, problem vyresen :D

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Prilis dlouhe prijmeni?!

Příspěvek od Malvolio »

M-a-S píše:Ale s jejim prijmenim uz jsme meli tolik administrativnich problemu, ze tento patri k tem mene vyznamnym :D

Jen tak pro zajímavost, co vás vedlo k volbě obou příjmení? Nebylo by lepší buď ponechání původního příjmení manželky nebo převzetí pouze Vašeho?

M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Re: Prilis dlouhe prijmeni?!

Příspěvek od M-a-S »

V podstate jsme se tak rozhodli z ciste emocionalniho duvodu, protoze manzelka se nechtela uplne zrict sveho prijmeni, ale zaroven taky chtela "patrit" me :D

Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Re: Prilis dlouhe prijmeni?!

Příspěvek od Prngr »

Stejné příjmení, nebo ti přestříhnu OK kartu a rozvedu se :!:


Odpovědět